14/08/2008 11:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έριξε «λευκή πετσέτα» ο Κόκκαλης;

Γράφει ο φίλος μου ο i-reporter, που τα ξέρει αυτά καλύτερα από εμάς: Έτυχε να χαζεύω τα παιχνίδια Ολυμπιακού με την Ανόρθωση και ΠΑΟ με την Σπάρτα Πράγας. Ο "Θρύλος" ως γνωστό έχασε με 3-0 και πρέπει να κερδίσει με 4 γκολ διαφορά στο Φάληρο για να πάει στους Ομίλους ενώ ο ΠΑΟ κέρδισε μέσα στην Πράγα με 2-1 άρα ήδη έχει περάσει στους Ομίλους του Champions Leaque. Δεν μπορώ λοιπόν παρά να μην σχολιάσω κάτι οφθαλμοφανέστατο (που έχει και ευρύτερες σημειολογικές εξηγήσεις). Ότι δηλαδή ο Κόκκαλης έριξε "λευκή πετσέτα" πριν καν ξεκινήσει οτιδήποτε. Τα χάρισε φέτος ΟΛΑ. Εσκεμμένα ή όχι δεν ξέρω. Πάντως από την προετοιμασία, τις μεταγραφές, τον προπονητή, τις εφημερίδες του κλπ φαίνεται ότι ο "Θρύλος" θα κάνει ένα...διάλειμμα σε τίτλους και μονοπώληση του ενδιαφέροντος. Αφού για 11 και...χρόνια κανένας άλλος δεν πήρε το παραμικρό, και πήρε ΟΛΑ τα φράγκα και τις εντυπώσεις μάλλον αποφάσισε να κάνει λίγο στην άκρη....για να φανούν και οι άλλοι....Η ομάδα που εμφάνισε ΗΤΑΝ αστεία. Καραγκιοζιλίκι.....Τσικό..... Ο ΠΑΟ αντίθετα, εμφάνισε - προς το παρόν - μια στοιχειωδώς σοβαρή ομάδα, χωρίς τίποτε το ιδιαίτερο. Απλά δεν ήταν αστείοι. Η συνέχεια θα δείξει (και τα υπόλοιπα)....

FactorX. Εμείς θεωρούμε, αντιθέτως, ότι καλά κάνει ο Σωκράτης και είναι μεγαλόψυχος. Να πάρει ακόμα ένα πρωτάθλημα ο ΠΑΟ με κυβέρνηση Καραμανλή. Μάλλον δεν θα ξανάχει τέτοια ευκαιρία. Και βέβαια χρειάστηκαν και οι μεταγραφές Βγενόπουλου και Πατέρα για κάτι τέτοιο. Μόνος του κανένας δεν μπορεί να κάνει πλέον τίποτα στον κόσμο αυτό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xase avatar
    Xase 14/08/2008 12:29:48

    Καλα οχι και μεγαλοψυχος ο Κοκκαλης. Ο ανθρωπος ειναι καθαρο παμφαγο και δεν θαδινε ουτε στην μαννα του. Απλα αφου αγορασε τοσα και τοσα πρωταθληματα, ηρθε η ωρα να δοκιμασει να παρει και ενα στα ισια.

  2. Jiovani avatar
    Jiovani 14/08/2008 14:14:30

    Βιαστήκανε μερικοί να βγάλουνε συμπεράσματα, είδανε λευκή πετσέτα ενώ έριξε ένα σωρό λεφτά.
    Λεφτά έριχνε και παλιότερα για παίκτες και δεν έκανε εντύπωση η φετεινή μεταγραφική κίνηση. Φυσικά όσοι δεν έβαζαν λεφτά για παίχτες τόσα χρόνια, τα κάνανε κρεμαστάρια και φωνάζανε μήπως καθαρίσουνε με κανένα πέτσινο πέναλτυ στο 92'...

  3. nik avatar
    nik 14/08/2008 14:29:19

    Φέτος έγινε ο χειρότερος σχεδιασμός των τελευτάιων 15 χρόνων και γιαυτό φταίει αποκλειστικά ο πρόεδρος.Ξεφτίλησε την Ομάδα με τις παραξενιές του και τις εμονές του.Αφού δεν ακούς τον προπονητή ,τότε γιατί τον παίρνεις;Ασε τον Νινιδιάδη ,πάρε και έναν γημναστή και κάνε ΄το κουμάντο σου.Μας ξεφτήλησε με τον Ντιόγκο ,μας ξεφτίλησε η Ανόρθωση ελλείψη επιθετικών καιψυχολογίας και έπεται η συνέχεια.Πρόεδρε γέρασες και άρχησες τα λάθη καιρός για ξεκούραση,Στις 26 αν τελικά στρβώσει σε συνδιασμό με Ντιόγκο κλπ ,καταλαβαίνεις τι θα γίνει στο γήπεδο,,,,,,,,,,

  4. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/08/2008 14:41:48

    Μα τι σχέση έχει η κυβέρνηση Καραμανλή τώρα, ο Γκαγκάτσης δεν είναι ακόμα πρόεδρος στην ΕΠΟ? Το προηγούμενο πρωτάθλημα του ΠΑΟ από σπρώξιμο της Ν.Δ κατακτήθηκε και όχι από τον Ολισαντέμπε που σε τρία παιχνίδια έπιασε μπαρμπούνια με τον κώλο?
    Αφήστε ρε τώρα που θα μας το παίξετε και μεγαλόψυχοι και οτι χαρίζετε πρωταθλήματα από οίκτο ή επειδή βαρυστομαχιάσατε από τις πολλές κούπες.
    Πάντως κάποια πράγματα δεν ξεπλένονται ούτε με ένα ούτε με τρία πρωταθλήματα, αν δεν δω τον Ολυμπικαό τριτο-δέυτερο για καμία 8ετία σερί, εγώ προσωπικά δεν ηρεμώ ούτε πανηγυρίζω πρωταθλήματα. Μόνο τι κάνω στην Ευρώπη θα με νοιάζει

  5. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/08/2008 14:50:05

    Επίσης όπως είπε ο ακατονόμαστος, κάποια "χο-χο-χο" θα γίνουν "αχ-αχ-αχ". Και ήδη κάπως έτσι διαφαίνεται το πράγμα, αλλά δεν μου αρκεί να συμβεί ούτε μόνο φέτος ούτε και του χρόνου. Είπαμε. Από 8 χρόνια και πάνω, μέχρι η «Αυτοκρατορία του Τσουκαλά» γίνει ερείπιο και χτιστεί από την αρχή στα πρότυπα ενός υγιούς και μη-αλήτικου συλλόγου, μπας και ξεβρομίσει το Ελληνικό Πρωτάθλημα κάποια στιγμή

  6. Kraepelin avatar
    Kraepelin 14/08/2008 15:12:17

    Χτες μία ελληνική ομάδα (Ανόρθωσις Αμμοχώστου) νίκησε μία τούρκικη.

  7. σασκα avatar
    σασκα 14/08/2008 15:45:53

    Παρόλο που δεν συμφωνώ με τον τελευταίο ακατανόμαστο, ο FactorX νομίζει ο η μπάλα είναι καρπούζα μιας και απο τα λεγόμενα του ο Καραμανλής δίνει το πρωτάθλημα στον ΠΑΟ. Αντί να κοιτάξετε τα χάλια σας που μια φορά παίξατε για τους ομίλους και ξεφτιλιστήκατε προσπαθείτε να βρείτε που να ρίξετε τις ευθύνες.
    Τέτοια ξεφτιλισματα αγαπητέ FactorX ούτε ο Αθηναικός δεν πάθαινε όταν έπαιζε ΟΥΕΦΑ.
    Αλλά σε παραδέχομαι απο την μια γλύφουμε λίγο τον Σωκράτη αλλά απο την άλλη του τα χώνουμε για άλλα !
    Δεν κάνετε τον σταυρό σας που έχετε και τον Γκαγκάτζη και παίζετε για ομίλους, φανταστείτε που θα ήσασταν αν δεν ήταν ο εξυπηρετιστής σας.

  8. Κατέγνως avatar
    Κατέγνως 14/08/2008 16:00:30

    Απορώ με ορισμένα σχόλια.΄Οταν ο Παναθηναϊκός στη δεκαετία του 80 κέρδιζε πρωταθλήματα και ο Ολυμπιακός έβλεπε με το κιάλι το ελληνικό πρωτάθλημα τότε όλα ήταν καθαρά και τώρα βρώμισαν; Μήπως ξεχάσατε τον Γιώργο Βαρδινογιάννη με το πιστόλι να εισβάλλει στο γήπεδο και τις πέτσινες παναθηναϊκές διαιτησίες.Ας μη γελιόμαστε κανένας δε φωνάζει διότι θέλει καθαρό πρωτάθλημα αλλά από πίσω υπάρχουν οπαδικά κίνητρα."Ας πάρουμε το πρωτάθλημα και όπως το πάρουμε" είναι το μότο του κάθε οπαδού. Κατά τα άλλα οι φωνασκίες ορισμένων είναι υποκριτικές , μόλις ο Παναθηναϊκός θα αγοράζει πρωταθλήματα τα πάντα θα ξεχαστούν....

  9. σασκα avatar
    σασκα 14/08/2008 16:26:21

    @ Κατέγνως σε θαυμάζω φίλε μάλλον είσαι ο μόνος γαύρος που παραδέχεται ότι τα πρωταθλήματα σας ήταν αγορασμένα και κάλπικα!!
    Εξάλλου μερικά από τα ρεκόρ που υπάρχουν σε αυτόν τον τόπο και δεν επηρεάστηκαν από ντοπαρίσματα ήταν η νίκη σας μετά από 30 αγώνες εκτός έδρας
    Κάτι 7άρες με τα δεύτερα, αλλά και περιβόητα μπουκαλάκια με το καθαρτικό σε ένα αγώνα Μπάσκετ κατά τα άλλα αν ακόμα χάνετε στην Ευρώπη πάλι ο Παναθηναϊκός σας φταίει πάλι ο Πρωθυπουργός, πάλι ο διαμεσολαβητής του ΟΗΕ.
    Φυσικά υπάρχετε ακόμα γιατί κάποτε υπήρχε ένας Πρωθυπουργός και σας λυπήθηκε, υπάρχετε γιατί κάνανε ειδικούς νόμους για να μην σας υποβιβάσουν και βγάλουν την περιουσία σας στο σφυρί, υπάρχετε γιατί εκμεταλεύεστε την κάθε κυβέρνηση (Βλέπε Τράπεζα Κρήτης- Καραισκάκη) μόνο και μόνο να μην χαθούν τα ψιφαλάκια.

    .

  10. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/08/2008 16:26:30

    ”Ας πάρουμε το πρωτάθλημα και όπως το πάρουμε είναι το μότο του κάθε οπαδού"

    Επειδή ούτε το δικό μου, ούτε ορισμένων άλλων υγιώς σκεπτόμενων φιλάθλων είναι, επέτρεψέ μας να μιλάμε εκπροσωπώντας τον εαυτό μας και μόνο. Όσα πρωταθλήματα έχουν κατακτηθεί με τη βαλίτσα (για να μη μιλήσω και για την πορεία του Ουέμπλεϊ και γίνει εδωμέσα πανικός) εγώ σαν Παναθηναϊκός τα απορρίπτω όταν, όπου και στα σημεία που κρίνω εγώ, δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι και ούτε με αφορά.
    Τα όργια του Κόκκαλη και ο προκλητικός τρόπος που τα επέβαλε ακόμα και μπροστά στην κάμερα (έβρισκε και τα έκανε λόγω κάποιων ανύπαρκτων) δεν ξεχνιούνται ούτε με ένα ούτε με δυο πρωταθλήματα.

  11. nik avatar
    nik 14/08/2008 16:29:27

    Σκέψου το κόμπλεξ των βάζελων ,που βγαίνουν και μιλάνε για τον Ολυμπιακό.Θα την βρούμε την άκρη μόνοι μας και πάλι οι τεσσάρες θάρθουνε.Η ουσία είναι μία Πρόεδρε είσαι λάθος και επειδή είσαι και γαύρος καλύτερα βάλε πωλητήριο στο μαγαζί και να κονομίσεις και να ηρεμίσεις.Εξάλλου μην ξεχνάς οτι εσύ έλεγες οτι ο Ολυμπιακός ειναι μαγαζί γωνία μπακλαβάς και σκέψου τόφερες να χάνει με κατεβασμένα χέρια απο την Ανόρθωση και να μας έχει στην τσίτα ο Ντιόγκο και κατι πεινασμένοι γύρω απο αυτόν.................

  12. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/08/2008 16:58:58

    @nik φυσικά και υπάρχει σύμπλεγμα. Έχει να κάνει με "κότες", "πελάτες", "Ριζούπολη", "Λ. Λαυρίου" και "TV Magic". Και το κόμπλεξ αυτό που δημιουργήσατε μέσω του "χο-χο-χο" προέδρου σας, αρχίζει να έρχεται η στιγμή που θα σας γυρίσει στη μάπα στο διπλάσιο. Ότι σπέρνεις θερίζεις

  13. Basil avatar
    Basil 14/08/2008 17:48:06

    Συμφωνώ ότι σπέρνεις θερίζεις. Στημένα πρωταθλήματα, παράγκες και ότι άλλο θες..
    Δεκαετίες συμβαίνουν αυτές οι πρακτικές.

    Θρύλος και λοιπές ΠΑΕ είναι για γέλια...
    Φαίνεται η πορεία τους στην ευρώπη αλλά και η πορεία της εθνικής...

    Ολα τα άλλα είναι για να περνάει η ώρα και να σκότωνονται άνθρωποι, έρμαια τυφλής και ανεγκέφαλης βίας.

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 14/08/2008 17:51:05

    Και ο Ανδριανοπουλος που σας εσωσε απο υποβιβασμο για την υποθεση των λουλουδιων Προεδρος του Ολυμπιακου ηταν...

    Και βερος Πειραιωτης! Οχι σαν τον πετρελαια τον γιανκη εκ Psychiko town

  15. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 14/08/2008 22:24:49

    Το καλυτερο ποδοσφαιρο ο Ολυμπιακος το επαιζε επι Μπλαχιν και τον εστηναν συνεχως με την ομαδα απληρωτη και προεδρο τον Σαλιαρελη!

    Τα παθε και τα μαθε...Ετσι ειναι!

  16. σασκα avatar
    σασκα 14/08/2008 23:46:12

    Το καλύτερο ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός το έπαιζε όταν υπήρχαν οι Μητροπουλαίοι και σήμερα με τον Γκαγκάτζη.
    Βέβαια την χυλοπίτα την έφαγε και ο Γκαγκαγκα με την Εθνική αλλά και ο ΚΟΚΑΛΗΣ με τηναδιαφορία του. Άντε να πληρώσετε τώρα μήπως και περάσετε στον επόμενο γύρο.
    Αν πάλι δεν τα καταφέρετε επι χρήμασι καλέστε τον Τσαγκαράκη διαιτητή, ναι εκείνον τον ανεκδιήγητο που όταν έπαιζε τον Ολυμπιακό κρατούσε 11-12-15 λεπτά καθυστερίσεις μπας και γυρίσει το παιχνίδι η υπερομάδα, και πήγαινε στο γήπεδο κρατώντας το ΦΩΣ αναμάσκαλα..

  17. Simakos avatar
    Simakos 15/08/2008 00:15:32

    Έχετε μεγάλη πλάκα. Όταν σχολιάζετε τα πολιτικά είστε εντυπωσιακά οξυδερκείς, οι περισσότεροι, παρά τις μπαρούφες που γράφονται κάθε τόσο. Τώρα με τη μπάλα κάνετε σαν δεκαπεντάχρονα.

    Κι εσύ ρε φάκτορα γιατί έπρεπε να είσαι γάβρος και με επιχειρηματολογία επιπέδου TV MAGIC;

    Και για να πω κι εγώ τη χαζομάρα μου, όταν κερδίζει ο Ολυμπιακός είναι άξιος και όταν χάνει είναι μεγαλόψυχος; Σιγά!

  18. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 15/08/2008 01:00:45

    20 simakos

    Makari na imoun dekapentachronos...Apo tote pou tha eicha apogalaktisthei,tha epairna synecheia to protathlima...

    19 saska

    Na thymomaste kai ligo...Pou emathe kai epaize balla o Mitropoulos? Mipos ston PAO?
    Me opoio daskalo an katseis,leei o sofos laos...Mantzavelakis o professor!
    To de FOS paramaschala einai logos exorias?
    Kati mou thymizei,kati mou thymizei...
    I poly parea me tin Despoina sas ekane kako paidia!

  19. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 15/08/2008 01:27:20

    Simako δίκιο έχεις, αλλά αφού οι περισσότεροι άντρες κατά βάθος παραμένουμε ανώριμα αγόρια, άσε αυτό να μας βγαίνει στις συζητήσεις για μπάλα και όχι σαν κάποιους άλλους που τους βγαίνει στα πολιτικά

  20. Factorx avatar
    Factorx 15/08/2008 02:02:22

    Δεν μπορώ να κάνω πιο "λιανά" το επιμύθιο. Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Οφείλω πάντως να ομολογήσω οτι είμαι παιδιόθεν γαύρος, αλλά η πουτάνα η συγκυρία με έφερνe να τα βάζω (δημοσιογραφικά) με τους προέδρους του (Κοσκωτά, Κόκκαλη κλπ.

  21. Factorx avatar
    Factorx 15/08/2008 04:17:04

    Είσαι σίγουρος ή λέμε και κάτι για να περάει η ώρα;

  22. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 15/08/2008 05:14:58

    Και κάτι ακόμα ε. Όταν θα σας κερδίζουμε, σας θέλουμε μεγάλους υγιείς και ακμαίους. Το θέαμα που παρουσιάζετε φέτος δεν μας ικανοποιεί. Όταν ήσασταν ομάδα, ήμασταν καφενείο. Τώρα φτιάχνουμε ομάδα, διαλύεστε εσείς. Τι θα γίνει, θα συναντηθούμε καμία φορά? Σαν άλλοτε, την δεκαετία του 90 που γινότανε ντέρμπι και πέφτανε τα τσιμέντα. Συμμαζευτείτε και εδώ είμαστε εμείς δε χανόμαστε.
    Και που ‘στε, εμείς δεν είμαστε Τάκηδες να πανηγυρίσουμε νίκη επί του Ολυμπιακού όταν παρουσιάζει τέτοια εικόνα λόγο κακών χειρισμών της διοίκησης. Χωρίς δικαιολογίες σας θέλουμε, άρα ok, φέτος δεν πιάνει ότι και να γίνει. Από του χρόνου.

  23. kinezos avatar
    kinezos 15/08/2008 05:15:39

    να γινουν οι ομαδες πολυμετοχικες. να ξεφορτωνομαστε τον καθε μαλακα που θελει να κερδισει αναγνωρισιμοτητα και αμνηστεια. ας μην ξεχναμε ρε τις περιπετειες που περασαμε με κοσκωταδες, σαλιαρεληδες, κλπ. ας μην ξεχναν κι αλλοι τις περιπετειες που περασανε (και ακομα δεν εχουν ορθοποδησει) με τους "μακαρους" και τους "tiger", τους οποιους δε εκθειαζαν στην αρχη (200.000 για φραπεδες). αυτα μπορει να ξαναρθουν οσο περιμενουμε απο ενα τυπακο να βαλει τα λεφτα του (αφιλοκερδως...χοχοχο) για να φτιαξει ομαδα. Αυτοι ρε δεν εχουν ουτε την υπομονη ουτε τη θεληση να περιμενουν να χτιστουν ομαδες οι οποιες θα παιζουν μπαλλα, θα εχουν συνεχεια, θα εχουν σοβαρα επιτελεια και υποδομες. Αυτοι θελουν μπαμ και κατω ενα πρωταθλημα...να βγει ο κοσμος στους δρομους...και να αγκαλιαστουμε με την "7" οπως ελεγε και ο αλεφαντος. και την αλλη μερα να μιλαει ολη η ελλαδα γιαυτους και να εχουν ετσι καθαγιαστει οι οποιες δραστηριοτητες τους..."κατω τα χερια απο τον προεδρο..."

    Απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι νομιζουν μερικοι οτι το ελληνικο ποδοσφαιρο με την παρουσα υποδομη του εχει τη δυνατοτητα να κοντραριστει στα ισια σε ευρωπαικο επιπεδο με ομαδες τυπου barca ή lyon με budget 200-300 εκ.ευρω. "εμενα με νοιαζει τι κανουμε στην ευρωπη"..τι να κανεις στην ευπωρη ρε φιλε? θα παιξεις κατενατσιο με ενα φουνταριστο και οτι καταφερεις με αντιπαλο κανενα παραλυτο ή κανεναν που σε εχει υποτιμησει. και ολο το πανυγηρι για να μαζεψει η προεδραρα σου κανενα φραγκο παραπανω απο τηλεοπτικα και εισητηρια. αυτο ειναι ολο. Μ'αυτο το γαμ..το champions league εχουν παρει τα μυαλα μας αερα. το παλιο καλο UEFA το εχουμε ολοι χεσμενο. Τουλαχιστον εκει μπορουμε κατι να κανουμε και να μαζεψουμε και κανενα βαθμο...αλλα ολα τελειωνουν μολις αποκλειστουμε στον α'γυρο.

    Μια απο τα ιδια. τουλαχιστον να περασουμε την ανορθωση, για να μην τσακισει η ομαδα με το καλημερα και αρχισουμε παλι να αλλαζουμε προπονητες απο τα αποδητηρια.

  24. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 15/08/2008 05:34:15

    Πάντως τη λύση την έχετε έτοιμη, ο Σεγκούρα ακόμα υπάλληλος σας είναι και τουλάχιστον αυτός, ξέρει τι σημαίνει Άντζας, γιατί ο Ισπανός δεν δείχνει να το έχει καταλάβει ακόμα, μάλλον πρέπει να του δείξετε κανένα περσινό βίντεο να πάρει πρέφα

  25. kinezos avatar
    kinezos 15/08/2008 06:26:06

    Δεν εφταιγε το κεντρο της αμυνας. Απλα επαιξε πολυ με κατεβασιες των λεοναρντο και τοροσιδη και αφηνε ακαλυπτα τα πλαγια του. Ο πατσα και ο στολτιδης ηταν αχρηστοι γιατι η ανορθωση δεν επαιξε απο μεσα...κατεβαινε απο τα ακρα, οι τζοτζεβιτς και οσκαρ δεν μαρκαραν ποτε στα πλαγια, οποτε εμενε συνεχεια η αμυνα με δυο παικτες ουσιαστικα. Η μεγιστη μαλακια ειναι που δωσανε τον λεντεσμα...αυτη η απουσια φανηκε. και του γκαλετι απο δεξια για κανενα γεμισμα.

  26. σασκα avatar
    σασκα 15/08/2008 09:16:55

    Χαζ... του χωριου υπάρχουν πολλές και διαφορετικές δικτατορίες, κάποτε η Δέσποινα σήμερα ο Γκαγκαγκαγαιδουράκης!
    Όσο για το που έμαθε μπάλα ο εν λόγο κύριος δεν παίζει καμία σημασία, όσο με ποιόν έμαθε να κάνει τις λαμογιές και τις πουστιές.
    Βέβαια σε σέβομαι μιας και είσαι ηλικία Δέσποινας και θα τα θυμάσαι καλύτερα. Εγώ θυμάμαι μόνο οτι η μοναδική ομάδα που είχε 2-3 καταδικασμένους για υπεξέρεση προέδρους είναι ήταν και θα είναι η Ολυμπιακάρα, άλλο ένα ρεκορ που ντρέπεστε να το λέτε.

  27. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 16/08/2008 00:21:41

    Βεβαια ανεξαρτητα ποιοι ειναι προεδροι ΠΑΟ ΟΣΦΠ ειναι δεδομενο οτι εχουν τεραστια δυναμη.Στον ΠΑΟ Ο Μαντζαβελακης μεσω ομαδας εχτισε ολοκληρο ξενοδοεχειο στο Κολωνακι. Στον Ολυμπιακο ο Γ.Ανδριανοπουλος εβγαινε χρονια βουλευτης και υπουργοπειητο μαλιστα λογω Ολυμπιακου.
    Το ποδοσφαιρικο παρακρατος αλλαζει ροτα καθε λιγο και λιγακι.Ο Ολυμπιακος ειχε σαφως καλυτερη ομαδα το 1992(με Μπλαχιν στον παγκο, Προτασοφ,Λιτοφτσενκο,Σαβιτσεφ και Καραπιαλη Μητσιμπονα στα ντουζενια τους) και τον ταραξαν στις αδικιες.Ομποιως οταν ξεκινησε να παιρνει πρωταθληματα επι Κοκκαλη-πριν παρει Τζιοβαννι,Καρεμπε κλπ- ηταν υποδεεστερος του τοτε ΠΑΟ αλλα επαιρνε χαρι Θωμα πρωταθληματα...
    Η ΑΕΚ πηρε 2-3 λογω Γιδοπουλου,Μελισσανιδη και ενοιωθαν σαν...παλι με χρονια,με καιρους παλι δικια μας θαναι!
    Ο Μελισσανιδης χωρις ποδοσφαιρο ποτε δεν θα γινοταν ο σημερινος μεγαλοκαρχαριας του πετρελαιου ανεφοδιαστης του Αμερικανικου πολεμικου ναυτικου...Ο Τροχανας δεν θα μπορουσε να πευχει το πειραμα με το ΣΟΕ.
    Ο Λουκοπουλος ειχε ενα καταστημα με φωτιστικα στην Πατρα και εγινε πλουσιος.
    Ο Ψωμιαδης-Μαννουλα μου-...
    Ο Μπεος...(αυτος ξερει απο Τιφλιδα...μερες πουναι)
    Ο Μπατατουδης, Ο,Ο,Ο....Ο Μπαλτιδης και ο Χαρρυ Κλυν(ναι ο Κυριος Τριανταφυλλιδης) καταληστεψαν τον Δ.Αγγελοπουλο....Ατελειωτη η λιστα ...

  28. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΠΑΝΟΣ avatar
    ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΠΑΝΟΣ 18/08/2008 09:06:22

    Τελικά οι γαύροι δικαίως θεωρούνται δείγμα καθυστέρησης...
    Οταν νικούν ο Προεδράρας τους τα σάρωσε όλα είναι ανίκητος ρίχνει χρήμα είναι ΘΕΟΣ.......
    Οταν ο ΟΣΦΠ χάνει ο Πρόεδρος είναι μεγαλόψυχος.
    Η πλάκα είναι ότι και πολλοί (προοδευτικοί) τρομάρα τους τα ίδια λένε.
    Το επικίνδυνο βέβαια είναι όταν καμαρώνουν για πρακτικές "ΡΙΖΟΥΠΟΛΗΣ" , κρυφογελάνε με εκπομπές βίας του TV MAGIC και κλείνουν τα μάτια στην τρομοκρατία του ιδιωτικού στρατού της Προεδράρας.