#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/04/2012 22:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλεος! Μιλάει και η ... Φώφη!



Βγήκε, ο ορισμός του πολιτικού τίποτα, η Φώφη να  καταγγείλει τον Πρόεδρο της ΝΔ για αλαζονεία, για μικροκομματικές σκοπιμότητες και να τον...συμβουλέψει να ...αντιληφθεί το ατόπημά του! Όλα αυτά τα διέπραξε ο  Σαμαράς επειδή στη σημερινή συνέντευξή του στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, επιμένει για την ανάγκη αυτοδυναμίας.

Κοίτα ποιός μιλάει!

Και συ Αντώνη μου, πώς ...τόλμησες;

Την επόμενη φορά να ζητήσεις  την ..άδεια της Φώφης!

Η Φώφη ταλαιπωρεί τον πολιτικό βίο της χώρας μας κάνοντας καριέρα με διαβατήριο το όνομά του πατέρα της. Από έργο μηδέν, όπου και αν πέρασε.

Ήταν υπερνομάρχης και στις εκλογές του 2007 δεν ήξερε ότι έχει κώλυμα εκλογιμότητας!

Μια και μιλάει για μικροκομματικές σκοπιμότητες, η κυρία Φώφη ήταν στην Ελλάδα ή βρισκόταν σε άλλο πλανήτη, όταν το 2009 ο ΓΑΠ απειλούσε με ανατροπή την Κυβέρνηση Καραμανλή με αφορμή την εκλογή Προέδρου της Δημοκρατίας;

Ήταν στην Ελλάδα, όταν στις εκλογές του 2009, κραύγαζαν «λεφτά υπάρχουν»;

Είχε ακούσει τίποτα η Φώφη, όταν στις δημοτικές εκλογές του 2010, ο ΓΑΠ απειλούσε με ..εκλογές, αν δεν ψηφιστούν οι υποψήφιοί του;

Λοιπόν, επειδή οι πασόκοι δεν παίζονται και όταν τους συμφέρει προσποιούνται ότι έχουν μνήμη χρυσόψαρου, εκεί στη Ν.Δ. να μην αφήνουν τίποτα να πέφτει κάτω.

Και να τους απαντάνε όπως τους χρειάζεται.

Γιατί έχει δίκιο ο φίλος μου Πάνος, «η αυτοδυναμία δεν κερδίζεται με καλούς τρόπους, ούτε με εκθέσεις ιδεών»!

Και κάτι τελευταίο:

Θα ρωτάω κάθε φορά:  Η κυρία Φώφη συνεχίζει να λαμβάνει εκείνη την αργομισθία από την Εθνική Τράπεζα, όπου ως γνωστόν είχε τοποθετηθεί μετά απο εξαντλητικές, αντικειμενικές, αμερόληπτες, αξιοκρατικές και αδιάβλητες εξετάσεις ...

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/04/2012 23:15:25

    h--p://www.elzoni.gr/html/ent/221/ent.20221.asp

  2. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 02/04/2012 00:00:53

    Η Φώφη είναι απόδειξη για την εκ του μηδενός δημιουργία (του κόσμου, της πολιτικής καριέρας κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ).

    Κατόπιν αυτού, ας αναφωνήσωμεν όλοι μαζί : Ζήτω το Έθνος !

  3. airman avatar
    airman 02/04/2012 00:57:17

    Καλό είναι να της θυμίσουμε ότι ο Μπενίτο στη συζήτηση που έγινε στη Βουλή τον Ιούλιο για το μεσοπρόθεσμο, κατηγόρησε ευθέως το Σαμαρά ότι προτάσσει το κομματικό συμφέρον έναντι της εθνικής ανάγκης, μεφμόμενος την υπευθυνότητά του. Στην πορεία όμως διαψεύσθηκε πλήρως, καθόσον ο Σαμαράς όταν η χώρα βρέθηκε στο χείλος του γκρεμού παρέκαμψε κάθε συμφέρον (ακόμα προσπαθεί να εξηγήσει γιατί) και ανέλαβε την ευθύνη συμμετοχής στην Κυβέρνηση συνεργασίας, σταθμίζοντας το εθνικό συμφέρον.
    Ο Μπενότι και ο ΓΑΠ τί στάθμιζαν όταν πανυγήριζαν για τη συμφωνία της 21ης Ιουλίου, τί στάθμιζαν όταν και όπως έφευγε η Τρόικα το Σεπτέμβριο, τί στάθμιζαν όταν ο ΓΑΠ ανακοίνωνε το δημοψήφισμα (με το οποίο συμφώνησε ο νυν αρχηγός του ΠΑΣΟΚ) και οδηγήθηκε η χώρα με το ένα πόδι στο κενό;
    Ως εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ μπορεί να δώσει απαντήσεις;

  4. Δεξιος avatar
    Δεξιος 02/04/2012 05:42:10

    Η ομορφονια "κ.φωφω" λαμβανει και την συνταξη του πατερα της,ως ανυπαντρη κορη ...

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 02/04/2012 09:57:49

    Η ...ποιά Φώφη; Χα, χα, χα, χα!

  6. Dexi Extrem avatar
    Dexi Extrem 02/04/2012 10:58:49

    Στο πλούσιο βιογραφικό της πρωτεύουσα θέση έχει η μεγαλειώδης νίκη κατά της εμπνευσμένης επιλογής του Τζανετάκου.

  7. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 02/04/2012 20:18:24

    Ποιός ξέρει τι γραμμάτια ξεπληρώνει ο Μπέννυ,ολόκληρο κόμμα πήρε να μη βολευτούνε τα δικά μας παιδιά,μετά έχει και αυτός παιδιά και θα έχει την απαίτηση αύριο μεθαύριο να του τα προσέξουνε.Μπορεί να δούμε τώρα να γυρίζουν στο κόμμα όλα τα παραπεταμένα παιδιά του ΠΑΣΟΚ(Κουλουρης,Πάχτας,Τσαχατζόπουλος,Τζουμάκας και λοιποί γνωστοί και μη εξαιρετέοι) προκειμένου όπως λέει ο αρχηγός του να έρθει πρώτο κόμμα.ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΜΑΣ