#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/09/2010 14:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έναν γιατρό για τον κ. Καρατζαφέρη παρακαλώ, γρήγορα





Μέσα στην μαυρίλα της καθημερινότητάς μας ο Γιώργος Καρατζαφέρης είναι μια όαση αστείρευτου γέλιου (ειδικά στις εκπομπές του κ. Χατζηνικολάου). Και τι δεν λέει ο άνθρωπος για να σταματήσει το ρεύμα διαρροών ψηφοφόρων του προς τη ΝΔ του Αντώνη Σαμαρά, ιδιαίτερα μετά την εμφάνισή του στην Θεσσαλονίκη. Και επειδή μαζί μας θέλουμε να διασκεδάζουν και οι αναγνώστες μας, ιδού ένα απάνθισμα σημερινών δηλώσεών του:

Για δήλωση Σαμαρά - εξεταστική για μνημόνιο

“Σχολιάζοντας τη δήλωση του Α.Σαμαρά ότι θα συγκροτήσει εξεταστική επιτροπή για το μνημόνιο όταν γίνει πλειοψηφία η ΝΔ, ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης κάλεσε σήμερα τον κ.Σαμαρά να καταθέσει ακόμα και σήμερα πρόταση για συγκρότηση εξεταστικής για το μνημόνιο τονίζοντας ότι ο ΛΑΟΣ θα την υποστηρίξει…”

Προφανώς ψάχνει για χαζούς. Να γίνει η εξεταστική τώρα που έχει πλειοψηφία το ΠΑΣΟΚ για να πάει άπατη σαν τις άλλες.

Ή μήπως επείγεται να γίνει τώρα για να μην πάει κι αυτός κατηγορούμενος με τα άλλα εξαπτέρυγα που στήριξαν το Μνημόνιο;

Για την «πράσινη πολυκατοικία των προθύμων»

«Εγώ χρωστάω στον κ. Σαμαρά και έχω μάθει από την οικογένεια μου να είμαι ευγενής και όχι αχάριστος. Του χρωστώ πάρα πολλά, γιατί τόσα χρόνια με είχε τοποθετήσει η Ν.Δ. στην ακροδεξιά και τώρα με έβαλε ανάμεσα σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ. Το προσπαθούσα και εγώ με πάρα πολύ αγωνία και ήρθε και έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, μπορώ να μην χρωστώ ευχαριστίες στον κ. Σαμαρά για αυτήν την τοπογραφική μεταφορά; Έτσι, λοιπόν, εγώ έχω πάψει να θεωρούμαι ακραίος.

Βρίσκομαι ανάμεσα σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ και διεκδικούμε από τις πολυκατοικίες...»

Άνευ σχολίου....τον γιατρό που λέγαμε προηγουμένως. Σε λίγο θα μας πεί και ότι ειναι αριστερός σαν τα άλλα εξαπτέρυγα.

Αμάν, κάντε με υπουργό, μένω χωρίς οπαδούς

Τα αυτονόητα λέω. ...Λέω ρε παιδιά πάμε σε μια εθνική συνεννόηση, όσοι μπορούμε να συνεννοηθούμε να καθίσουμε σε ένα τραπέζι, ο κ. Σαμαράς, ο κ. Παπανδρέου, ο κ. Κουβέλης, να καθίσουμε κάτω και να πούμε πως βγάζουμε τη χώρα από αυτή την κατάσταση .. Πάμε να τη βγάλουμε και βλέπουμε. Δεν χαμπαριάζει κανείς. Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του.

Επιτέλους μάθαμε γιατί ψήφισε το Μνημόνιο

Για την υπογραφή συμφωνίας με το Κατάρ. «Ας καταλάβουν επιτέλους κάποιοι, ότι όσες περισσότερες επενδύσεις και όσο το ταχύτερο γίνουν, τόσο πιο γρήγορα θα πέσουν τα spreads και δεν θα έχουμε ανάγκη την Τρόικα. Επομένως η πρόταση του Κατάρ είναι καλοδεχούμενη».

Και λίγο προηγουμένως: Εγώ ψήφισα να μην πτωχεύσει η Ελλάδα, να έχουμε λεφτά, το μόνο που ζήτησα, λεφτά.



Είπα κι εγω...

Ο Παπανδρέου δεν κάνει λάθη, του ξεφεύγει και κανένα σωστό

Να λέμε ότι κάνει ο Παπανδρέου είναι λάθος; Κάνει 10 λάθη, κάνει και 5 σωστά, στα σωστά μαζί τα άλλα τα καταγγέλλω...Δεν καταλαβαίνω αυτή τη μικροσκοπιμότητα, να πεθάνει ο Παπανδρέου για να ανέβει ο άλλος επάνω. Μπορούμε να συνυπάρξουμε και να ζήσουμε όλοι.

Το ΠΑΣΟΚ με ακολουθεί

Πάω εγώ με Τατούλη και έρχεται και κολλάει το ΠΑΣΟΚ από πίσω.

Μπαμπά, δεν μου μιλάει

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι σε όλες τις συνεντεύξεις του προσπαθεί να δημιουργήσει την εντύπωση ότι συνομιλεί με τον Σαμαρά: «Του λέω» το ένα, «του λέω» το άλλο, επαναλαμβάνει συνεχώς.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι ο Σαμαράς τον αγνοεί συστηματικά. Για να μην πω ότι τον έχει γραμμένο κανονικά (στα κιτάπια της Ρηγίλλης) και δεν μου αρέσουν παρόμοιες εκφράσεις.



Ο Βαρδής το ξέρει;

Παράδειγμα: Του λέω εδώ και 2 μήνες. Πήγαινε με την Όλγα την Κεφαλογιάννη, που είναι μεγάλο όνομα και δεν θα μπορέσει το Μητσοτακέικο να τα βάλει με το Βαρδινογιανέεικο και θα έχουμε μια υποψηφιότητα.

Ο Μητσοτάκης το άκουσε αυτό;

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 24/09/2010 15:03:02

    Εγώ θυμάμαι ότι κραύγαζε γοερά πριν ένα χρόνο προς τον Καραμανλή να συγκυβερνήσουν για να μην επανέλθη στην εξουσία η πράσινη πανώλη με τον ΓΑΠ. Αυτές ήταν οι εκφράσεις που χρησιμοποιούσε.

    Για ποιά πολυκατοικία και χώρο διαμονής να μιλάμε πλέον;;;

    Πρόκειται για περιφερόμενο σκηνίτη, Ρομά της πολιτικής κατάντησε....

  2. loretta avatar
    loretta 24/09/2010 15:17:53

    ....και τα μυαλα στα καγκελα..!!
    αντε και χειροτερα καρατζαφερ!! ...οχι τιποτα αλλο...μην πεσουμε στην παγιδα ομως και του χρεωσουμε το πληρες ακαταλογηστο...διοτι κατι τετοιοι γραφικοι τυποι κανουν τις μεγαλυτερς ζημιες και με δικαιολογια το....ακαταλογιστο...την γλυτωνουν.

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 24/09/2010 15:34:50

    Δεν είναι απαράδεκτο να επεμβαίνει ο Καρατζαφέρης όλη την ώρα στα εσωτερικά τής ΝΔ;

    Αν θέλει κανείς να επέμβει στα εσωτερικά τού ΛΑΟΣ, ουουου, το τι έχει να πει... με όλα τα φυντάνια που μαζεύτηκαν εκεί μέσα... αρχαιολάτρες, φασίστες χουντικοί, λαϊκιστές πρώην ΠΑΣΟΚτσήδες που τους έφτυσε το ΠΑΣΟΚ, και δεν συμμαζεύεται.

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ Στέργιος 25/09/2010 02:41:53

      Σωστή η παρατήρηση.
      Αυτός και Αυτή νοιάζονται για το καλό της ΝΔ και γιατί συρικνώνεται και περιορίζεται και δεν μπορεί να ανακάμψει δημοσκοπικά.

      Έλεοοοοοοος φτάνει πιά !!!!!!!!
      Δέν είμαστε Μ.......

  4. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 24/09/2010 15:46:33

    Βρίσκει βήμα στον αυτιά. Γράφω το όναμα με μικρά γιατί αυτό είναι το ανάστημα του. Αυτός είναι χειρότερος κωλοτούμπας από τον αριστερό
    (παναγιά μου) καρατζαφέρη.

  5. Enzo avatar
    Enzo 24/09/2010 15:50:02

    Κράξιμο άνευ προηγουμένου μας έριξε η παρουσιάστρια ειδήσεων του Bloomberg με αφορμή… αυτά που είπε ο πρωθυπουργός σε ομιλία του στην διάρκεια του ταξιδιού του στη Νέα Υόρκη!



    Την ώρα που το Μαξίμου στέλνει γραμμή ότι τα αποτελέσματα από την παρουσία του πρωθυπουργού στο εξωτερικό ήταν θετικά, τα ξένα μέσα μας πήραν στο ψιλό!



    Ο κ. Παπανδρέου, που είναι γνωστός λάτρης της υγιεινής ζωής (βλ. jogging, μεσογιακή δίαιτα κλπ) μιλώντας για την κρίση στην χώρα μας είπε ότι το εισιτήριο για να βγει η Ελλάδα από την κρίση είναι…. η μεσογειακή διατροφή!!! Όχι, ότι δεν τα έχει πει και εντός των συνόρων αυτά, αλλά όχι τόσο απροκάλυπτα.



    «Έχουμε ένα συντριπτικό πλεονέκτημα. Είναι η μεσογειακή διατροφή, που μπορούμε να κάνουμε χρήση στις εξειδικευμένες αγορές. Ο στόχος μας είναι να εξάγουμε την μεσογειακή διατροφή, που δίνει σε μας τους Έλληνες την μακροζωία που έχουμε», ήταν τα λόγια που χρησιμοποίησε ο κ. Παπανδρέου.



    Η παρουσιάστρια συνέχισε να σχολιάζει με σαρκασμό τα λεγόμενα του πρωθυπουργού μας, ενώ το κανάλι είχε ετοιμάσει θέμα για να μας… αποτελειώσει.



    «Οι Αμερικανοί ξοδεύουν 40 δις δολάρια κάθε χρόνο σε προϊόντα διατροφής, ενώ το έλλειμμα της Ελλάδας ήταν πέρυσι 45 δις δολάρια… Επομένως όσα χαλάνε όοολο τον χρόνο οι Αμερικανοί για την δίαιτα τους δεν φτάνει για το έλλειμμα της χώρας. Βέβαια, μπορεί να υπάρχουν άλλες χώρες που να πληρώσουν για την μεσογειακή διατροφή, όμως μπορώ να πω με ασφάλεια ότι η Ελλάδα χρειάζεται και εναλλακτικό σχέδιο».


    • Misha avatar
      Misha @ Enzo 24/09/2010 15:52:54

      Σνιφάρει κολομπιάνα ή μπουρμπουλίζει το λουλά...

      Δεν εξηγείται αλλιώς....

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Enzo 24/09/2010 16:23:08

      Ο Παπανδρέου ξέρει τι λέει.

      Μεσογειακή διατροφή δεν υπήρξε ποτέ. Η μεσογειακή διατροφή με τα σταμναγκάθια, τα ραδίκια και τα φασόλια είναι η διατροφή τής φτώχιας. Σε όλα τα μέρη τής Ελλάδας, όποτε μπορούσε ο κόσμος έτρωγε κρέας με απόλαυση. Οι μεγαλύτερες γιορτές για τους Έλληνες είναι συνδεδεμένες με την κατανάλωση άφθονου αρνιού, κατσικιού και χοιρινού. Σε περιόδους ευμάρειας, ο κόσμος έτρωγε περισσότερο κρέας, περισσότερα αυγά, μαγείρευε με βούτυρο και όχι με το θεοποιημένο ελαιόλαδο, το οποίο θύμιζε στον Έλληνα τη φτώχια και τις κακουχίες τής αγροτικής ζωής.

      Όσο πιο φτωχή είναι η Ελλάδα, τόσο πιο "μεσογειακή" είναι και η διατροφή της. Ξέρει τι λέει ο Τζέφρι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Στέργιος 24/09/2010 16:29:09

        Σωστά τα λες Στέργιο

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/09/2010 15:52:21

    Πάρτε τον ρε παιδιά στη Νέα Δημοκρατία. Σώστε τον τον άνθρωπο. Θα μαραζώσει.

  7. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 24/09/2010 15:53:26

    να σας προβληματίζει περισσότερο που οι πολίτες θεωρούν (βάση των δημοσκοπήσεων) ότι το ΛΑ.Ο.Σ ασκεί αποτελεσματική αντιπολίτευση και είναι αξιόπιστο όσο η ΝΔ....

    • akatanomastos avatar
      akatanomastos @ δαιμονάκι 24/09/2010 17:22:01

      οκ εσυ ψηφισε λα.ο.ς. ουτως η αλλως τι πα...σοκ... τι λαο..σοκ..
      το ιδιο ειναι παλι στην ιδια πολυκατοικια θα εισαι.και θα εξοικονομησεις και χρηματα..
      Ασε να ψηφισουν αλλοι τη Ν.Δ.

    • Mήτσος avatar
      Mήτσος @ δαιμονάκι 24/09/2010 19:17:08

      Bάση των δημοσκοπήσεων και η Ντόρα έβγαινε πρώτη τον Νοέμβρη με 650.000% διαφορά..

  8. Σπύρος avatar
    Σπύρος 24/09/2010 15:55:35

    Το ΛΑΟΣ αντιπολίτευση??Εδώ γελάνε..
    Ο Καρατζαφέρης είναι ο real Αντιπρόεδρος τού GAP στην Βουλή..
    Φαιοπράσινο ακροδεξιό Νεοφιλελεύθερο Μέτωπο you know.

  9. Orestios avatar
    Orestios 24/09/2010 16:24:44

    Έφυγε το σωληνάκι?

  10. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 24/09/2010 16:54:42

    Μην μπερδεύουμε την προσωπική μας άποψη για τις καταστάσεις και τα πρόσωπα με την άποψη που δημιουργείται καλώς ή κακώς στην κοινωνία.
    Δεν έχω την καλύτερη άποψη για τον Καρατζαφέρη και το κόμμα του αλλά....
    Mε τις κωλοτούμπες του ο Καρατζαφέρης κερδίζει έδαφος άσχετα αν θα μεταφρασθεί άμεσα σε ψήφο.
    Η υπέρ του μνημονίου ψήφος και η συνεχείς προσκλήσεις του για συνεννόηση προς τα κόμματα τον έχουν "απαλλάξει" από το στίγμα του ακροδεξιού ίσως για κάποιους να του έχουν χαρίσει και τον τίτλο του "σώφρονα".
    Είναι ο πρώτος που σήκωσε το θέμα της λαθρομετανάστευσης που απασχολεί διαρκώς και περισσότερο κόσμο.
    Τα παραπάνω τον διευκολύνουν να ψαρέψει στη δεξαμενή των απογοητευμένων των μεγάλων κομμάτων ή και των "απολιτίκ" και σε συνδυασμό με τις συνεχείς προσκλήσεις για συνεργασία προς τη ΝΔ κάνουν κάποιους απ τους εν δυνάμει ψηφοφόρους της ΝΔ όχι δυσπρόσιτο στόχο.
    Η ορθή για τότε τακτική Καραμανλή "δεν κουβεντιάζω με τα άκρα" δεν ξέρω αν είναι πλέον αρκετή, όσο για την προσπάθεια να τον εμφανίσουν περίπου ως ΠΑΣΟΚο δεν νομίζω ότι πείθει.

  11. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 24/09/2010 16:58:05

    Ο Αντώνης καθίσταται κύριος "υπεύθυνος" για δύο πράγματα:
    Ένα καλό και ένα κακό!

    Το καλό είναι, πως στήριξε ψυχολογικά τον Έλληνα και του εμφύτευσε την ΕΛΠΙΔΑ, ότι μπορεί πράγματι να γλυτώσει από τον ΔυΝάσΤη του!

    Το «κακό» είναι, ότι έστειλε για ψυχολογική στήριξη και «δυστυχώς» μέχρι και για θεραπεία έκείνους, που πίστευαν ότι μπορούν να δουλεύουν τον κόσμο εσαεί, χωρίς να υποψιάζονται ότι μπορεί να βρεθεί κάποιος με τσαγανό, να τους ξεμπροστιάσει! Ειδικά δε τον Αντώνη, πίστευαν ότι τον έχουν τελειώσει!

    Ψυχολόγοι, ψυχαναλυτές και ψυχίατροι φαίνεται πως, ως επαγγελματική ομάδα θα θιγούν λιγότερο σε σχέση με άλλες, με αφορμή τη λιτότητα και την ανεργία!

    Πρώην επίδοξοι αρχηγοί, πρώην ακραίοι πολιτικοί, φανερά και κρυφά εξαπτέρυγα του μνημονίου, παπαγαλάκια - προπαγανδιστές και τ' αφεντικά τους, καθώς και όλες οι «ανθυγιεινές φυσιογνωμίες» καθαρής νεοταξικής προέλευσης, αργά ή γρήγορα με τον Αντώνη, θα αναγκαστούν να απευθυνθούν σε «ειδικό γιατρό»!

    • Misha avatar
      Misha @ Αφροδίτη 24/09/2010 18:35:52

      Αφροδίτη η κρίση επιδεινωνει δραματικά τα ψυχολογικά προβλήματα.
      Ταυτόχρονα μειώνει τη δυνατότητα ( ή πολυτέλεια για κάποιους ) της ψυοθεραπευτικής υποστήριξης , η οποία είναι αρκούντως δαπανηρή.
      Και ασφαλώς δεν προσφέρεται παρά σε πολύ περιορισμένο βαθμό από τις κρατικές δομές υγείας.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Misha 24/09/2010 23:39:46

        Misha, αναφέρομαι αποκλειστικά σε αυτούς που στέλνει ο Αντώνης στον ψυχίατρο γιατί είδαν τα σχέδιά τους και τις στρατηγικές τους, δυνητικά να μπορούν να ανατραπούν!
        Eμείς οι υπόλοιποι σαν λαός χρειαζόμασταν μια χαραμάδα Ελπίδας, για να παλέψουμε την κατάθλιψη, απ' όταν είδαμε να υποθηκεύεται η ζωή η δική μας και των παιδιών μας.
        Και θαρρώ πως από τη Θεσσαλονίκη, είναι πανθομολογούμενο πως φύσηξε ένας τέτοιος άνεμος!

      • Misha avatar
        Misha @ Misha 24/09/2010 23:44:37

        Nαι, το κατάλαβα.Απλά ηθελα να το βαρυνω λίγο γιατί ο ΓΑΠ με το ΔΝΤ του στέλνουν πολύ κόσμο στα θυμαράκια.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Misha 25/09/2010 00:19:32

        Misha, αυτό ακριβώς όπως το λες, είναι που έχει βαρύνουσα σημασία! Ο ΓΑΠ έχει σκοπό να στείλει τον κόσμο απευθείας στα θυμαράκια! Κι από όσο βλέπουμε τη υγιεινή μεσογειακή διατροφή τη συστήνει στους "έξω", γιατί τους "μέσα" τους έχει και «γραμμένους» και ξεγραμμένους!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Αφροδίτη 24/09/2010 19:37:55

      "Φανερά και κρυφά εξαπτέρυγα του Μνημονίου"...

      Τώρα θα γράψω εδώ το όνομα που μου έρχεται συνεχώς με εκνευρισμό σήμερα στη σκέψη.

      Αβραμόπουλος!

      Κάτι παίζει με αυτόν τον τύπο, είναι σαφέστατα ένα από τα "κρυφά" εξαπτέρυγα του Μνημονίου και το χειρότερο είναι ότι αυτή η σημερινή δήλωση μοιάζει προσυνεννοημένη με τα φανερά εξαπτέρυγα του Μνημονίου.

      Αν είναι έτσι, μιλάμε για ευθεία υπονομευτική δράση.

      Από την άλλη, ο Αβραμόπουλος με αυτή την κίνηση ήδη "κάηκε" ως "κρυφό" εξαπτέρυγο και υπονομευτής και πλέον περνάει απέναντι. Αν βέβαια ευσταθεί αυτό διαβάζουμε για τις δηλώσεις του ότι "κάποιο Μνημόνιο θα υπογράφαμε κι εμείς".

      Εδώ θα δείξει ο Σαμαράς τι σκακιστής είναι, πόσο μάλλον που έχει ένα σωρό πληροφορίες που εμάς μας λείπουνε.

      Γιατί αν οι άλλοι οι "ντορικοί" ήταν εξαρχής καμένοι και τους ξέραμε, τον Αβραμόπουλο που είναι αυτοδύναμος παίκτης ΔΕΝ τον ξέραμε. Όσο κι αν τον υποψιαζόμασταν.

      • ΕΛΛΗΝ avatar
        ΕΛΛΗΝ @ Επώνυμος 25/09/2010 02:31:33

        Φίλε πολύ σωστός
        Σε παρακολουθώ και βλέπω οτι είσαι πολύ παρατηρητικός και εύστοχος. +1000

  12. Μακεδών avatar
    Μακεδών 24/09/2010 17:07:37

    Ο δημοκράτης αρχηγός!

    http://www.gataros1.info/2010/09/1998.html

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Μακεδών 25/09/2010 00:48:49

      Υπέροχο και απολαυστικό, φίλε Μακεδόνα, μα πάνω απ' όλα σοβαρότατο ντοκουμέντο, που αποδεικνύει περίτρανα ότι έστηνε από το 98' κίνηση εντός της ΝΔ του Καραμανλή! Μετά προκάλεσε τη διαγραφή του και ίδρυσε το απόκομμά του, με τη γνωστή διαδρομή και την τωρινή του αποκαθήλωση!

  13. Paranoia avatar
    Paranoia 24/09/2010 17:26:57

    Ό,τι ψήφους μαζέψει η Ευγενία του Άδωνι είναι πλέον το ΛΑΟΣ, ούτε να ασχολείται κανείς δεν αξίζει...

  14. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 24/09/2010 17:34:18

    «..να πεθάνει ο Παπανδρέου για να ανέβει ο άλλος επάνω. Μπορούμε να συνυπάρξουμε και να ζήσουμε όλοι.»
    Όχι, να ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ, που δεν είμαστε και τόσο χρήσιμοι για την πατρίδα……
    «Ο αυνανισμός ως προεκλογική πλατφόρμα»;;;;
    Δεν ξέρω. Πάντως ΓΙΑΤΡΟ ΓΡΗΓΟΡΑ !!!!
    Μανούλα μου!

    • aengus avatar
      aengus @ ένας Άμλετ 24/09/2010 22:00:50

      Τι είπε πάλι; Ότι έχει ανέβει σ΄ ένα δέντρο και τραβάει με σκοινί;
      Εγώ όταν ακούω τέτοια αγριεύομαι γιατί ανακοινώθηκε ότι έχουν αυξηθεί δραματικά οι εισαγωγές στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αθηνών. Αν ακούμε τέτοια από την τηλεόραση, πώς να κυκλοφορήσουμε στο δρόμο όταν σκοτεινιάζει;

  15. the force avatar
    the force 24/09/2010 17:36:32

    ο κωλοτουμπας το εχει χασει εντελως σε ολα τα επιπεδα.

    πανικος ή γεροντικη ανοια?

  16. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 24/09/2010 17:39:35

    με τι ασχολείστε έλεος...

  17. marinos avatar
    marinos 24/09/2010 17:49:16

    Τις βλακειες για τη μεσογειακη διατροφη τις ειπε και στο Ζαππειο,στη μνημειωδους ανοησιας ομιλια του.

  18. 2505 avatar
    2505 24/09/2010 17:54:13

    Άρχισαν οι μετακομίσεις "γαλάζιων" στην... "πολυκατοικία" του Καρατζαφέρη! Ο λόγος για τον Άδωνι Γεωργιάδη, ο οποίος εξασφάλισε για το ψηφοδέλτιό του στη θέση του αντι-περιφερειάρχη το γνωστό κομματικό στέλεχος της Ν.Δ Α. Δαλακούρα. Πρόκειται για ένα στέλεχος που...έχει μεγάλο πέρασμα στην ΟΝΝΕΔ και στις γαλάζιες τοπικές της Β' Αθηνών. Επίσης, εξασφάλισε και τη συμμετοχή ενός ακόμα γνωστού γαλάζιου στελέχους, του πρώην προέδρου της ΓΣΕΒΕΕ Γ. Κανελλόπουλου.

  19. aengus avatar
    aengus 24/09/2010 18:21:22

    Τι έγινε βρε παιδιά με τον αρχηγό;
    Του την έπεσε κι άλλο περιστέρι;;;;;;;

  20. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 24/09/2010 18:32:54

    (Χωρίς επιχειρήματα μόνο μέ ειρωνείες
    επιζητούν τά στέφανα καί τίς επευφημίες.)
    Δυό λόγια μόνο θέ νά πώ καί θά τά πώ ακροθιγώς.
    Πού είναι ή σεμνότητα μά καί ή ταπεινότητα κατά πώς είπε ό αρχηγός;
    Τά ευφυολογήματα τόπο δέν πιάνουν πλέον,
    άν καί επιστρατεύτηκε κι ό Μέγας Ναπολέων.

    • ευτυχια avatar
      ευτυχια @ Ορθολογιστής 25/09/2010 09:18:54

      "Ποιητής εκ του προχείρου, έχων την μορφήν του χοίρου" έλεγε ο Σουρής

  21. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 24/09/2010 19:01:18

    Αρχηγός για κλάματα. Καρατζαφέρης και γέλιο με λύπηση. Η πατρίδα μας χρειάζεται σοβαρότητα και υπευθυνότητα, όχι Παπανδρέου και Καρατζαφέρη.

  22. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 24/09/2010 19:11:37

    Μόλις άκουσα στο δελτίο του ALPHA και σε ανταπόκριση του από τη Νέα Υόρκη για την περιοδία του Πρωθυπουργού. Ο Γεώργιος Παπανδρέου είπε μεταξύ άλλων σε γεύμα προσκεκλημένων και υποψηφίων επενδυτών για την Ελλάδα. ....."χρησιμοποιούμε και κάμερες από των αέρα για να εντοπίσομε μη δηλωμένες πισίνες". Θεέ δώσε μου δύναμη να μην πέσω από την καρέκλα μου. Monkey talk for monkey business. Μας προσβάλλει.

    • moriarty avatar
      moriarty @ Nίκος Θ. 24/09/2010 20:34:06

      αυτό δείχνει πόσο άσχετος είναι... Οι πισίνες είναι τοπογραφημένες από τους χάρτες που κατασκευάζει και ανανεώνει συστηματικά το πρώην Υπουργείο Δημοσίων Έργων και η Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού. Οι ιπτάμενες κάμερες του ΓΑΠ μας λείπανε..

    • Ασχετος avatar
      Ασχετος @ Nίκος Θ. 25/09/2010 02:49:29

      Τάχει αποχάσει το ζαβό....

  23. nicname@ta lefta iparhoun.gap avatar
    nicname@ta lefta iparhoun.gap 24/09/2010 21:58:38

    ο πανέξυπνος ..παροιμιάς , ο δοκισίσοφος αυτός πολιτικός θέλει τωρα εξεταστική για το μνημόνιο ξέροντας ότι η σημερινή πλειοψηφία με την δική του υποστήρηξη θα βγάλει ένοχο την Ν.Δ. και νομίζοντας ότι έτσι θα κερδίσει πόντους στην...πολυκατοικία. !!!

    • aengus avatar
      aengus @ nicname@ta lefta iparhoun.gap 24/09/2010 22:27:39

      Εξ΄ου και το «πόδι-πόδι με το βόδι»!

  24. BlueSky avatar
    BlueSky 24/09/2010 22:40:20

    Κωλοτούμπας ο Καρατζαπιάνεις. Ο Ιδρυτής της σχολής της κωλοτούμπας...........

  25. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 25/09/2010 02:24:36

    Απο την εκπομπή στο κανάλι του :

    ΄΄Ο Σαμαράς έρχεται μετά απο μήνες και ακολουθει αυτά που λέω
    όπως οτι τα ακίνητα του Ελληνικού δημοσίου αξίζου 300 δις.
    Τα έχω πει τον Φεβρουάριο και 2 φορές τον Απρίλιο στην Βουλή΄΄

    Ρε μεγάλε εάν υπήρχε αυτή η λύση γιατί ψήφισες το Μνημόνιο χωρίς μάλιστα να ειναι απαραίτητη η δική σου ψήφος ??????

    Και αφού παραδέχεσαι οτι αυτή είναι λύση γιατί λές οτι αυτά που λέει ο Σαμαράς δεν γίνονται και είναι μαγικά ?????

    Εμένα πάλι πώς μου φαίνεται οτι ο Καρατζαφύρερ έχει γιατρό αλλά τα φάρμακα που του δίνει είναι ΛΗΓΜΕΝΑ ????

  26. Ασχετος avatar
    Ασχετος 25/09/2010 02:47:49

    Να μας πει ο "πρόεδρος" 1 σωστό του ΓΑΠ και εγώ κάθε πρωϊ θα του γυαλίζω τα παπούτσια !!!!!!!!!!!!!!!!

  27. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 25/09/2010 03:16:34

    Ά, ρε Καρατζαφέρη κρίμα τον αγώνα που κάποτε έκανες τότε με την TV PRESS. Η μετέπειτα μωροφιλόδοξη συμπεριφορά σου τα έκανε σκ@@@τ@@! Γύρισες και έφτυσες το σπίτι σου. Και χρωστούσες και κάποια γραμμάτια στον Μητσοτάκη που τα εξαργυρώνεις τώρα. Αυτή είναι η πραγματικότητα και άσε τις ιστορίες περί δήθεν συρρίκνωσης της κεντροδεξιάς παράταξης

  28. ευτυχια avatar
    ευτυχια 25/09/2010 09:17:07

    Πράγματι το άρθρο βάζει τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση: Κάθε πρωί που ξυπνούσα με τον Καρατζαφέρη, γινόμουν τούρμπο. Τον τελευταίο καιρό μου προκαλεί τόσο γέλιο με την προσπάθεια του να ανακτήσει κάποια ίχνη αξιοπιστίας και αξιοπρέπειας και να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα για το προδοτικό Μνημόνιο που ψήφισε, που μου είναι σχεδόν ευχάριστο να τον βλέπω. Βέβαια, δυστυχώς γι αυτόν, θάχει την τύχη του προστάτη του που δεν μπόρεσε ποτέ να απαλλαγεί απο την Αποστασία.Ετσι κι αυτός δεν θα απαλλαγεί ποτέ απο την προδοσία του Μνημονίου.

    • aengus avatar
      aengus @ ευτυχια 25/09/2010 15:09:21

      Να σου πω….κι εγώ γελάω πια…δεν εξοργίζομαι. Πολύ καλό σημάδι για μένα, πολύ κακό για τον ίδιον.

  29. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/09/2010 02:40:11

    Ασε που τάχουν χάσει τελείως αυτοί του ΛΑ(γ)ΟΣ. Σήμερα συνάντησα έναν συμφοιτητή μου που τώρα είναι διορισμένος στη Βουλή σαν επιστημονικός συνεργάτης Βουλευτή του ΛΑΟΣ και μου επετέθη βρίζοντας τη ΝΔ και τους ΝΔκρατες. Σημείωση οτι περυσι που τον βρήκα τυχαία στην κλινική όπου ήταν και η μητέρα μου, τον επισκεπτόμουν πολλες φορές τη μέρα ανθρώπινα γιατι ήταν κατάμονος και εγκαταλελειμένος και δεν είχε άνθρωπο να του δώσει ούτε νερό.Τέτοια συμπεριφορά είχα να δώ απο την εποχή των πρασινοφρουρών του 80.Εχουν χάσει τελείως την ψυχραιμία τους γιατί ΄δεν μπορούν να κάνουν ούτε ψηφοδέλτιο.