#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2010 13:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έμεινε απο ... μπουζί ο ΔΙΑΣ



Σήμερα: 150 μηχανές της ομάδας ΔΙΑΣ έχουν ακινητοποιηθεί, επειδή τους λείπει… ένα μπουζί.! Το τι γίνεται δεν περιγράφεται… Το υπουργείο δεν εγκρίνει ούτε ένα ευρώ. Βέβαια ο κ. Παπουτσής κατηγορεί τον προκάτοχό του αλλά το χέρι στην τσέπη… δεν βάζει.

Και δεν είναι μόνον αυτό. Τα εργοστασιακά λάστιχα των μοτοσικλετών έχουν φθαρεί επικίνδυνα  και οι οδηγοί αρχίζουν να πέφτουν σαν τα κοτόπουλα… Φοβούνται ότι μόλις αρχίσουν οι βροχές η ομάδα ΔΙΑΣ θα κατεβάσει ρολά!

Οι μηχανές που βλέπουμε ακόμα στους δρόμους κινούνται με ανταλλακτικά από άλλες μηχανές που έχουν ακινητοποιηθεί…!

Και το χειρότερο: Δεν έχουν ακόμα προμηθευτεί χειμερινές στολές για τους αναβάτες…! Με «κοντομάνικα» θα τη βγάλουν τον Χειμώνα.

Τα τηλέφωνα στους βουλευτές για να μετακινηθούν από την υπηρεσία πέφτουν βροχή…!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 27/09/2010 13:25:31

    Κρίμα...και ήταν ένας θεσμός που έδειχνε να δουλεύει. Πάει και αυτό...

    • oddlabs avatar
      oddlabs @ TopGunZ 27/09/2010 15:33:34

      πολύ σωστά...έδειχνε να δουλεύει...

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ oddlabs 27/09/2010 19:50:52

        Εγώ πάντως από όπου είχα feedback γινότανε δουλειά.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ TopGunZ 27/09/2010 18:27:57

      Σήμερα, όσοι ανέβηκαν στην Ακρόπολη, έβλεπαν αυτήν την κατάσταση:

      http://i.imgur.com/1MPU8.jpg

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/09/2010 13:29:17

    Όπως ο ψευτοκομψευόμενος φαφλατάς Λοβέρδος έδειξε το... φωτεινό μονοπάτι της απειθαρχίας και της ατιμωρησίας στους καφετεριάδες και στους εστιάτορες προεξοφλώντας ότι... θα μείνει ανεφάρμοστος ο καπνονόμος της προκατόχου του, έτσι και ο Παπουτσής είπε να απαξιώσει το μοναδικό καλό που έκανε ο νεοσερίφης προκάτοχός του. Και αν στην περίπτωση του Λοβέρδου είναι προφανής η... δεξαμενή αλίευσης ψήφων, στην περίπτωση του Παπουτσή ξέρετε πόσοι αστυνομικοί θα τον κάνουν εικόνισμα αν αφήσουν τις μηχανές και ξαναμπούν στα γραφεία;

  3. GRAEKUS avatar
    GRAEKUS 27/09/2010 13:32:31

    Όπως "κανιβαλίζονται" τα μαχητικά της Π.Α.,
    έτσι "κανιβαλίζονται" και οι μηχανές της ΕΛ.ΑΣ.
    Άφεριμ.

  4. Χρηστος Παπανικος avatar
    Χρηστος Παπανικος 27/09/2010 13:51:59

    Ελεος..Το ΠΑΣΟΚ μεχρι και στην ΕΛΑΣ κοβει? σε λιγο θα χαλασουν και τα περιπολικα..κ μετα να δουμε πως θα ερχονται οι αστυνομικοι στα σπιτια μας...

    με κανενα ποδηλατακι ισως...? φτανει πια...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Χρηστος Παπανικος 28/09/2010 00:01:03

      Φαίνεται δεν είδες το φιλμ με τα μετρα του ΔΝΤ στην Ουγγαρία, εκει οι πυροσβέστες βάζανε ρεφενε για να πάρουν βενζίνη για τα πυροσβεστικά

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ anonymos 28/09/2010 00:03:04

        Εκεί όμως ο κόσμος σηκώθηκε από τους καναπέδες, έκλεισε τα σαπροκάναλα και έβγαλε πρωθυπουργό με "αδένες", που έστειλε στο διάολο το ΔΝΤ. Εμείς, τι κάνουμε; Μοιρολογούμε από του καναπέως και του... πληκτρολογίου;

  5. Lewnidas avatar
    Lewnidas 27/09/2010 14:01:00

    μα τπτ να μην δουλευει σε αυτο το ρημαδιασμενο το κρατος.

  6. parsifal avatar
    parsifal 27/09/2010 15:04:59

    Λυσσάξατε με τον Χρυσοχοίδη ! πάρτε τώρα ξεσάλωμα αλλοδαπών και ημεδαπών εγκληματιών !

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ parsifal 27/09/2010 19:51:59

      Απλα LOL^+00...

  7. Orestios avatar
    Orestios 27/09/2010 15:53:38

    Όταν κάποια πράγματα γίνονται για την βιτρίνα, διαρκούν όσο η σεζόν.

  8. KABBADIAS avatar
    KABBADIAS 27/09/2010 16:02:39

    Το σχεδιο παει ρολοι!!!
    Οπως το εχουν μελετησει.
    Δεν τους ξεφευγει τιποτα.
    Πριν ενα μηνα κοψανε 300 ευρω απο τους μισθους των αστυνομικων. Τωρα τους αφηνουν χωρις ανταλλακτικα, για ΕΝΑ και μονο σκοπο....
    Ποιος , ποιος????
    Μα ειναι πολυ λογικο να σου πει και ο αστυνομικος : Για κατσε ρε κουμπαρε, μου κοβεις λεφτα, με αφηνεις να πληρωνω κι απ την τσεπη μου??
    Θα κανω και γω λευκη απεργια (Χτυπησε τηλεφωνο για περιστατικο? Ερχομαι (σε μια ωρα, ενοειτε....)
    Ποιο ειναι το αποτελεσμα ολων τουτων??????
    ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
    Αυτο ειναι το ζητουμενο.
    Και γιατι το θελουν?????
    Μα για να ερθει σε κανα χρονο αυτος ο φοβερος πολιτικος που θα ειναι τοτε και να πει :
    Θελετε μειωση της εγκληματικοτητας 100% εδω και τωρα???
    Ολοι θα εχουν απηυδησει απο τις κλεψιες και τους βιασμους και θα συμφωνησουν (Σου λεει, να προστατεψω τα παιδια μου!!!)

    Βαλτε τοτε το τσιπακι υποδοριως, να ξερουμε που εισαστε (γιατι εννοειται οτι εχει και gps, αλλα και πολλα αλλα που δεν ειναι τις παρουσης να τα αναφερουμε).
    Και ετσι ο λαουτζικος θα νομιζει οτι ελυσε το προβλημα, μονο που δεν ξερει οτι το προβλημα του , ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ.

    ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ. ΒΙΚΤΟΡ ΟΥΓΚΩ.

    Τα παν οι παλαιοι, αλλα εμεις δεν τους διαβασαμε.....

  9. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 27/09/2010 19:17:27

    Ετσι κι αλλοιως άχρηστοι είναι γιατι να πληρώνουμε βενζίνη?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ανώνυμος 27/09/2010 19:18:32

      Σου χαλούσαν τα σχέδια;

      • anonymos avatar
        anonymos @ Strange Attractor 28/09/2010 00:03:24

        Οι περικοπες είναι ενιαίες για όλους δεν υπάρχουν Ελληνες και ποιό Ελληνες, αν έτσι νομίζεις πλήρωσε τους εσύ, εγώ αδυνατώ, τέρμα

    • fanatik avatar
      fanatik @ Ανώνυμος 28/09/2010 17:42:20

      emena apo tin alli mou fanikane xrisimoi otan mpikane mesa sto spiti mou 2 alvanoi kai t palikaria tous piasane epaftoforo!!!tous exo xilioeyxaristisei kai dimosia!!!an eimoun mesa spiti mou ta pragmata tha itan poli xirotera fantasou!!!kai aytoi tha itan paron na me voithisoun akoma pio poli!
      tous eyxaristo kai pali!

  10. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 27/09/2010 19:35:43

    ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΟ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ .
    ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ Θ'ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ,ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ "ΑΡΑΞΟΥΝ"ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ.Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ,ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

  11. ΔενΠαειΑλλο! avatar
    ΔενΠαειΑλλο! 28/09/2010 05:12:33

    "Περαν των οικονομικών απωλειών που είναι πολύ μεγάλες για το, ήδη πενιχρό, εισόδημα των αστυνομικών, εκείνο που έρχεται να σκοτώσει κυριολεκτικά τις οικογένειές τους, ειναι η αναλγησία των προισταμένων τους, τόσο της πολιτικής όσο και της φυσικής ηγεσίας τους.
    Σε όλη αυτή την κατάσταση της οικονομικής εξαθλίωσής τους, υπάρχουν αστυνομικοί που δεν μπορούν να μετατεθούν στη πόλη που κατοικεί η οικογένειά τους και έτσι, λόγω της αδυναμίας των συζύγων τους να τους ακολουθήσουν στις μεταθέσεις τους, διατηρουν δυο σπιτια με τις ανάλογες συνέπειες.
    Κρυμμένοι πίσω από ¨"θέσεις", μόρια(!) και αλλες αλγηνές μισάνθρωπες, απανθρωπες, δικαιολογίες καταδικάζουν κυριολεκτικά στην πενία τους άτυχους ..."δημόσιους υπάλληλλους", που καλουνται με σθένος και φρονημα να μας προστατέψουν από εγκληματίες ή εν δυνάμει "Γιαννηδες Αγιάννηδες", που θα γεννήσει η κρίση!

    Τουλαχιστον αυτό! Να τους πάνε στα σπίτια τους!
    Να μην στερούνται τα παιδιά τους, την παρουσία τους!
    Να μην διαλυθουν από την αποσταση, την φτώχεια, την ανήθικη κοινωνία, τα σπίτια τους!
    Να μη τους αναγκάσουν να δέχονται δεύτερες δουλειές, που σε άλλη περίπτωση, δεν θα υπέκυπταν να τις κάνουν ποτέ!
    Για να μη ξανακούσω εναν απελπισμένο απ΄αυτούς!
    -Δεν αντέχω άλλο! θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα!
    Μη κρύβονται πίσω από τα λιγδωμενα κομματικά τους λουρια οι -πολλοί(!)- συνδικαλιστές τους!
    Οι περισσότεροι απ αυτους είναι πασόκοι! Ας υποστηρίξουν τους ατυχους συναδέλφους τους που τους ξέρουν, μετράνε το καφέ που θα πιούνε για να στείλουν μια δεκάρα παραπάνω στα σπιτια τους!

    Πιέστε τους "διορισμένους" υπουργούς και παρατρεχάμενους , αυτούς που σας ορίζουν τις ζωές και τις ζωές των παιδιών σας, να κάνουν αμεσα μεταθέσεις για κοινωνικούς λόγους εκείνων που έχουν ανάγκη!

    Εμπρός ΣυνΔικαΛιστές, εκπρόσωποι των Ελληνων Αστυνομικών!
    Καντε επιτέλους κάτι που να δικαιολογεί την υπαρξή σας!

    Βοηθείστε ουσιαστικά μια φορά, τους συναδέλφους σας!
    Ούτε λεφτά μετάθεσης ζητάνε ωστε να επικαλείστε το κόστος, ούτε κάτι που δεν γίνεται!

    Αναγκες υπάρχουν παντου!
    Κάντε αυτό τουλαχιστον, νάχουν κουράγια να σταθούν στο πλευρό μας, τις δύσκολες μέρες που έρχονται!"

  12. Superfrog avatar
    Superfrog 28/09/2010 19:22:38

    Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά οι μηχανές είναι καινούργιες και θέλουν κιόλας αλλαγή μπουζί? Πόσα χιλιόμετρα έχουν κάνει οι άνθρωποι? Κι αυτοί που τις προμηθεύτηκαν δε σκέφτηκαν να πάρουν στοκ κάποια ανταλλακτικά? Ειδικά κάποια είναι κοινά όπως λάδια, μπουζί (2-3 τύποι) υγρά για φρένα κτλ. Αν είναι να κόψουν μία ομάδα, ας κόψουν την ομάδα με τα παπιά. Είναι τουλάχιστον γελοίο να βλέπεις 2 γομάρια αρματωμένα σαν αστακούς πάνω σε πατίνι... Ας δώσουν τα παπιά στη δημοτική αστυνομία να βολτάρει και να κόβει κλήσεις.

    Εξοπλίστε τους στο full, και όχι από τον προμηθευτή που θα κάνει την χαμηλότερη προσφορά αλλά την πιο ασφαλή.

    Αλλά κι εσείς ρε παλικάρια με τα μπλε, μην απαξιώνετε το μοναδικό πράγμα που σας ανέβασε έστω και λίγο στα μάτια του κόσμου. Και για μια φορά βγείτε μαζί μας στο δρόμο και φωνάξτε. Δεν είμαστε απέναντί σας, τα ίδια πράγματα θέλουμε και παλεύουμε. Άλλωστε και τα παιδιά σας δεν είναι απαραίτητο ότι θα γίνουν αστυνομικοί, μπορεί αύριο να γυρίσουν σπίτι με το κεφάλι ανοιγμένο από κάποια πορεία, επειδή απλά δε πάει άλλο.