Ένα sms έκαψε τον Κασιδιάρη
14/07/2014 20:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένα sms έκαψε τον Κασιδιάρη

Συνεχώς έρχονται στο φως νέα στοιχεία από τη δράση των «αθώων» και «ανίδεων» βουλευτών που κλαίγονταν μπροστά στους βουλευτές.

«Το Βήμα» αποκαλύπτει νέα στοιχεία από το πογκρόμ της Χρυσής Αυγής που ακολούθησε τη δολοφονία του Μ. Καντάρη στην οδό Ηπείρου στις 10 Μαΐου 2011. Τότε που τα «τάγματα εφόδου» υπό την καθοδήγηση του Ηλ. Κασιδιάρη, κατά τη δικογραφία, «σάρωσαν» τους μετανάστες από την Ομόνοια και τα Πατήσια, αφήνοντας πίσω έναν νεκρό. Ο 21χρονος Αλίμ Αμπντούλ Μάναν από το Μπανγκλαντές βρέθηκε μαχαιρωμένος στη Στρατηγού Καλλάρη στα Πατήσια ξημερώματα 12ης Μαΐου 2011. Η δικογραφία που έχει ανοιχτεί κάνει λόγο για ανθρωποκτονία από αγνώστους.

Ενα μήνυμα που έχει πάρει ο Ηλ. Κασιδιάρης στις 2 το μεσημέρι «καίει» τον προφυλακισμένο πλέον βουλευτή και ανοίγει νέο δρόμο στην έρευνα για τους καθοδηγητές των επεισοδίων. Ο διάλογος αποκαλύπτεται από ερώτηση που απευθύνουν οι ανακρίτριες κυρίες Ιωάννα Κλάπα και Μαρία Δημητροπούλου στον κατηγορούμενο βουλευτή Δημήτρη Κουκούτση: «Σας αναφέρουμε τρία μηνύματα που έλαβε ο κ. Κασιδιάρης στις 12.5.2011 και συγκεκριμένα: το πρώτο περί την ώρα 14.11.23 από άλλο τηλέφωνο με περιεχόμενο "...στο νοσοκομείο αριστεροί και ένας ξένος σφαγμένος από Ελληνα στα Πατήσια", στις 14.38.12 "Ηλία να σου πω τελικά τι είπατε στα γραφεία θα πάμε σήμερα κάτω;", στις 14.48.24 "γ... τους..."» ήταν η απάντηση του Κασιδιάρη.

Στις φωτογραφίες που καταγράφουν τα επεισόδια εκείνης της ημέρας, τα οποία αποτέλεσαν και την αιτία για τη μηνυτήρια αναφορά στον Αρειο Πάγο, καταγράφεται καρέ-καρέ ποιοι από τους βουλευτές προφυλακισμένους ή μη συμμετείχαν στα επεισόδια. Σύμφωνα πάντα με τη μήνυση και τη δικογραφία, αλλά και τα ντοκουμέντα, ως «ηγετικά στελέχη του πογκρόμ»εμφανίζονται οι Ηλ. Κασιδιάρης, Ηλίας Παναγιώταρος, Ευστάθιος Μπούκουρας καιΠαναγιώτης Ηλιόπουλος.

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=615040

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 14/07/2014 22:25:20

    Μια αφελής απορία: η δολοφονία του Μπαγκλαντεσιανού στη Στρατηγού Καλλάρη τα ξημερώματα της 12ης Μαΐου του 2011,έχει διερευνηθεί υπό ποίες ακριβώς συνθήκες συντελέστηκε;

  2. ΜΑΡΤΙΟΣ avatar
    ΜΑΡΤΙΟΣ 14/07/2014 22:44:37

    Και αυτή η απάτη ξεσκεπάστηκε ήδη από το απόγευμα με ανάρτηση στην ιστοσελίδα της ΧΑ.

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΜΑΡΤΙΟΣ 15/07/2014 07:50:56

      ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ . Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΛΑΜΨΕΙ ΚΑΠΟΤΕ. ΤΑ ΠΟΓΚΡΟΜ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ. ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΟΡΓΟΥΕΛ ΣΤΟ "1984".

  3. Naruto avatar
    Naruto 15/07/2014 09:25:11

    Προσέχετε να μήν ενοχλείτε τους Μπαγκλατεσιανούς λαθροεισβολείς στη νέα τους πατρίδα .

    • Ισόνομος πολίτης avatar
      Ισόνομος πολίτης @ Naruto 15/07/2014 09:51:15

      Ούτε να τους "ενοχλούμε" (με τον χρυσαυγήτικο τρόπο θα εννοείτε...εσείς..) ούτε να τους επιτρέπουμε να μπαίνουν στα σύνορά μας.. Γιατί? Τι είμαστε τελικά μια ανοχύρωτη χώρα? "Ένα ξέφραγο αμπέλι" που ο καθένας μπαίνει και βγαίνει όπως και όταν γουστάρει? Είμαστε μια "φλούδα γης" και δεν έχουμε τη δυνατότητα να δώσουμε "λύσεις" και "ευκαιρίες" σε εκατοντάδες εκατομμύρια δύστυχων ανθρώπων…..όθεν δήποτε προερχομένων... Σεβόμαστε την ανθρώπινη υπόσταση και αξιοπρέπεια ανεξαρτήτως χρώματος, εθνικότητας, θρησκείας και κουλτούρας, όμως αδυνατούμε να δώσουμε λύσεις για τον λόγο που προανέφερα.. Το καλύτερο που μας μένει να κάνουμε είναι η ασφαλής περιφρούρηση των συνόρων μας από την ακανόνιστη και παράνομη λαθρομετανάστευση.. Σε αυτό το "Θέμα" τα δεδομένα μας πείθουν ότι αποτύχαμε παταγωδώς.....και είναι και ένας πάρα πάνω λόγος που πήξαμε στους…..Κασιδιάρηδες…

      • Naruto avatar
        Naruto @ Ισόνομος πολίτης 15/07/2014 10:03:31

        Ασφαλώς και δεν εννοώ να τους μαχαιρώνουμε δεν συνάδει με τα ήθη μας .Για τα υπόλοιπα έχεις δικαιο , όσο τα σύνορά μας παραμένουν αφύλακτα και μπαινοβγαίνει ο καθένας , τόσο θα ξεφυτρώνουν Κασιδιάρηδες .

        • Παύλος avatar
          Παύλος @ Naruto 15/07/2014 11:40:54

          Ποιος κυβερνά και τα σύνορα δε φυλά ; Ο Κασιδιάρης με τή ΧΑ κάνει τη δουλειά που θα μπορούσε να κάνει μια μυστική παραστρατιωτική μισθοφορική οργάνωση για τη, ή άντε μια εθελοντική οργάνωση ρατσιστών εξτρεμιστών.Αλλά η ΧΑ δε το κάνει για τα λεφτά ούτε για να καθαρίσει την Ελλάδα από τους μετανάστες αλλά για τα ψηφαλάκια και την εξουσία.Ε λοιπόν δεν γίνεται να θέλει να είναι και πολιτική οντότητα και τρομοκρατική οργάνωση.Ας το καταλάβουν αυτό. Όπως και οι αναρχοτραμπούκοι με τις κουκούλες δεν έχουν φτιάξει κόμμα έτσι και αυτοι ας μείνουν στο περιθωριο. Στο παρελθόν υπήρχεκαι η ΕΠΕΝ και η ΕΝΕΚ και η Πρώτη Γραμμή κσι το Ελληνικό Mέτωπο με ακροδεξιά ιδεολογία, δε τους άγγιξε κανείς.

          • Παύλος avatar
            Παύλος @ Παύλος 15/07/2014 11:45:35

            το έφαγε η μαρμάγκα..ορθή επανάληψη, μμυστική παραστρατιωτική μισθοφορική οργάνωση της κυβερνησης ή της ΕΥΠ.

          • Naruto avatar
            Naruto @ Παύλος 15/07/2014 12:01:07

            Παύλε όταν γράφεις μην τηλεφωνείς ταυτόχρονα για να καταλαβαίνουμε και εμείς .

          • Παύλος avatar
            Παύλος @ Naruto 15/07/2014 23:00:16

            Δε πέρασε το σχόλιο μου,το ξαναγράφω αγαπητέ Naruto με δυσκολεύει το εικονικό πληκτρολόγιο, λυπάμαι για τα λάθη

    • andy avatar
      andy @ Naruto 15/07/2014 13:37:52

      Κοίτα φίλο-χρυσαυγίτη να μην γράφεις με το όνομα naruto. Προσβάλλεις τον ήρωα...

      • Naruto avatar
        Naruto @ andy 15/07/2014 15:01:01

        Αν παρακολουθούσες τα σχόλια μου θα γνώριζες οτι μόνο φιλοχρυσαυγίτης δεν είμαι . Όσο για το όνομα σιγά τον ήρωα .

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ andy 15/07/2014 20:54:19

        O Naruto φιλοχρυσαυγίτης; Σαν πολύ εύκολα κολλάτε μερικοί τις ταμπέλες! Κι επειδή φαίνεσαι καινούργιος,να μάθεις να σέβεσαι περισσότερο κάποιους καταξιωμένους και ευγενείς σχολιαστές εδώ μέσα...

        • Naruto avatar
          Naruto @ Κυθήριος 15/07/2014 21:48:30

          Ευχαριστώ φίλε μου

      • Lichnee avatar
        Lichnee @ andy 16/07/2014 12:41:38

        Αυτά τα εύκολα "ταμπελάκια" σε άλλα site. (Ξέρεις ποια,μην κάνεις το δύσκολο...) Άκου ο Naruto φιλοΧΑ.....L M A O !!! Έχετε πολύ χιούμορ κάποιοι.....

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Naruto 16/07/2014 12:12:56

      ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΙΣ ΟΤΑΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΡΙΝ 60 ΧΡΟΝΙΑ.

  4. Ναπαίος avatar
    Ναπαίος 15/07/2014 14:14:45

    Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα του κόσμου, αν ολόκληρη δικογραφία 'διαρρεόταν' σελίδα-σελίδα στα ΜΜΕ όσο διαρκούσε η προανάκριση, ο υπουργός δικαιοσύνης θα είχε παραιτηθεί. Παρουσιάζονται σαν 'αποκαλύψεις' πράγματα που κανονικά θα έπρεπε να εμφανιστούν πρώτη φορά στο δικαστήριο. Καταλύουμε το κράτος δικαίου για να χώσουμε μέσα την ΧΑ;

    • φενια avatar
      φενια @ Ναπαίος 15/07/2014 14:58:37

      Πως το'πες αυτό; κράτος δικαίου; χαχα!! με έκανες και γέλασα ...κράτος δικαίου.........χαχα!!

      • Naruto avatar
        Naruto @ φενια 15/07/2014 16:27:37

        Πρόσεξε αν εννοείς αδικοπραγία είσαι βάρος της ΧΑ μπορεί να υποτεθεί οτι είσαι οπαδός της ΧΑ και όχι έλληνας που λογικά απαιτεί κράτος δικαίου .

        • Naruto avatar
          Naruto @ Naruto 15/07/2014 16:40:41

          Διόρθωση : εις βάρος της ΧΑ

          • φενια avatar
            φενια @ Naruto 15/07/2014 22:52:17

            Γιατί να προσέξω; γιατί μου προκαλεί γέλωτα το ''κράτος δικαίου'' που ανέφερε ο Ναπαίος; Και δεν κατάλαβα , με απειλείς τώρα; Για χρυσαυγίτισσα; Ο φασισμός που ξεχειλίζει από κάποιους εδώ μέσα με κάνει να ανατριχιάζω! Λυπάμαι......

          • Naruto avatar
            Naruto @ φενια 16/07/2014 09:06:15

            Προφανώς το σχόλιο μου δεν έγινε κατανοητό.Ειρωνεύομαι το κράτος δικαίου για το οποίο και εσυ γέλασες .

          • φενια avatar
            φενια @ Naruto 16/07/2014 12:05:49

            Συγνώμη τότε , δεν κατάλαβα το ειρωνικό σχόλιο που έκανες!

  5. vasilis avatar
    vasilis 19/07/2014 19:26:49

    Οι σιμίτιδες οι παπακωνσταντίνου,παπαντωνίου,Τσουκάτοι,Μαντέληδες είναι ακόμη έξω.....και το μόνο που κάνουν τα πουλημμένα ΜΜΕ(ταμείο ασφάλισης)είναι να μιλάνε για τηνΧΑ.Οποιος απο αυτούς έφταιξε να πληρώσει και με το παραπάνω.Οι πιο πάνω κύριοι..πότε θα πληρώσου για το κακό που έκαναν στη χώρα?