#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/11/2010 21:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλεος, όχι να παριστάνει και η Ντόρα την …υπερκομματική !!!



Όπως αναμενόταν το Mega που έχει πάρει εργολαβία την Αγία Οικογένεια, έβγαλε και  την Ντόρα Μπακογιάννη σε ζωντανή σύνδεση για να μας πει ότι ο κόσμος αποδοκίμασε  το υπάρχον πολιτικό σύστημα και ότι είναι πολύ μπροστά και ότι θέλει κάτι  καινούργιο. Είπε επίσης η Ντόρα ότι ο κόσμος θέλει ειλικρίνεια, τόλμη, θάρρος λες και αυτή έχει master σε όλα αυτά τα χαρακτηριστικά.

Αναμενόμενο από την κόρη του κ. Μητσοτάκη να βγει και να μας πει ότι είναι πιο μπροστά από τα κόμματα, επομένως δε θέλει τα υπάρχοντα κόμματα και θα θελήσει τα... καινούργια.

Είναι εντυπωσιακό πώς ανερυθρίαστα η κ. Μπακογιάννη βγήκε να μιλήσει με λογική υπερκομματικού πολιτικού που ξαφνικά βγαίνει από τις στάχτες του πολιτικού συστήματος για να σώσει την Ελλάδα.

Έλεος, δηλαδή, μια βασική εκφραστής του πολιτικού συστήματος, γέννημα θρέμμα, όχι του λαού αλλά της Αγίας Οικογένειας. Η κ. Μπακογιάννη που βγήκε να ασκήσει κριτική στον κ. Παπανδρέου και τον κ. Σαμαρά τι θέλει δηλαδή; Να μας πει ότι είναι εδώ για να βγάλει τη χώρα από το τέλμα.

Έχουν γνώση οι φύλακες και μνήμη οι Έλληνες. Δεν είναι ηλίθιοι...

( φωτό απο το Taxalia: Δεν ξεχνώ....)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Oxi ki etsi avatar
    Oxi ki etsi 14/11/2010 21:31:49

    Πόση γνώση είχαν οι Έλληνες???

    Όσοι είχαν και σήμερα???

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/11/2010 21:35:03

    Το "Κίνημα της αποχής" έχει πλέον την Πασιονάριά του.

  3. irida avatar
    irida 14/11/2010 21:35:06

    Έχουν γνώση οι φύλακες και μνήμη οι Έλληνες. Δεν είναι ηλίθιοι…

    Είσαι σίγουρος γι αυτό; Γιατί η πολιτική πραγματικότητα σε διαψεύσει...Κοίτα στη Βουλή, σήμερα, προχτές...οι ίδιοι κι οι ίδιοι..Αν αυτό δεν είναι ηλιθιότητα τι είναι; Μνήμη; μάλλον μνήμη αλλά βραχυπρόσθεσμη...

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/11/2010 21:40:24

    Ναι, αυτό θέλει να πει η Ντόρα.
    Την πραμάτεια της διαλαλεί, μαγαζί ανοίγει και το διαφημίζει.
    Το πραγματικό ερώτημα είναι :
    ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;

    Το τσογλανάκι, έχοντας λάβει άτυπο χρίσμα, της δίνει έναν μικρομηχανισμό για να ανασαίνει πολιτικά, ο πιγκουΐνος-Κυριάκος εξακολουθεί να είναι επικεφαλής Τομέα, δούρειος ίππος.
    Ο Κακλ. πήρε χρίσμα. Ο Γιαννόπουλος, που υπονόμευσε την υποψηφιότητα της ΝΔ εξακολουθείς στέλεχος.

    Τα 'παμε : Ομελέττα χωρίς σπασμένα αυγά δεν γίνεται.

  5. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 14/11/2010 21:47:28

    "Έχουν γνώση οι φύλακες και μνήμη οι Έλληνες. Δεν είναι ηλίθιοι…"

    Αγαπητέ FactorX, αυτό ίσως ίσχυε κάποτε . Τώρα όμως μη βάζεις και στοίχημα. Θά χάσεις.

  6. Orestios avatar
    Orestios 14/11/2010 21:54:56

    Αναμενόμενο μιας και υπάρχει ο φόβος στην ΝΔ μην χαρακτηριστούν ως λαϊκιστές

  7. theod avatar
    theod 14/11/2010 22:00:20

    Θέλω καινούργια κουζίνα (από το νέο Κόμμα της Ντόρας) μια και έχει την πηγή!

  8. MANIA avatar
    MANIA 14/11/2010 22:10:24

    ΠΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΔΗΛΑΔΗ;

    ΣΗΜΕΡΑ:

    ΔΗΜΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ 44%

    ΔΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ 46%

    ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΚΟΙ ΤΗΣ !!!!

  9. antiparagogikos avatar
    antiparagogikos 14/11/2010 22:53:24

    Ας πούμε όλοι ένα μεγάλο ευχαριστώ -και ειδικότερα ο Αγωνιστής Πρόεδρος και όλοι οι Νδημοκράτες στους μεγάλους αγωνιστές -σε παρένθεση -Βύρωνα Πολύδωρα,Κυριάκο Μητσοτάκη ,κ.ά που αντί να βγουν στο πλευρό του Προέδρου και του Υποψηφίου μας αυτοί Τότε και μόνο Τότε που κατάλαβαν το ξεσκέπασμα αγωνίστηκαν στέλνοντας μυνήματα από τα κινητά τους χρεόνοντας οι αχρείοι πάλι εμάς ,αφου ως γνωστό ο λογαριασμός είναι στον προυπολογισμό της ΒΟΥΛΗΣ!Κύριε Πρόεδρε σπάσε αυγά για να φάμε ομελέτα!

  10. Nεφέλη avatar
    Nεφέλη 14/11/2010 23:44:02

    Γιατί όμως το Μητσοτακέικο έχασε στα Χανιά;

    • MANIA avatar
      MANIA @ Nεφέλη 14/11/2010 23:58:50

      ΟΙ ΧΑΝΙΩΤΕΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ.
      ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ....

  11. Jim avatar
    Jim 15/11/2010 00:45:54

    Αν η αναζήτηση του ΝΕΟΥ είναι η Θοδώρα μαύρα μαντάτα για την χώρα

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/11/2010 01:05:28

    "Το χειρότερον... είναι ότι η απόσπασις των αναγκαίων βουλευτών... έγινε με εξαγοράν συνειδήσεων, με τον υπουργικόν θώκον και με άλλα ακατανόμαστα μέσα"

    Οι αποστασίες είναι πάντα υπερκομματικές και για το καλόν της πατρίδος.

  13. DIMSAV avatar
    DIMSAV 15/11/2010 02:44:15

    δεν παριστανει την υπερκοματικη, την συνεχεια του μπαμπα της αναπαραγει, αποστασιας συνεχεια ειναι η κα που δεν υπεστειλε ποτε την κοματικη της ταυτοτητα, λετε να τρεχει για την διευρηνση της *παραταξης*????

  14. Μικραίνει η πιθανότητα για τη ζωτηρία της χώρας. avatar
    Μικραίνει η πιθανότητα για τη ζωτηρία της χώρας. 15/11/2010 03:16:17

    Οι εκλογές αυτές έγιναν με βάση το δίλλημα Μνημόνιο/Αντιμνημόνιο, δηλαδή με βάση το κύριο εθνικό πρόβλημα που απασχολεί την Ελλάδα.
    Άλλα τεράστια προβλήματα είναι οι Λαθρομετανάστες, και η Τουρκία.

    Το κατεστήμενο, ΠΑΣΟΚ(το κομμάτι αυτού που εξουσιάζει..., γιατί το πατριωτικό ειναι παραγκωνισμένο), Μητσοτακέικο και ΛΑΟΣ, μαζί με πολλές από τις ξεθωριασμένες αριστερές δυνάμεις, και με καίριο σύμμαχο τους τα κανάλια (τυχαίο; δεν νομίζω) κέρδισαν και αυτή την μάχη.

    Αλλά τα πράγματα ειναι ακόμη δυσκολότερα, καθοτι οι σημερινοί νέοι, το "μέλλον αυτής της χώρας", έχουν πάρει την παιδεία των τελευταίων χρόνων, πασόκικης νοοτροπίας.
    Αρκετοί απο τους ποιο συνειδητοποιημένους νέους φεύγουν στο εξωτερικό για σπουδές, ευρεση εργασίας κλπ καθοτι η χώρα παει χάλια οικονομικώς, και επειδη πλέον δημιούργειται ΓΚΕΤΟΠΟΙΗΣΗ ΙΔΕΩΝ με όλους αυτους τους μηχανισμούς που εξουσιάζουν.

    Επίπλέον, οι μετανάστες πληθαίνουν, οπώς και η πολιτική επιρροή τους, ενώ οι οικογένειες σήμερα δεν κάνουν παιδιά.

    Απο την άλλη πλευρά,
    ο Σαμαράς είναι κατά την γνώμη μου πολύ έξυπνος πολιτικά, και ίσως κατι καταφέρει.
    το ΚΚΕ με αλλαγή νοοτροπιας, ίσως έπειθε κόσμο.

    και το καλύτερο από όλα ειναι, οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να φύγει από την εξουσία ο Παπανδρέου( και τα παιδια του ειναι ακόμα πολύ νέα :P).
    Μεχρι να φυγει ομως, θα πηγαινουμε κατα διαόλου...

    Και επειδή οι μηχανισμοί, έχουν επίγνωση, και επιζήτουν διαιώνιση εξουσίας (ασχέτως ονομασίας προέλευσης) τα καμπανάκια "του νέου πολιτικού σκηνικού" τα έχουν ακούσει και προετοιμάζονται...
    (βλέπετε τα κυβερνήσεις προσωπικοτήτων κλπ...)

    και τέλος, ακόμα και να έβγαινε στην εξούσια ένας πολύ καλός ηγέτης,

    1ον) πως θα τα βάλει με τους μηχανισμούς εξουσιας, θα τον πηδούσαν με "αναρχικούς", τρομοκρατικές οργανώσεις, φωτιές, ΜΜΕ, και ολα αυτα που ζούμε.

    2ον) Αυτά που κάνει ο GAP είναι σχεδόν αδύνατον να αναστρεφούν.

    ακόμα και ο Frodo στο Lord of the Rings, είχε πιο πολλές ελπίδες,
    (αν και σε αυτόν το ταξίδι διείρκησε 2-3 μέρες, χωρίς τα συνεχιζόμενα γρκίζα διλληματα).

  15. O ΛΑΙΚΟΣ avatar
    O ΛΑΙΚΟΣ 15/11/2010 13:08:31

    Ύστερα από 25 χρόνια Ντόρο- κρατίας , οικογένειο-κρατίας και φαύλο –κρατίας η πρωθιερέια της διαπλοκής Ντόρα , συνεχίζει να βάζει τις προσωπικές φιλοδοξίες της πάνω από το συμφέρον της καταχρεωμένης πατρίδας την οποία αφαίμαξε…

    Η Ντόρα Μπακογιάννη την επόμενη Κυριακή θα ανακοινώσει την ίδρυση του κόμματος (Κίνημα Δήμο-κρατιας –Νεα Ντόρο-κρατια). .

    Ντόρα μου, άραξε στα αναρίθμητα αρχοντικά σου να λες στα εγγονάκια σου κανένα παραμύθι για τον εφιάλτη δράκουλα των Χανίων και την δρακουλίνα κοράκλα του και τους χρυσό- πληρωμένους υπηρέτες –υποτακτικούς του εσμού της Ντόρο- φαύλο- κρατίας .

    Τα γνωστά ΝΤΟΡΑΚΙΑ ( ο Μαρκογιαννάκης, ο Κιλτιδης , ο Κακλαμανουλης, ο Τατούλης κλπ) σπεύδουν να την συλλυπηθούν ,να την παρηγορήσουν, να την γηροκομήσουν...
    Ντόρα τώρα πέρασαν τα χρόνια, γέρασες και εσύ,
    σταμάτα επιτέλους να παλεύεις, σε άγονη γραμμή !!!.

    Είναι τόσο διαπλεκόμενη και τόσο σκοτεινή η Μπακογιάννη, που έχει καεί ότι και να κάνει.
    Αν στην Αθήνα έχει μερικούς οικονομισάριους οπαδούς, η επαρχία δεν θέλει ούτε ζωγραφιστή να την δει ...

    ( Πρωτοκλασάτο στέλεχος της κυβέρνησης Καραμανλή η Θεοδώρα Μπακογιάννη, διαθέτον ποικίλα ερείσματα και υπόγειους μηχανισμούς, εντός του κόμματος, εκτός του κόμματος και επί τα αυτά ολάκερου του συστήματος, φρόντιζε να κρατάει πάντα μία καταβολάδα του εαυτού της χλωρή και έτοιμη για νέες περιπέτειες. Όσο αποτελούσε καλομαθημένο δενδρύλλιο μες στο εύφλεκτο, γέρικο δάσος, έσκαβε γύρω της αντιπυρική ζώνη. Συμμετείχε και δε συμμετείχε. Ήθελε και δεν ήθελε. Μπορούσε και δεν μπορούσε. Την τραβάγανε κι ας έκλαιγε.
    Ήταν τόσο φευγάτη ώστε να μπορεί να επιστρέψει, τόσο τιμωρημένη ώστε να την ξανακανακέψουν στα γόνατά τους οι κηδεμόνες της, τόσο αμαρτωλή ώστε να κατορθώσει ν’ αγιάσει.
    Κομίζει τώρα τη νέα της πρόταση και κανείς δε δείχνει διατεθειμένος να κάνει τη σύνδεση με τα προηγούμενα.)
    Η παρουσία και μόνον αυτού του φθηνού κλώνου του Μητσοτακισμού
    ( ενσάρκωση της διαπλοκής, της αναξιοκρατίας, της κενότητας και της παντελούς έλλειψης αρχών και ιδεολογίας ) στην πολιτική σκηνή υποβαθμίζει το επίπεδο της πολιτικής ζωής της πατρίδας μας και αποτελεί τροχοπέδη για την ανάταση της χώρας.

    Είμαστε όλοι έτοιμοι στις 21 του Νοεμβρη να ανοίξουμε τη μεγάλη αγκαλιά της Δημοκρατίας και να υποδεχτούμε την αδιάφθορη ,αρχομανή και άπληστη Ντόρα….με κλούβια αυγά και ξινισμένο γιαούρτι…