#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/03/2012 16:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έρχονται και οι «Ανεξάρτητοι Σύζυγοι»



Μετά τους «Ανεξάρτητους Έλληνες» και οι «Ανεξάρτητοι Σύζυγοι» θα κατέλθουν στις εκλογές: Νταλάρας, Κούβελος, Βοσκόπουλος ηγούνται του νέου σχήματος.

 Και οι τρεις είναι καμένοι από τις συζύγους τους.  Γι αυτό αποφάσισαν να κηρύξουν επανάσταση στα δεσμά του γάμου, τώρα που δεν τους είναι καθόλου χρήσιμα

 Η νέα πολιτική κίνηση θα προσελκύσει όλους τους καταπιεσμένους άνδρες μέσα στο γάμο και αναμένεται άνετα να βγει αυτοδύναμη.

 Το μόνο μέτρο που θα εισηγηθεί είναι στη δεκαετία ο γάμος να λύεται αυτοδίκαια, εκτός αν οι σύζυγοι δηλώσουν εγγράφως ότι θέλουν να συνεχίσουν τον κοινό βίο τους.

Εμπνευσμένο το σύνθημα του νέου πολιτικού φορέα: «Παντόφλα στοπ, πλάστης τέλος».

Τα ανδρικά δικαιώματα στη σαχλαμάρα, στις μπίρες, στην μπάλα, στις μηχανές και στις γκόμενες, είναι πανάρχαια και αναφαίρετα…

Οι παράνομοι οίκοι ανοχής και το παρεμπόριο κυριαρχούν πλέον στο κέντρο της Αθήνας, υποβαθμίζοντας την ποιότητα της ζωής στην πόλη, η οποία από το 2005 είναι η πλέον ανασφαλή πρωτεύουσα στην Ευρώπη.

Τα στοιχεία που παρουσιάστηκαν σε ημερίδα που διοργανώθηκε από το Τμήμα Εγκληματολογίας του Παντείου Πανεπιστημίου, του ΕΚΚΕ και του Συνηγόρου του Πολίτη αποτυπώνουν απόλυτα την τραγική κατάσταση στην πρωτεύουσα. Η πορνεία έχει αυξηθεί κατά 1.500%, τη στιγμή που σε όλη την Αθήνα -σύμφωνα με το δήμαρχο Αθηναίων, Γιώργο Καμίνη- μόνο ένας οίκος ανοχής λειτουργεί με άδεια. Την ίδια στιγμή το παραεμπόριο «καταστρέφει» τους επιχειρηματίες του κέντρου, οι ληστείες έχουν διπλασιαστεί και οι κλοπές και οι διαρρήξεις έχουν αυξηθεί κατά 50% τα τελευταία χρόνια.



Βεβαίως ο κ. Καμίνης είναι εδώ και καιρό δήμαρχος και όχι Συνήγορος του Πολίτη, αλλά δεν του το λένε γιατί αποπροσανατολίζεται η σκέψη του. Το γεγονός ότι υπάρχει ένας οίκος ανοχής με άδεια, είναι μια αποστομωτική απάντηση σε όσους λένε ότι το κέντρο της Αθήνας είναι μπουρδέλο…

Σε αποθήκη του ΙΚΑ στην Πλατεία Θεάτρου βρέθηκαν πρωτοφανείς ποσότητες υγειονομικού υλικού. Για παράδειγμα, στην συγκεκριμένη αποθήκη μέσα σε διάφορα, οι ελεγκτές ανακάλυψαν 8 τόνους γύψου και 6.000 τανάλιες για δόντια.

Δεν πρόκειται για απάτη, αλλά για απόπειρα πραξικοπήματος. Θα έβαζαν όλη τη χώρα στο γύψο και με τις τανάλιες θα ξεδόντιαζαν τους αντικαθεστωτικούς…

Ο κ. Μπαμπινιώτης θέλει μόνιμο Υπουργό Παιδείας: αποκλείεται να σκέφτεται τον εαυτό του για τη θέση, γιατί την άλλη εβδομάδα θα μας μιλήσει και για την ανάγκη μόνιμου Πρωθυπουργού…

Βουντού-βουντού: πώς να μη χάσει ο Ολυμπιακός από τη Μέταλιστ, αφού στο γήπεδο βρέθηκε και ο Θεόδωρος Πάγκαλος; Πρέπει να το ομολογήσουμε λοιπόν: μαζί τα φάγαμε, αλλά ήταν μόνο δύο και αυτά στο τέλος.

Το φάντασμα του Κόντε περιπλανήθηκε πάνω από το κατάμεστο Καραϊσκάκη, ο πιτσιρικάς τερματοφύλακας σε λίγο θα είναι άνεργος και ο Βαλβέρδε μάλλον σκεπτόταν τα δημοσιονομικά προβλήματα της Ισπανίας. Αδίκησε τον εαυτό του ο Ολυμπιακός, που στο πρώτο εικοσάλεπτο είχε ένα γκολ, δύο δοκάρια και δύο κλασσικές ευκαιρίες.

Χωρίς Ολυμπιακό, Μάντσεστερ Σίτυ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο θεσμός του Γιουρόπα Λιγκ αναμφίβολα υποβαθμίζεται. Άντε και του χρόνου, καλύτεροι…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. occultist avatar
    occultist 16/03/2012 16:53:14

    Ο κ. Κούγιας δεν χωράει στο σχήμα;;;;;;; Κάτι είχε πάρει το μάτι μου προ καιρού στην τηλεόραση.

  2. dgd avatar
    dgd 16/03/2012 17:27:23

    How about Βουλγαρακης???

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/03/2012 17:28:17

    Λέγεται ότι θα ζητήσουν από τον Πασχάλη να αναλάβει την τιμητική προεδρία του νέου πολιτικού σχήματος.
    Αν μιλάμε για καμένο σύζυγο...

    • juliet avatar
      juliet @ Strange Attractor 16/03/2012 17:32:21

      για καημένο σύζυγο....

  4. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 16/03/2012 17:29:18

    Η Βουλγαράκαινα;

  5. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/03/2012 17:35:38

    Πρέπει να φτιαχτούν και οι "Ανεξάρτητοι εραστές"...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/03/2012 17:37:48

      Κάτσε, γιατί μετά θα δούμε και κίνημα "ανεξάρτητων κερατάδων", και δεν λέει. Θα πάει πρώτο κόμμα.

      • juliet avatar
        juliet @ Strange Attractor 16/03/2012 17:48:50

        Και βέβαια οι γυναίκες θα δώσουν τις περισσότερες ψήφους , της γυναίκας η καρδιά είναι μεγαλόψυχη .

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 16/03/2012 17:51:02

        Το εμπεδώσαμε. Άσχετα αν δεν το πιστεύουμε.

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/03/2012 20:34:11

      Φαήλο, υπάρχει ρεύμα για "ανεξάρτητους αντεραστές"

  6. Stefanos avatar
    Stefanos 16/03/2012 17:56:37

    Θα ήθελα να σας δω την επομένη των εκλογών, όλους εσάς τους χαζοχαρούμενους με τα κρύα αστειάκια σας όταν θα μας έρχονται τα μνημονιακά μέτρα που η ΝΔ υπερψήφισε, πόσο θα γελάτε τότε που ο Σαμαράς (πρωθυπουργός όπως πιστεύετε) θα σας φέρνει τα αγγούρια να τα ευχαριστιέστε. Ψήφιζα ΝΔ ανελλιπώς από το 1989. Ψήφισα και τον Σαμαρά το 2009 στις εκλογές αρχηγού. Είναι η πρώτη φορά που δεν θα την ψηφίσω με ΑΠΟΛΥΤΑ καθαρή τη συνείδησή μου. Αφού δεν νιώθετε ότι σας κορόιδεψαν όταν άλλα μας έλεγαν στο πρώτο μνημόνιο και άλλα στο δεύτερο, συνεχίστε να συμπεριφέρεστε σαν γνήσια ΠΡΟΒΑΤΑ που μάθατε να είστε. Και αν θέλετε να δείτε πως συμπεριφέρονται οι πραγματικοί ηγέτες που αντιστέκονται στους εκβιασμούς και τα ψευδοδιλήμματα, δείτε στις ειδήσεις τι είπε για τους Ευρωπαίους ηγέτες ο κεντροδεξιός πρωθυπουργός της Ουγγαρίας στο λαό του. Εσείς εδώ συνεχίστε τις ανοησίες σας.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Stefanos 16/03/2012 17:58:51

      Ξύπνα, και μύρισε τον καφέ!

      • juliet avatar
        juliet @ Strange Attractor 16/03/2012 18:23:57

        Τα αγγούρια εισαγώμενα ; δεν είναι η εποχή τους και έχουνε ορμόνες ,συμπέρασμα ανθιυγεινά και εμείς είμαστε της υγιεινής διατροφής ,τρώμε μάπες.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Stefanos 16/03/2012 18:00:43

      Εμείς πρόβατα δεν είμαστε. Εσένα σε κόβω για κατσίκα. Ο Σαμαράς σε ξήγησε γιατί δεν ψήφισε το πρώτο και ψήφισε το δεύτερο. Αν δεν καταλαβαίνεις τι να σου κάνουμε και μεις...

    • Manos-Oxford avatar
      Manos-Oxford @ Stefanos 16/03/2012 18:28:59

      Αγαπητέ Στέφανε συμφωνώ. Ειχα ματώσει κυριολεκτικά για τη ΝΔ το 88-89 και μετεπειτα ειμουν εκει παρων, υποστηριξα Αντώνη για πρόεδρο που τοσο κινηματικά βγηκε και για πρώτη φορά ενιωσα πως σαν ΚΙΝΗΜΑ η μεγάλη κεντροδεξιά θα είναι ο ρυθμιστής της νεας μεταπολίτευσης. Λυπάμαι, αλλά ο τελευταιος στη Συγγρού να κλείσει την πόρτα... Κρίμα ρε γαμ....

    • Mara avatar
      Mara @ Stefanos 17/03/2012 00:31:47

      "...Και αν θέλετε να δείτε πως συμπεριφέρονται οι πραγματικοί ηγέτες που αντιστέκονται στους εκβιασμούς και τα ψευδοδιλήμματα, δείτε στις ειδήσεις τι είπε για τους Ευρωπαίους ηγέτες ο κεντροδεξιός πρωθυπουργός της Ουγγαρίας στο λαό του. Εσείς εδώ συνεχίστε τις ανοησίες σας".

      κ. Στέφανε, σας διαφεύγει μία μικρή... λεπτομέρεια. Ο Σαμαράς δεν είναι πρωθυπουργός είναι αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης.
      Από την αντιπολίτευση θα τα έκανε όλα αυτά???
      Έχετε καταλάβει τί ακριβώς λέτε???

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 16/03/2012 20:12:13

    Ξεχάσατε το παιδί - λάστιχο που σαλτάρισε από τον εξώστη.
    Καμένος από το "αίσθημα" (την χάλασα την ωραία λέξη, αλλά έβαλα εισαγωγικά, προσπάθησα) και από τη σύζυγο. Ευτυχώς κάηκε στο ψήσιμο και το dvd του Θέμου, εκτός από τα τελευταία αθώα tracks.
    Ο ίδιος ο καμένος αυτοπροσώπως, καλά πρόλαβε και χώρισε νωρίς και έτσι, το δεν ξέρει πώς μυρίζει σαν καουτσούκ το καμένο γάλα.

  8. M.O. avatar
    M.O. 16/03/2012 20:24:06

    Αγαπητέ Στέφανε και αγαπητέ Μάνο. Συγχαρητήρια για τους αγώνες σας το 1989 με τον αρχηγό που σας εξέφραζε.
    Στέφανε θα μας δεις και την επόμενη και τη μεθεπόμενη των εκλογών. Αν δεν σας αρέσουν τα κρύα αστεία, έχουμε και κατεψυγμένα.
    Μπορεί να είμαστε χαζοί, χαρούμενοι, πρόβατα, υποζύγια κι ότι άλλο θες. Μίζεροι και κοντόφθαλμοι όπως εσύ σίγουρα δεν είμαστε.΄
    Στα αγγούρια επίσης φαίνεται ότι είσαι ειδικός. Τι έγινε, πλήρωσες φόρους για πρώτη φορά στη ζωή σου; Συμπαριστάμεθα στις νευρώσεις σου. Τα υπόλοιπα να τα πεις στον ψυχαναλυτή, δραχμολάγνε φοβικέ

    • LIAPIS Dimitrios avatar
      LIAPIS Dimitrios @ M.O. 16/03/2012 23:26:42

      Agapite M.O mi ta pernis kata leksi ta tou Stefanou ke manou. Genika milane ke aporoun m afta pou vlepoun ki akoune ,an girisis piso merikous mines ke dis ti ehi grafti ke lehti edo mesa tha friksis ap tis antifasis ton arthrologon pro panton ke kirios se oti afora ta legomena ke tis thesis tou Samara.
      H mipos afti me tous opious diafonite kathimerinos edo mesa den itan stis 600 000-800 000 kosmou pou ekanan to Samara HRWA dinontas tou th ND?
      Ego san aplos alla kathimerinos -anelipestata-anagnostis tou ANTINEWS diapistosa oti i ND ehase(ekousios ediokse) skopima tous misous shedon alla tous gnisious NDmokrates, prosarmozontas ti politiki tis me afti tis E.E i opia katorthose -me ti voithia Samara ke pali -na eksafanisi gia panta ti pliopsifia komatos sti vouli.
      Ke mia mikri antiparathesi gia paradigma i sishetisi tou os ano gegonotos ,anarotithikate pote poioi ine afti pou giouharoun to Ntalara? san fanatikotatos -arrostos opados tou oson afora ti kalitehniki tou aksia ime apolita veveos oti afti ine oi megaliteroi ke fanatikotatoi PROIN ipostiriktes tou!
      Y.G. Gia osous de katalavan (logo dikis mou diatiposis) sto paradigma opou ntalarikoi valte NDmokrates.

    • Manos-Oxford avatar
      Manos-Oxford @ M.O. 17/03/2012 12:04:11

      Αγαπητέ Μ.Ο, ειμουν παντα ΝΔ ανεξαρτητως αρχηγου! Θυμάμαι τα πέτρινα χρόνια επι Ράλλη και την ανασήσταση με το μακαρίτη τον Αβέρωφ. Ανέφαιρα το 89, γιατί τότε η ανεργία με εστειλε εξωτερικό... Και πάλι το 2009 αφιέρωσα μέρες να γράφω και να υποστηρίζω τον Αντώνη. Δε λέω παραπάνω τίποτα άλλο. Ο νοών νοήτο... Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους εδώ!

  9. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 16/03/2012 22:04:44

    Δεν φτανει Μ.Ο. που εχουμε τον καημο και την τσατιλα μας με τους μουσακαδες που κατσανε στο δευτερο ημιχρονο και φαγανε δυο κερατιατικα αντι να μας συμπαρασταθειτε , μας τα χωνετε ευγενικα. Αναμενω τουλαχιστον την συμπονετικη συμπαρασταση και μια καλη κουβεντα απο την ΕΥΑ,ετσι για να παρω κουραγιο για τη συνεχεια.

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 16/03/2012 22:15:49

      Κυθήριε παρεξήγησες. Πρόκειται περί αυτοσαρκασμού. Ο Κάρολ έλειψε πολύ, άστα, πίκρα πικραμένη...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Μ.Ο. 16/03/2012 22:34:41

        Μ.Ο. ζητω ταπεινα συγνωμη,οντως με τον Καρολ πιστευω οτι θα περναγαμε.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 16/03/2012 22:56:43

      χαχαχα...τι να κάνω που πήρα γεύση Χαιρετισμών σήμερα!
      Δεν πειράζει, νομίζω ότι το ελληνικό πρωτάθλημα το έχετε..

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/03/2012 00:02:20

    Καλησπερα!και γω πηρα γευση Χαιρετισμων,γι' αυτο και βρισκομαι σε σχετικα ηρεμη κατασταση.Το κατι παραπανω στην Ευρωπη παντως πεταξε και για φετος και θα συνεχισουμε να σας ζηλευουμε γι' αυτο.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/03/2012 00:27:32

      Κυθήριε, άσχετο, αλλά μετά από ένα τέτοιο ''πέρασμα'' σαν αυτό που κι εσύ έκανες σήμερα το απόγευμα, διαπίστωσα ότι το καφεδάκι μετά, έχει ''άλλη'' γεύση..και το χαμόγελο και η κουβέντα μια άλλη γλύκα..αυτά..
      ΥΓ: Πάντως στιγμές σαν αυτές με Ρότσα, Αναστασιάδη, Κυράστα και Μαρκαριάν...θα δυσκολευτούμε να τις ξαναζήσουμε...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 17/03/2012 01:06:52

        Ευχαριστω!!!

  11. Μ.Ο. avatar
    Μ.Ο. 17/03/2012 00:18:05

    Σοβαρολογείτε; Να μην παίρνω τοις μετρητοίς τις ύβρεις; Πρωτότυπο. Επί της ουσίας:Έχω τελείως αντίθετη άποψη. Αυτοί που τώρα διαφωνούν ήταν πάντα απέναντι. Η συζήτηση για τη δανειακή έχει εξαντληθεί, δεν αντιλαμβάνομαι σε τι αποσκοπεί, η ίδια κουβέντα, τα ίδια επιχειρήματα, μήνες τώρα. Στην ουσία εκχυδαϊζεται ο λόγος κάποιων ελλείψει επιχειρημάτων.
    Κι αν θέλετε γράψτε ελληνικά...

  12. ANGELICA avatar
    ANGELICA 17/03/2012 01:16:29

    1. Liapi Dimitrie: Γιατί γράφεις σε Greeklish? Δεν σε καλύπτει η γλώσσα η Ελληνική?....
    2. Εγώ ψήφιζα μια ζωή την κεντροδεξιά. Στις τελευταίες εκλογές ψήφισα "λευκό" (κάποια στιγμή, όσο και να είσαι αφελής, αντιλαμβάνεσαι ότι κάτι πάει στραβά....). Το ΠΑΣΟΚ εφάρμοσε μια καταστροφική πολιτική και η ΝΔ "έτρεξε" να την αναταγωνισθεί! Κρίμα......
    3. Και τώρα, χωρίς να έχω γνώσεις χρηματοοικονομικές (το μόνο που ξέρω καλά είναι ότι αυτά που ξοδεύω πρέπει να είναι ίσα και λιγότερα από αυτά που εισπράτω ....) έχω πελαγώσει.... Κρίμα.....
    4. Συμπέρασμα? Μπορεί να ψηφίσω Καμμένο, Τσίπρα, Μάνο.... αλλά σε καμιά περίπτωση ΝΔ ... ( το ΠΑΣΟΚ για μένα ήταν η μεγαλύτερη κατάρα για την χώρα!)
    5. Όλα τα άλλα για μένα είναι εκ του πονηρού....

    • ΝΙΚΗ avatar
      ΝΙΚΗ @ ANGELICA 17/03/2012 13:10:19

      Να ψηφίσεις Καμμένο από αγανάκτηση να το δεχτώ, να ψηφίσεις Τσίπρα από την μεγαλύτερη αγανάκτηση που σου θόλωσε την κρίση να το καταπιώ αλλά Μάνο;;;;;!!!!!!!! ούτε ο ίδιος δεν ξέρει που ανήκει και τι πιστεύει! είναι σοβαρό πολιτικό πρόσωπο αυτό να σε βγάλει από την κρίση; ιδεολογία του η καρέκλα! με τις υγείες σας!!!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΝΙΚΗ 17/03/2012 17:09:33

        Ο Μάνος είναι αντιμνημονιακός; Ο Τσίπρας είναι κι αυτός υπέρ του ευρώ και της Ε.Ε..Ο Καμένος δεν ξέρω τι είναι...
        ΥΓ: Άστοχο το 5.... το εκ του πονηρού...άστοχο το 4..άστοχο και το 2...με το λευκό έστειλες τον Γαπ (που τώρα κατηγορείς) στην εξουσία...Για τα άλλα δύο σημεία σου, συμφωνώ..

        • ΕΥΑ avatar