#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/12/2013 19:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έρχεται νέος γύρος συλλήψεων βουλευτών της Χρυσής Αυγής



Σε... χιλιάδες κόλλες χαρτιού δένουν πλέον της Χρυσή Αυγή οι δικαστές καθώς τα βίντεο και οι φωτογραφίες που έχουν στα χέρια τους αποδεικνύουν ότι πρόκειται για ξεκάθαρο ναζιστικό κόμμα που ο Μιχαλολιάκος και η παρέα του το ομολογούν. Τα στοιχεία προκαλούν δέος αλλά και αηδία γι αυτούς που μπήκαν στη Βουλή την ίδια ώρα που ορκίζονται στο όνομα του Χίτλερ και των ναζί που σκότωσαν χιλιάδες Έλληνες.

Και με τα στοιχεία αυτά δένεται απόλυτα και η κατηγορία της εγκληματικής – ναζιστικής οργάνωσης ενώ η προσπάθειά τους να σβήσουν τα αρχεία από τους υπολογιστές δείχνουν την ενοχή τους. Πλέον θεωρείται δεδομένο ότι έρχεται νέος γύρος συλλήψεων βουλευτών της Χρυσής Αυγής κι όχι μόνο.

Οι δικαστές έχουν χιλιάδες φωτογραφίες και βίντεο στις οποίες υπάρχουν ανατριχιαστικές λεπτομέρειες για τον τρόπο που σκέφτονται και δρουν. Κατηχητικά με ανήλικα παιδιά, ο Μιχαλολιάκος να χαιρετά ναζιστικά μαζί με τον Γερμενή σε τελετή κατήχησης, μέλη της Χρυσής Αυγής να απειλούν τους πάντες.



Σε καφενείο όπου προεκλογικά μιλάει σε φίλους της Χρυσής Αυγής ο Μιχαλοκλιάκος εμφανίζεται να λέει: «Άσε τους να λένε ότι είμαστε ναζιστές, θα τους τελειώσουμε...»

Άλλο βίντεο από ορκωμοσία μελών της οργάνωσης, με παρόντες τους Ν. Μιχαλολιάκο και Γ. Γερμενή, εμφανίζει νεοφώτιστο να λέει: «Αυτοί που λένε ότι ταλαντεύονται μεταξύ Δεξιάς και Αριστεράς θα πρέπει να ξέρουν ότι σε λίγο θα ταλαντεύονται κρεμασμένοι...»

Υπάρχει επίσης φωτογραφία -εκλιπόντος σήμερα- ενός ταξίαρχου ε.α. να χαιρετάει ναζιστικά. Ο συγκεκριμένος ήταν και αθλητικός παράγοντας του Παναθηναϊκού, στην κηδεία του οποίου υπήρχαν στεφάνια της Χρυσής Αυγής και του Ν. Μιχαλολιάκου προσωπικά.

Επίσης φωτογραφικό υλικό όσο και βίντεο με ομολογία στελεχών, ακόμα και του αρχηγού Ν. Μιχαλολιάκου ότι «είναι ναζιστές» και ότι «όλοι πρέπει να σκοτώσουν έναν εβραίο μέσα τους...»

Στις επίμαχες ορκωμοσίες φαίνεται μέλος της Χρυσής Αυγής να λέει στον λόγο ορκωμοσίας του: «Είμαι Χρυσή Αυγή γιατί είμαστε επαναστάτες. Να σκοτώσουμε τον Εβραίο που κρύβουμε όλοι μέσα μας».

Άλλο μέλος αναφερόμενο στην ορκωμοσία του, σε όσους «γκρινιάζουν αλλά κάθονται στον καναπέ» φαίνεται να λέει: «Αξίζει να τους πατήσουμε. Την ημέρα της κρίσης μακριά από τις παπαδίστικες θεωρίες για άφεση αμαρτιών, δεν θα ρωτήσουμε αν μέχρι τότε ταλαντεύονται δεξιά μέχρι αριστερά, γιατί απλούστατα θα ταλαντεύονται από τον κρεμασμένο τους λαιμό».

Επίσης άλλο μέλος αναφέρει στην ομιλία του:

«Ναι, είμαι ναζί. Αν κάποιοι το θέλουν και μαζί θα αλλάξουμε τον κόσμο. Όλοι είναι προδότες και τους αξίζει πέλεκυς βαρύς».

Επίσης σε ομιλία του Νίκου Μιχαλολιάκου σε μέλη της Χρυσής Αυγής, πριν από τις εκλογές του 2012, ο έγκλειστος αρχηγός της οργάνωσης ακούγεται να λέει:

«Σκοπός μας δεν είναι να βελτιώσουμε αυτούς που βρίσκονται σήμερα στο Κοινοβούλιο, να διορθώσουμε τις πολιτικές δυνάμεις που είναι διεφθαρμένες και τελειωμένες, αλλά να τους τελειώσουμε, μια για πάντα»,

Στο υλικό υπάρχουν επίσης φωτογραφίες από ανήλικο που χαιρετάει ναζιστικά, όλων των ειδών τα ναζιστικά σύμβολα, αλλά και συγκεντρώσεις ναζί του εξωτερικού, που υμνούν τον Χίτλερ με τεράστια πανό. Οι φωτογραφίες πρέπει να είναι από τη Γερμανία, αφού τα πανό είναι γραμμένα στα γερμανικά.

Βίντεο από τον Άγιο Παντελεήμονα δείχνουν τη δράση στη συνοικία αυτή. Παράλληλα άπειρες φωτογραφίες επιδεικνύουν την εκπαίδευση των μελών με αληθινά όπλα, ενώ τμήματα ντυμένα στρατιωτικά δείχνουν να ακούνε ομιλία και του Ηλία Κασιδιάρη. Εκτός από τον Ηλ. Κασιδιάρη και άλλος γνωστός βουλευτής εμφανίζεται να σημαδεύει με τη γνωστή πλέον καραμπίνα, που μοιάζει με καλάσνικοφ.

Φραστικό επεισόδιο με δυο νεαρούς περίπου 30 χρόνων είχε την Κυριακή σε παιδότοπο ο δικηγόρος του Ηλ. Κασιδιάρη Παύλος Σαράκης. Του επιτέθηκαν φραστικά και επενέβη η Αστυνομία, χωρίς πάντως να γίνει δυνατό να αποτραπεί το επεισόδιο, το οποίο φόβισε παιδιά και γονείς σε γιορτή που γινόταν για τα Χριστούγεννα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 09/12/2013 19:39:49

    Φήμες ἀναφέρουν ὅτι ὁ ἐκλιπών ταξίαρχος καί στέλεχος τοῦ Παναθηναϊκοῦ (........................),στόν ὄρκο πού ἔκανε χαιρετῶντας ναζιστικά ἔλεγε:''ὅλοι πρέπει νά σκοτώσουμε ἕναν ἐβραῖο πού ἔχουμε μέσα μας καί ἔνα γαύρο πού κάθεται στό σβέρκο μας''...

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ Κυθήριος 09/12/2013 20:15:13

      Κελάηδησες πάλι Κυθήριε.
      Αχαχαχαχαα!! Κλαίω από τα γέλια!

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Κυθήριος 09/12/2013 21:38:38

      Τι σχέση έχει ο Παναθηναϊκός κι ο Ολυμπιακός με τους άρρωστους!

    • τι λέει avatar
      τι λέει @ Κυθήριος 10/12/2013 15:32:16

      axxaxaxaxa

  2. Magganas avatar
    Magganas 09/12/2013 20:08:29

    Έχω ξαναπεί ότι είναι λάθος αυτή η προσέγγιση της Χ.Α.
    Το να προσπαθούν να τη διαβάλλουν παρουσιάζοντας φωτογραφίες από ναζιστικές συγκεντρώσεις στη Γερμανία, είναι τελείως λάθος.
    Το να αποκαλυφθεί ομιλία του αρχηγού τους που να λέει "οι πολιτικοί είναι προδότες και τους αξίζει πέλεκυς βαρύς" ΔΕΝ αποτρέπει κανέναν από το να ψηφίσει Χ.Α, τουναντίον μάλιστα!!!
    Με αυτά τα κριτήρια, θα έπρεπε να κηρυχθεί εκτός νόμου καί το ΚΚΕ καθώς και οι περισσότερες συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ!
    Για τις συνιστώσες γιατί δεν υπήρχε "έτοιμο πλάνο" από την ΕΥΠ;;;
    Μάλλον, από την ΕΥΠ υπήρχε, αλλά γιατί δεν εφαρμόστηκε από την ΕΛ.ΑΣ ειναι το θέμα...

    Όπως έχω ξαναγράψει, στο κέντρο της Αθήνας και σε μεγάλο μέρος των δυτικών προαστίων, ο κόσμος μετά τις 20:30 φοβάται να κυκλοφορήσει στο δρόμο. Οι άνθρωποι ζούνε υπό το καθεστώς φόβου και ως εκ τούτου συν τοις άλλοις έχει υποβαθμιστεί πάρα πολύ το βιωτικό τους επίπεδο.
    Πηγαίντε να ρωτήσετε τον κόσμο αυτόν να δείτε πόσοι από αυτούς φοβούνται να βγουνε στο δρόμο επειδή κυκλοφορούνε Χρυσαυγίτες.
    Να δούμε ρε παιδάκι μου, πόσοι φιλήσυχοι Έλληνες συμπολίτες μας φοβούνται να βγουνε στο δρόμο εξαιτίας της ύπαρξης "κατάπτυστων νεοναζιστών Χρυσαυγιτών υμνητών του Χίτλερ"...

  3. AkriAkri avatar
    AkriAkri 09/12/2013 20:26:03

    '' Σε… χιλιάδες κόλλες χαρτιού δένουν πλέον της Χρυσή Αυγή ...''
    Τη ...δένουν δεν την δένουν, όσο τα αίτια συνεχίσουν να εργάζονται υπέρ της, μιά τρύπα στο νερό θα κάνουνε.

  4. aris avatar
    aris 09/12/2013 20:37:19

    Πολύ καλά κάνουν οι δικαστές. Επειδή αγανακτήσαμε με τη ΝΔ δεν σημαίνει οτι θα γίνουμε και φασίστες . Υπάρχει κι άλλος δρόμος. Αλλωστε πού ήταν τόσα χρόνια η Χ.Α. ? Επαιζε τους προσκόπους?

  5. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΚΩΝ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΚΩΝ 09/12/2013 21:06:14

    Πράγματι, όσο δεν λύνεται κανένα πρόβλημα του κοσμάκη, αλλά όλοι μας, αν δεν είμαστε ήδη, είμαστε υποψήφιοι εξαθλιωμένοι, χωρίς ψωμί, χωρίς ηλεκτρικό (έλεος!), χωρίς αξιοπρέπεια... και οι ένοχοι της κατάντιας μας συνεχίζουν να πλουτίζουν, να αλληλοσυγκαλύπτονται και να κυβερνούν ακόμη τη δύσμοιρη πατρίδα... τότε το μόνο που μπορεί να μας συμβεί είναι να νομιμοποιηθεί στα μάτια μας ακόμη κι ο Χίτλερ, ακόμη και οι ναζιστικοί χαιρετισμοί, και η Κλου-κλουξ-κλαν! Να πούμε "ε, και τι έγινε"! Δεν ξεπλένεται το αμαρτωλό σύστημα επειδή είναι ανώμαλοι κάποιοι χρυσαυγίτες! Όταν από νοικοκύρης γίνεις προλετάριος και πρόσφυγας στον τόπο σου, δεν έχεις πλέον ούτε μνήμη ούτε κρίση. Μ' αυτή την αναλγησία των κρατούντων, η Χ.Α. ή με άλλο όνομα -με την παλιά ή νέα ηγεσία της- θα πάει στο 15 ή και 20%. Γιατί και η αριστερά στα μάτια του κοσμάκη είναι συν-ένοχη για ό,τι έχει συμβεί από το 1974 ή έστω το 1981, το δείχνουν οι συγκεντρώσεις τους...

  6. ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ avatar
    ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ 09/12/2013 21:17:48

    Ρε παιδιά σοβαρευτείτε επιτέλους.Αν με αυτά τα στοιχεία...δένουν τη ΧΑ,έχει απωλεσθεί κάθε έννοια σοβαρότητας.Σε κάθε περίπτωση,αυτός που διαρρέει τέτοιες πληροφορίες ας ρίξει μία ματιά και στις τελευταίες δηλώσεις του Κουτσούμπα για τη δικτατορία του προλεταριάτου.

  7. dim avatar
    dim 09/12/2013 21:27:08

    Ο Μιχαλολιάκος δε βγαίνει από τη φυλακή ούτε σε 20 χρόνια. Η ΧΑ τελείωσε και ως όνομα και ως οργάνωση. Από όσα διαβάζω, ετοιμάζεται ένα νέο υπερσυντηρητικό δεξιό κόμμα με σοβαρά και μη φθαρμένα ως τώρα πρόσωπα, που έχουν απήχηση στον απόλυτα δεξιό (δε χρησιμοποιώ τον όρο ακροδεξιό, ούτε όμως σκέτο δεξιό) χώρο, όπως πχ Μαρκεζίνης και Φραγκούλης, που θα απορροφήσει πλήρως τους ψηφοφόρους των αεροψεκασμένων και των ναζιστών. Είναι προφανές ότι οι ψήφοι των δεξιών που δόθηκαν σε αεροψεκασμένους και ναζιστές πήγαν χαμένοι, αφού οι μεν πρώτοι είχαν έναν καμμένο και ψεκασμένοι αρχηγό, οι δε δεύτεροι ήταν προφανές σε όσους δεν ήθελαν να εθελοτυφλούν ότι είχαν ως ηγετική ομάδα άτομα δηλωμένα εδώ και δεκαετίες ως φιλοναζιστές.

    Αν λοιπόν αυτό το νέο κόμμα πάρει ψήφους από την υπερσυντηρητική δεξιά, και όχι από την Φιλελεύθερη Συντηρητική Παράταξη του Σαμαρά, και έτσι παραμείνει και η ΝΔ του Σαμαρά πρώτο κόμμα, και το νέο κόμμα πάρει ένα πχ 13%, θα έχει ο Σαμαράς έναν αξιόπιστο εταίρο για μια Κεντροδεξιά - Δεξιά διακυβέρνηση της επόμενης τετραετίας, έτσι ώστε η Νέα Δημοκρατία και η Νέα Πατρίδα (αυτό το όνομα κυοφορείται), να φτιάξουν μαζί τη Νέα Ελλάδα του 2020. Αρκεί βέβαια κανένας από εμάς του ψηφοφόρους της Φιλελεύθερης Συντηρητικής Παράταξης να μην λοξοκοιτάξει προς τα εκεί... Το κόμμα αυτό θα πρέπει να απευθύνεται σε υπερσυντηρητικούς, και γνήσιους με την καλή έννοια εθνικιστές, ώστε να μαζέψει τις ψήφους ΑΝΕΛ, ΧΑ, ΛΑΟΣ κλπ, και όχι να κόψει από τη ΝΔ, ώστε να μη κινδυνέψει η πρώτη θέση, και πέσει έτσι η πατρίδα μας στα χέρια Αριστερών Εθνομηδενιστών Κρατικολάγνων.

    • Magganas avatar
      Magganas @ dim 10/12/2013 02:10:16

      Αν αυτό το νέο κόμμα πάρει 13% αγαπητέ, θα έχει παραπάνω από τη Ν.Δ του κ.Σαμαρά που τρέχει να υποβάλλει τα σέβη του στο MEGA όπως με πολύ μεγάλη (αλλά πολύ μεγάλη όμως) απορία είδαμε όλοι σήμερα...

  8. Panos avatar
    Panos 09/12/2013 22:46:02

    Έτσι ακριβώς!
    Άλλη λύση δεν υπάρχει.

  9. martios avatar
    martios 09/12/2013 22:52:44

    Πίστευα οτι γίνεται ανάκριση για την στοιχειοθέτηση εγκλημάτων και όχι για την
    ανάδειξη μιας ιδεολογίας-όσο απωθητικής και αν είναι-της οποίας η ενδεχόμενη πολιτική και μόνο καταδίκη εμπίπτει στην αποκλειστική αρμοδιότητα του εκλογι-
    κού σώματος.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ martios 10/12/2013 06:38:08

      Πολύ σωστή παρατήρηση!

    • Μαύρο Χαβιάρι avatar
      Μαύρο Χαβιάρι @ martios 10/12/2013 10:00:12

      Ξέρετε όλους τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να στοιχειοθετηθεί κατηγορία σύστασης εγκληματικής οργάνωσης; Είστε σίγουρος;

  10. NIKOΣ avatar
    NIKOΣ 09/12/2013 23:17:28

    Ναι καλά κανε όνειρα εσύ!

  11. Ρηνα avatar
    Ρηνα 10/12/2013 08:23:35

    Οσο οι ψηφοφοροι θα πηγαινουν στη καλπη μονο για να τιμωρησουν, τα παντα ειναι ρευστα και απροβλεπτα.....Υπαρχει πολυς θυμος και να μην αναλωνονται σε σχεδια και λογια, ας επικεντρωθουν σε πραξεις που μπορουν να μεταλλαχθουν σε θετικες ψηφους. Τιποτε αλλο. Τωρα ειμαστε στη φαση "εν τη παλαμη και ουτω βοησωμεν"....

  12. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 10/12/2013 09:11:03

    Ναζισμός =Φασισμός =Κουμουνισμός: τα έχουν στείλει οι ΕΛΛΗΝΕΣ στον αγύριστο από την δεκαετία του 40,για όσους δεν το έχουν καταλάβει ακόμη.

  13. Δημήτριος ο Μυροβλύτης avatar
    Δημήτριος ο Μυροβλύτης 10/12/2013 12:59:17

    Η τελευταία φωτογραφία κάτω αριστερά απεικονίζει αμερικανούς στρατιώτες να κρατούν μία ναζιστική σημαία. Τι ακριβώς αποδεικνύει; Ότι μεταξύ των αμερικανικών στρατευμάτων που μάχονταν στην Ευρώπη υπήρχαν και φιλοναζιστές; Ή ότι οι Έλληνες "φιλοναζιστές" κρατούσαν στα αρχεία τους φωτογραφίες των "εχθρών" για να τους "τελειώσουνε" όταν έρθουν στα πράγματα; Ελπίζω να μπορείτε να διακρίνετε ότι πρόκειται για αμερικανούς στρατιώτες, έτσι;

    • occultist avatar
      occultist @ Δημήτριος ο Μυροβλύτης 10/12/2013 15:20:31

      @Δημήτριος ο Μυροβλύτης,
      Ειναι προφανές οτι οι Αμερικανοί στρατιώτες φωτογραφίζονται μετα από νικηφόρο εμπλοκή με κάποια Γερμανική μονάδα και επιδεικνύουν το ναζιστικό λάβαρο ως λάφυρο που πήραν από μονάδα που νίκησαν.

  14. martios avatar
    martios 10/12/2013 15:07:52

    Αγαπητέ δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι στοιχειοθετήσεως της εννοίας ''εγκληματική
    οργάνωση''πέραν των περιπτώσεων που σαφώς και περιοριστικώς αναφέρονται
    στο άρθρο 187 του Π.Κ,όπου βεβαίως θα διαπιστώσετε ότι ελλειπει οποιαδήποτε
    ιδεολογική αναφορά,συνεπές άλλωστε με την διαπνέουσα το δικαιικό μας σύστημα
    φιλοσοφία.Ελπίζω αυτό να μην έχει αλλάξει ειδικώς για την υπό κρίση περίπτωση.