29/11/2009 11:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έριξαν το σύστημα την ώρα της αιχμής, μετά την εκκλησία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/11/2009 12:08:12

    Μα ακριβως την ωρα της αιχμης το συστημα δεχεται τη μεγιστη πιεση.
    Ειναι το πιθανοτερο να πεσει εκεινη τη στιγμη.

    • o Μήτσος avatar
      o Μήτσος @ ψυχραιμια 29/11/2009 12:28:12

      μπας και φταίει η εκκλησία;

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/11/2009 12:20:51

    Τι λες μωρέ μητσοτακόπουλο;
    Στο ΠΑΣΟΚ που ψήφισαν 1 εκατ πακιστανοί γιατί δεν έπεσε;
    Οι Μητσοτάκηδες έριξαν το σύστημα.
    Με τη μαζική συμμετοχή ο Σαμαράς πήγαινε για 75% .

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Προφήτης 29/11/2009 12:30:58

      75 δεν ξερω. Το 60% το εχει. Αρκει ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ..Τα κατεστημενα ξεριζωνονται μεσα στην παράταξή μας.

  3. Κρης avatar
    Κρης 29/11/2009 12:24:24

    http://fimotro.blogspot.com/2009/11/56-58.html

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Έλεος avatar
    Έλεος 29/11/2009 12:24:33

    Είδες τι παθαίνεις άμα δινεις τον ΟΤΕ... στους Γερμανούς.

    Τόσο το σύστημα του ΟΤΕ, όσο και της MRB, έχουν δοκιμαστεί σε πολύ απαιτητικότερες συνθήκες, και τα έχουν καταφέρει μια χαρά. Όμως ο Εφιάλτης έκανε και πάλι τη δουλειά του. Και μόνο το γεγονός ότι μία ημέρα χαράς και ανάτασης για τη ΝΔ μετατράπηκε σε παλαιοφασιστικό δεξιό μπάχαλο, είναι τουλάχιστον λυπηρό.

  5. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/11/2009 12:25:19

    Ήδη γίνονται έρευνες.

    Τα Ντοράκια να εύχονται να είναι απλά υπερφόρτωση, γιατί μην νομίζουν ότι στον ΟΤΕ εργάζονται μόνο δικοί τους. Τα πάντα θα μαθευτούν εντός ολίγου.

    Ελάς-Ελάς-Αντώνης Σαμαράς!

    Μην ξεχνάται όσοι σκέφτεστε ακόμα να ψηφίσετε ή όχι.

    Σήμερα ψηφίζετε τον αυριανό Πρωθυπουργό της Ελλάδας! Μήζενς λοιπόν ή αξιοπρέπεια? Η επιλογή είναι δική σας!

  6. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 29/11/2009 12:33:14

    Αποθανετω η ψυχη μου....
    Αναφωνησε η Ντορουλα κι εγιναν ολα μπαχαλο.Ειναι η μονη κερδισμενη απ το μπαχαλο,γιατι εχει χασει κατα κρατος.
    Σε ψηφους,ηθικα,πολιτικα.
    Να περιμενουμε πραματα και θαματα και στο βαθος.......Κωστα;
    Η οικογενεια απ τα Καρπαθια νομιζει οτι και σε αυτη την περιπτωση θα σωσει κατι απ την παρτιδα.
    Δυστυχως το ΣΥΣΤΗΜΑ επιχειρεινα μας γυρισει πολλα χρονια πισω.
    ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ

  7. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 12:47:17

    Οι Γερμανοί φίλοι του Χριστοφοράκου στον ΟΤΕ ρίξανε το σύστημα!
    Γιατί να το κρύψομεν, άλλωστε;

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/11/2009 12:57:00

    Ορισμένοι θα πρέπει να ηρεμήσουν και να θυμηθούν ότι πάμε να βγάλουμε πρόεδρο του κόμματός μας και όχι να δημιουργούμε αντιπάλους.
    Είναι φυσικό να πέσει το σύστημα αν πάνε μαζικά να ψηφίσουν όλοι μαζί.
    Εδώ τα αντινέα και ώρες ώρες είναι κάτω αν έχει πολλά ...κλικ, φανταστείτε σε μεγαλύτερη κλίμακα, να έχεις πάνω από 30,000 πχ ταυτόχρονες εγγραφές, τραπεζικά συστήματα πέφτουν στη χώρα του ΟΤΕ.
    Ψήφισα 09,00 στο Περιστέρι και η συμμετοχή του κόσμου ήταν πολύ μεγάλη.
    Από ότι είδα το κλίμα και την προσέλευση μάλλον βγαίνει ο κ Σαμαράς.
    Ελπίζω από αύριο όλοι μαζί να κάτσουν γύρω από ένα τραπέζι και να συνεργαστούν όπως και οι απλοί άνθρωποι της βάσης με ανιδιοτέλεια και αυταπάρνηση.
    ...και δεν το λέω για τους διεκδικητές αλλά για τις αυλές τους, που και ο κ Σαμαράς και η κα Μπακογιάννη θα πρέπει να μαζέψουν τα λουριά στους βασιλικότερους του βασιλέως...
    Από αύριο το πρωί θα πρέπει να κάνουν επιτέλους κάποιοι την δουλειά τους, την εποικοδομητική κριτική και την άσκηση ελέγχου στην κυβερνητική εξουσία
    και στην οργανωτική αναδιάρθρωση του κόμματος.
    Αλίμονο αν σταματήσουν στους πανηγυρισμούς της νίκης ή στις λύπες της ήττας, η βάση για άλλη μια φορά στάθηκε δίπλα στη ΝΔ ανεξάρτητα από τις προσωπικές επιλογές εκάστου μέλους, ας μην την ξανά απογοητεύσουν με έργα και λόγια τους χθες.

    ΥΓ

    Η οργάνωση πάντως είναι ερασιτεχνική καθώς υπήρχαν τραπέζια που σκότωναν μύγες και τραπέζια που δεν μπορούσαν να ανασάνουν.

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/11/2009 13:00:35

    Το αποκάτω σχόλιο απευθυνόταν στον ψυχραιμία, όταν στάλθηκε το σύστημα δεν είχε ανεβάσει το σχόλιο του ανώνυμου.

  10. Ratca avatar
    Ratca 29/11/2009 14:38:21

    Εύχομαι αύριο να έχουμε τον Αντώνη Σαμαρά στην ηγεσία της ΝΔ για το καλό του τόπου και για το μέλλον των παιδιών μας