#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/05/2012 00:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένα ανοιξιάτικο βράδυ στην Θεσσαλονίκη με τον Σαμαρά



Η Θεσσαλονίκη όντως μίλησε, και το μήνυμα ήταν ηχηρό.

Χιλιάδες κόσμου, οι περισσότεροι νέα άτομα, κατέκλυσαν τον χώρο της ΔΕΘ για να παρακολουθήσουν από κοντά την αποψινή ομιλία του Αντώνη Σαμαρά.

Ενός Σαμαρά, που με τον αέρα του νικητή, κατάφερε να μεταδώσει την αισιοδοξία του, και το όραμά του, μέσα από λόγια μεστά, και χωρίς φιοριτούρες.

Ήταν μια καταπληκτική  συγκέντρωση , με μια θερμή παρουσία του κόσμου, αντάξια ενός αυριανού πρωθυπουργού.

Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, για το μέγεθος και τον παλμό της σημερινής συγκέντρωσης.

Ακόμη και όσοι δεν ήταν εκεί, θα κατάλαβαν το τι έγινε παρακολουθώντας το στη τηλεόραση.

Και αυτοί που ήταν να πάρουν το μήνυμα, το πήραν, και μάλλον ακόμη στραβοκαταπίνουν.

Το Antinews Βορείου Ελλάδος ήταν εκεί, και όχι μόνο ήταν, αλλά κατάφερε να σημειώσει και μια ακόμη επιτυχία: Ο Αντώνης Σαμαράς εντάχθηκε ως επίτιμο μέλος στην Κόβα Βορείου Ελλάδος, μέσα από συνοπτικές διαδικασίες, παρουσία του υπογράφοντος, και του γραμματέα Δαναού.

Δεσμεύθηκε μάλιστα να μας τιμήσει με την παρουσία του σε μια μελλοντική ουζοσύναξη της κόβας, παρά θιν αλός, και κυρίως ως πρωθυπουργός!

Μάλιστα, στη διάρκεια του τετ α τετ, δεν έκρυψε την συγκίνησή του, λέγοντας πως η μεγάλη σημερινή παρουσία της νεολαίας κυριολεκτικά τον συγκλόνισε, και μας εξέφρασε την πραγματική του λύπη, που δεν μπόρεσε να είναι σήμερα κοντά του, και να ζήσει αυτόν τον παλμό ο άλλοτε δήμαρχος της πόλης και γνωστός Μακεδόνας, Δημήτρης Ζάννας, ξάδελφος του προέδρου της ΝΔ.

Μια εκπληκτική εμφάνιση, σε μια καταπληκτική συγκέντρωση, ένα ανοιξιάτικο βράδυ στην Θεσσαλονίκη.

Άντε και με την νίκη!

Strange Attractor

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 03/05/2012 00:31:31

    τον μικρό τον Top Gun τον αφήσατε στην απέξω ε;
    Μοναχοφάηδες...
    Αντε να ανανεωθεί αυτό το κόμμα με τόση ..γερουσία.
    Χάπια για την πίεση πήρατε μετά απο τέτοια συγκίνηση;

    Φήμες λένε ο,τι υποβάλλατε τα σέβη σας και στην.....τέως αυτοκράτειρα Θεοδώρα.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 03/05/2012 00:34:28

      Παραλειπόμενο: Σαμαράς και Ντόρα πήραν το ίδιο αεροπλάνο για την επιστροφή στην Αθήνα. Ο μεν Σαμαράς έλαμπε, η δε Ντόρα ήταν για να την κλαις!

      • Φελίζα avatar
        Φελίζα @ Strange Attractor 03/05/2012 00:41:28

        Βρε μπας και βάλατε και τον Δαναό στο ίδιο αεροπλάνο?

        • vardarskian avatar
          vardarskian @ Φελίζα 03/05/2012 00:48:28

          η Ντόρα έχει θέμα με τη μητέρα της...

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Φελίζα 03/05/2012 00:50:06

          Φελίζα, εμείς του antinews απ'τα σκαλιά του αεροπλάνου τον παραλάβαμε και μέχρι εκεί τον πήγαμε όταν έφευγε!
          Για τον παλμό της συγκέντρωσης ας μιλήσουν όσοι βρέθηκαν εκεί μαζί μας!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Δαναός 03/05/2012 01:18:01

            Μπράβο παλικάρια !
            Με τη νίκη !

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Φελίζα 03/05/2012 00:50:28

          Το Δαναό τον κράτησαν αμανάτι.
          Μετακινείται ο Λευκός Πύργος για να φύγει και ο ...Δαναός;

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Κώστας Ροδινός 03/05/2012 00:52:10

            Που είναι και πιο πρόσφατος... ο Πύργος...

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 03/05/2012 00:52:40

            Τον Δαναό μου τον ζήτησε μεταγραφή ο Παπαθεμελής, αλλά δεν τον δίνω.
            Ίσως αν τον ζητησει ο Χάρης....

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Κώστας Ροδινός 03/05/2012 01:20:56

            Λόγω ηλικίας δεν μετακινείται?

            Τι κόλλημα και αυτός ο Παπαθεμελής με το Δαναό....
            Πες του όταν .....μεγαλώσει .... ο Παπαθεμελής

      • Εύμηλος avatar
        Εύμηλος @ Strange Attractor 03/05/2012 10:08:39

        Αγαπητέ Strange Attractor,
        ο Μακεδόνας Εθνικός Ευεργέτης Δημήτρης Ζάννας, πρώην Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, είναι αδελφός της μητέρας του κ. Σαμαρά, της Ελένης Ζάννα, με απώτερη καταγωγή από το Βλαχολίβαδο του Ολύμπου.
        Στη χορεία των Βλάχων αστών Θεσσαλονικέων ευργετών της πόλης ίδρυσε το Ίδρυμα του Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα και μεταξύ άλλων δώρισε και την έκταση για την ίδρυση της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής στη Θεσσαλονίκη.
        Από τέτοια μακεδονίτικη ρίζα αθόρυβης προσφοράς στο Έθνος κρατάει ο Πρόεδρος.

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Κώστας Ροδινός 03/05/2012 00:47:01

      Για το μικρό εξέφρασε τη γνώμη του ο ίδιος ο πρόεδρος! Για τη μαντάμ ούτε που την πρόσεξα. Ήταν εκεί; Βρε πώς μου ξέφυγε!
      Ένα μόνο θα σας πω:Τόσο ανθρώπινος που δε λέγεται. Και η σύζυγός η Γεωργία διαμάντι.

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ Δαναός 03/05/2012 04:46:14

        Καλημέρα Δαναέ. Τουλάχιστον εσείς με τον "Παράξενο" περάσατε καλά, εγώ που έχω προθεσμία αύριο, το ξενυχτάω και λέω...αμάν...αμάν.
        Άντε και με τη νίκη!

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 03/05/2012 00:33:52

    Ναι, αλλά δε συγκαλέσατε και τα υπόλοιπα μέλη... Μετά τα τυπικά της ορκωμοσίας του ως Πρωθυπουργού, πρέπει να περάσουμε και στα σοβαρά, στην επίσημη ορκωμοσία του ως μέλος της Κόβας...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ TopGunZ 03/05/2012 08:47:04

      Την πρόχειρη και (κυριολεκτικά στο πόδι) προσωρινή ένταξη του προέδρου, επικύρωσε δια τηλεφωνικής παρουσίας του ως τρίτος μάρτυρας ο στιχοπλόκος Τακ!
      Αναμένω την υπεύθυνη δήλωση του, δεόντως υπογεγραμμένη (δια του ταχυδρομείου), προκειμένου να την καταχωρήσω στα επίσημα βιβλία της κόβας.
      Τα παράβολα χαρίστηκαν κατ εξαίρεσιν, λόγω της ιδιαιτερότητας της βραδιάς.

      • tak avatar
        tak @ Strange Attractor 03/05/2012 09:04:53

        Εντάχθηκε... Βεβαιώ του λόγου το αληθές...

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ tak 03/05/2012 09:12:55

          Σωστός και σαφής.
          Τώρα το μόνο που εκρεμμεί είναι το τυπικόν της δικής σου επίσημης ένταξης (με παράβολα).
          Παρακαλώ να το φροντίσεις, για να μην έχουμε ιστορίες....

          • tak avatar
            tak @ Strange Attractor 03/05/2012 09:24:58

            Γι αυτά, έχει πάγια εξουσιοδότηση ο Δαναός.

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ tak 03/05/2012 09:27:37

            Χα... έχει φάει πολλά παράβολα ο Δαναός. Κόντεψα να τον διαγράψω κάποτε, αλλά τελικά τα επέστρεψε τα χρήματα και διεσώθη.
            Ρώτα την κόβα Βερολίνου να στα πουν.

  3. anideos avatar
    anideos 03/05/2012 00:34:31

    Άντε και με την νίκη!

    Απ το στομα σου και στου θεου τ' αφτι

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ anideos 03/05/2012 00:47:34

      Δώστε μας τη δύναμη ενός Έθνους για να αλλάξουμε την τύχη της Πατρίδας!
      Με τη βοήθεια του Θεού,
      Η Ελλάδα θα τα καταφέρει!
      Α.Σ.

      • GreekInLux avatar
        GreekInLux @ Strange Attractor 03/05/2012 01:29:57

        σας ζηλεύω για την εμπειρία σας από εδώ κεντροβόρεια που βρίσκομαι, χαίρομαι όμως απεριόριστα να διαβάζω όλα αυτά... αισθάνομαι τον πρόεδρο σαν κοντινό φίλο και πιστεύω ότι αυτή ακριβώς η διεισδυτικότητα του είναι που κάνει τη διαφορά και αποτελεί την προσωπική του επιτυχία. Άντε να έρθει μια ώρα αρχύτερα η Κυριακή και να πανηγυρίσουμε τη νίκη! Να 'στε όλοι καλά!

        υγ. συγχωρήστε μου τους "συναισθηματισμούς"...έχω πιεί κι ένα ουζάκι και βγαίνουν αβίαστα :)

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ GreekInLux 03/05/2012 01:37:31

          Αν είναι να γράφεις έτσι , τότε να πίνεις πιο συχνά το ουζάκι! Πάντως κι εγώ που δεν έχω πιεί , τα ίδια πιστεύω!!! Αντε , με τη νίκη!!!

          • GreekInLux avatar
            GreekInLux @ Diamond Angel 03/05/2012 01:44:45

            α! τα πιστεύω μου δεν αλλάζουν έτσι κι αλλιώς, απλά το ουζάκι λύνει τη γλώσσα ακόμα περισσότερο! :)

          • juliet avatar
            juliet @ GreekInLux 03/05/2012 07:25:17

            GreekInLux
            Καλημέρα ,από τα βόρεια της Αθήνας,χθες τα κοπανήσαμε;ν'είστε καλά ,σήμερα είναι η δική μας μέρα ,η μέρα της Αθηνας!
            Εχω και εγώ μια αγάπη εκεί κοντά ,έναν άγγελο με καταγάλανα μάτια .....που με πονάει όσο δεν φαντάζεσαι .
            Και πάλι καλημέρα από την ανοιξιάτικη Πατρίδα ,μοσχοβολάνε τα τριαντάφυλλα και οι ανθισμένες λεμονιές .
            :)

          • GreekInLux avatar
            GreekInLux @ juliet 03/05/2012 13:00:54

            Καλημέρες Juliet! να 'σαι καλά που με ταξίδεψες :) Εδώ ακόμα τον ήλιο με το κιάλι τον βλέπουμε, μία βγαίνει, πέντε κρύβεται!

  4. blue nile avatar
    blue nile 03/05/2012 01:18:01

    Όμορφη ατμόσφαιρα. Τη χαλούσαν κάτι βαμμενοξανθομαλλούσες με τα επώνυμα υποδήματα. Τα τηλεφώνηματα έδιναν και έπαιρναν, πολλοί ρωτούσαν πόσο κόσμο είχε ο Καμμένος... Ένα πράγμα πάντως δεν αντέχω : όλα εκείνα τα σεσημασμένα ντοράκια που με μπλαζέ υφάκι περιδιάβαιναν ανάμεσα στον κόσμο. Άνθρωποι που δεν έχουν υπάρξει νεοδημοκράτες ποτέ τους επειδή έχουν επιλέξει τον Αντώνη προσφέρουν ότι μπορούν στη προσπάθεια που πρέπει να είναι συλλογική ... ενώ οι αμετανόητοι οπαδοί της θυγατέρας μάλλον απεύχονται τη νίκη... Κάπου εκεί έλαμπε η γυναίκα που περνούσε ανά πενταετία σαν κομήτης και ανακάτευε τη ζωή μου από τότε που τη γνώρισα το 1995... Από ότι ξέρω είναι ακόμα ανύπαντρη ενώ εγώ από την άλλη περιμένω το πρώτο μου παιδί. Την είδα με την άκρη του ματιού μου... πως να ξεφύγει απαρατήρητη αυτή η ομορφιά ...δεν τη χαιρέτησα... ίσως να ντράπηκα για τα παραπανίσια κιλά μου σε σχέση με τότε που με είδε τελευταία φορά... Δικαιολογήθηκα στον ευατό μου που δεν πήγα να της μιλήσω και είπα ότι θα τη χαιρετήσω στην επόμενη συγκέντρωση... αν υπάρξει.
    Σε αναζήτηση αυτοδυναμίας...

    • juliet avatar
      juliet @ blue nile 03/05/2012 07:06:55

      blue nile
      καλημέρα,
      αν αρχίσεις μια ψιλοπροπονισούλα ,έστω και περπάτημα κόψεις και το βραδινό ...τρώγε σαλάτα -χωρίς ψωμί βέβαια-σε κανά μήνα θα αρχίσεις να γίνεσαι στυλάκι,γιατί η αυτοδυναμία θέλει θυσιές.....και άσε που θα σκάσει και η γκόμενα.
      :)

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ blue nile 03/05/2012 08:41:39

      Με συγκίνησες φίλε Blue Nile.
      Κάτι τέτοιες στιγμές όπως με τη χθεσινή συγκέντρωση, μου’ρχεται να τα βροντήξω όλα και να γυρίσω πίσω στην πατρίδα μου την Θεσσαλονίκη κι ας μην έχω δουλειά.

      • juliet avatar
        juliet @ Κώστας Θ. 03/05/2012 08:55:28

        Κώστα Θ.
        Δεν είναι καιρός ακόμα ...άσε να ματώσουμε εμείς τουλάχιστο ,μετά ερχόσαστε .Η Ελλάδα είναι και έξω ,πάντα ήτανε .
        Η μιζέρια δεν βοηθά κανέναν .Διάβασε την αγωνία του ανθρώπου που μετά από 11 χρόνια του είπαν μας τελείωσε .Εσείς έξω και εμείς εδώ θα την ξαναφτίαξουμε την Ελλάδα .Είστε χρήσιμοι όσο δεν φαντάζεσαι .Καλή δύναμη .
        :)

        • blue nile avatar
          blue nile @ juliet 03/05/2012 12:45:47

          Αγαπητή juliet ευχαριστώ για τις συμβουλές. Τώρα πλέον...παντρεύτηκα. Εξού και τα περιττά κιλά. Άρχισε όμως να γκρινιάζει η σύζυγος οπότε θα μπω σε πρόγραμμα...
          Αγαπητέ Κώστα Θ. Καλή τύχη και καλό κουράγιο όπου και να'σαι.

          • juliet avatar
            juliet @ blue nile 03/05/2012 13:11:33

            blue nile
            απαράδεκτος ,ένας λόγος παραπάνω για τη γυναίκα,βρε γαμώτο.Είπαμε κόβουμε το πολύ φαί το βράδυ και κάνεις γυμναστική.....
            :)

  5. ΔΚ avatar
    ΔΚ 03/05/2012 01:24:48

    Την ίδια εκτίμηση κάνω κι εγώ, 28-32%. Αν πάμε ξανά σε εκλογές, πιθανόν να μείνουν κάποιοι δημαγωγοί έξω και να μη χρειαστούν παζάρια.

  6. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/05/2012 01:34:35

    Ψιλὴ κουβεντούλα μὲ Σαμαρᾶ; Αὐτὰ εἶναι... Ἐμεῖς στὴν ΚΟΒΑ Βερολίνου ἄντε καμιὰ δημόσια ὁμιλία σὲ ἀπ' εὐθείας μετάδοση ἀπὸ τὴν κομπιουτεροτηλεόραση τοῦ Ἰαπετοῦ καὶ πολὺ μᾶς εἶναι!

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/05/2012 01:48:31

      γι αυτό ακριβώς λέω παραπάνω ότι ζηλεύω! Βερολίνο εσείς; χαιρετισμούς απο το Λουξεμβούργο του πολύ Jean Claude Juncker! Σχεδόν κοντοχωριανοί!

      • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
        Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ GreekInLux 03/05/2012 02:28:05

        Ὄντως κοντοχωριανοί! Ἅμα περάσητε ἀπ'τὸ χωριό μ' τὸ Βερουλίνο πηράστ' ἀπ' τὸ καφενεῖο καὶ φέρτ' κι ἀπόνα κεφάλι τυρί!

        • GreekInLux avatar
          GreekInLux @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/05/2012 13:05:26

          Πέσατε διάνα γιατί αυτή είναι η δουλειά μου :P Και τυρί και λάδι και κανένα μπουκάλι σούμα (το σαμιώτικο τσίπουρο, καθότι Σάμιος) κι ότι άλλο τραβάει η όρεξη!

      • anideos avatar
        anideos @ GreekInLux 03/05/2012 04:05:31

        Τον Ζαν Κλωντ τον φιλοξενισαμε χτες στο Αμβουργο.
        Καλο ανθρωπακι φαινεται.

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 07:45:32

    Φήμες λένε ότι ενώ η ομήγυρις συζητούσε την τρέχουσα επικαιρότητα και ιδιαιτέρως την μεγαλειώδη συγκέντρωση, πλησίασε ξαφνικά ένας ηλικιωμένος απ' το Τσοτύλι με πατερίτσες και ζήστησε τη διαγραφή του γραμματέα της ΚΟΒΑΣ για ανάρμοστη και βίαιη συμπεριφορά. Ο γρραμματέας διεύψευσε τον ηλικιωμένο δηλώνοντας τα εξής: "Θεωρώ ανάξια και διαψεύσεως ακόμα τα όσα ψευδώς διαδίδουν οι εκτραχυνθέντες πολιτικοί μου αντίπαλοι".

    Άντε. Πάντα τέτοια.

    • juliet avatar
      juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 08:02:44

      Καλημέρα Γιάννη,
      Και βέβαια υποσχέθηκε στον αγανακτισμένο με τις πατερίστες ότι ''το καρεκλάτο θα είναι αφορολόγητο'' και έγινε το θαύμα ,πέταξε ο γέρος τις πατερίτσες ....και οι παρευρισκόμενοι φώναζαν ....ζήτω ο γραμματέας.
      :) :)

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ juliet 03/05/2012 09:47:42

        juliet καλημέρα! Έπρεπε να ήσουν εκεί να δεις το antinews σε πρώτο πλάνο στην υποδοχή. Δεν μπορώ να πω περισσότερα!

    • tak avatar
      tak @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 09:30:13

      Γιάννη καλημέρα... Άστο, μη το ψάχνεις... Είναι ακλόνητος!

  8. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 03/05/2012 08:53:08

    Καλημέρα κ´ απο Εμένα απο τις βόρειες χώρες Άντε κ´ με τι νίκη

  9. Δαναός avatar
    Δαναός 03/05/2012 09:43:22

    Εσύ tak μη μιλάς! την απάντηση την πήρες τηλεφωνικά απ τον ίδιο! Γιάννη καλημέρα!

    • tak avatar
      tak @ Δαναός 03/05/2012 09:47:26

      Μα εγώ θετικά, υπέρ σου, κατέθεσα! Καλημέρα...

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ tak 03/05/2012 09:49:27

        Μα κι εγώ για τη θετική ερώτηση που σου απευθύνθηκε είπα!!!Χα.

        • tak avatar
          tak @ Δαναός 03/05/2012 09:50:52

          Με τέτοια αναγνώριση, καταλαβαίνεις το μέγεθος της αδικίας!

        • tak avatar
          tak @ Δαναός 03/05/2012 10:08:19

          !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. juliet avatar
    juliet 03/05/2012 09:53:41

    Δαναέ μου,καλημέρα!!!!!
    Η καρδιά μου και η ψυχή μου ήτανε εκεί ,να είσαι σίγουρος.Σήμερα είναι η δική μας μέρα!
    :) :)

  11. juliet avatar
    juliet 03/05/2012 10:02:08

    Δαναέ ,τελευταία πολύ παραπονιάρης μας έγινε ...μάλλον χαιδεύεται.
    :(

  12. Δαναός avatar
    Δαναός 03/05/2012 12:16:25

    Θα πρέπει να επισημάνω μια σοβαρή λεπτομέρεια:Καλά αυτοί του οργανωτικού δεν γνώριζαν ότι εκείνη την ώρα της ομιλίας έπαιζε ο Πάοκ μα την ΑΕΚ στην Τούμπα και το μαρς το έδειχνε και η τηλεόραση; Μα ούτε τόσο δε λειτουργούν μην πω τίποτε άλλο;
    Τριπλάσιο κόσμο θα είχε!

    • juliet avatar
      juliet @ Δαναός 03/05/2012 12:27:06

      Δαναέ,καινούργιος είσαι;;;;;;:)

  13. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ avatar
    ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ 03/05/2012 13:36:03

    Καλημέρα σε όλους... Κάτι για μυστικές δημοσκοπήσεις πήρε το μάτι μου πρωί πρωί σε κάτι διαδικτυακούς τόπους που δεν έχουν ούτε... μυρωδιά. Οι δικές μου πληροφορίες (Τετάρτης πριν την ομιλία) λένε κάτι για 31% έναντι 20%. Για τους καμμένους λένε 5%, για τη ΧΑ 4% και δείχνουν επτακομματική βουλή. Πάντως, έμπειροι επιστήμονες εκτιμούν ότι το 5% και το 4% θα συμπιεστούν κι άλλο. Μήπως τελικά, όντως, η ιστορία επαναλαμβάνεται;

  14. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 14:17:07

    Άρτι αφιχθείς στο Λονδίνο, ενημερώθηκα από τους εδώ πράκτορες της ΜΙ5 ότι ο Δαναός ως νέος Γκρούεζας, έβαλε όλο το χωριό να δουλεύει μέρα νύχτα. Σημαίες, πανώ, "Ως ευ παρέστης", "Καλώς όρισες Ηρωικέ Πρόεδρε" και τέτοια. Είχε βάλει δε το σχολείο σε παράταξη. Δεξιά τα αγοράκια (με αρχηγό τον Top) και αριστερά τα κοριτσάκια. Με άσπρα πουκαμισάκια και γαλάζια παντελονάκια. Είχε ετοιμάσει και λόγω (τρεις περίπου ραψωδίες) αλλά μετά από ψυχραιμότερες σκέψεις δεν τον εκφώνησε. Απαγέλθηκαν ποιήματα των Σκίπη και Αθάνα, ενώ ψάλθηκε και τρισάγιο από τον Strange. Αυτά γιατί έγιναν κι άλλα που θα αποκαλυφθούν μετά από 40 χρόνια.

    • tak avatar
      tak @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 14:28:26

      ΕΜΠΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗ / Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tak 03/05/2012 14:31:01

        Εσύ τα άκουσες χθες βράδυ τα (τηλεφωνικά) σχολιανά σου.... χα χα χα!
        Γερά!!!!

        • tak avatar
          tak @ Strange Attractor 03/05/2012 14:36:12

          Κάποτε είχε πει, πως η σχέση μας ήταν του έρωτα και του μίσους. Το γιατί, το μαθαίνεις απ' ευθείας όταν το θελήσεις...

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 15:16:31

      Καλά ρε τίποτα δε θα σου ξαναπώ.Γιατί αν σου πω θα ζηλεύεις και σε λυπάμαι μακριά που είσαι!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Δαναός 03/05/2012 15:18:00

        Πέστου για πρέσιγκ που σου κάνει ο Ππαπαθεμελής, ως άνθρωπο της εκκλησίας.

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Strange Attractor 03/05/2012 15:42:56

          Ναι αλλά εγώ βράχος! Ακουμπάω πάνω σου τρομάρα μου!!!!

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Δαναός 03/05/2012 15:52:32

            Γεια σου ρε Δάσκαλε βράχε! Ετοιμαζόμουν να γράψω κανένα κλασικό περιπαιχτικό σχόλιο, αλλά πολύ σε στεναχωρώ τελευταία! Θα σου κάνω έφοδο το Σαββάτο για να προετοιμαστούμε ψυχολογικά για τα Κυριακοβραδιάτικα επινίκια!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Δαναός 03/05/2012 18:14:03

        Τώρα έχω που έχω και internet και τηλέφωνο; Κάθε μέρα και μια αποκάλυψη.
        Δυστυχώς δε θα ψηφίσω μεθαύριο αλλά χαλάλι. Γίνεται να στείλω τηλεγράφημα όπως οι βουλευταί;

        • tak avatar
          tak @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 19:10:44

          Στείλε το σε μένα... Μη ξεχάσεις να "σταυρώσεις" το Δαναό! Και φυσικά τη Juliet...

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ tak 03/05/2012 19:32:04

            Οι αδυναμίες δεν κρύβονται!!!!
            Ανεβασμένο το ANTINEWS Μακεδονίας σήμερα...

          • tak avatar
            tak @ Φελίζα 03/05/2012 19:44:15

            Δεν μου απαντάς ποτέ! Και μόλις σου γράψω κάτι, τσουπ ... καλύπτεται ο χώρος. Γιάννη ότι θέλει η Φελίζα!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ tak 03/05/2012 19:51:14

            Ζητώ συγνώμη , δεν γίνεται σκόπιμα , με μπερδεύετε με τις αναρτήσεις και σας χάνω.

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 19:34:02

          Γιάννη μην στενοχωριέσαι , όταν γυρίσεις θα βρείς την Ελλάδα καλύτερη από παλιά.

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ Φελίζα 03/05/2012 19:42:22

            Φελίζα, δε στεναχωριέμαι όσο νοιώθω την ανάσα της Ελλάδας και όσο ακούω τους χτύπους της καρδιάς της. Όλους μάς δηλαδή και χιλιάδες άλλους που την έχουν καταγράψει στην κυτταρική τους μνήμη κι ας μην το συνειδητοποιούν. Ο καθένας κάνει ότι μπορεί από τη δική του μικρή πολεμίστρα κάτω από ΜΙΑ ΣΗΜΑΙΑ. Τη Γαλανόλευκη. Έχουμε πολλή δουλειά ακόμη.

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Γιάννης Φαίλτωρ 03/05/2012 19:49:24

            Η γαλανόλευκη εχθές συγκίνησε τους πάντες.
            Θέλει δουλειά πολύ αλλά ξέρουμε να δουλεύουμε ....αρκεί να το θέλουμε , απ' όπου και αν είμαστε.