#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/06/2010 18:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένταση στην Τρίπολη κατά την επίσκεψη Παπανδρέου



Ένταση και αψιμαχίες στο χώρο έξω από το Πνευματικό Κέντρο Τρίπολής όπου πραγματοποιήθηκε συγκέντρωση διαμαρτυρίας για τα οικονομικά μέτρα της κυβέρνησης και το Ασφαλιστικό κατά την επίσκεψη του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου στην περιοχή.  Οι συγκεντρωθέντες, με τον αντιπρόεδρο του Εργατικού Κέντρου Αρκαδίας, Σαράντο Αλεξανδρή,  κατήγγειλαν  «αστυνομοκρατία» και δήλωσαν ότι προπηλακίστηκαν από τις αστυνομικές δυνάμεις.



http://kalimera-arkadia.blogspot.com/2010/06/blog-post_5242.html

Διαβάστε κι αυτό:Παπανδρέου: «Αστεία και επικίνδυνα τα σενάρια επιστροφής στη δραχμή»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στέργιος avatar
    Στέργιος 10/06/2010 18:45:18

    Α, για την Τρίπολη τής Αρκαδίας γράφετε...
    Νόμισα ότι γράφατε για την Τρίπολη τής Λιβύης και μπερδεύτηκα.

    • AegeanHawk avatar
      AegeanHawk @ Στέργιος 11/06/2010 01:07:50

      Δεν είχε πάει και στην Τρίπολη του Λιβάνου ?

    • anonymos avatar
      anonymos @ Στέργιος 11/06/2010 01:23:11

      Οτι και γράφετε <>

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/06/2010 18:49:34

    Δύσκολα εύχομαι κάτι κακό για κάποιον, ακόμα και αν με έχει πειράξει, αλλά για τον ΓΑΠ του εύχομαι να φύγει νύχτα και κρυφά. Και δεν είμαι ο μόνος. Σε λίγο καιρό, ΔΕΝ θα μπορεί να βγει ούτε τηλεόραση, θα τον φτύνουν οι οπερατέρ.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 10/06/2010 18:54:15

      Καλό είναι αυτό που του εύχεσαι. Λογικά, θα πρέπει να φοβάται χειρότερα. Γιατί όσο η λαϊκή οργή καταπιέζεται από τα Μέσα και δεν βρίσκει διέξοδο, τόσο πιο εύκολα θα ξεσπάσει πάνω του. Όσο δούλεμα και να τρώει το πόπολο για το "φταίει ο Καραμανλής" για το ΔΝΤ, κατά βάθος όλοι ξέρουν την αλήθεια. Απλώς οι πολύ πασόκοι δεν μπορούν να την παραδεχτούν, ενώ οι νεοφιλελεύθεροι της ΝΔ (ή της Ντόρας) κατά βάθος το φχαριστιούνται αυτό που συμβαίνει.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ archaeopteryx 10/06/2010 19:07:14

      Εγώ πάλι δεν έχω τέτοια προβλήματα αρχαίε: Να μην φύγει, να κάτσει εδώ και να τιμωρηθεί για όλα τα ανομήματά του. Κλέιδωμα διαβατηρίου (ελληνικού ή άλλου), στο Fort Knox,και δημόσια διαπόμπευση. ΄Σιγά το "πράγμα" που θα τον αφήσω ελεύθερο να δίνει συνεντεύξεις στα κανάλια της πατρίδος της Μαργαρίτας...Αυτός θα γίνει "παράγων από απόσταση".Το σύστημα είναι ικανό να τον χρησιμοποιεί σαν "εξόριστο".
      Το κλειδί του Fort Knox, ας το δώσουν σε μένα.Δεν θα μπορέσει να μου το αποσπάσει ούτε η 101η αερομεταφερόμενη...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 10/06/2010 22:47:02

        Είσαι αισχρός.Αν δεν μπορούμε να καταλάβουμε το νόημα και κολλάμε στις λέξεις,τι να σου απαντήσω.Τέτοιους σαν κα εσένα δεν τους γ____ε ούτε για ψυχικό...

    • φύγετε επιτέλους avatar
      φύγετε επιτέλους @ archaeopteryx 10/06/2010 20:38:45

      Ούτε κάν γιαούρτια, με τις πέτρες όπως τόπε.

    • anonymos avatar
      anonymos @ archaeopteryx 11/06/2010 01:21:28

      Οι σφυγομετρήσεις του Ελληνικού Λαού σε διαψευδουν
      12% προηγείται το ΠΑΣΟΚ της Δεξιάς Πραταξης

    • hot dog avatar
      hot dog @ archaeopteryx 12/06/2010 21:38:36

      Μη τον φτύνετε και ζήσει πολλά χρόνια!!! Το σάλιο περιέχει αντισώματα, μη το χαραμίζετε στον Τζέφρυ.

  3. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 10/06/2010 18:58:00

    να μασουν τους δηθεν αγανακτησμενους η ΝΔ και το ΚΚΕ..αρκετο κακο κανουν στη χωρα

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ CRAZY DOCTOR 10/06/2010 19:05:16

      Mήπως μια καλή ιδέα θα ήταν να απαγορεύονται οι κάθε είδους εκδηλώσεις διαμαρτυρίας στις περιοχές που επισκέπτεται ο Πρωθυπουργός;

      • Αγανάκτηση avatar
        Αγανάκτηση @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 19:16:16

        Σε λίγο την κυβέρνηση θα τη βλέπουμε α λα παλαιά όπως βλέπαμε τον Γλύξμπουργκ και τον Πατακό, στα επίκαιρα στην αρχή του σινεμά...

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 19:54:08

        Και απαγόρευση εξόδου τα βράδια. Από τη δύση του ηλίου έως την αυγή εις τας οικίας σας.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ CRAZY DOCTOR 10/06/2010 19:16:31

      Δήθεν; Δήθεν;
      Σε ποιο ηλιακό σύστημα, κατοικοεδρεύετε, γιατρούλη μου;
      Ήξερα ότι το VOYAGER,έχει προβλήματα επικοινωνίας, αλλά ακόμα βρίσκεται μέσα στον Γαλαξία μας...
      Εκτός αν ζείτε στον Γαλαξία της Δύναμης.

      May the force be with you...
      Because noone else will...

    • zonitis avatar
      zonitis @ CRAZY DOCTOR 10/06/2010 21:45:46

      Εσφιξαν τοσο πολυ οι ζεστες στην Ελλαδα; Γιατρε τα χαπια σου

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 10/06/2010 21:46:56

        Για να μην τα ξεχνας θα σου βαλουν και ενα υποδερμικο τσιπακι. Φροντισε ο αρχηγος σου γι αυτο

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ CRAZY DOCTOR 10/06/2010 22:04:52

      Δεν μπορείτε να κρύψετε για πολύ τον φιλελευθερισμό σας, ε; Όσο περνάει ο καιρός θα αποκαλύπτεστε περισσότερο. Φάτε όσο ακόμη προλαβαίνετε.

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 10/06/2010 18:58:25

    Πολύ φοβάμαι ότι βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή.

    • zonitis avatar
      zonitis @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 21:42:55

      Και δεν εχεις αδικο. Ετσι νομιζω κι εγω. Μακαρι να κανω λαθος

  5. donaE avatar
    donaE 10/06/2010 19:06:48

    Μονον για τις πετρες,εχει κανει σκεψεις το φτυσιμο το αντεχει...

  6. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 10/06/2010 19:07:30

    CRAZY DOCTOR πρέπει να ζητήσετε βοήθεια απο το ΛΑΟΣ του Καρατζαφέρη γιατί έρχονται άγριες ημέρες για την παρέα που βουλιάζει τον λαό στην φτώχεια και την χώρα στην καταστροφή.

  7. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 10/06/2010 19:18:52

    Εαν κρίνω από τον "σωματότυπο" να δεις που οι διαμαρτυρόμενοι θα ήταν πρώην πασοκ...

    • χρηστος avatar
      χρηστος @ Αγανάκτηση 10/06/2010 19:58:48

      Γιατί, τούς λείπει κανένα χέρι?

  8. Dimi avatar
    Dimi 10/06/2010 20:02:04

    Mαφιοκρατίας επιφανούς, πάση γη ξύλο..

  9. GSV avatar
    GSV 10/06/2010 21:15:44

    Αθλίας, παρ' αθλίου, δι' Αθλίου προς άθλιο

  10. BlueSky avatar
    BlueSky 10/06/2010 21:55:59

    Πόση χουντική λογοκρισία πέφτει από τα πασοκοκάναλα. Όλα, έδειχναν πλάνα από τους πληρωμένους κράχτες του πασόκ, που φιλούσαν τα χέρια του γιωργάκη. Αθάνατη δημοσιογραφία..............

  11. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 10/06/2010 22:47:26

    Νά μέ συγχωρῆς Ἀρχαῖε,ἀλλά ἐγώ εὔχομαι νά μή προλάβη νά φύγη,οὔτε αὐτός οὔτε ἡ γλυκειά του μανούλα οὔτε καί τά ἀδελφάκια του.Οὔτε οἱ συνεργοί του στήν καταστροφή καί ταπείνωσι τῆς πατρίδος μου.Γιά νά μήν ἔχουμε στό μέλλον ἐπαναλήψεις.
    Σ΄ αὐτήν τήν χώρα πρέπει κάποτε νά γίνη ἡ ἀρχή νά πληρώνουν οἱ πολιτικοί γιά τίς προδοσίες τους. ΑΡΚΕΤΑ!

  12. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 10/06/2010 22:53:44

    Λέτε να μην βρεθεί σε τούτων τον τόπο κανένας «αψυχολόγητος» μιας και ο απόλυτος αριθμός τους όπως ενημερωνόμαστε καθημερινά αυξάνετε με γεωμετρική πρόοδο.

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/06/2010 23:47:58

    Ηρώδειο
    Τρίπολη
    ....έφτασε και το ασφαλιστικό ε ρε γλέντια που έχουμε να δούμε

  14. Umberto Eco avatar
    Umberto Eco 11/06/2010 00:32:24

    Μήπως πρέπει να εγκαινιάσουμε το σύστημα "τούρτα";;;Ξέρετε...εκείνοι οι πολίτες -νομίζω στη Γαλλία ήταν- που παίρνανε τους πολιτικούς τους με τις τούρτες...Και για να μη μιλήσει κανείς για ακρίβεια,κρίση κλπ...μιλάω για μπαγιάτικες τούρτες!Ας αρχίσουμε να οργανωνόμαστε!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Umberto Eco 11/06/2010 12:01:34

      Καλύτερο είναι η σούπα κοπράνων, που χρησιμοποιήθηκε στην Ιταλία πρίν μερικά χρόνια. Εξαιρετικά αποτελεσματική.

  15. Μάρκος avatar
    Μάρκος 11/06/2010 15:32:25

    Αποκλείεται! Δεν το πιστεύω! Αφού τα τίμια ΜΜΕ και τα κανάλια της...πλέριας ενημέρωσης δεν είπαν τίποτα!!! Δεν έδειξαν ούτε πλάνο! Άρα, μωρέ μάλλον δεν θα έγινε τίποτα!...

  16. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 11/06/2010 17:32:45

    Μα που πήγε κι αυτός ο χριστιανός (λέμε τώρα), στην καρδιά του αντιδραστικού Μωριά, στη Βαστίλλη της δεξιάς;

    • αλλενάκι avatar