#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/02/2009 21:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έξυπνες αποδράσεις με την INTERJET !!!

 

http://www.interjet.gr/index2.asp?menuid=6&whichpage=1&pagename=flying&imageid=santorini

http://kourdistoportocali.blogspot.com/2009/02/blog-post_2611.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 21:27:59

    Πατήστε στο λινκ ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ και ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ. Τα λέει όλα.

  2. ΚΚ (Καρνάβαλος Κορυδαλλού) avatar
    ΚΚ (Καρνάβαλος Κορυδαλλού) 22/02/2009 21:37:54

    Τι φώναξε ο πιλότος περνώντας πάνω από του Μαξίμου;
    "Τώρα θα πετάξετε με πραγματικό ελικόπτερο"!

  3. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 22/02/2009 21:49:01

    Απίθανο...

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 21:50:26

    Ερωτήσεις κρίσεως:
    1-Ποιός είναι ο ιδιοκτήτης της ΙΝΤΕΡΤΖΕΤ;
    2-Ποιός μεγαλος οικονομικός παράγοντας αντιμετωπίζει σοβαρές κατηγορίες τελευταία και συνομιλεί με κυβερνώντες;
    3-Ποιοί ήταν οι όροι ελευθέρωσης του Παναγόπουλου εκτός από τα λεφτά;
    4-Πως βρέθηκε έτοιμη βιντεοκάμερα (τυχαία;) να απαθανατίσει την απόδραση;
    5-Πως (τυχαία;) βρέθηκαν μαζί οι Παλαιοκώστας και ο Αλβανός και στον Κορυδαλλό και στο συγκεκριμένο σημείο;
    6-Πως τοποθετήθηκε ανεμόσκαλα σε πολιτικό ελικόπτερο που δεν έχει γάντζους κλπ;
    7-Πως ξεπεράστηκε το χρονικό όριο της προσγείωσης βάσει σχεδίου πτήσης και η ΥΠΑ δεν κήρυξε το ελικόπτερο σε κατάστααη emergency;
    8-Τι έγινε την τελευταία φορά που μικρή εταιρία (άσημη) αεροταξί ενεπλάκη στην υπόθεση Οτσαλάν; Μήπως ξαφνικά και σε χρόνο ρεκόρ γιγαντώθηκε και κυριαρχεί;
    Υπάρχουν και άλλα.

  5. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 22/02/2009 21:58:16

    Πές τα Strange Attractor, για΄τι κάποιοι στο προηγούμενο ποστ μου πέταγαν ειρωνείες όταν έγραψα ότι ήταν καραμπινάτα στημένη η απόδραση.

    Μήπως ο τωρινός Αρχηγός της ΕΛΑΣ έχει άμεσες και βαθιές άκρες με τον μεγαλοεπιχειρηματία που είναι απο το νησί που βρίσκεται ο απαγωγέας του Παναγόπουλου? Μήπως η σύλληψη του τελευταίου θα κρατήσει τον Τσιατούρα ως Αρχηγό και τη νέα χρονιά?

    Μήπως τα Σφακιά όταν έχει φεγγάρι μετατρέπονται σε σούπερ μάρκετ ρουκετών, καλάσνικωφ και Σκόρπιον από Λίβανο μεριά?

    Αίντε και καλό Πάσχα που λένε στο χωρίο μου!


    Υ.Γ Ο Strange Attractor έδωσε όλο το ρεπορτάζ...απλά πράγματα

  6. donaE avatar
    donaE 22/02/2009 22:07:18

    Μα ειναι δυνατον να νοικιαζεις ενα ελικοπτερο και να δραπετευεις?Απλως μας εχουν γραμμενους εδω και καιρο.

  7. t avatar
    t 22/02/2009 22:22:12

    Όταν έγινε ή απόδραση με ελικόπτερο, τι έκαναν τα ελικόπτερα της αστυνομίας….?

    Οι πιλότοι βαριόντουσαν να πετάξουν….?
    Παίρνουν χαμηλό μισθό ….?
    Δεν πέταγαν γιατί δεν είχαν βενζίνη ….?
    Δεν είχαν πιλότους …..?
    Δεν είχαν κουράγιο …?
    Δεν είχαν…..
    Δεν …..

  8. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 22/02/2009 22:22:41

    Αυτοι που θεωρουν οτι επρεπε να πυροβοληθει το ελικοπτερο και να πεσει,ξεχνανε οτι εκει μεσα,βρισκοταν και ο πιλοτος,που δεν εφταιγε καθολου.Αλλα και αν επεφτε,μπορει να επεφτε πανω σε καμια πολυκατοικια απ αυτες που ειναι διπλα.
    Αρα,μονο με προληψη μπορουσε να αποφευχθει η δουλεια,και οχι με καταστολη.
    Αλλά που μυαλο;

  9. Ο Anonymous 6 avatar
    Ο Anonymous 6 22/02/2009 22:26:02

    @ 9
    Κάποιοι προηγούμενοι υπονοοούν ότι ίσως τα είχε καθηλώσει στο έδαφος ο Τσιατούρας.
    Άν δεν τους είχε δώσει επίτηδες, για να μη μπορούν να πετάνε, ελαττωματικό καύσιμο ο .... (μη γίνω μαρτυριάρης, όμως).

  10. Ο Anonymous 6 avatar
    Ο Anonymous 6 22/02/2009 22:27:38

    Σωστός πάντως ο Προβοκάτωρ - 10, σε κάθε περίπτωση.

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/02/2009 22:41:45

    # Strange Attractor Says:
    February 22nd, 2009 at 9:35 pm

    Απορία απλοική. Είναι τόσο δύσκολο ή ακριβό το να τοποθετηθεί ένα δίχτυ ή σύρμα επάνω από τον προαύλιο χώρο των φυλακών;
    Α, ξέχασα, αν μπεί δίχτυ πως θα απο προσγειώνονται τα ελικόπτερα στις φυλακές;

  12. Προφήτης avatar
    Προφήτης 22/02/2009 22:43:57

    Ο Εκπατρισμένος κατέθεσε την άποψη ότι η απόδραση ήταν "στημένη".

    Εκ προοιμίου, δεν γίνονται από απλούς ανθρώπους παρόμοιοι σχεδιασμοί, όπως και δεν βρίσκονται (από απλούς ανθρώπους) πυρομαχικά για τρομοκρατικές πράξεις.

    Άποψη δική μου, αν είναι "στημένο" :

    1. Ο Καραμανλής το γνωρίζει μόνο εφόσον θα υπάρξει άμεσα θεαματικότερη επιτυχία των δυνάμεων ασφαλείας.
    Αλλοιώς θα είναι ο μαλάκας της υπόθεσης.
    Απόψε γελάει όλη η Ελλάδα μαζί του και, ενδεχομένως, έχασε οριστικά τη δυνατότητα να αναστρέψει το κλίμα.

    2. Αν δεν το γνωρίζει, η ηγεσία της Αστυνομίας υπό την πίεση της πολιτικής ηγεσίας για άμεσα αποτελέσματα, έκλεισε deal λειτουργώντας αυτόνομα για να σώσει το τομάρι της, ρισκάροντας ανέξοδα την γελοιοποίηση των πολιτικών προϊσταμένων της. Αναμένονται, τότε, πάλι θεαματικά αποτελέσματα, η σύλληψη των απαγωγέων Παναγόπουλου ας πούμε, που θα επιδειχθούν στο πόπολο σαν τρόπαια για να ξεχασθεί το ρεζιλίκι Παλαιοκώστα.

    Προσθέτω στα ερωτήματα του Strange

    - Μεγαλοεπιχειρηματίας φέρεται να έχει άμεσο ενδιαφέρον για την σύλληψη των απαγωγέων Παναγόπουλου, δεδομένου ότι (φέρεται να) διευκόλυνε ταμειακά στην καταβολή των λύτρων.

  13. xlimitzouras avatar
    xlimitzouras 23/02/2009 05:17:14

    Ερωτήσεις κρίσεως:
    1-Ποιός είναι ο ιδιοκτήτης της ΙΝΤΕΡΤΖΕΤ; ΤΩΡΑ Ο ΠΑΛΙΟΚΩΣΤΑΣ
    2-Ποιός μεγαλος οικονομικός παράγοντας αντιμετωπίζει σοβαρές κατηγορίες τελευταία και συνομιλεί με κυβερνώντες; Η WALL STREET
    3-Ποιοί ήταν οι όροι ελευθέρωσης του Παναγόπουλου εκτός από τα λεφτά; ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΦΤΑ ΑΚΟΜΑ
    4-Πως βρέθηκε έτοιμη βιντεοκάμερα (τυχαία;) να απαθανατίσει την απόδραση; Ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ
    5-Πως (τυχαία;) βρέθηκαν μαζί οι Παλαιοκώστας και ο Αλβανός και στον Κορυδαλλό και στο συγκεκριμένο σημείο; ΘΑ ΤΟΧΑΝ ΜΙΛΗΜΕΝΟ
    6-Πως τοποθετήθηκε ανεμόσκαλα σε πολιτικό ελικόπτερο που δεν έχει γάντζους κλπ; ΜΕ ΤΑΙΝΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΕΩΣ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΓΕΡΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ
    7-Πως ξεπεράστηκε το χρονικό όριο της προσγείωσης βάσει σχεδίου πτήσης και η ΥΠΑ δεν κήρυξε το ελικόπτερο σε κατάστααη emergency; ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ
    8-Τι έγινε την τελευταία φορά που μικρή εταιρία (άσημη) αεροταξί ενεπλάκη στην υπόθεση Οτσαλάν; Μήπως ξαφνικά και σε χρόνο ρεκόρ γιγαντώθηκε και κυριαρχεί; ΑΑΑ! ΝΑΙ ΝΑΙ...
    Υπάρχουν και άλλα. ΕΛΕΟΣ

  14. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 23/02/2009 08:50:04

    xlimitzoura πρεπει να εισαι και πολυ μυαλο ρε συ φιλε. Εντυπωσιακές οι απαντησεις σου. Δωσε και αλλες να γουσταρω και μετα τραβα και το καζανακι.

  15. xlimitzouras avatar
    xlimitzouras 23/02/2009 16:22:47

    Εγώ να βοηθήσω τύπους σαν και σένα προσπαθώ, όχι για μένα αλλά για την κακομοίρα την φλυαρία και την φίλη της την ανεπάρκεια κρίσης που έχουν υποστεί γερά πλήγματα στη χώρα μας και βρίσκονται σε κρίση οι καημένες.....