#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/06/2009 12:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένα αποκαλυπτικό έγγραφο για Ζήμενς – Μαντέλη

Όταν αρκούσε και μια απλή «κοινωνική γνωριμία», ή συνωνυμία, με έναν υπουργό του ΠΑΣΟΚ για να κάνει κανείς μπίζνες με την Ζήμενς

Περιήλθε στην διάθεσή μας το έγγραφο που βλέπετε στο τέλος του κειμένου. Πρόκειται για μια επιστολή που απευθύνει προς την SIEMENS ο κ.  Διονύσης Μαντέλης της  MDM. Η επιστολή έχει ημερομηνία 10/2/2003 και αναφέρεται στη συνεργασία των δυο εταιρειών για το  έργο  Police On Line για τον πληροφορικό εκσυγχρονισμό της  Ελληνικής Αστυνομίας .

Οι πληροφορίες μας υποστηρίζουν ότι το χειρόγραφο σημείωμα στην επάνω δεξιά γωνία της επιστολής εγράφη από «το δεξί χέρι του Μαυρίδη στη Ζημενς».  Αναφέρει το σημείωμα αυτό: «Πρόκειται για τον Δ. Μαντέλη (εξάδελφο) . Αξίζει να τον χρησιμοποιήσουμε στο έργο PoL; (Στάδιο Α2 της προσφοράς). Μπορούμε να τον αξιοποιήσουμε και αλλού ! Νομίζω ότι αξίζει».

Ερευνώντας το θέμα βρήκαμε και μια προηγούμενη επιστολή του κ. Διον. Μαντέλη προς το «Βήμα», με την οποία, αναφερόμενος σε προηγούμενο δημοσίευμα της εφημερίδας με τίτλο «Οι γαλάζιοι σύμβουλοι του Δημοσίου», "διευκρινίζει" (σσ δεν διαψεύδει)  ότι δεν έχει καμία συγγένεια με τον πρώην υπουργό κ. Αν. Μαντέλη, αν και, όπως λέει, «έχουμε κοινή καταγωγή και τον γνωρίζω εντελώς κοινωνικά. Μάλιστα η εταιρεία μου ουδέποτε ανέλαβε έργο άμεσα ή έμμεσα σε οποιονδήποτε φορέα του Δημοσίου ή ευρύτερου δημόσιου τομέα στον οποίο ασκούσε διοίκηση ο πρώην υπουργός».

Οι πληροφορίες μας επιμένουν ότι όντως πρόκειται για συγγενή του εμπλεκόμενου στην υπόθεση Ζήμενς υπουργού. Αλλά εμείς δεν θα δεχθούμε την «διευκρίνηση» (όπως γράφει το Βήμα) του κ. Δ. Μαντέλη, επειδή δεν είναι δική μας δουλειά να ψάχνουμε γενεαλογικά δένδρα. Άλλωστε, μπορεί εύκολα ο αρμόδιος εισαγγελέας να διαπιστώσει (με μια απλή γραφολογική εξέταση) την προέλευση του χειρόγραφου σημειώματος, ή  να ρωτήσει σχετικά τον κρατούμενο κ. Μαυρίδη.

Διότι το θέμα δεν είναι αν είναι και πόσο συγγενής ο κ Δ. Μαντέλης με τον περιώνυμο υπουργό του ΠΑΣΟΚ. Το θέμα είναι ότι ο σύμβουλος του κ. Μαυρίδη που συνιστά στην Ζήμενς τον κ. Δ. Μαντέλη το κάνει λόγω της επαγγελματικής του επάρκειας, ή λόγω της (όποιας) σχέσης που πιστεύει ότι έχει  με τον σημαίνοντα τότε υπουργό του ΠΑΣΟΚ;

Έφτανε δηλαδή και μια απλή «κοινωνική γνωριμία» με έναν υπουργό του ΠΑΣΟΚ για να κάνει κανείς μπίζνες με την Ζήμενς;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θανούλης avatar
    Θανούλης 04/06/2009 13:07:22

    Ποιος Μαντέλης?
    Αυτός που ήταν και στον ΕΟΤ παλιά?
    Αυτός που οργάνωνε επιδοτούμενα σεμινάρια πληροφορικής σε υπαλλήλους ΕΟΤ και τα μασούσε από τους εισηγητές, τα ξενοδοχεία, ταξιδιωτικά γραφεία κλπ?
    5:1 πήγαινε η ταρίφα.
    Το πέμπτο οι εισηγητές έπρεπε να το "χαρίσουν" στον Μαντέλη. Το πέμπτο όμως ήταν και το πολύωρο!!!!
    Αλήθεια η Σουζάνα που να βρίσκεται?

  2. ΒΙΟΛΟΓΟΣ avatar
    ΒΙΟΛΟΓΟΣ 04/06/2009 14:19:52

    ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΤΙ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΥΡΙΟΙ
    ΚΑΚΟΥΣΗ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΠΟΥλΕ ΣΤΟΝ ΑΛΦΑ

    ΡΑΓΙΣΑΝ ΤΑ ΩΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΡΥΜΑΤΙΣΤΙΚΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ
    ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΜΕΝΤΗ;; ΓΙΟΑ ΤΗ Ν ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΑΡΑΒΕΛΑ ΤΩΝ 26 ΕΤΩΝ.
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ
    ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΤΗΣ ΤΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΙΕΣ ΤΗΣ
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ
    Γ8Α ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......

    ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ

    ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΝ ΦΥΛΑΚΗ;;;;
    ΤΙ ΠΑ ΝΑΠΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ
    ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΡΑΒΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ;;;;
    ΚΑΜΠΟΣΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑ
    ΚΑΤΙ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ
    ΚΑΙ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΡΙΣΙΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙΑ
    ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΜΑΙΑΜΙ.

    ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΣΤΗΛΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΝΑΡΓΚΙΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΟΤΙΣΜΕΝΗΣ ΜΕ ΙΔΡΩΤΑ,
    ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΗ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΥΡΩ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΠΟΥΡΑ ΑΒΑΝΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΑΝΑΝΙΕΣ ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΒΝ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ....ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΥΣΗ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΕ;;;;;

  3. Lavazza avatar
    Lavazza 04/06/2009 15:07:09

    Έχει γίνει πλέον κατανοητό σε όλους οτι το σκάνδαλο SIEMENS βαραίνει κατά 90% το ΠΑΣΟΚ και κατά 10% τη ΝΔ.

    Αυτό όμως δεν είναι το ζητούμενο αυτήν την εποχή.

    Το ΠΑΣΟΚ δεν το βαραίνει μόνο η SIEMENS.

    Άλλωστε τα ποσά που εισέπραττε το ΠΑΣΟΚ την οκταετία Σημίτη φαντάζουν "ψιλά" μπροστά στα δις που τσέπωσαν 6-7 Πασόκοι με το Χρηματιστίριο το οποίο μαζί με την κατάρρευση των πυραμίδων στην Αλβανία είναι οι καλύτερα οργανωμένες "ληστείες" στον πλανήτη μετά την εμφάνιση του homo sapiens!

    Άκου να βρεθεί ο γιδοβοσκός Νεονάκης με 65,000,000.00 Ευρώ και να λέει χωρίς ντροπή οτι τα κέρδισε στο Χρηματιστίριο την εποχή που ακόμη και οι επαείωτες του είδους έμπαιναν μέσα...

  4. SOFISTIS avatar
    SOFISTIS 04/06/2009 15:20:44

    Η ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.

    ΧΤΕΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ PORTA A PORTA ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΦΕΡΘΩ ΠΛΕΟΝ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ Ο ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΜΕ.
    ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.

    ΕΔΩ Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΘΕΤΕΙ ΕΑΥΤΟ ΥΠΕΡΑΝΩ ΝΟΜΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΩΝ.

    ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΟΙ;;;;;
    ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΙΜΙΤΗ ΟΛΩΝ
    ΕΛΕΟΣ

  5. boubou avatar
    boubou 04/06/2009 15:42:30

    Αγαπητέ Factorx
    τραβάς ζόρι μεγάλο τελικά με το ΠΑΣΟΚ και τους Παπανδρέου.
    Το χούι δεν κόβεται, ο τίτλος του ΑΝΤΙ "κυβέρνηση απατεώνων" ,σε ότι αφορά το ΠΑΣΟΚ του ΑΓΠ, θα σας ακολουθεί για πάντα σαν σταμπα.
    Ο φιλομητσοτακικός προσανατολισμός του ΑΝΤΙ, σύμμαχοι το βρώμικο 89 με μητσο άλλωστε, είναι σαφής.

    Ποιός Μαντέλης και πράσινα Άλογα.

    Ο Καραβέλας γνωρίζει καλά τα περί siemens την περίοδο 90-94, Ο Χριστοφοράκος την περίοδο 04-08.
    Για πε
    1) ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΦΥΓΑΔΕΥΣΕ
    2) ΠΟΙΟΣ ΕΥΝΟΕΙΤΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΑΛΑΝΕ

    Δυστυχώς για σας ξεπεράσατε και την ΑΥΡΙΑΝΗ και τον ΚΟΥΡΗ
    Και είναι κρίμα

  6. Le canard avatar
    Le canard 04/06/2009 15:43:37

    @tikaneis 5

    Γιατί τέτοιος εκνευρισμός, αγαπητέ; Και η Δευτέρα μέρα είναι. Και μέχρι τις βουλευτικές, να δείς τι έχει να γίνει. Μήπως νομίζεις δηλαδή ότι από Δευτέρα θα διαγράψουμε τις γαλάζιες ή τις πράσινες λαμιγιές. Λάθος κάνεις. Εδώ θά μαστε. Και να σου θυμίσω το γνωστό, αν έχεις κάνει φαβταράκι: Ποντικαρά, ποντικαρά θα σου την κόψω την ουρά γιατί σηκώνει σκόνη και τον παλιό λερώνει! Χοχοχοχο

  7. Le canard avatar
    Le canard 04/06/2009 15:50:19

    @boubou 6

    Αγαπητή(ε) μπουμπού

    Γεωργίου-Καραβέλας
    (Εργα Ζημενς-Ιντρακόμ στον ΟΤΕ: το 1989-1990 -ΠΑΣΟΚ και μετά διακομματικά, Οικουμενική- 1994, ΠΑΣΟΚ (Λάμπρου), 1997 η περίφημη προγραμματική 8002, ΠΑΣΟΚ)

    Χριστοφοράκος-Μαυρίδης.
    Επίσης, έργα επι ΠΑΣΟΚ στον ΟΣΕ, Ηλεκτρικό, Μετρό, Εξοπλιστικά, και βέβαια τα φαρωνικά έργα στους Ολυμππιακούς Αγώνες και το σύστημα του ηλεκτρονικού ρουφιάνου, το C4i. Πάλι επί ΠΑΣΟΚ.

    ΝουΔουλα: Τα ρέστα από αυτά τα έργα (και όχι από όλα) της περιόδου Χριστοφοράκου (1997-2007).

    Τι ζόρι τραβάς τελικά; Αν θές να μιλήσουμε για τα γαλαζια σκάνδαλα, με τις μητσοτακοδουλειές της Μάγιο,τα ομόλογα, τις υποκλοπές και πάει λέγοντας, ευχαρίστως. Αλλά μην κάνουμε ότι δεν ξέρουμε τίποτε για τον φόνο στον "πράσινο" βάλτο της διαφθοράς.

  8. ataktos avatar
    ataktos 04/06/2009 15:52:03

    Boubou- και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει στο factorx ...
    αντί να γλύψει όπως Κουρης την εξουσία εθελοτυφλεί και δεν σε ακούει Κρίμα του...

  9. ataktos avatar
    ataktos 04/06/2009 15:53:37

    Boubou- και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει στο factorx ...
    αντί να γλύψει όπως Κουρης την εξουσία και κάνει την τυχερή του εθελοτυφλεί ... δεν σε ακούει.... Κρίμα του...

  10. boubou avatar
    boubou 04/06/2009 16:08:36

    @8 Le canard

    Τελικά τα 2 ερωτήματα θα απαντηθούν?
    Υπάρχει απάντηση ναι ή ου ??
    3 μέρες πριν τις εκλογές σας απασχολεί ο Μαντέλης??
    Αυτό είναι προβακάτσια παλιάς κοπής.
    Ποιός Κουρής, ούτε ο Αντώναρος να είσουνα καλέ μου φίλε.
    Η σας ενοχλεί μήπως και ο χαζός ο Γιωργάκης καρδίσει με 5 μονάδες διαφορά

  11. boubou avatar
    boubou 04/06/2009 16:09:13

    καρδίσει=κερδίσει

  12. ataktos avatar
    ataktos 04/06/2009 16:18:59

    Boubou-κοντός ψαλμός αλελουία .
    Κάποιος από τους δυο…. είναι προφανές
    χρειάζεται πολύ μυαλό ….
    και τα γραπτά μας και σου μένουν εδώ για να δούμε…. "ο χαζός ο Γιωργάκης καρδίσει με 5 μονάδες διαφορά"xaxaxa

  13. Factorx avatar
    Factorx 04/06/2009 16:39:41

    @boubou

    1. Αποτελεί ύβρι για εμας να μας κατηγορείς για ....φιλομητσοτακισμο !!!. Αλλά καταλαβαίνω οτι πρέπει να είσαι άτομο με ειδικές ανάγκες για να λες τέτοια πραγματα. δεν πρεπει να αντιλαμβάνεσαι σωστα την πραγματικότητα αφου μόλις πριν απο δυο πσστς γραφουμε για την Ντόρα

    2. Ποιος φυγαδευσε τον Καραμπελα θα τον βρούμε. δεν μας λες ομως και ποιος τον εφτιαξε;

  14. rosa avatar
    rosa 04/06/2009 17:19:36

    @15 Factorx
    Βρε κουτό, τον Καραμπελα και τον κάθε Καραμπελα τον φτιάχνει το ΣΥΣΤΗΜΑ και το ΣΥΣΤΗΜΑ δεν έχει χρώμα…

  15. Vass avatar
    Vass 04/06/2009 17:27:57

    @boubou
    Ευτυχώς που κάποιος έγραψε την αλήθεια. Ο Φάκτορας εκτός από λάτρης του Μητσοτακέικου έχει κενό μνήμης για τη περίοδο από 1994-2004.
    Και να σου δώσω κι ένα παραπανήσιο στοιχείο για το ποιόν του: αγοράζει χαλασμένα ημιαξόνια για να εγκαταλείπει ώστε να μην αισθάνεται πίεση ο Βωβός, ο οποίος μεταξύ άλλων έχει και σοβαρές σκοτούρες λόγω της διπλής ανάπλασης.

  16. karamanlis avatar
    karamanlis 04/06/2009 17:30:34

    @7 Le canard
    Στραβάδι απολύομαι!

  17. theo1611 avatar
    theo1611 04/06/2009 17:42:29

    Επί της ουσίας το ρεπορταζ είναι εντάξει.

    Επί του τύπου έχω κάποιες ενστάσεις: Είναι ιδιωτικό έγγραφο μιας εταιρείας και είναι η εκτίμηση υπαλλήλου μιας εταιρείας σε χειρόγραφη μορφή.

    Προφανώς η εκτίμηση του υπαλλήλου είναι σύμφωνη με τα κριτήρια της εταιρείας (ή έτσι έχει καταλάβει ο συγκεκριμένος υπάλληλος της εταιρείας, μπορεί και λάθος).

    Η ένσταση:

    Τι πάει να πεί σύμβουλος του Μαυρίδη σε μία εταιρεία όπως η Siemens?

  18. Le canard avatar
    Le canard 04/06/2009 17:52:45

    @karamanlis 18

    Απολύεσαι, αλλά μην τρελένεσαι

  19. Le canard avatar
    Le canard 04/06/2009 17:54:04

    @theo1611 19

    Ο χι σύμβουλος, δεξί χέρι του (Σκοπ...της)

  20. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 04/06/2009 18:26:35

    3@ Lavazza απο πού προκύπτει το γεγονός οτι το σκάνδαλο της Siemens βαρύνει κατα 90% το ΠΑΣΟΚ? Απο πού βγάζεις αυτό το βέβαιο συμπέρασμα μήπως είσαι ο εισαγγελέας του Μονάχου ή ο δικηγόρος του Χριστοφοράκου και έχεις όλα τα στοιχεία στα χέρια σου?

  21. pipis avatar
    pipis 04/06/2009 18:31:25

    @ boubou
    Συμφωνώ. Θα καταλάβαινα την εμμονή με τον ΓΑΠ αν ο Μαντέλης, ο Νεονάκης, ο Τσουκάτος, ο Παπαντωνίου και αρκετοί άλλοι ήταν δίπλα του και τον λιβανίζανε. Κάτι τέτοιο δυστυχώς για σας δεν συμβαίνει. Εχουν πάρει πόδι προ πολλού.
    Αντίθετα ο Κουρασμένος έχει ακόμα δίπλα του Βατοπαιδινούς (άφησε ανοικτό(!) το ενδεχόμενο να τους αποκλείσει προσεχώς) και αρκετούς Παυλίδηδες και εσείς κάνετε τουμπεκί. Σαν να μη συνέβη ποτέ τίποτα. Για σας υπάρχει ακόμη ο Μαντέλης.
    Αν αύριο εκλεγεί πχ. ο Σαμαράς πρόεδρος της ΝΔ, θα κουβαλά αιωνίως τα κρίματα του Κουρασμένου; Συλλογική και αιώνια ενοχή; Επ’ ουδενί δεν νομίζω οτι θα συναντήσει τέτοια ΛΥΣΣΑ, ακόμη και απο ορκισμένους αντιπάλους.
    Αυτό που με ενοχλεί είναι να γράφονται όλα αυτά με το προπέτασμα του ΑΝΤΙ και της αριστεράς. Για όλους εμάς που έχουμε συνδέσει την αριστερά με ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ σαν τον αείμνηστο Παπαγιαννάκη και όχι με δογματικούς και μισαλλόδοξους, αυτό είναι προκλητικό. Το μόνο που διαφοροποιει τον ιστότοπο απο ανάλογους της ακροδεξιάς είναι η ανεκτικότητα στις (οχι πολύ) διαφορετικές απόψεις.

  22. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 04/06/2009 18:40:39

    Πέστα pipis πέστα τον Ρουσσόπουλο πέρασαν τόσοι μήνες μέχρι να τον αναγκάσει να αυτοπαραιτηθεί απο κυβερνητικός εκπρόσωπος έστω.

  23. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/06/2009 19:04:44

    Παπια,προφανως και εχεις δικηο.
    Οποιος πιστευει σημερα,οτι τα σκανδαλα εχουν ενα χρωμα,ή πληρωμενος ειναι,ή ηλιθιος.Τελος.

  24. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/06/2009 19:11:47

    Οσον αφορα στον Νεονακη,που εβγαλε αυτα τα λεφτα,ΑΝ τα εβγαλε βεβαια,πως εγινε και τα εγαλε ΑΥΤΟΣ,και οχι κανας αλλος πο μεγαλος στην ιεραχια του πασοκ;
    Τοσο πολυ μεγαλο μποι ειχε το παιδι ,ακι δεν τοχαμε παρει χαμπαρι;
    Η μηπως απλως,ητανε μαγκας,και ειχε εκεινο το κατι,που δεν το εχεις εσυ βεβαια,και εκεινος μεν κερδισε,ενω εσυ εχασες;
    Ετσι κι αλλοιως,τζογο δεν επαιξες;
    Τι σκουζεις λοιπον;
    Εγω,(και αρκετοι αλλοι,που ΔΕΝ παιξαμε),δεν εχασα τιποτα και τα λεφτα μου αυξηθηκαν μαλιστα.
    Μη ζητας λοιπον ευθυνες απο τους αλλους.Κοιτα απλως τον εαυτο σου στον καθρεφτη.

  25. loukas avatar
    loukas 04/06/2009 19:13:46

    αντικειμενικά και κρυφοδεξια
    και σεμνα και ταπεινα βεβαίως βεβαίως
    ...γαλαζιες ακριδες

  26. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/06/2009 19:14:35

    Εγω τα γραφω συνεχεια,αλλα βλεπεις πολλοι απο δω,δε διαβαζουν.Γραφουν μονο.
    Τους λυπαμαι.
    Ο Καραβελας και ο καθε Καραβελας,δεν προκειται να μιλησει ποτέ,γιατι αν το κανει,θα φαει ισοβια.
    Ετσι ειναι η νομοθεσια,ενω τωρα,πρεπει να το αποδειξουν,πραγμα που δεν ειναι καθολου ευκολο,γιατι ποιος αλλος θα μιλησει;Αυτος που τα πηρε;

  27. Θανούλης avatar
    Θανούλης 04/06/2009 20:54:08

    Αφιερωμένο στην ηλίθια Νέα Δημοκρατία

    Θυμάστε που οι ρεπόρτερς του «ανεξάρτητου» tvxs του γνωστού κρατικοδίαιτου επι δεκαετίες δημοσιογράφου Στέλιου Κούλογου αβαντάριζαν τις διαδηλώσεις των μουσουλμάνων; Είτε λοιπόν εδώ http://www.tvxs.gr/v12935 μια αποκλειστική συνέντευξη του Παπανδρέου δίπλα σε μια διαφήμιση της ΝΔ, αξίας πόσων χιλιάδων ηλίθιοι της Ρηγίλλης; Κολλητά και ο κ. Βγενόπουλος της Mig.

    YΓ Φάκτορα είσαι μεγάλο κορόιδο μια ζωή.

  28. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/06/2009 21:38:48

    Ρε συ,δε βαρεθηκες να γραφεις τα ιδια και τα ιδια;
    Κι εσενα τι σε νοιαζει τι κανουν αυτοι;Σου ζητησαν τη γνωμη σου,για να κανουν τις μαλακιες που κανανε επι 5 χρονια;

  29. rs avatar
    rs 05/06/2009 09:19:58

    Δεν νομίζω οτι υπάρχει μεγαλύτερη ξεφτίλα απο το να επιβραβέβευται το μεγάλο φαγοπότι των "πρασινογαλάζιων" τροκτικών από το 60 % των ψηφοφόρων.
    Το θράσος και η χλεύη έχει περισέψει. Μας φτύνουν και μας αναγκάζουν να πούμε οτι βρέχει.
    Και η Αριστερά ανάπηρη και εγκλωβισμένη σε αγκυλώσεις που μυρίζουν ναφθαλίνη.
    Ακούμε και ανεχόμαστε όλα τα απίθανα και συνεχίζουμε ακόμα να πιστεύουμε οτι μέσα απο αυτά τα κόμματα που εξέθρεψαν και έκαναν επιστήμη το "ρεσάλτο" στους κρατικούς πόρους θα έρθει η αλλαγή.
    Σίγουρα πέρυσι ήταν "φούσκα" τα ποσοστά του ΣΙΡΙΖΑ αλλά υπήρχε μιά ελπίδα να "ανακατευτεί" η τράπουλα και να προκύψουν, ενδεχομένως, νέοι σχηματισμοί οι οποίοι να είχαν τουλάχιστον την "έξωθιν καλή μαρτυρία".
    Δεν βλέπω καμία προοπτική πλέον.
    Η νομοτέλεια της αβύσσου είναι ο "πάτος".