13/05/2009 16:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένταλμα σύλληψης του .. Π. Φούρλα

Ένταλμα σύλληψης, με την κατηγορία της παράβασης του νόμου περί αρχαιοτήτων, εξέδωσε ο εισαγγελέας για τον πρώην αρχηγό της Πυροσβεστικής, Παναγιώτη Φούρλα. Όπως έγινε γνωστό,  στην αυλή της πατρικής οικίας του Παναγιώτη Φούρλα , στο χωριό Καπνοχώρι, βρέθηκαν αρχαιότητες, που ανήκουν στην προχριστιανική περίοδο. Προηγήθηκε ανώνυμη καταγγελία. Ο Παναγιώτης Φούρλας αναζητείται, ενώ από την πλευρά της αστυνομίας δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 13/05/2009 16:16:03

    Ας μας θυμίσει κάποιος τον ρόλο του το καλοκαίρι του 2007, όταν καιγόταν το Πανελλήνιο!

  2. daris avatar
    daris 13/05/2009 16:26:08

    Φωτια στα μπατζακια μας και ο Φουρλας πυροσβεστης!
    Τι αλλο ρε παιδια?
    Καποιος καθαρος? Κατι να ξεχωρισει?
    Βερελη...εσυ εφυγες νωρις!
    Εμεις ποτε και πως θα φυγουμε?

  3. ΣΚΑΙς avatar
    ΣΚΑΙς 13/05/2009 16:52:39

    Ρε παιδιά... τέλεια η αντιμετώπιση.
    Πριν καλά-καλά μάθουμε τι συμβαίνει Ο Φούρλας αρχαιοκάπηλος!!
    Α ρε Βερελή και τα πήρες και είσαι και μάγκας!

  4. Helmut avatar
    Helmut 13/05/2009 17:12:52

    Άντε ρε παιδιά αν είναι να μπαγλαρόσουν όσους έχουν 2 αμφορείς με γεράνια μέσα στον κήπο τους σε κοινή θέα η μισή Ελλάδα θα πρέπει να μπει μέσα για αρχαιοκαπηλεία.

    Τα πραγματικά αρχαία αξίας είναι σε σαλόνια στο Κολωνάκι και στην Εκάλη (και Λονδίνο, Παρίσι, Νέα Υόρκη, κλπ...)

    Όχι στην αυλή του Φούρλα. Φάουλ έκανε σίγουρα, αλλά όχι και να γίνεται πρώτο θέμα σε όλα τα μέσα.

  5. ΣΤΗΡΙΖΩ ΠΑΣΟΚ avatar
    ΣΤΗΡΙΖΩ ΠΑΣΟΚ 13/05/2009 17:16:57

    O γνωστός Πασοκοφούρλας;;;

    Kαι να θυμηθούμε τα δάκρυα που έριχναν οι απανταχού αναπτυξιοπράσινοι για την ανεκμετάλλευτη "επιχειρησιακή του δεινότητα". Ο Στέλιος Cool θα φωτίσει και αυτό το μυστήριο της γαλάζιας χούντας...

  6. kitsios avatar
    kitsios 13/05/2009 17:37:29

    Αλλά και ο Κ. Μητσοτάκης τι μανία με τα αρχαία. και όλα νομιμότατα (ενδεχομένως)

  7. kanis avatar
    kanis 13/05/2009 17:40:51

    kitsios

    Ρώτα τον Κακαουνάκη

  8. ΣΚΑΙς avatar
    ΣΚΑΙς 13/05/2009 17:42:59

    Δύο υποθέσεις αρχαιοκαπηλίας σε διάστημα μερικών ημερών. Θυμίζω:
    1. Επιχειρηματίας Ρούτσης-φίλος αδελφού Παυλίδη!!!
    2. Φούρλας-Πρωην Γενικός γραμματέας...

    Τώρα εξηγείται η απόπειρα αυτοκτονίας του Ζαχόπουλου....
    Παρεπιπτόντος ο Μητσοτάκης είχε κάτι αρχαία πριν καμμιά 20αρια χρόνια. Μήπως του έχει περισσέψει τίποτα να τον καταγείλουμε!

  9. kanis avatar
    kanis 13/05/2009 17:51:07

    ΣΚΑΙς 8
    "Τώρα εξηγείται η απόπειρα αυτοκτονίας του Ζαχόπουλου…."

    Για να βάλουμε, εξ αρχής, τις τελίτσες κάτω...
    Ονομα και τελίτσα...
    Σχήμα και οικονομικός στόχος...

  10. ΣΚΑΙς avatar
    ΣΚΑΙς 13/05/2009 18:06:21

    @10 kanis
    Το σενάριο είναι. Ο ΚΚ έβαλε να αυτοκτονήσουν τον Ζαχόπουλο γιατί ήξερε όλα τα παρααπάνω και ποιος ξέρει τι άλλο ακόμα.
    Το περίεργο είναι ότι τα βρήκε με τον Μητσοτάκη που τον γκαντέμιασε και βρήκε στο δοκάρι και δεν σκοτώθηκε τελικα....
    Τα ήξερε ΟΛΑ ο Βαρθολομαίος γι' αυτό και βάλανε τον Βρακατσέλη να τον φοβίσει και αυτός τον σκότωσε.
    Μιλάμε για Μαφία, ντον Κορλεόνε, όπως είπε ο Αλέκος..
    Από ομόλογα μέχρι αρχαία, φόνους γυναίκες και ότι άλλο βάλει ο νους σας. Η διαπλοκή δε οργιάζει αφου τα ΜΜΕ τους καλύπτουν μεταδίδοντας κάτι για κλείσιμο της Βουλής, ή για κατί ψιλά που πήρε κάποιος υπουργός της Μαφίας...

  11. theo1611 avatar
    theo1611 13/05/2009 18:09:08

    @8 SKAIs

    Λίστες Διαρροής από δω και από κεί (π.χ. Δημοσιογράφων στόχων, δημοσιογράφων στις κρατικές υπηρεσίες, κλπ, κλπ)

    Ένοχοι διαρροής


    Εκβιασμός σημαντικών μαρτύρων σημαντικών υποθέσεων.

    Μπορεί να συμβαίνει?

    ΥΓ: Τα φαινόμενα (είναι δυνατόν να) απατούν?

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/05/2009 19:39:24

    Πολύ ανώνυμη καταγγελία πέφτει τελευταία σε σχέση με αρχαιοκάπηλους υπεράνω υποψίας. Τι έγινε; Τα χάλασαν κάπου κάποιοι με κάποιους και την πληρώνουν κάποιο άλλοι εν είδει προειδοποίησης προς κάποιους;

  13. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 13/05/2009 19:39:55

    Βλεπω μετα λυπης,οτι απο τοτε που ,διαλυσε το πρες ,μαζευτηκε εδω κοσμος και λαος,που ουδεμιαν εχει σχεση με τους αρχικους "θαμωνες".
    Η γλωσσα υποβαθμιστηκε και τα επιχειρηματα,πηγαν περιπατο.
    Τι κριμα.

  14. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/05/2009 20:21:59

    Εύγε αρχηγέ! Η ειδεισεογραφία λέει ότι η καταγγελία ήταν επώνυμη. Και τώρα ο "ήρωας" που έσωσε την Ελλάδα κρύβεται σαν φουκαράς για να μην τον πιάσει το αυτόφωρο. Ρε κάνα ελικόπτερο για τον Φούρλα δεν έχει?


  15. Anonymous avatar
    Anonymous 13/05/2009 20:41:30

    φάκτορα αυτός στο σχόλιο #15 ΔΕΝ ειναι ο Ψυχραιμία !!!

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/05/2009 21:05:21

    Όλοι μέσα...

  17. Vass avatar
    Vass 13/05/2009 21:06:08

    Όντως προβοκάτωρα τα επιχειρήματα απουσιάζουν όπως επίσης και σχόλια από τον Αρχαίο, τον Νήπειο κι άλλους. Και οι φουριόζοι σχολιαστές ορμούν στον πληκτρολόγιο...

  18. φουριόζος... avatar
    φουριόζος... 13/05/2009 21:41:48

    Σόρρυ.
    Άλλη φορά θα θυμηθούμε να κάνουμε κράτηση.
    Πότε προλάβατε μερικοί από εδώ μέσα να γίνετε σαν τα γεροντάκια του Μάπετ Σόου...

  19. Hase avatar
    Hase 13/05/2009 22:50:18

    @14Προβοκατωρ.
    Εχεις απολυτο δικιο. Οπως δικιο πρεπει να εχει και ο @16, ο Ψυχραιμιας ειναι σωστος και ηρεμος συζητητης, εχει αλλο επιπεδο.

  20. Λασπογιο avatar
    Λασπογιο 13/05/2009 23:29:42

    Αρχαοκαπηλεια και πρασινα αλογα. Βρυση εκανε το παλικαρι και κουβαλησε κατι πετρες. Εδω ο αλλος ο ξεφτιλας εκανε αναψυκτηριο με Ινδους για βιλα και εχει το θρασος και ξαναβγαίνει στις τηλεορασεις και λεει παπαριες περι εντιμοτητας. Τουλαχιστον ο Φουρλας μια βρυση εκανε με αετωματα το παιδι. Για την προικα του (ανυπαντρος γαρ) ωξω ρεζιλιδες. Και ρε παιδια κοτζαμαν αρχηγος με προσβαση σε απορρητα και τοσα χρονια μεσα σε ευθυνες και σε θεσεις κορυφαιες και να φοβαται ενα αυτοφορο....

  21. kanis avatar
    kanis 14/05/2009 01:40:07

    Ο Στατηγός Ανεμος , τι ρόλο παίζει εδω;

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 14:20:58

    Ακόμη να τον πιάσουν τον Φούρλα τον φαντομά τον μπελαλή.

  23. Factorx avatar
    Factorx 14/05/2009 17:56:05

    Παρουσιάστηκε ο Π. Φούρλας
    Συνοδευόμενος από δικηγόρο από την Αθήνα εμφανίστηκε και κατέθεσε στην ασφάλεια Λαμίας ο πρώην αρχηγός του Πυροσβεστικού Σώματος. Αμέσως μετά την κατάθεσή του επέστρεψε στην Αθήνα.

  24. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 21:25:25

    Ανευρέθη τελικά ο ντεσπεράντο Φούρλας ο επονομαζόμενος και μπελαλής ή πετούγιας ή τανάλιας ή σαφούρης.