#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/04/2012 13:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έτοιμη και η δήλωση επιστροφής της Ντόρας

[caption id="attachment_154267" align="alignnone" width="600" caption="Σαμαράς - Μητσοτάκης επισφραγίζουν το νέο ιστορικό συμβιβασμό. Στο βάθος ο Βενιζέλος με έκδηλη την αγωνία στο πρόσωπό του"][/caption]

Σας έχουμε νεότερα από την επιστροφή της Ντόρας στη Νέα Δημοκρατία.

Στη συνάντηση της Γλυφάδας,στο σπίτι του Μητσοτάκη, ο Σαμαράς, γνωστός για την ευγένειά του, πρότεινε στον Επίτιμο τη θέση του Αντιπροέδρου στη νέα κυβέρνηση, όμως αυτός αρνήθηκε επικαλούμενος τον περιορισμένο χρόνο που έχει και τα καθημερινά μπάνια που κάνει στη θάλασσα, ακόμη και το χειμώνα.

Για να μην φανεί αγενής, όμως, ο Μητσοτάκης αντιπρότεινε στον Σαμαρά να αναλάβει την επιτροπή προεκλογικού εράνου από τους επιχειρηματίες για να ενισχυθούν τα οικονομικά της ΝΔ.

Στο σπίτι στήθηκε επίσης τρικούβερτο γλέντι, με κρητικούς μεζέδες και τα ντολμαδάκια της Μαρίκας να βρίσκονται παντού.

«Τέτοια ντολμαδάκια δεν έχω ξαναφάει στη ζωή μου», φέρεται να είπε ο Γ. Μιχελάκης.

Είναι επίσης έτοιμη και η δήλωση επιστροφής της Ντόρας, που θα διαβαστεί σε πανηγυρική εκδήλωση στην Συγγρού:

«Η κάτωθι υπογεγραμμένη Ντόρα Μπακογιάννη εκ Χανίων Κρήτης  δηλώ υπευθύνως και εν γνώσει των συνεπειών του νόμου περί ψευδούς δηλώσεως, έχοντας σώας τας φρένας και χωρίς να μου έχει ασκηθεί ψυχολογική, συναισθηματική ή άλλου είδους βία  τα κάτωθι:

Ουδέποτε υπήρξα νεοφιλελεύθερη και ουδεμία σχέση έχω πλέον με την συνωμοτική ΔΗΣΥ. Δημιούργησα τη ΔΗΣΥ με σκοπό να διαλύσω τη ΝΔ του Σαμαρά  Μετ’  ολίγον αντελήφθην ότι κάτι τέτοιο ήταν αδύνατο.

Επειδή είμαι γνήσιο τέκνο της ΝΔ καταδικάζω και αποκηρύσσω μετά βδελυγμίας όλας τας διασπαστικάς οργανώσεις της κεντροδεξιάς (ΛΑΟΣ, ΔΗΣΥ, ΑΝΕΛ) και τις παραφυάδες αυτών, αίτινες αποτελούν τα υποχθόνια πολιτικά σχήματα, σκοπός των οποίων είναι η υποδούλωσις της φυλής μας εις τους προαιωνίους εχθρούς μας Πασόκους, οίτινες πάντα ατίμως και υπούλως και διά της σοσιαλιστικής ιδέας προσπαθούν να αποσπάσουν εξουσία και αξιώματα , άτινα είναι ποτισμένα με ιδρώτα και μίζες.

Τίθεμαι πολέμιος των καθεστωτικών εκδοτικών συγκροτημάτων και του ΠΑΣΟΚ μέχρι της τελειωτικής πολιτικής εξοντώσεώς τους και της επικράτησης του Αντώνη Σαμαρά στην εξουσία..

Η παρούσα επιστολή επιθυμώ να δημοσιευθεί εις τον επαρχιακό Τύπον Χανίων και Καρπενησίου και να διαβασθεί εις την τοπική της Νέας Δημοκρατίας της ενορίας μου».

Ύστερα από αυτές τις ραγδαίες εξελίξεις, ο Ευ. Βενιζέλος, επισκέφτηκε στην οδό Αναγνωστοπούλου τον Κ. Σημίτη και τον παρακάλεσε να επιστρέψει ως κίνηση αντιπερισπασμού στη ΝΔ.

 

Πρωταπριλιάτικο θα μου πείτε. Το θέμα είναι μην βγει ... πρωτομαγιάτικο… Γίνονται αυτά τα πράγματα; Όχι ασφαλώς.

Αλλά στον έρωτα και την πολιτική τα πάντα επιτρέπονται…

Άντε και χρόνια πολλά

Οι δαιμόνιοι ρεπόρτερ του Antinews, Α.Ψ. - Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blueheart avatar
    blueheart 01/04/2012 13:37:34

    re ksekollate aksia tis dinetai...eleos pia...vgeite apo ti gialia ...deite ta pragmatika provlimata tou kosmou...ti mas noiazei i ntora..ante pia

  2. juliet avatar
    juliet 01/04/2012 13:44:38

    Oι δαιμόνιοι ρεπόρτερ με τα αλαβάστρινα κορμιά ! Καλό μήνα ,παιδιά!και πάντα σεληνόφωτα ρεπορτάζ.

  3. skopelos news avatar
    skopelos news 01/04/2012 13:50:47

    Διαβάστε λίγο της καταγγελίες που μας φτάνουν από της ενέργειες κάποιον πασοκον και ας ξυπνήσουν κάποιοι στην Συγγρού
    http://skopelos-news.blogspot.com/2012/04/blog-post_5050.html

  4. airman avatar
    airman 01/04/2012 13:53:19

    Σύμφωνα με έγκυρες πηγές, θα βαπτισθεί μετά την επιστροφή στην παραλία του Αγίου Κοσμά, ώστε η θάλασσα να ξεπλύνει τα αμαρτήματά της. Ενδιαφέρεται κανένας για ..... νονός;
    Υ.Γ. Πληροφορίες για διαμαρτυρίες περιβαλλοντικών οργανώσεων ελέγχονται ως κακόβουλες.

    • juliet avatar
      juliet @ airman 01/04/2012 13:55:11

      Ανευ ενδυμάτων;

      • airman avatar
        airman @ juliet 01/04/2012 14:01:35

        Ότι πει ο νονός!

      • Φελίζα avatar
        Φελίζα @ juliet 01/04/2012 14:09:09

        ...θα φοράει το χαμόγελο...

        • juliets avatar
          juliets @ Φελίζα 01/04/2012 14:11:31

          και γόβα στιλέτο.....

  5. eny avatar
    eny 01/04/2012 13:53:24

    @blueheart
    Ακριβως γι αυτο: μονο για γελια ειναι η κα Μπακογιαννη..!

    @Α.Ψ. – Μ.Ο.
    Αυτα τα ντολμαδακια, τι θελετε και τα αναφερετε?? Μας πεινασατε μεσημεριατικα!!

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ eny 01/04/2012 17:49:06

      Τα οποία έμειναν στην ιστορία για τη συγκυβέρνηση του 1989 και ποτέ δεν μαγειρεύτηκαν

  6. crisis avatar
    crisis 01/04/2012 13:55:39

    δεν εχετε να ασχοληθειτε πιο σοβαρα θεματα ρε αργοσχολοι ξεκολλατε απο τη κυρια με τα 4 επιθετα να μου λειψει το κ...οεθιμο με τα ψεματα 365 μερες γιορταζουν με ψεμματα οι πολιτικαντιδες.

    • airman avatar
      airman @ crisis 01/04/2012 14:08:24

      Αυτό με τα επώνυμα τι το θύμισες! Σαν κάτι ανακοινώσεις της ΕΛΑΣ, συνελήφθη ο τάδε ή ''πεταλούδας'' ή ''τσιμπίδας'' ή ''σβούρας'' ή ''κουνέλας''.

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ crisis 01/04/2012 17:35:56

      Με τη μιζέρια σου, όχι αργόσχολοι, αλλά ούτε συνταξιούχοι δεν θα ασχοληθούμε

  7. eny avatar
    eny 01/04/2012 14:14:11

    @crisis,
    με πειθεις οτι πραγματικα βρισκεσαι σε κριση.

    • crisis avatar
      crisis @ eny 01/04/2012 14:49:35

      καλα ασχολησου φαινομενικα πραγματα οπως το ονομα μου κυριε καθως πρεπει κυριε σαβουαρ φριφ .

  8. ALEXANDROS avatar
    ALEXANDROS 01/04/2012 14:32:09

    Πολύ καλό για Πρωταπριλιάτικο αστείο!!!
    Διότι επιστροφή Μπακογιάννη στη ΝΔ σημαίνει και πρωτιά του ΠΑΣΟΚ!!!!
    Καλό μήνα και καλό βόλι αν και όταν γίνουν οι εκλογές!!!
    Φιλικά
    Αλέχανδρος

  9. 114 avatar
    114 01/04/2012 14:38:44

    Δραματικές εξελίξεις!!!
    Μπλόφα Σαμαρά το ΝΑΙ στο μνημόνιο ΙΙ.
    Διαγράφονται όλοι οι βουλευτές που ψήφισαν ΝΑΙ!!!
    70 βουλευτές εντάσσονται στη ΔΗΣΥ!!!
    Αδωνις πισω στο ΛΑΟΣ.
    Βορίδης αντιπρόεδρος στην Χρυσή Αυγή.
    Οι Ανεξάρτητοι σύσσωμοι επιστρεφουν!!

    Ρε τι μπορεί να συμβεί κάθε Πρωταπριλιά
    Και του χρόνου.

  10. τάσος avatar
    τάσος 01/04/2012 15:01:29

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_31/03/2012_435719

    αυτό είναι απ'τα καλά πρωταπριλιάτικα και το έκαναν μια μέρα πριν;

  11. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 01/04/2012 15:02:13

    Χρόνια πολλά, και του χρόνου.....

  12. factorx avatar
    factorx 01/04/2012 15:04:00

    Ο Άρης Σπηλιωτόπουλος δεν πιστεύει ότι είναι πρωταπριλιάτικο αστείο και σε συνεντευξή του στο ραδιόφωνο του Αθήνα 9,84 κάλεσε σε πανστρατιά, όλους όσοι πιστεύουν στην ευρωπαϊκη πορεία της χώρας λεγοντας με νόημα οτι αυτό το κάλεσμα μπορεί να περιλαμβάνει και τη Ντόρα Μπακογιάννη.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ factorx 01/04/2012 16:36:37

      Οἱ ὀρίτζιναλ καθεστωτικοὶ δὲν ἔχουν χιοῦμορ

  13. eny avatar
    eny 01/04/2012 15:13:12

    @crisis,
    ειμαι κυρια και οχι κυριος.. προτιμω να μην ασχολουμε γενικως με το ποιοι πολιτικοι ψευδονται, γιατι ειναι λαβυρινθος χωρις το μιτο της Αριαδνης. Επιλεγω αυτους που κανουν εργα.. (τους ελαχιστους, ναι). Ασε να χαρουμε ομως τη μερα του ψευδους και του παιχνιδιου και μην αρκεισαι στην καταστροφολαγνεια.. Μας χρειαζεται day-off. Καλη συνεχεια..

  14. eny avatar
    eny 01/04/2012 15:14:07

    *Διορθωση: ασχολουμαι

  15. ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ avatar
    ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ 01/04/2012 15:15:31

    Συνήθως την πρωταπριλιά κάνουμε ΄΄χαριτωμενιές΄΄ για φάρσες.
    Αυτό είναι τόσο φρικιαστικό όσο και ο father της.
    Πάντως πες - πες κακομελέτα κι έρχεται.

  16. antikatathliptikos avatar
    antikatathliptikos 01/04/2012 15:26:33

    Εντάξει, καλό να τηρούμε το έθιμο της πρωταπριλιάς, αλλά όχι και αυτό. Προκαλείτε τη θεία δίκη, κοινώς την τύχη μας. Άλλωστε , σε τι θα βοηθούσε ,τι 17% τι 19%. Χαμένοι απο χέρι και έτσι και αλλιώς.

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ antikatathliptikos 01/04/2012 17:42:35

      Τα χάπια σου, τα νεύρα σου και ένα ταξί να φύγεις...

  17. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 01/04/2012 15:33:42

    Καλό, καλό!!!!! Και του χρόνου με υγεία...

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ ΙΩΝΑΣ 01/04/2012 17:44:26

      Επίσης Ίωνα, να είσαι καλά.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/04/2012 15:49:46

    All is fair in love and war.
    Παλιό αμερικανικό ρητό. Ποιος Αβραμόπουλος και ποιος Βαρβιτσιώτης;

    • Μαρξ avatar
      Μαρξ @ Strange Attractor 01/04/2012 15:57:00

      Ω! Ναι! Πολυ παλιο..

      Ναι!
      Αλλα ,ξερεις(?),η USA ,παει μπροστα απο "εμας" "ατ ληστ" 25-30 γιαρς" ,αντεσταντ?

  19. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 01/04/2012 17:54:03

    Αφήστε ήσυχη την Ντόρα δεν μπορεί να βοηθήσει.
    Εχει βάλει μπουγάδα στο σπίτι ,μετά πρέπει να σιδερώσει και να μαγειρέψει γιατί τώρα τρώνε στο σπίτι,δεν έχει εστιατόριο ,τα λεφτά πήγαν έξω.