#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2011 13:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλσα Παπανδρέου

[caption id="attachment_109523" align="alignnone" width="600" caption="Πιό "Ντόρα" κι από τη Ντόρα"][/caption]

Η Έλσα Παπαδημητρίου δήλωσε πως θα ψηφίσει «ΝΑΙ» στο μεσοπρόθεσμο

Η βουλευτής ανέφερε πως το «ΟΧΙ» δεν μπορεί να συνοδεύεται από «ναι μεν» και ότι «το ΠΑΡΩΝ είναι πράξη Πόντιου Πιλάτου». «Εύχομαι η κυβέρνηση να μη με απογοητεύσει» προσθεσε

Η κυρία Παπαδημητρίου σίγουρη για την διαγραφή της κατέληξε δηλώνοντας "ανεξάρτητη" βουλευτής (που θα κατέβει στις εκλογές με τη Ντόρα).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Cal avatar
    Cal 29/06/2011 13:51:43

    Μεγάλεια απώλεια...χαχαχαχαχαχα

    • Cal avatar
      Cal @ Cal 29/06/2011 14:00:36

      Μεγάλη*

    • ΕΛΛΑΣ avatar
      ΕΛΛΑΣ @ Cal 29/06/2011 18:00:41

      ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΣΤ

  2. Tassos avatar
    Tassos 29/06/2011 13:54:03

    Οταν αυτοδικαίως είναι υποψήφιοι οι εκλεγμένοι βουλευτές οδηγούμαστε σε θλιβερά φαινόμενα τύπου Πάκη και της λεγάμενης που τους φτύνει ο λαός και αυτοί καμώνονται ότι ψιχαλίζει

  3. pg avatar
    pg 29/06/2011 13:55:16

    ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ¨ΤΙΠΟΤΑ¨, ΑΥΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΣΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ.

    • irida avatar
      irida @ pg 29/06/2011 14:05:33

      Ξέρεις τα σχολικά βιβλία είναι πολλά και χρειάζονται πολλά εξώφυλλα..επομένως το τίποτα θα το καλύψουν πολλά πρόσωπα από όλα τα κόμματα.

    • ΕΛΛΑΣ avatar
      ΕΛΛΑΣ @ pg 29/06/2011 18:01:31

      ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΘΩΣ ΠΑΧΥΔΕΡΜΟ ΓΑΡ

  4. torn avatar
    torn 29/06/2011 13:56:43

    Τη στιγμή που θάβεται η χώρα, και δεν έχει ούτε ένας πασόκος το θάρρος να διαφοροποιηθεί, η κυρία υπερθεματίζει στο δωσιλογισμό. Στο καλό και να μη μας γράφεις.

  5. SERTIS avatar
    SERTIS 29/06/2011 13:57:56

    ΜΙΛΗΣΕΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ....ΑΠΟΣΤΑΤΗΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ, ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ(ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΤΗΣ)

    • O ΛΑΙΚΟΣ avatar
      O ΛΑΙΚΟΣ @ SERTIS 29/06/2011 15:36:19

      ΑΠΟ ΚΑΚΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΚΟΙ ΕΠΙΓΟΝΟΙ ΓΕΝΝΙΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΤΟΥΣ ΦΥΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ...

      Στα βήματα του πατέρα της βαδίζει η Ελσα , αυτού του «αρχάγγελου της αποστάσιας».
      Οι τακτικές απλώς έχουν γίνει πιο δόλιες και πιο ύπουλες.

      Η Ελσα δεν μπορεί να παίξει κάποιο πρωταγωνιστικό ρόλο, παρά μόνο τον ρόλο «κομπάρσου» σε τσόντα έργο.

      Η λαϊκή ΟΡΓΗ ,θα είναι ΣΑΡΩΤΙΚΗ όταν θα ΞΕΣΠΑΣΕΙ !!! ΑΜΗΝ…

  6. factorx avatar
    factorx 29/06/2011 13:58:02

    Γ. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΡΑΔΙΟ 9 98,9
    :
    -Θα ψηφίσω κατά συνείδηση.
    -Δεν ταυτιζόμαστε με το μνημόνιο. Αλλά δεν μπορεί, όμως, και για το λόγο τον οποίο διεγράφη πέρυσι η Ντόρα Μπακογιάννη από τη Ν.Δ., επειδή είχε μια ελεύθερη, μια διαφορετική άποψη, να ζητάει τώρα από τους βουλευτές της να υποταχθούν, σε μια χ, ψ, άποψη.
    Ο βουλευτής έχει βούληση.
    -Θα πω παρών.

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ factorx 29/06/2011 13:59:36

      !!!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ factorx 29/06/2011 14:02:25

      φοβερή ανάλυση!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ factorx 29/06/2011 14:09:34

      Τι πάει να πει ΠΑΡΩΝ ρε παιδιά. Απουσίες παίρνει ο απουσιολόγος στην τάξη? Φυσικά και είσαι παρών. Αφού είσαι εκεί. Είναι δυνατόν να είσαι παρών και να είσαι αλλού?
      Εδώ δε χωράνε μεσοβέζικα.Ή ΝΑΙ ή ΟΧΙ. Τα άλλα είναι φιοριτούρες.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ Γιάννης Φαίλτωρ 29/06/2011 14:13:38

        Εδω η Ντόρα δεν μπορεί να κάνει κουμάντο στο 2 παρά κάτι 2 και κάτι και σε 6 νοματαίους βουλευτές ήθελε να κυβερνήσει και την ΝΔ.

        Τελικά ο κόσμος που στήθηκε στην ουρά και την μαύρισε κάτι ήξερε.

        Η λέξη αυτοδιάλυση ταιριάζει γάντι στο ΔΗΣΥ.

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Γιάννης Φαίλτωρ 29/06/2011 19:44:24

        Χαχαχαχα, Φαίλτορα, χτύπησες κέντρο!

    • Ο ΝΤΟΡΟ-ΠΛΗΚΤΟΣ avatar
      Ο ΝΤΟΡΟ-ΠΛΗΚΤΟΣ @ factorx 29/06/2011 15:48:22

      Η Ντόρα είναι μια φούσκα κενού περιεχόμενου ,δημιούργημα των ΜΜΕ των κρατικοδίαιτων μεγάλο-εργολάβων , η οποία δεν έχει προσφέρει απολύτως τίποτα στην πανάκριβα πληρωμένη πολίτικη της καριέρα.

      Οι σοβαροί ενημερωμένοι πολίτες την αντιμετωπίζουν ως τελειωμένη στην πολιτική σκήνη της καταχρεωμένης χώρας.

      Μια κάστα Ντορικών , με μικρές εξαιρέσεις από το 1990 μέχρι σήμερα διοικεί τον τόπο μέσω υποτακτικών με μπούσουλα την ευημερία και την εξυπηρέτηση της όσιας οικογένειας του Μήτσο-Ντόρα-Κούλα γνωστού ως φαταούλα δράκουλα .

      Ραμολιμέντα και απόβλητα της πολίτικης , δευτεροκλασάτοι και αχρείοι αποτελούν πλέον τον εσμό της τέως Ντορό- φαυλό-κρατίας.

      Μητσοτακό-Ντορακισμός:
      Το ανώτατο στάδιο της κοινοβουλευτικής αχρειότητας !!!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. @ factorx 29/06/2011 15:53:42

      Ο κωμικός αυτός βουλευτής Ηλείας έφτασε μέχρι υφυπουργός επί Καραμανλή. Α ρε Κωστάρα με τις επιλογές σου...

  7. Νικος avatar
    Νικος 29/06/2011 13:59:43

    Ξεβρομίζουμε... άντε και ο Κυριάκος με τον Χατζηγακη ουστ...

    • peter13 avatar
      peter13 @ Νικος 29/06/2011 14:16:22

      Ετσι!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Νικος 29/06/2011 15:11:01

      Στο τελευταίο επώνυμο, πρόσθεσε κι άλλο ένα, με διαφορά ενός γράμματος, επόμενου στην αλφάβητο.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. @ Νικος 29/06/2011 15:52:17

      Το ξεβρώμισμα πρέπει να το κάνει η βάση μέσα από τη διαδικασία της σταυροδοσίας. Αν ψηφίζουμε με βάση τα ρουσφέτια και τις εμφανίσεις στην tv τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας. Ο Σαμαράς θα κάνει τεράστια ανανέωση στα ψηφοδέλτια της ΝΔ. Το θέμα είναι να ξυπνήσει η βάση και να ανταποκριθεί σταυρώνοντας τα σωστά πρόσωπα.

  8. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2011 13:59:43

    Από το πρωί παρακολουθώ τις 6 λεπτες ομιλίες των βουλευτών.
    Οι περισσότεροι από αυτούς δεν μπορούν να αρθρώσουν λόγο χωρίς να
    έχουν μπροστά τους γραπτό κείμενο, το οποίο το έχουν συντάξει από την προηγούμενη ημέρα.
    Το ίδιο και η Κα Έλσα Παπανδρέου. Τραγική.
    Το ίδιο και οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ.
    Παρακολουθώντας τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να μιλούν, βγάζω
    το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει να έχουν διαβάσει το μεσοπρόθεσμο.
    Αν κάποιος ήθελε να μάθει από το Ελληνικό Κοινοβούλιο σήμερα, τι είναι το μεσοπρόθεσμο, δεν θα είχε καμία τύχη.
    Κάνεις δεν μίλησε για το περιεχόμενο του μεσοπρόθεσμου.
    Ίσως επειδή δεν το έχουν διαβάσει.

  9. axis avatar
    axis 29/06/2011 14:00:28

    Στο καλό. Να δούμε τώρα πώς θα πιάσει η φίλη της η Ντόρα το 3% να μπει στη βουλή.

  10. sam avatar
    sam 29/06/2011 14:00:35

    ..ο λογος τωρα παει στο λαο της Αργολιδας, ξερετε τι πρεπει να κανετε

  11. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 29/06/2011 14:02:14

    Χα χα, έκανε "σούζα" ο Σοφόκλας και ο DAX Φραγκφούρτης, μόλις μίλησε η Έλσα.
    Το φαινόμενο της πεταλούδας σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια, φράκταλς και χαοτικές συναρτήσεις οργιάζουν !

  12. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 29/06/2011 14:02:54

    Να διαγραφεί οριστικά και από κάθε κομματική ιδιότητα. Ας πάει στο Ναύπλιο και στο Άργος να απολαύσει την 'υποδοχή' των ψηφοφόρων της..Ένα ένα τα βαρίδια στη θάλασσα.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 29/06/2011 15:14:17

      Θεωρώ αυτονόητο ότι θα διαγραφεί πλήρως από τη ΝΔ. Πάντως, από την Ακροναυπλία είναι εξαιρετική η θέα προς τη ΔΗΣΥ. Ελπίζω η κυρία να την απολαύσει. Αν μάλιστα μετά έπεφτε κι από εκεί, τόσο το καλύτερο.

  13. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 29/06/2011 14:05:27

    Με τί λεφτά έφτιαξε τη βίλλα στην Πολιτεία η κυρία Έλσα? Μήπως με τα λεφτά της CIA που πήρε ο αποστάτης πατέρας της το 1965 για να ακολουθήσει το Μητσοτάκη?

    • Loukas avatar
      Loukas @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 29/06/2011 14:33:50

      Πώς και δεν το αναρωτήθηκες μέχρι σήμερα ποτέ αυτό;;;;;;;;;;

      • ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. @ Loukas 29/06/2011 15:08:32

        Πάντα αναρωτιόμουνα. Όπως επίσης αναρωτιόμουνα γιατί την ψήφιζαν τόσα χρόνια οι Αργολιδείς.

  14. THANOS avatar
    THANOS 29/06/2011 14:06:02

    Καλώς την & ας άργησε κάτι μήνες.
    Ολα πάνε βάση σχεδίου της Ντόρας ,όλοι το ξέραμε αλλοστε.
    Ο λαός της Αργολίδας θα της δώσει την απάντηση....

  15. Νικηφoρος Φωκας avatar
    Νικηφoρος Φωκας 29/06/2011 14:09:43

    Τα ειχαμε πει αυτα ... απο την αρχη... λες και δεν ξεραμε την βλαχαρα , την κλασσαρω αυτη , ΗΤΑΝ ΗΛΙΟΥ ΦΑΕΙΝΟΤΕΡΟ οτι ηταν πουλημενο τομαρι - αλλα ουδεν κακον αμιγες καλου , με αυτη την ευκαιρια ΞΕΦΟΡΤΩΝΟΝΤΑΙ απο την πραγματικη δημοκρατικη παραταξη 2 ΚΥΒΙΚΑ ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ.

    Ας τρεξει τωρα τα καταπιει η ξενοδουλη κορη του διαβοητου πατερα της τωρα...

  16. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 29/06/2011 14:10:43

    Οι δοσίλογοι του έθνους «γρυλίζουν» πίσω από την ασφάλεια που τους παρέχει με τους φόρους του ο ελληνικός λαός για να μπορούνε να μιλάνε ελευθέρα.

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/06/2011 14:11:37

    ΠΑΠΑΡΩΝ.-

    ΠΠ

  18. axis avatar
    axis 29/06/2011 14:13:06

    Να φύγουν τώρα όλοι οι φιλοπασόκοι από τη ΝΔ !! Ο Σαμαράς έχει πληθώρα στελεχών, νέους ανθρώπους, μακριά από τζάκια να εκλέξει και να προκύψει ένα νέο κόμμα αληθινά πατριωτικό.

  19. extra muros avatar
    extra muros 29/06/2011 14:14:48

    Τί απώλεια κι αυτή...

  20. petros avatar
    petros 29/06/2011 14:18:06

    Ο λαός της Αργολίδας και της Πελοποννήσου έχει το λόγο.
    Το αίμα του μεσοπρόθεσμου θα τους πνίξει, μαζί με τα παιδιά τους και όλο τους το σοι...

  21. alakran avatar
    alakran 29/06/2011 14:18:24

    Σ'ευχαριστούμε Έλσα!Η Ν.Δ κέρδισε κι άλλο στη συνείδηση του λαού.

  22. knight rider avatar
    knight rider 29/06/2011 14:20:51

    Ετσι και κατέβει στην Αργολιδα πίσα και πούπουλα στην παλιοκάρια. Ποιός ξέρει τι ''μπάφους'' έκανε τότε που δούλευε στην Τσαντ-Παπανδρέου στην Αμερική και τα ξεπληρώνει τώρα. Οπου βρείτε την ρουφιάνα ξεσκίστε την!

  23. Ιωαννης avatar
    Ιωαννης 29/06/2011 14:20:56

    πισσα και πουπουλα στο αργος οταν εμφανιστει ...κολιτη της μητσοτακαινας ....ε

  24. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 14:23:30

    ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΒΙΩΝΕΙ Η ΝΔ...ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΖΩΓΡΑΦΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΙΚΑΤΟΥΡΕΣ

  25. pikras57 avatar
    pikras57 29/06/2011 14:23:46

    α ρε Αντώνη τι κρατούσες και τι κρατάς μέσα στο σπίτι...
    Ξεβρώμισε από δαύτους...
    ..τον αράπη και αν τον..... κλπ

  26. Ultim79 avatar
    Ultim79 29/06/2011 14:26:36

    http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=77193&catID=1

    13:57 Στο γραφείο της Ντόρας Μπακογιάννη πήγε η Έλσα Παπαδημητρίου αμέσως μετά την ομιλία της.

    13:39 «Ναι» στο Μεσοπρόθεσμο είπε η βουλευτής της ΝΔ Έλσα Παπαδημητρίου και ανακοίνωσε την ανεξαρτητοποίηση της. «Είναι η μεγαλύτερη πρόκληση και απόφαση της πολιτικής μου ζωής» είπε. Η βουλευτής της ΝΔ επεσήμανε ότι οι διεθνείς επαφές της αναφέρουν ότι είναι απαραίτητο το Μεσοπρόθεσμο για τη χώρα και πρόσθεσε: «Εγώ δεν στρουθοκαμηλίζω».

    Xα-χα-χα! Ουτε στιγμη δεν εχασε!
    Ειλικρινα πως περιμενει με τετιοιες συμπεριφορες να μπει στην Βουλη η Μπακογιαννη αδυνατω να το αντιληφθω

  27. Μάνος avatar
    Μάνος 29/06/2011 14:27:18

    Επιτέλους η χοντρή έκανε το μεγάλο βήμα να ξεκουμπιστεί και να πάει να βρει την αγαπημένη της Θεοδώρα... Ας κάνουν το ίδιο κι όλα τ' άλλα βαρίδια που παραμένουν στη Ν.Δ., μέχρι να βρουν την κατάλληλη ευκαιρία να φύγουν, για να την πλήξουν.. Να είναι σίγουροι, ότι, μόλις το κάνουν τα ποσοστά του κόμματος θα εκτιναχθούν, αφού ο ελληνικός λαός θα καταλάβει, ότι αυτή η μεγάλη Παράταξη, απαλλαγμένη από αυτούς που είναι ταγμένοι να υπηρετούν το διεφθαρμένο σύστημα των ξένων και ντόπιων "νταβατζήδων", είναι η μόνη που μπορεί να εμπιστευθεί για να βγει η Πατρίδας μας από το αδιέξοδο στο οποίο έχει περιέλθει.. Ιδού η Ρόδος, λοιπόν, ιδού και το πήδημα για τις "Έλσες" της Ν.Δ. Όσο πιο γρήγορα φύγουν, τόσο καλύτερα για τη μεγάλη Παράταξή μας, αλλά και για την Πατρίδα μας..

  28. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 29/06/2011 14:29:06

    Φιλότιμο και αξιοπρέπεια ΔΕΝ υπάρχουν...περίμενε αυτή τη ψηφοφορία...οι σύγχρονοι Εφιάλτες είναι ΕΔΩ....

  29. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 29/06/2011 14:32:21

    "Σήκωσε" και το ευρώ έναντι του δολλαρίου η Έλσα! Μεγάλο εκτόπισμα αέρος από τις πτέρυγες της πεταλούδας.
    Ο Ντάου Τζώνης ατύχησε, έχασε το φτερούγισμά της, έχει την ατυχία να ανοίγει απόγεμα μετά τις 4.00.
    h**p://boersen.manager-magazin.de/spo_mmo/kurse_einzelkurs_uebersicht.htm?u=0&p=0&k=0&s=EUR&l=276&b=691&n=EUR%2FUSD%20SPOT&chartzeit=0

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 29/06/2011 14:33:22

      Προσέξτε τον απόλυτο συγχρονισμό της ώρας. Έβλεπαν Βουλή, ίσως μαθαίνουν και Ελληνικά.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Θείος 29/06/2011 15:18:27

      Από τα πτερύγια της φάλαινας εννοείς προφανώς, Θείο, όχι από τις πτέρυγες της πεταλούδας.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Αυριανιστής 29/06/2011 15:37:59

        Έχουμε γίνει νησιά Γκαλαπάγκος φίλε μου, κυκλοφορούν γύρω παράξενα όντα.
        "Ο ουρανός βρέχει αρκούδες που κατεβαίνουν σαν πεταλούδες" (Μαχαιρίτας - Τερμίτες - Μαρματάκης - Νταλάρας).

        h**p://www.youtube.com/watch?v=okb4wXhREqk

        Ήρθαν οι βάρβαροι απ' την Ασία
        που περιμένεις κι αν μείνεις μέσα δεν προλαβαίνεις
        και θα τη χάσεις μια και για πάντα
        την ευκαιρία να πολεμήσεις με τα θηρία
        Γιατί οι αρκούδες μόλις μασήσουν όλες τις φλούδες
        θα ξαναφύγουν πάλι όπως ήρθαν σαν πεταλούδες
        κι εσύ θλιμμένος σ' ένα κρεβάτι ασβεστωμένος
        θα καυγαδίζεις μικροκαυγάδες με δράκου μένος.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Αυριανιστής 29/06/2011 15:45:38

        Αλλά και ολίγον από Batwoman, πέταξε στο πίτς φυτίλι προς το άπειρο, ούτε που πρόλαβαν να τη διαγράψουν.
        Παριστάμεθα μάρτυρες θαυμάτων της φύσης.

        • ενας παλιος γνωριμος avatar
          ενας παλιος γνωριμος @ Ο Θείος 29/06/2011 16:35:31

          γιατί νά τήν διαγράψουν;; πάλι ό αμέτοχος (Αργολικός) Λαός στήν απέξω;;;!!!

  30. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 29/06/2011 14:35:43

    14 κοντά μήνες είχαν αναγκαστεί να χωρίσουν ο Φίλιππος από το Ναθαναήλ!
    Φυσικά η Έλσα είχε ξωμείνει πίσω με εντολή της ατυχήσασας, μπας και επιφέρει κανένα πιο αποτελεσματικό κτύπημα στον Αντώνη. Εντάσσεται στη γνωστή προσφιλή στρατηγική της οικογένειας, που διαθέτει στο εκτροφείο της και δούρειους ίππους, για την επίτευξη κάθε σχεδίου της.
    Πού να καταλάβει, η καλλιτέχνης των βουλευτικών εδράνων, πως η ψηλή την άφησε πίσω με σκοπό να την αποσύρει όταν εκείνη θα έκρινε, πως κάνει μεγαλύτερο «ντόρο» με τη συγκομιδή των λουλουδιών της.

    • Loukas avatar
      Loukas @ Αφροδίτη 29/06/2011 14:41:49

      Γιατί όμως άφησε αιχμές κατά της Ντόρας;

      Συνεννοημένες είναι;

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Αφροδίτη 29/06/2011 15:41:28

      Ποιο ντόρο να κάνει βρε Αφροδίτη η Ντόρα.

      Ουτε μια απόφαση δεν μπορούν να πάρουν αν θα ψηφίσουν ναι ή όχι.

      Είναι το γινάτι που βγάζει το μάτι.

      • Aφροδίτη avatar
        Aφροδίτη @ Aris. A 29/06/2011 22:24:43

        Άρη το κάνει επίτηδες! Δείχνει προς τα έξω πως δεν θέλει να επιβάλει στους βουλευτές της κομματική πειθαρχία, σε αντίθεση με αυτό που «υπέστη» η ίδια πριν 14 μήνες κατά την ψήφιση του μνημονίου. Έβαλε όμως την κολλητή της Έλσα να υπερψηφίσει το μεσοπρόθεσμο, για να καταδείξει στους εντολείς της πως αυτή είναι και η δική της επιλογή. Ξέρεις ασφαλώς, πως στο στήσιμο συνωμοσιών η οικογένεια έχει δεκάδες διδακτορικά! Εκείνο βέβαια που δεν έχει καταλάβει, η πάλαι ποτέ επίδοξη αρχηγός, είναι πως τώρα είναι υποψιασμένες και οι πέτρες για τα τσαλίμια της!

  31. ΣΤΑΜ avatar
    ΣΤΑΜ 29/06/2011 14:40:09

    ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ ΕΛΣΑ ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ,,,,,ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΦΑΙ

  32. Μάνος avatar
    Μάνος 29/06/2011 14:42:06

    Ξέχασα να πω, ότι το Σκάι την είχε σε ΕΚΤΑΚΤΟ.. Προφανώς, κάτι ήξερε.. Το βράδυ, ο γνωστός Μπάμπης, είμαι σίγουρος, ότι θα της πλέξει το εγκώμιο και θα καλέσει κι άλλους να μιμηθούν το παράδειγμά της.. Ας φύγουν, λοιπόν, όλα τα βαρίδια, για να ξεβρωμίσει η Παράταξη. Δεν καταλαβαίνουν, ότι είναι ξένα σώματα;

  33. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 29/06/2011 14:44:26

    Αλήθεια, ανεξαρτητοποιήθηκε η Ελσα?
    Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι.
    Άλλο κακό και συμφορά να μη μας βρει.

  34. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 29/06/2011 14:58:58

    Στο καλό στην Έλσα μας....Ας παει στο Ναύπλιο να κάνει και τα μπάνια της, με καλή παρέα....τον κ. Μπεο...

  35. ektoras avatar
    ektoras 29/06/2011 14:59:10

    Χωρο επιανε μονο... Αντε να δω σε τι ελικοπτερο θα μπουν ολοι αυτοι οι υπερβαροι....

  36. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 29/06/2011 14:59:26

    I love Ελσα !!!!! Πάρε το δρόμο σου κυρία μου και μη γυρίσεις πίσω. Σε περιμένει με αγωνία η κα Μητσοτάκη. Οι δύο σας με μοναδικό political posture θα σώσετε τη χώρα. Τρομάρα σας....

  37. elena76 avatar
    elena76 29/06/2011 15:07:06

    H κα Παπαδημητρίου να ψάξει να βρει την ψήφο της την επόμενη φορά δίπλα στη διπλή σειρά μαργαριταριών που φορά στο λαιμό της , την ώρα που με 'περισσή ρητορεία' δηλώνει ότι θα πει ΝΑΙ στο Μεσοπρόθεσμο.
    Κα Παπαδημητρίου σας εύχομαι καλή τύχη στη νέα σας καριέρα ως ανέργου ή και αέργου πρώην αποτυχημένης βουλευτού - αποστάτισσας. Αλλά κυρίως να κοιμάστε ήσυχη τα βράδια και να κυκλοφορείτε χωρίς συνοδεία γιατί πράξατε το σωστό από πατριωτικό και μόνο καθήκον. Ο λαός δεν θα σας ξεχάσει..................................................πιστέψτε με.

  38. γεωργαλάς avatar
    γεωργαλάς 29/06/2011 15:16:10

    Εντάξει, φίλοι μου, η Νεα Δημοκρατια μπορει να νιώθει 287 κιλά ελαφρυτερη!! Αφήστε το Βαγγελη, το Θοδωρο, τη Ντορα, την Ελσα να ... πετάξουν με ... δικα τους φτερά!! Άλλωστε αν τα κιλά είχαν πολιτικό εκτοπισμα, θα είχαν απο μόνοι τους αυξημένη πλειοψηφία!! Μόνο τη δεξίωση, παρακαλω... Να τη διοργανώσει ο Ναυαρχος Διονυσης...

  39. Γιάννης avatar
    Γιάννης 29/06/2011 15:17:08

    Πω ρε να πάρει η ευχή, ανατρίχιασα!!!!!!Ουουουουουουουουστ!!!!

  40. Ευμένης avatar
    Ευμένης 29/06/2011 15:21:49

    Τα θερμά μου συλληπητήρια στους ατυχήσαντες ψηφοφόρους της.
    Από την άλλη όμως..
    Καλά δεν βλέπουνε τι ψηφίζουνε?
    Αυτή η γυναίκα, ανεξαρτήτως κόμματος, μόνο για κλωτσιές είναι, όπως φάνηκε και από την ομιλία της στη Βουλή..
    Αυτή η ξαφνική (και καθυστερημένη) ενασχόληση της μεγάλης μάζας του Ελληνικού λαού με τα κοινά θα έχει πολλά θετικά ελπίζω.
    Ένα από αυτά είναι να δούμε πόσα ανθρωπάκια σαν της υπόψη κυρία έχουμε ψηφίσει για να γεμίζουν τα έδρανα της Βουλής. Δεν πιστεύω να ξανακάνουμε το ίδιο λάθος..

    • Ernestoche avatar
      Ernestoche @ Ευμένης 29/06/2011 15:40:18

      Την απαντηση στο ερώτημά σου θα πρέπει να την δώσεις εσύ. Οταν έχει βολέψει τη μιση Αργολίδα τόσα χρόνια; Απο που ν' αρχισω; Ακόμα και επι ΠΑΣΟΚοκρατίας διόριζε. Με τη Ροδούλα Ζήση στο τότε υπουργείο εξυπηρετούσε δικούς της. Τον Πασοκονομάρχη Σαλεσιώτη αυτή τον εβγαλε κυριολεκτικά - κόντρα στη ΝΔ. Αυτό είναι το επίπεδο του γκρέκο-ψηφοφόρο-μασκαρά. Εχει τους εκπροσώπους που του αξίζουν. Αλλά η χοντρή εχει φιαχτεί για 3 γενιέςκαι βάλε.

  41. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 29/06/2011 15:25:41

    Στο καλό...Και όπως έλεγε ο αείμνηστος Ευάγγελος Αβέρωφ, τώρα πια κρατάμε "μπλοκάκι" και σημειώνουμε...

  42. Loukas avatar
    Loukas 29/06/2011 15:30:44

    Βρε εσύ κι εγώ αναρωτιόμασταν.

    Στη ΝΔ μάλλον δεν αναρωτιόταν...

    Μήνες φωνάζουμε να τη διώξει ο πρόεδρος αλλά τίποτε.

    Τώρα στην κρίσιμη ψηφοφορία θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ, ανεξαρτητοποιήθηκε από μόνη της και "βγήκε" κι από πάνω...

  43. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 29/06/2011 15:34:53

    @ΓΙΑΝΝΑ Η Φατιμε στο γενι τζαμι . Το φορτιο ελαττωθηκε, καλο ταξειδι

  44. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 29/06/2011 15:36:41

    Ακόμα και αυτή την κρίσιμη στιγμή πολίτες και πολιτικοί ασχολούνται με την παραπολιτική... Δείτε πόσοι σχολιάζουν τις δηλώσεις των ασήμαντων...
    Αξιοι της μοίρας μας !

  45. γεωργαλάς avatar
    γεωργαλάς 29/06/2011 15:38:10

    Το babysitter του ΓΑΠ, στα γεράματα εξαπτερυγο του!!! Φυλακασ-διαβολοσ. Για την Πατριδα. Αχ, άτιμο gossip girl της εξερευνητριας Ντορας!!!

  46. romios avatar
    romios 29/06/2011 15:41:47

    Έπρεπε να διαγραφεί προ πολλού. Τώρα εμφανίζεται ότι αποχώρησε.
    Θα μου πεις "καμιά διαφορά, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο". ΚΑΘΟΛΟΥ!
    Αν σε τέτοιες περιπτώσεις, πανεύκολες και ξεκάθαρες, ο Σαμαράς δεν μπορέσει με την πυγμή και την καθαρότητα της στάσης του να στείλει το μήνυμα ότι το κόμμα ξεβρωμίζει οριστικά και αμετάκλητα, τότε το παιχνίδι είναι χαμένο για μια ακόμη φορά. Δεν ξέρω ποιοι φωστήρες του εισηγούνται την ευπρεπή, ψύχραιμη στάση. Ξέρω όμως ότι και οι νεοδημοκράτες και ο λαός που θα μπορούσε να ψηφίσει την παράτξαη θέλουν ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ κάποια μηνύματα προς τη σωστή κατεύθυνση.

    Όταν σε ένα θέμα μείζονος σημασίας όπως αυτό (για το ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ μιλάμε, όχι για κατσαρολικά) δεν μπορεί ή δε θέλει ο αρχηγός με να στείλει τον κάθε τζουτζέ του καθεστώτος από κει που ήρθε, αλλά μένει σε όλους μας η αίσθηση ότι έχουμε χειρισμούς που παραπέμπουν σε ένα ακόμη παιχνίδι επικοινωνιολόγων, τότε κάτι δεν πάει καλά.

    Μακάρι να βγω ψεύτης...

  47. γεωργαλάς avatar
    γεωργαλάς 29/06/2011 15:49:01

    Το babysitter του '60, εξαπτερυγο του 2011!! Φύλακας-άγγελος του ΓΑΠ, Λερναια Υδρα κατα της Πατριδας! Αυτή τη στιγμη είπε το ΝΑΙ το gossip girl της εξερευνητριας Ντορας και τη χειροκρότησαν το πλήθος των φίλων της, οι εξής 4: δικτατορικη συμμαχία

  48. λέων avatar
    λέων 29/06/2011 15:51:20

    Ωρα σου καλή γριούλα μου.ΡΕ ΟΥΣΤ.

  49. nik avatar
    nik 29/06/2011 15:59:21

    έξω απο τα σπίτια τους με γκασμάδες βαριοπούλες και σκαπτικά μηχανήματα... να αρχίσουμε και μεις να ξηλώνουμε τις περιουσίες τους... για να δούμε τότε... είναι το ιδιο πράγμα... δε μας ρωτάνε...δε θα τους ρωτήσουμε...

  50. γεωργαλάς avatar
    γεωργαλάς 29/06/2011 16:32:41

    Επίσης... Τι της έταξε το ΠΑΣΟΚ κ η τελευταία της φράση Ήταν να μην την απογοητευσουν; Διοτι κάτι έταξαν σε αυτήν, όχι στην Ελλαδα!!

  51. al-dente avatar
    al-dente 29/06/2011 16:41:25

    Elsa min kateveis argolida,exei polles apoulites ntomates.....

  52. Μνημων avatar
    Μνημων 29/06/2011 17:20:34

    ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΩΣ ΝΑ ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΕ? ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ?

  53. Απηυδισμένος avatar
    Απηυδισμένος 29/06/2011 17:25:23

    Έλσα Παπαδημητρίου: «Εύχομαι η κυβέρνηση να μη με απογοητεύσει» Καλύτερα να εύχεσαι μη και σε πετύχουν πουθενά…

  54. andreas avatar
    andreas 29/06/2011 18:16:08

    Αντωνη κοιτα να ξεμπερδευεις και με τα υπολοιπα βαριδια γρηγορα......

  55. BAIOS2166 avatar
    BAIOS2166 30/06/2011 02:22:56

    τόσα χρόνια το ίδιο βιολί Ελσα,,,ειχαμε εκλογες στην Αργολιδα,,δημοτικες ,νομαρχιακες,περιφερειακες,,(κοντρα στον δημαρχο με χρισμα--σαλεσιωτη--τατουλη)παντα αναποδα απο την γραμμη του κομματος,,τωρα πηγες αναποδα και στον εαυτο σου,,αντε καλη αποστρατεια και μην κατεβεις πλατεια,,εμεινες μονη σου τωρα,,δεν εχεις την ομπρελα της ΝΔ που ηταν μεγαλη και δεν βρεχοσουν,,γιατι η ΝΔ σε ανεδειξε,,πηγαινε στην φιλη σου,,,με την μικρη ομπρελιτσα,,,χαχαχα..θα σας χωρεσει και τις δυο??πιανετε πολυ ογκο καποια θα βρεχετε,,,φιλακιααααα,,πηγαινε μπειμπι σιτερ στα εγγονακια σου,,εχεις γνωσεις,,,ααα και κατι αλλο??μηπως πρεπει ως συνταξιουχος πλεον βουλευτης να δωσεις την συνταξη σου ?λογω μεσοπροθεσμου που ψηφισες ,,στους ψηφοφορους σου στην αργολιδα??γιατι τους εκανες ακομη φτωχοτερους??αυτοι περνουν 600 ευρω ,,εσυ ομως 6000,,καλες διακοπες.....

  56. Tassos avatar
    Tassos 30/06/2011 08:45:35

    Την έβλεπα σήμερα στην ΝΕΤ. Τραύλιζε. Και θέλω να ρωτήσω τους ψηφοφόρους της ΝΔ στην Αργολίδα. Καλά ρε παιδιά, όταν συζητούσατε με την βουλευτή σας πώς συνεννοούσασταν? Η γυναίκα στην κυριολεξία δεν μπορεί να μιλήσει. Δηλ. δεν φταίτε και σεις που ψηφίζατε αυτό το άτομο? Είστε περήφανοι για την εκπροσώπησή σας?