#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/03/2008 14:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλληνας «κρέμασε» τις αφίσες;

Μας καταγγέλλουν ότι όλα τα stands (διαφημιστικά πλαίσια) στα οποία αναρτήθηκε η προκλητική αφίσα που εμφανίζει την ελληνική σημαία με τη σβάστικα στη θέση του σταυρού (βλέπε εδώ) ανήκουν σε Έλληνα επιχειρηματία του χώρου που είναι και μέτοχος σε γνωστό κανάλι. Για να γίνει η δουλειά πρέπει να κόπηκαν και τιμολόγια, έτσι δεν είναι; Οπότε θα μάθουμε, αργά, ή γρήγορα την αλήθεια.

Μας καταγγέλλουν επίσης ότι πριν να λίγα χρόνια, η αστυνομία των Σκοπίων είχε πιάσει μια νταλίκα γεμάτη λαθραία που ανήκαν σε Έλληνα διπλωμάτη που υπηρετούσε τότε εκεί και ασχολείται και σήμερα με το ζήτημα της ονομασίας. Η υπόθεση όπως αποσιωπήθηκε ύστερα από εντολή του τότε υπουργού Εσωτερικών των Σκοπίων. Και ρωτάμε: η «αποσιώπηση» έγινε άνευ ανταλλαγμάτων; Στο υπουργείο Εξωτερικών ξέρουν την υπόθεση;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 31/03/2008 15:32:54

    Δεν μου κάνει καμία εντύπωση. Που να δείτε σε διεθνή επστημονικά συνέδρια (και μάλιστα στην Ελλάδα) όταν τα Σκόπια αποκαλούνται ως "Μακεδονία" και κανείς δεν αντιδράει.

  2. Ηρακλής avatar
    Ηρακλής 31/03/2008 16:12:59

    Προκειμένου να μην παρακαλάτε το αρμόδιο Υπουργείο και Προξενείο εμείς οι «σκοπιανοί» Ελληνικής Καταγωγής θα υποχρεωθούμε να σας δώσουμε τα ονόματα «ανθρώπων» που δεν μας εκδίδουν πιστοποιητικά καταγωγής στην Ελλάδα ,βίζες και χρόνια τώρα μας ταλαιπωρούν διαιρώντας μας σε καλούς (δηλ. δικούς τους) ,και μιάσματα .

  3. factorx avatar
    factorx 31/03/2008 16:28:32

    Τη βαθιά του λύπη για τις προκλητικές αφίσες με παραποιημένη την ελληνική σημαία [Βλέπε άρθρο], που αναρτήθηκαν σε δρόμους των Σκοπίων, εξέφρασε μιλώντας στο ΑΠΕ-ΜΠΕ και την ΕΡΤ ο υπουργός Εξωτερικών της ΠΓΔΜ Αντόνιο Μιλόσοσκι. «Πρόκειται για ένα ιδιαίτερα ατυχές γεγονός, το οποίο συμβαίνει σε μία ιδιαίτερα κρίσιμη στιγμή», παρατήρησε ο κ. Μιλόσοσκι και χαρακτήρισε το περιεχόμενο των αφισών ως «κατάχρηση της ελευθερίας έκφρασης».

  4. th avatar
    th 31/03/2008 16:37:13

    http://www.akzentmedia.co.yu/about%20us.htm
    μάλλον κάποιοι "αδελφοί μας" σέρβοι έχουν την εταιρεία

  5. πρεζα tv avatar
    πρεζα tv 31/03/2008 17:00:14

    παντος αυτη η εκθεση ζωγραφικης,ειχε τη μεγαλυτερη και τζαμπα διαφημιση απο τα Ελληνικα ΜΜΕ...

  6. Λουδοβίκος των κατωγείων avatar
    Λουδοβίκος των κατωγείων 31/03/2008 18:23:26

    TO GREECE SALONIKA ΜΙΛΑΕΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΙΔΗΣΗ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΣΤΟ "REPUBLICA MAKEDONIA-SKOPIA"!!!
    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ??????

    http://greece-salonika.blogspot.com/2008/03/blog-post_2477.html

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/03/2008 19:24:07

    λίγο άσχετο με την παραπάνω ανάρτηση

    Οι εφιάλτες μας στα βόρεια σύνορα είναι made in Germany μάλλον παρά made in USA... Στο βιβλιαράκι the Penguim Historical Atlas of the Third Reich του Richard Overy ISBN 0-14-0-51330-2, έχει ενδιαφέροντες χάρτες των Βαλκανίων με την μεγάλη Αλβανία (μέσα η "τσαμουριά") την μεγάλη Βουλγαρία με Σκόπια και Καβάλλα, και την Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική απ'ευθείας στο Ράϊχ. Παραθέτω το εξώφυλλο και δλυο σελίδες με ωραία χρώματα.

    Άσχετα όλα αυτά και με την HDW και τον ΟΤΕ.

    http://rapidshare.com/files/103837556/3dR1.jpg.html
    http://rapidshare.com/files/103837955/3dR2.jpg.html
    http://rapidshare.com/files/103838232/3dR3.jpg.html

  8. μανώλης avatar
    μανώλης 31/03/2008 20:10:12

    Με την κατάλληλη εκμετάλευση απο μέρους μας,μήπως αυτη η αφίσσα και κάτι αλλες βλακείες που δημοσιεύουν οι καλοί μας γείτονες γυρίσουν τελικά σε βάρος τους;. (Λέμε τώρα...)

  9. απαγορεύεται το επιτρέπεται; avatar
    απαγορεύεται το επιτρέπεται; 01/04/2008 00:38:02

    περιμένω σε [όσα λεπτά θα ζητήσει δημόσια συγνώμη ο φακροιτας

    αφού η νταμπέλα γράφει akzent media
    το σιτε της παραπέμπει σε γερμανικό πολυεθνικό κολοσσό

    να μας καταδείξει ο φακριτας πως σχετίζεται με έλληνα ?

  10. Factorx avatar
    Factorx 01/04/2008 00:53:08

    "απαγορεύεται το επιτρέπεται": καταρχήν μην βρίζεις. Μπορεις να διαψεύδεις όσο θέλεις αυτά που λέμε αλλά κόσμια. Είσαισίγουρος οτι δεν συνεργάζονται με Ελληνα που κάνει την ίδια δουλειά κι εδώ;

  11. επιτρέπεται το απαγορεύεται; avatar
    επιτρέπεται το απαγορεύεται; 01/04/2008 02:36:19

    πού βρίζω φάκροιτα?

    ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΔΕ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΑ

    ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΕΙΣ

    ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΛΠ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

    ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ

  12. επιτρέπεται το απαγορεύεται; avatar
    επιτρέπεται το απαγορεύεται; 01/04/2008 02:40:06

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΣΒΗΣΕΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ
    "ΚΑΡΑΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΟΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ" ???

    ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΕΡΕΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙ8ΕΣΗ ΣΟΥ

    Η λέξη καραπαραπλανητικός είναι σύνθετη από τα:
    καρά=ντιπ καταντιπ - πολυ βαθιά
    παρα= (δίπλα)
    πλανητικός (ανήκει στους πλανήτες, στος περιφερόμενους

    πού είδες τη βρισιά;

    ε φάκρ'οιτα?

  13. ψεματούρης avatar
    ψεματούρης 01/04/2008 02:42:06

    βρε φακρόιτα;
    από πού ψωνίζεις;

  14. yiannis avatar
    yiannis 01/04/2008 03:48:42

    Look on the webpage"Centre for Research on Globalisation" and see the role of the USA in Skopja area. Also look up the role of CAMP BONDSTEEL and who is involved. Summary :Bush,Cheney, and Clinton are all with companies who have financial interest in securing the OIL PIPELINE through Skopja region to Albania -See role AMBO company ,and who was the founder of the company and the role of the above three US officials.

  15. ψεματούρης avatar
    ψεματούρης 01/04/2008 12:38:24

    fakrota, ekopses th glwssa sou kai de milas?
    perimenw tis apodeikseis sou, pws einai ellhnas aytos pou "kremase" tis afises,

    aintaaaa... pomfolyges...

  16. gro avatar
    gro 01/04/2008 16:00:01

    Ελάτε κύριοι βουλευτές όλων των κομμάτων να ζητήσετε ψήφο στην ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ θα πρέπει να ντρέπεστε όλοι....απαράδεκτοι

  17. είπα να πάω για τη σιέστα, αλλά δε με αφήνετε avatar
    είπα να πάω για τη σιέστα, αλλά δε με αφήνετε 01/04/2008 20:25:25

    φακροτα, τι έγινε?
    τίποτε από τη δήλωση μετάνοιας?

  18. Αρχαίος avatar
    Αρχαίος 03/04/2008 10:58:51

    April
    για βάλε κανένα link να δούμε που βρήκες τα στοιχεία που λες για όλους τους πολιτικούς να γελάσουμε.

  19. Saurooon avatar
    Saurooon 24/01/2009 06:52:01

    Hello,
    Thank you for a good stuff...

    Have a nice day
    Saurooon