#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/12/2010 18:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έτσι μας γράφουν στα... αρχεία τους!


Όπως δήλωσε σήμερα και ο Κυρ. Μητσοτάκης, η Ν.Δ. γίνεται συνεχώς όλο και πιο τολμηρή και στις απόψεις της και στις αποφάσεις της. Προφανώς θα άκουσε κι αυτός ότι θα τον αναβαθμίσει ο Σαμαράς στον επικείμενο “γαλάζιο ανασχηματισμό”.

Στο μεταξύ, ακούω ότι ο Μητσοτάκης ετοιμάζεται να κάνει νέα παρέμβαση. Θα ανησυχεί φαίνεται μήπως δεν αναβαθμισθεί ο Κυριάκος και είπε να βοηθήσει πάλι τον Σαμαρά.

Στην φωτογραφία από το http://www.newsday.gr/ βλέπουμε και την κ. Έλσα Παπαδημητρίου να ετοιμάζεται να αναλάβει επικεφαλής του Καλλιτεχνικού Τομέα της ΝΔ.

Όποιος πει ότι η Ντόρα έφυγε και άφησε στον Σαμαρά  όλους του Μητσοτακικούς θα είναι απλώς κακοήθης.

[caption id="attachment_77280" align="alignnone" width="600" caption="Τι ώρα θα γυρίσει;"][/caption]

Επιστήμονες παρήγαγαν από φύκια βιολογικά προϊόντα. Με το καλό και μεταξωτές κορδέλες. Αν και αυτό έγκειται λιγότερο στον τομέα της επιστήμης και περισσότερο σε αυτόν της πολιτικής

Αν ας πούμε οι πολιτικοί κράταγαν τις κορδέλες από την μετατροπή των φυκιών θα είχε βολευτεί, για μια χιλιετία, στη συσκευασία δώρων ο Αη Βασίλης

Γιώργο αν σκέφτεσαι ανασχηματισμό να τον κάνεις μέσα στις γιορτές. Να είναι εδώ οι καλικάντζαροι και να έχουμε μπει στο κλίμα

Αναρωτιέται ο πολιτικός και δημοσιογραφικός κόσμος, γιατί επιτέθηκαν στον κ. Χατζηδάκη. Τους πέρασε καθόλου απ’ το μυαλό η απάντηση γιατί αυτόν βρήκαν;

Είναι λάθος όμως να χτυπάς τους πολιτικούς. Αρκεί ένα γιαούρτι που γράφει και καλά στην κάμερα

Μάλιστα, επειδή διανύουμε εορταστική περίοδο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιαούρτι με γεύση και χρώμα φρούτων

Διευκρινίζω εδώ, για να μην κατηγορηθώ ότι ωθώ τους αναγνώστες σε πράξεις βίας, ότι το γιαούρτι εκτοξεύεται χωρίς τον κεσέ και ειδικά αν αυτός είναι πήλινος

Άλλωστε κυκλοφορούν στην αγορά ειδικοί καταπέλτες, φυσοκάλαμα και γιαουρτοπίστολα που εξασφαλίζουν επιτυχημένη και ακίνδυνη γιαουρτορίψη

Ακόμα συμβουλεύω, να ενημερωνόσαστε για πιθανές αλλεργίες βουλευτών σε γαλακτοκομικά και σ’ αυτές τις περιπτώσεις να επιλέγετε ζελέ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 22/12/2010 20:20:39

    Η κυρία Έλσα οδεύει στη σύνταξη. ΔΕν θα είναι ξανά υποψήφια της ΝΔ. Άλλωστε σε λίγους μήνες μπαίνει στα 70. Ας χαρεί τη σύνταξη και το σπίτι στο Κεφαλάρι. Τόπο στα νιάτα..

    • Πυθία avatar
      Πυθία @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 22/12/2010 20:49:28

      Η κυρία λοιπόν λαμβάνει και βουλευτική αποζημίωση και βουλευτική σύνταξη και σύνταξη από το επάγγελμά της, για να ζωγραφίζει στα έδρανα της βουλής;

      • παγωτατζής avatar
        παγωτατζής @ Πυθία 22/12/2010 20:56:43

        Κανονικά δεν θα πρέπει κάποιος-οποιοσδήποτε- πού έχει εισοδήματα από άλλες πηγές (ενοίκια ,τόκοι, μερίσματα κλπ) άνω των 100.000 Ευρώ ετησίως ,να λαμβάνει ποσόν σύνταξης από οιαδήποτε πηγή τού Δημοσίου.
        Μόνον την Ιατροφαρμακευτική κάλυψη να έχει.
        Τα χρήματα που αναλογούν να κ α τ α β α λ λ ο ν τ α ι απευθείας στό Ταμείο Αλληλεγγύης

        • Πυθία avatar
          Πυθία @ παγωτατζής 22/12/2010 23:44:50

          Μα τι λες τώρα, οι εθνοπατέρες;
          10.000Χ16 = 160.000 μόνο η βουλευτική αποζημίωση.
          Και 240+ κάθε φορά που παρίστανται σε συνεδρίαση, σκέψου που φτάνουν. Και όταν ο φίλος Στέργιος δικαίως λέει ότι υπάρχουν άδεια έδρανα, σκέψου ότι σνομπάρουν τα 240+!! Δηλαδή είναι ψιλοπράγματα ανάξια λόγου γι' αυτούς...

  2. Στέργιος avatar
    Στέργιος 22/12/2010 20:38:07

    Εγώ βλέπω ένα δυναμικό σφαιρικό σχήμα να πέφτει και να γκρεμίζεται στα Τάρταρα. Μάλλον η Έλσα ζωγράφισε ένα συμβολικό προτραίτο τής φίλης της της Ντόρας.

    Βρε παιδιά, δεν λέτε ένα μπράβο στην Έλσα που τουλάχιστον ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ; Αν εξαιρέσει κανείς την τελευταία ώρα των συνεδριάσεων ορκωμοσίας, ψήφισης προϋπολογισμών και προτάσεων μομφής, τον υπόλοιπο χρόνο είναι ζήτημα αν υπάρχουν 10 βουλευτές μέσα στη Βουλή (και πολλούς λέω).

    • man8os avatar
      man8os @ Στέργιος 22/12/2010 20:50:19

      Εστω και αν ζωγραφιζουν τους φιλους και τις φιλες τους...

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 22/12/2010 22:15:04

    Πάντως έχει πολλή πλάκα.
    Εμείς στις δουλειές μας αμολάμε τα μπικ αριστερά και δεξιά και κάνουμε όλη την ώρα τράκες σε συναδέλφους, αλλά η Έλσα πήγε στη Βουλή με όλα της τα κραγιόνια!
    Όπως μου έλεγε η γιαγιά μου όταν έφευγα για το σχολείο χωρίς να έχω πάρει μαζί μου τα μολύβια μου: "Πηγαίνει ο πολεμιστής στον πόλεμο χωρίς το όπλο του;".
    Για ακόμη μια φορά, ας βροντοφωνάξουμε όλοι μαζί:
    ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΣΑ!

  4. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 22/12/2010 23:10:54

    απίστευτο. μιλάμε, έχει πετσικάρει εντελώς η θεία. έμεινα μαλάκας. μέχρι κι εγώ συγκλονίστηκα. απίστευτο.

    • παραέλληνας avatar
      παραέλληνας @ παραέλληνας 22/12/2010 23:57:49

      είναι σαν κάτι μοντάζ της ελληνοφρένειας ή κάτι τέτοιο. είναι η οριστική απαξίωση των πάντων. μετά από αυτό πρέπει να βομβαρδιστεί η βουλή.

  5. occultist avatar
    occultist 22/12/2010 23:45:06

    Φάκτορα
    Η δεύτερη φωτογραφία σου με τσάκισε.:) :) :) :)

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 23/12/2010 18:58:41

    Αφού δεν τη διαγράφει καλά κάνει και ζωγραφίζει ...
    Μόνο που η κοινωνία έχει αρχίσει αντί να γράφει κόσμο στα αρχεία του να του προσφέρει πλέον την παλάμη του...