#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/11/2012 19:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλεος πλέον με τους "Μπαχαλάκηδες"

[caption id="attachment_188527" align="alignnone" width="600" caption="Φωτο: Antinews"][/caption]

Δεν είναι καθόλου τυχαίο. 100.000 άνθρωποι ειρηνικά περικύκλωσαν τη Βουλή διαμαρτυρόμενοι για τα μέτρα. Και ω του θαύματος, μια μερίδα μπαχαλάκηδων άρχισαν τις μολότοφ κατά των αστυνομικών, τα ΜΑΤ απάντησαν με χημικά, ήρθε και ο… Αίαντας να ρίξει νερό με αποτέλεσμα μπάχαλο.

Παρ΄ όλα αυτά ο κόσμος που είχε σκορπιστεί στους γύρω δρόμους συγκεντρωνόταν ξανά στην πλατεία Συντάγματος και τη λεωφόρο Αμαλίας.

[caption id="attachment_188530" align="alignnone" width="600" caption="Φωτο: Antinews"][/caption]

Πότε επιτέλους θα σταματήσει η δράση των μπαχαλάκηδων, των προβοκατόρων που κάνουν άνω – κάτω τις διαδηλώσεις και διαλύουν ότι καλό πάει να χτιστεί κάθε φορά. Ποιοι είναι αυτοί; Είναι εγκάθετοι του κράτους ή όργανα εκείνων που θέλουν τον κόσμο υποτελή;

Τελικά, τόσο η δυνατή βροχή όσο και ο καταιγισμός δακρυγόνων διέλυσαν το μεγαλύτερο μέρος των διαδηλωτών. Αρκετοί αντιμετώπισαν αναπνευστικά προβλήματα ενώ πληροφορίες κάνουν λόγο για τραυματίες από τις συγκρούσεις με την αστυνομία. Κατά τη διάρκεια της διαδήλωσης έγιναν πέντε συλλήψεις και 103 προσαγωγές.

Επίσης,τραυματίστηκαν πέντε πολίτες και επτά αστυνομικοί.

[caption id="attachment_188531" align="alignnone" width="600" caption="φωτο: Antinews"][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αβαρία avatar
    αβαρία 07/11/2012 19:38:36

    70000 Δηλαδή μόλις τ0 7% του λαού διαμαρτύρεται για τα μέτρα. Οι υπόλοιποι προφανώς αντιλαμβάνονται αυτό που λέει ο Σαμαράς, οτι δηλαδή αυτά τα μέτρα είναι μονόδρομος για τη σωτηρία της Πατρίδας και θα προσπαθήσει να είναι τα τελευταία....

    • someone avatar
      someone @ αβαρία 07/11/2012 22:18:16

      αντε να οργανωσεις και εσυ μια σγκεντρωση υπερ των μετρων

      • kouvari avatar
        kouvari @ someone 07/11/2012 22:36:25

        Με αρχηγο τον Αδωνι.....

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ αβαρία 08/11/2012 01:19:04

      ...το 0,7%...

      • Αριστερός Προβοκάτορας avatar
        Αριστερός Προβοκάτορας @ ΑΡΚΑΣ 09/11/2012 15:48:35

        Και από αυτούς η συντριπτική πλειοψηφία κομμουνισταί...

  2. alex23 avatar
    alex23 07/11/2012 20:09:04

    κατι ξερανε στο συριζα που λεγανε οτι το οργανωσανε σημερα καλυτερα απο χθες..

  3. Tassos avatar
    Tassos 07/11/2012 20:11:41

    Ποιοί προβοκάτορες? Οι τελευταίες κουκούλες που κατέβηκαν έδειξαν μέλη της νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ

  4. Βασίλης Γκιώνης avatar
    Βασίλης Γκιώνης 07/11/2012 20:12:25

    "Ποιοι είναι αυτοί; Είναι εγκάθετοι του κράτους ή όργανα εκείνων που θέλουν τον κόσμο υποτελή;"...

    Άλλοι μιλούνε για εγκάθετους, άλλοι μιλούνε για όργανα, άλλοι μιλούνε για "βαλτούς" από την Αστυνομία, άλλοι για χαφιέδες της ασφάλειας...

    Όταν πιάνουνε μερικούς από δαύτους επ' αυτοφόρω με τις μολοτοφ στα χέρια, ως δια μαγείας ανήκουνε επί σειρά ετών όλοι στον αντεξουσιαστικό χώρο...

  5. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 07/11/2012 21:12:20

    Η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχουν 'μπαχαλακηδες' υπαρχουν μονο ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ , γιατι το τραμπουκοι το κανετε μπαχαλακηδες ? Επειδη ειναι της ακρας αριστερας ? γιατι οι βουλευταδες της ΣΥΡΙΖΑΣ τρεχουν να ελευθερωσουν οποιον απλυτο κουκουλοΦΛΩΡΟ πιανουν οι αστυνομικοι ? Γιατι γεμιζουν τους τοιχους μετα κλαιγοντας στα 'λεφτερια στον ταδε' και 'λεφτερια στον δεινα' ?? αφου ειναι 'συνεργατες' δηθεν της αστυνομιας ας τους αφησουν να σαπισουν μεσα ΓΙΑΤΙ ΚΩΛΟΤΡΙΒΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΞΩ ? απλα γιατι ειναι ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ γιαυτο τρεχουν και αρχιζουν τα λεφτερια στον ταδε - λες και ειναι γκαστρωμενος. Να τους λετε με το ονομα τους = ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ μην ντρεπεσθε... δεν ειναι ωρες για ντροπες. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ.

    • Chris avatar
      Chris @ Νικηφορος Φωκας 08/11/2012 01:35:24

      @ Φωκάς. Πες τα. Τους φάγαμε στη μάπα στα ΑΕΙ.

  6. Αιμίλιος avatar
    Αιμίλιος 07/11/2012 21:14:14

    Αφού αδελφοί κάθεστε και τους ανέχεστε καλά κάνουν.
    Πρώτα πρώτα οι ίδιοι οι διαδηλωτές πρέπει να τους στριμώξουν σε καμμιά γωνία και να τους εξηγήσουν τι εστί βερύκοκο και μούσμουλο.
    Αν περιμένεται από τους μπάτσους να κάνουν κάτι τέτοιο είστε τελείως γελασμένοι.
    Στην γωνία λοιπόν και εκτός από τις κουκούλες βγάλτε τους και τα παντελόνια......................
    Αντε γιατί το πράγμα χόντρυνε πολύ, μα πάρα πολύ.

    • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΟΛΛΑΤΟΣ avatar
      ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΟΛΛΑΤΟΣ @ Αιμίλιος 07/11/2012 22:35:15

      Όποιος πολίτης τους ακουμπήσει θα γευθεί την ακραία οργή της Δικαιοσύνης. Άλλο ο οργισμένος πολίτης που διαμαρτύρεται για την εξαθλίωση που τον ρίχνουν οι κυβερνήσεις τα τελευταία χρόνια. Και άλλο ο ταραξίας κουκουλοφόρος που παρέχει έργο στήριξης στην εκάστοτε κυβέρνηση με το να δίνει την αιτιολογία στα κατευθυνόμενα από την κυβέρνηση μέσα καταστολής να αρχίσουν επίθεση κατά του πλήθους. Τράβηξε πια πολύ καιρό αυτή η αναμασημένη δικαιολογία. Και ηλίθιες μαϊμούδες να ήμασταν θα είχαμε καταλάβει τι κρύβεται πίσω από τους καραγκιόζηδες μπαχαλάκηδες και «ακροαριστερούς ταραξίες». Αρκετά με το δούλεμα παίδες. Βρείτε κάποιους άλλους χαρακτηρισμούς και αιτιολογίες. Μόνο μην αποκαλύψετε από πού παίρνουν μισθούς ή ίσως και ουσίες.

  7. Chris Theocharis avatar
    Chris Theocharis 07/11/2012 21:31:29

    Μπράβο πες τα! Όλοι οι τραμπούκοι να συλλαμβάνονται και να σαπίσουν...από όλες τις αποχρώσεις του φάσματος, κυρίως από το μαύρο και το πορτοκαλί που λόγω ηλιθιότητας είναι και οι πιο επικίνδυνοι!

  8. Kostas avatar
    Kostas 07/11/2012 22:10:22

    Και τελικά ποιους ευνόησαν οι μπαχαλακηδες. Τον ΤΣΙΡΙΖΑ ή την τρόικα εσωτερικού?

  9. aggelosview avatar
    aggelosview 07/11/2012 22:57:12

    Στο left.gr μπορείτε να βρείτε ενα διαφωτιστικό βίντεο με τους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ να ελέγχουν ασφαλίτες. Δείχνει και φάτσες αστυνομικών. Μιλάει και η "νομική βοήθεια". Αυτή που διαφημίζει το indymedia. Με 600€ καθαρίζεις. Τσάμπα. Μια γνωστή βαρέθηκε να τους πληρώνει για τον μοσχαναθρεμμένο κανακάρη της, και αποφάσισε να του πληρώσει μεταπτυχιακά στο εξωτερικό που της στοίχιζαν λιγότερο.
    Δείχνει και το βαμμένο άγαλμα στα Προπύλαια. Αυτή είναι η αισθητική τους.
    Το όνειρό τους, ο εφιάλτης μας.

  10. pipis avatar
    pipis 08/11/2012 02:57:34

    Καλά ας μη γίνονταν επεισόδια και θα σου 'λεγα πόσοι θα κατέβαιναν.

  11. pipis avatar
    pipis 08/11/2012 02:58:41

    Και που θες να ανήκουν δηλαδή, στη νεολάια του Πασόκ;

  12. Θησειώτης avatar
    Θησειώτης 08/11/2012 07:47:45

    Αφού δεν έκαναν ελέγχους τα μούτρα του σύριζα, εμφανίστηκαν οι μπαχαλάκηδες. Βάλτε τώρα τους συριζέους στα ματ.

  13. lord tanamo avatar
    lord tanamo 08/11/2012 10:01:38

    Μα τον τσίριζα φυσικά,δε βλέπεις τι γράφει ο Φωκάς ; Όλα τα ξέρει αυτός.

  14. diafanos avatar
    diafanos 08/11/2012 12:23:13

    Δυστυχώς ο Αίαντας βγήκε πρώτος, μόνο για να προκαλέσει τα όσα ακολούθησαν φυσικά. Μέχρι τη στιγμή που εμφανίστηκε δεν είχε γίνει τίποτα. Γνώριμες τακτικές με τις οποίες βέβαια τσιμπάνε ορισμένοι θερμόαιμοι, γι'αυτο γίνονται άλλωστε.
    Ο αποκλεισμός δε περιφερειακά του Συντάγματος μετά τις 7.30 για να μη ξανασυγκεντρωθεί κόσμος πολύ δημοκρατικός ως συνήθως.