01/09/2008 19:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ένας μόνο χρειάζεται

Όλα κρίνονται πλέον από έναν βουλευτή. Εκείνον που θα βγει και θα πει ότι αλλοιώθηκε η βούλησή του. Καταλαβαίνεται λοιπόν τι γίνεται στο παρασκήνιο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. gnikos avatar
    gnikos 01/09/2008 20:10:55

    Και γιατί να το πει τώρα και δεν το έλεγε μετά την ανακοίνωση του αποτελέσματος ????
    Ψηφοφορία του ..... με την μισή βουλή να απέχει !!!

  2. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 01/09/2008 20:36:34

    Μια κυβέρνηση με πλειοψηφία 151 βουλευτών είναι εξ ορισμού θνησιγενής. Αυτοί που καταλαβαίνουν που βρίσκονται, αντί να επαναλαμβάνουν τα γνωστά για ισχυρή πλειοψηφία στη βάση του νανουρίσματος, επιστρέφουν το πακέτο στο μαιευτήριο με τις ευχαριστίες τους και πάνε να αγοράσουν άνθη για τη γυναίκα τους, μήπως και γίνει το βράδυ τίποτα καλό. Σε διαφορετική περίπτωση ο ρεαλισμός επιβάλει να νοικιάσουν πολυθρόνα στον όμιλο ευνούχων.

  3. mareli avatar
    mareli 01/09/2008 20:47:45

    ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ μοντάρει... το ΠΑΣΟΚ σαλτάρει!!!
    Είναι απίστευτο! Τα φορολογικά μέτρα Αλογοσκούφη και τα βαρέα ανθυγιεινά επαγγέλματα είναι στο προσκήνιο, αλλά το ΠΑΣΟΚ του στρατηγού ΚΑΡΧΙΜΑΚΗ πετάει την μπάλλα σε άλλο γήπεδο.
    Η επικοινωνία του μοντάζ καθιστά τον πρόεδρο και τους συμβούλους του αξιοθρήνητους...
    Σας προσφέρουν, βέβαια, λίγες ώρες ευτυχίας, αλλά σας το ξαναλέω: ΜΟΝΟ ο λαός θα ρίξει την κυβέρνηση

    ΥΓ Θυμηθείτε το επικοινωνιακό πατατρακ της υπόθεσης Γεννηματά για το ψηφοδέλτιο Επικρατείας

  4. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 01/09/2008 21:08:56

    H πλακα ειναι οτι οι μεθοδοι καρχιμακη βουλιαζουν πιο πολυ το πασοκ.Δεν βρισκεται ενας εκει μεσα να ανακοψει αυτες τις ηλιθιοτητες,ο αλλος φερνει νεα φορολογικα μετρα και συμφωνα με τη GPO ο κοσμος σε ποσοστο 44% τα κρινει αναγκαια!!

  5. spikol avatar
    spikol 01/09/2008 21:39:51

    ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ μοντάρει... το ΠΑΣΟΚ σαλ...π...άρει.
    Τελικά ο ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ έδωσε τα φώτα του και στους ντετέκτιβς του ΠΑΣΟΚ.
    Με δημοσιογραφικά τερτίπια δεν κερδίζεις τον κόσμο. Είναι άλλο η τρανή ΑΠΟΔΕΙΞΗ και άλλο η απλή ΕΝΔΕΙΞΗ. Τι φαίνεται στο βίντεο? Το χαρτί που βάζει στην τσέπη του ο Αγοραστός. Έμαθα ότι ήταν ένα ραβασάκι από μια θαυμάστριά του βουλευτίνα του ΣΥΡΙΖΑ. Ποιά ήταν κοντά την ώρα της ψηφοφορίας?? Θα το πω στον Καχριμάκη για να το γράψει η ΕΣΠΡΕΣΟ και να το αναπαραγάγουν κάποια BLOGS... Θα γίνει χαμός!!!

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/09/2008 21:43:30

    Θα κοστισει κατι παραπανω...

  7. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 01/09/2008 21:47:08

    Τώρα που θα ξεκινήσει το ΚΚΕ συζήτηση για το Στάλιν, θα λυθεί αυτόματα και το πρόβλημα ακυβερνησίας εν μέσω πολύπλευρων απειλών.