#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/09/2011 10:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένα τσαντόρ για την Άννα Διαμαντοπούλου, παρακαλώ!



Η φιλελληνική κυβέρνηση του Γιώργου Παπανδρέου, πετώντας από επίτευγμα σε επίτευγμα, κατάφερε και να αφήσει τα παιδάκια χωρίς βιβλία στην έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Αντί για βιβλία, όπως είχαμε γράψει, επιλέχτηκε να διανεμηθούν στους  μαθητές φωτοτυπίες και DVD, στο οποίο θα εμπεριέχονται τα σχολικά εγχειρίδια.

Σύμφωνα όμως με έγκυρες πηγές της Ελληνοφρένειας, όταν άρχισαν να διανέμονται τα DVD στα σχολεία διαπιστώθηκε ότι πολλά αντίτυπα αντί για σχολική ύλη είχαν περιεχόμενο σκληρό πορνό!

Το γεγονός καταγγέλθηκε τηλεφωνικά στην ιδιαιτέρα της υπουργού. Η κ. Διαμαντοπούλου ενημερώθηκε πάραυτα και θορυβημένη έδωσε εντολή το περιστατικό να αποκρυφτεί, μέχρι να διερευνηθεί η, δήθεν άγνωστη, αιτία του.

Σήμερα, οι δαιμόνιοι ρεπόρτερ μας αποκαλύπτουν μια άλλη διάσταση του θέματος

Όπως γίνεται γνωστό από τα διεθνή ΜΜΕ στο Ιράν η κυβέρνηση κυκλοφόρησε, με τεράστια απήχηση στα άτομα νεαρής ηλικίας, DVD με μαθήματα για το σεξ .

Η κ. Διαμαντοπούλου, υπό την επιρροή της φιλο-ιρανικής φράξιας της Λέσχης Bilderberg (ναι, υπάρχει και τέτοια φράξια), αποφάσισε με τη σειρά της να διαπαιδαγωγήσει τα ελληνικά βλαστάρια στην υπέρτατης σημασίας για το άτομο λειτουργία.

Αποφασίσθηκε λοιπόν μαζί με τα DVD σχολικής ύλης, η οποία διαχρονικά προκαλεί ανία στους μαθητές, να διανεμηθούν και DVD με σεξουαλικό υλικό, με σκοπό, εκτός των άλλων, να ανυψωθεί το ηθικό των μαθητών.

Προφήτης

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ariadne avatar
    Ariadne 17/09/2011 10:13:17

    Δέν θέλω να πιστέψω οτι έγινε κάτι τέτοιο. ΄Αν όμως έγινε, τότε πρέπει να πιάσουν αυτόν που το έκανε και να... του κόψουν ό,τι προεξέχει!!!!!

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/09/2011 10:27:54

    χαχα! Πολύ ωραίο! Προτείνω να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες προς κατοχύρωση ονομασίας ''Προστατευόμενης Ονομασίας Προέλευσης'' ως ''Υπουργείο Εθνικού Περίγελου''...( επειδή όμως η συγκεκριμένη έχει ένα θέμα με τον όρο ''εθνικός'', μπορεί να το ξανακαταργήσει..)

    • alakran avatar
      alakran @ ΕΥΑ 17/09/2011 13:37:10

      Θα το πει "....δια βίου περίγελου"!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ alakran 17/09/2011 14:54:55

        Εκπληκτικό!!! είσαι στο ''πνεύμα'' alakran!

  3. katalytikos avatar
    katalytikos 17/09/2011 10:45:01

    Πράσινη ανάπτυξη αδέρφια! Ξέρετε πόσους τόνους CO2 θα εξοικονομήσουμε? Πόσα κούτσουρα, κλώνοι, κορμοί, που θα πήγαιναν για χαρτί, θα ζήσουν??
    Όσοι έχετε παιδί στις πρώτες τάξεις του δημοτικού, ξεχάστε το ¨πι – πι το παπί¨, τώρα οι πρώτες λέξεις που θα μαθαίνουν είναι: copy, paste, add, delete κλπ.
    Δεν το ξέρατε εεε? Αντί να πανηγυρίζετε όταν το σκασμένο σας είπε μαμά ή μπαμπά, έπρεπε να λυπάστε που δεν είπε σαν πρώτη λέξη το error ή αντί για κου – πε - πε δεν πάτησε το alt+ctrl+del!!
    Είμαστε έτη φωτός μπροστά! Πού ‘σαι Bill Gates να μας δεις!
    Αυτό δεν είναι Υπουργείο Παιδείας, η SILICON VALLEY είναι!
    Σε επόμενο βήμα, επεκτείνοντας αυτό τον καταπληκτικό σχεδιασμό, αναρωτιέμαι:
    Τα σχολικά κτίρια, τα μπετά, τα τούβλα, οι σοβάδες και οι πόρτες τι χρειάζονται??
    Μόνο παράθυρα (..τα windows εννοώ) και skype ή msn!!!
    Με το 10% των δασκάλων και καθηγητών, και πολλούς λέω, καλύπτεται η επικράτεια! (…αφήστε, μη βάζω ιδέες)

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ katalytikos 17/09/2011 11:00:12

      Κι όμως, οι 2 τελευταίες φράσεις δείχνουν την ''εκπαίδευση'' που οραματίζονται!

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 17/09/2011 11:14:52

    Aν στη στήλη Έξοδα της Γενικής Διακυβέρνησης μηδενιστούν οι Λογαριασμοί "Κτιριακή και Εξοπλιστική Υποδομή Εκπαίδευσης" και "Μισθοί δασκάλων και καθηγητών" δεν θα κακοφανεί στην Τρόικα.

    Δάσκαλοι καθηγητές πρέπει να είναι η πολυπληθέστερη κατηγορία δημοσίων υπαλλήλων μαζί με τους ένστολους (στρατός και σώματα ασφαλείας) και ίσως το υψηλότερο κονδύλι - λογω του πληθους και όχι τόσο λόγω των αμοιβών.
    Άρα:
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΕΙΤΑΙ.

    Το χειρότερο όμως είναι ότι προωθούν τον ιντερνετικό εθισμό των παιδιών.

    ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΥΡΗΝΑ ΤΟΥ ΜΑΤΡΙΞ.

  5. Ευθυμης avatar
    Ευθυμης 17/09/2011 11:35:33

    Φαρσα απο την ελληνοφρενεια ηταν παιδια.Ειπαμε ειναι αχρηστοι αλλα αυτο φτανει στα ορια της ηλιθιοτητας.

  6. Πατριώτης avatar
    Πατριώτης 17/09/2011 12:31:10

    «… δὲν ἔχω καμία ἀμφιβολία πὼς
    ἂν ζοῦσε σήμερα ὁ Ἅγιος Κοσμᾶς ὁ Αἰτωλὸς θὰ γκρέμιζε τὰ σχολεῖα.
    Γιατί τὰ σχολεῖα τὰ σημερινὰ προσπαθοῦν νὰ μὴν μάθουν ὅλα αὐτὰ ποὺ ἤθελε ὁ Ἅγιος Κοσμᾶς (…)


    Δὲν εἶναι διαφορετικὲς οἱ ἐποχές μας, τότε ὑπῆρχε ἡ Τουρκιὰ ποὺ ἤθελε νὰ ἀφαιρέσει τὴν πίστη ἀπὸ τὶς ψυχὲς τῶν Ἑλλήνων. Γιατί ἤθελαν οἱ Τοῦρκοι νὰ ἀλλάξουν τὴν πίστη; Γιατί ἤξεραν…
    Σήμερα λοιπὸν ἐπιχειροῦν πάλι, σήμερα η παγκοσμιοποίηση ποὺ ἀπειλεῖ νὰ μᾶς κάνει «πολτὸ» καὶ «κιμὰ» ὅλους μας, χωρὶς ἰδιαίτερα χαρακτηριστικά, χωρὶς πίστη, χωρὶς ἀγάπη στὴν πατρίδα.»
    Απόσπασμα από πρόσφατη ομιλία
    του Μητροπολίτου Σισανίου Σιατίστης Παύλου


    Επιλέξαμε η πρώτη μας συνάντηση να γίνει
    την Παρασκευή 30/9/2011, και ώρα 6:30μμ,


    στον Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου
    (βρίσκεται στο προαύλιο του Χαρίσειου Γηροκομείου Θεσσαλονίκης, στην Άνω Τούμπα)
    και θα ξεκινήσει με εσπερινό γιατί και στο ξεκίνημά μας
    αντλούμε δύναμη από τη λατρευτική ζωή της εκκλησίας μας.
    «Ἐπιθυμοῦμε βαθύτατα ὄχι μόνο νά μήν ἀπεμπολήσουμε τήν μακραίωνη ἑλληνορθόδοξη πολιτισμική μας παράδοση καί νά μήν ἀρνηθοῦμε τή βαρειά πνευματική μας κληρονομιά, ἀλλά καί νά τήν μεταλαμπαδεύσουμε στούς νέους μας, στούς μαθητές μας.
    Μέσα στήν παραπαίουσα ἐποχή στήν ὁποία ζοῦμε, ἐποχή κατά τήν ὁποία ἀσύστολα ἀπαξιώνονται ὅλες οἱ ἀξίες πού στήριξαν γιά χιλιετίες τόν Ἑλληνισμό, ἐποχή πού ἡ ἰδεολογική δικτατορία τῶν κάθε κατηγορίας ὀλίγων ὑποχρεώνει σέ σιγή καί νάρκη τούς πολλούς, πού περιχαρακώνονται στόν ἑαυτό τους καί στά βασανιστικά τους προβλήματα, νιώθουμε ἐπάνω μας βαριά τήν εὐθύνη γιά τή νέα γενιά, τήν ἀνερμάτιστη καί ἐγκαταλελειμμένη.
    Τή γενιά πού θεωρεῖ τό σχολεῖο ἄχρηστο. Ἄν δέν τό ἀπορρίπτει ἐντελῶς, εἶναι γιατί δέν βρέθηκε ἀκόμη ἄλλος τρόπος πού νά ἀνελίσσεται κανείς ἐπαγγελματικά καί κοινωνικά παρακάμπτοντάς το. Ἀλλά νιώθουμε εὐθύνη καί γιά τή στήριξη τοῦ συναδέλφου ἐκπαιδευτικοῦ.»


    Απόσπασμα από κείμενο του
    τέως Συμβούλου φιλολόγων π.Χρήστου Κυριαζόπουλου,
    από την ανάρτηση «Η ταυτότητά μας»

    (το πλήρες κείμενο θα το βρείτε στο Ιστολόγιό μας: opaidagogos.blogspot.com)

  7. Πατριώτης avatar
    Πατριώτης 17/09/2011 14:06:46

    Ομάδα Εκπαιδευτικών "Ο Παιδαγωγός"
    Εκπαιδευτικοί για μια παιδεία με Ιδανικά.

    Τετάρτη, 14 Σεπτεμβρίου 2011
    Κάλεσμα προς Εκπαιδευτικούς για τη δημιουργία της Ομάδας "Ο Παιδαγωγός"
    ΚΑΛΕΣΜΑ
    δημιουργίας της
    Ομάδας Καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκαίδευσης «Ο ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ»

    http://opaidagogos.blogspot.com/

  8. Χρήστος avatar
    Χρήστος 17/09/2011 14:09:11

    φάρσα είναι βρε πατριώτες χαλαρώστε....

    Αναπτύξτε και καμία κριτική ικανότητα πέρα από τον πατριωτισμό σας....

  9. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 17/09/2011 15:46:47

    Αν αποκαλείτε φιλελληνική αυτή την κυβέρνηση που έχει σαν γνώρισμα της την προδοσία και μόνο αναρωτιέμαι οι ανθελληνικές πως θα ήταν..

  10. juliet avatar
    juliet 17/09/2011 16:10:45

    Γι' όλα φταίει ο δεξιός διευθυντής.....προβοκάτσια ,ξέρουνε αυτοί απο τέτοια και γι΄αυτό το πιστέψανε !!!!!!και ενημερώθηκε και η κ.υπουργός ,χαχαχα να της στείλει ο κ.''Βενιέρης '' μια κόπια .Ο ''Αναγνώστου '' κάνει διακοπές και ο ''Βενιέρης'' σπάει πλάκα.

  11. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 20/09/2011 10:46:28

    Αμ οι τίτλοι των ταινιών; "Αμαρτωλές καλόγριες", "Εταιρεία Π. Ούτσος" Χαχαχα! Ρε τους αλήτες! :)

    Πάντως, άπαντες τους κατακτητές τους ενδιέφερε πάντα να κρατούν τους ιθαγενείς πεινασμένους κι αγράμματους. Γιατί να μην το κάνουν και οι δικοί μας αυτό; Το "πεινασμένους" το έχουμε. Το "αγράμματους" έρχεται οσονούπω.