06/06/2011 10:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλεος πια με τους πρωθυπουργικούς συμβούλους!

Από τότε που έγινε πρωθυπουργός ο κ. Παπανδρέου, έχω βαρεθεί να μετράω τους συμβούλους του!

Έλληνες και ξένους.

Αμερικανούς και Ευρωπαίους.

Διάσημους και ..άσημους!

Έχασα το λογαριασμό!

Αμφιβάλλω αν ξέρει και ο ίδιος πόσους συμβούλους έχει!

Και να ξέρει, πότε βρίσκει  χρόνο να τους συμβουλεύεται όλους αυτούς τους ...συμβούλους;

Μήπως και αυτός είναι ένας λόγος που τους τελευταίους μήνες η κυβέρνηση έχει παραλύσει;

Μήπως με τόσους συμβούλους, έχουν πάψει πια να σκέπτονται  και βαρέσανε διάλυση, απ' την πολλή ανάλυση;

Ο τελευταίος σύμβουλος για τον οποίο ενημερωθήκαμε είναι ο κ.  Γιώργος Γλυνός.

"Σύμβουλος επι Ευρωπαϊκών Υποθέσεων".

Δεν τον ξέρω τον  άνθρωπο.

Όπως γράφει το ΒΗΜΑ ο κ. Γλυνός είναι φίλος του Ολι Ρέν και επί χούντας...έβαζε βόμβες!

Τώρα να υποθέσω  οτι θα προσπαθεί να μαζέψει τα συντρίμμια που δημιουργεί ο Γιώργος!

Κ.Ρ.

ΥΓ. Αλήθεια  πόσο κοστίζουν στον ελληνικό λαό όλοι αυτοί οι πρωθυπουργικοί σύμβουλοι;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. σίγουρος avatar
    σίγουρος 06/06/2011 10:31:17

    Δεν είνα σύμβουλοι. Υποβολείς είναι.

  2. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 06/06/2011 10:56:18

    ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΔΑΝΙΑ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΥΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ.

  3. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 06/06/2011 10:58:54

    ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΡΑΤΙΚΟ ΜΥΣΤΙΚΟ... ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ!!!
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΣΠΟΤΑΚΙ ΤΩΝ 20 ΜΗΝΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
    ΦΟΒΕΡΟΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ Ο ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ!!!!

  4. juliet avatar
    juliet 06/06/2011 11:17:15

    Οι γύφτοι μυριστήκανε πλιάτσικο και πλακώσανε.Την Παρασκευή ήμουνα Λαρίσσα ο κόσμος σε απόγνωση,τα έξοδα τρέχουνε στα ταμεία τα χρήματα μετρημένα.Ανθρωποι στο σταθμό που ζητούν 50λεφτά για εισητήριο,τα γνωστά.Οι σιδηροδρομικοί συζητούν για τις μετατάξεις ,για τις απολύσεις με αντικατάσταση νέων πιο φτηνών,μιλούνε για το ξεπούλημα της περιουσίας ,της ιδιοκτησίας του Ελληνικού κράτους.
    Τους είπα ,συνεννοηθείτε με τους γύφτους ,ξυλώστε τα πάντα ,πουλήστε το μέταλλο και κρατήστε το κεφάλαιο.Οταν θα έρθουνε οι αγοραστές να μην βρούνε τίποτε,αγοράστε εσείς με τα χρήματα απο τα κλεμμένα και γίνεται αφεντάδες της Ελλάδας.
    Τι πιό έξυπνο είναι το ΓΑΠ;Εμείς πληρώνουμε και αυτοί τρώνε και καλύπτονται πίσω απο τερτίπια αλητείας και όλα νόμιμα .
    Σήμερα ,ξανα αρχίσανε να λένε οτι είχε από τον Σεπτέμβρη του '09 ήτανε όλα δρομολογημένα.
    Αν θες να κάνεις τη δουλειά σου ή την κάνεις μόνος σου και δεν το ξέρει κανείς
    η έχεις τον Πύργο της Βαβέλ και πάλι δεν ξέρει κανείς τι κάνεις για λόγους ευνοήτους,χάνονται όλα στο λαβύρινθο της πολυκοσμίας και δυσοσμία!
    Κώστα,έξυπνος είσαι για ρωτάς πόσο κοστίζουν;Τόπε...τόπε...ο παπαγάλος ...
    λεφτά υπάρχουνε....και περιμένουνε τον κατάλληλο για να σκάσουνε μύτη.

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 06/06/2011 11:24:08

    Μέτρησα τουλάχιστον 88!!!!!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Νίκος Αργεάδης 06/06/2011 11:26:17

      Mπα, θα σου έχουν ξεφύγει μερικοί!
      Πάντως, χαρά στο κουράγιο σου..
      Η αντιπολίτευση δεν ενδιαφέρεται να τους ...μετρήσει;

      • pikras57 avatar
        pikras57 @ Κώστας Ροδινός 06/06/2011 11:46:10

        Θα ήταν ενδιαφέρον να έχουμε την λίστα όλη...και των μυστικοσυμβούλων που κατά καιρούς βγάινουν στην επιφάνεια ....και αμοίβονται

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Κώστας Ροδινός 06/06/2011 12:01:36

        Η αντιπολίτευση αγαπητέ Κώστα δεν ασχολείται με ποταπά και χαμερπή πράγματα και με λαϊκισμούς. Θα την επιτιμήσουν και οι 32 διανοούμενοι που υπέγραψαν τη διακήρυξη κατά του λαϊκισμού (οι μισοί είναι αρθογράφοι της "Καθημερινής"). Η αντιπολίτευση είναι υπεράνω, γενικώς...
        Δεν είδες που δεν θίγει καν την κατάσταση στο Κέντρο της Αθήνας;
        Είναι αντιπολίτευση-Λουδοβίκος...

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ Κώστας Ροδινός 06/06/2011 13:15:55

        Δεν ξέρω Κώστα, αλλα ελπίζω να μάθουμε από την "ανοιχτή κυβέρνηση aka opengov.gr" και με πόσα αμοίβονται. Να κρατήσω την αναπνοή μου; Χαχαχαχαχαχαχα!

  6. Y. avatar
    Y. 06/06/2011 11:30:18

    Ε, αν ο κος Γλυνός έβαζε βόμβες, να του δώσουμε και σύνταξη αντιστασιακού. Πως αλλιώς να τιμήσει η Ελληνική Πολιτεία τέτοιο ταλέντο. Μόνο που απορώ, πως τόσο καιρό δε τον είχαμε ανακαλύψει

  7. pikras57 avatar
    pikras57 06/06/2011 11:49:13

    αλήθεια συσκέπτεται με τους συμβούλους αυτούς?????
    ..και κάτι ενδιαφέρον: ΟΛΟΙ οι σύμβουλοι-παρασύμβουλοι με δηλώσεις τους εμφανίζονται με διαφορετική απόψη από αυτή του ΓΑΠ ..και πάντα απέναντι

  8. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/06/2011 11:58:36

    Οι συγκεκριμένοι "πρωθυπουργικοί σύμβουλοι" είναι σαφές ότι δεν κάνουν τίποτα και βασικό κριτήριο πρόσληψή τους είναι πίστη τους στην "προοδευτική διακυβέρνηση", την καραμέλλα που αναμασά ο άσχετος ΓΑΠ. Είναι εντούτοις χρήσιμοι, στους εαυτούς τους και τις οικογένειές τους, αφού με το να πουλάνε "συμβουλές" ζουν πλουσιοπάροχα αυτοί και οι δικοί τους.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/06/2011 12:05:26

    Χ συμβουλοι
    επι
    Χ+1 συμφεροντα ο καθενας
    επι
    Αποψεις φίλων
    επι
    θεσεις Τροικας
    =
    ΓΑΠ-ΝΧ αναποδα στο κανοε.. με το κεφαλι στο νερο !

    ΠΠ

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/06/2011 12:08:34

      ΠΠ,
      Μόνο Χ+1;

      • pikras57 avatar
        pikras57 @ Κώστας Ροδινός 06/06/2011 12:13:17

        Χ χ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 06/06/2011 12:17:59

        Που ησουν χθες?? μετρουσες τους συμβουλους ΓΑΠ-ΝΧ ?? χαχαχα

        ΠΠ

  10. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 06/06/2011 14:10:32

    Έμμισθοι αυλοκόλακες είναι...
    Σιγά τους σύμβουλους...

  11. Κτησιας avatar
    Κτησιας 06/06/2011 15:34:27

    Παρέα με τον Σημίτη τις βάζανε ? Πράκτορες και εισπράκτορες......

  12. dacord avatar
    dacord 06/06/2011 16:07:22

    Ο μισος προυπολογισμος της Ελλαδος εχει "φαγωθει" στα ταξειδια του ανεκδιηγητου γαπα και τα αλλα "μισα" στους συμβουλους αυτουνου του ανεκδιιηγητου φιογκου!!!

    Ρε μιλαμε! Εκανε πωλητηριο στον "γιουνκερ" και μετα .."παρηγγειλε" το πρωθυπουργικο τζετ να ερθει αδειο απο Αθηνα για να τον παει στο ..¨Λονδινο" για να γευματισει σε καποιο εστιατοριο του Λονδινου!!!

    Δεν νομιζω οτι η κρεμαλα ειναι μια ¨σωστη τιμωρια"για αυτον..
    ΟΧΙΙΙΙΙ ..

  13. Κώστας avatar
    Κώστας 06/06/2011 23:18:16

    Γιατί αυτός του πλερώνει!!!!!!!

  14. Αγανακτησμένος μετανάστης avatar
    Αγανακτησμένος μετανάστης 07/06/2011 14:15:33

    Είχε και 3-4 τούρκoυς συμβούλους κάποτε

  15. anemos uk avatar
    anemos uk 07/06/2011 16:36:55

    Αν φυγει ο Προθυπουργος και μεινουν οι συμβουλοι ισως γινουν καλυτερα τα πραγματα, διοτι νομιζω πως δεν τους ακοθει η και δεν τους καταλαβαινει....ειναι λιγακι αργος (παντως ο πατερας του ειχε 220 και αυτος εχει 250)

  16. ΖΑΡΙΑΝΟΣ avatar
    ΖΑΡΙΑΝΟΣ 07/06/2011 19:05:24

    Σε κάθε ξεχαρβάλωμα που κάνουν (π.χ. Καποδίστριας- Καλλικράτης), ξεμένουν κάποιοι δικοί μας χωρίς δουλειά.
    Τους πρότειναν για να τους βολέψουν στο Δημόσιο αλλά ποιός θα περνούσε τον ΑΣΕΠ.
    Για να μην ανεβαίνουν λοιπόν τα ποσοστά ανεργίας, τους κάνανε συμβούλους.
    Έεε, όχι που δεν θα βρίσκανε τη λύση!
    Οι ιδέες είναι ακριβές! πληρώνετε ζώα!