#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/11/2011 15:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκτακτο: ανεξαρτητοποιείται ο Γιώργος Παπανδρέου !!!



Εκτακτο ανακοινωθέν: Από ώρα σε ώρα φτάνει στη Βουλή επιστολή ανεξαρτητοποίησης του... Γιώργου Παπανδρέου ο οποίος διαφωνεί κάθετα με τις κινήσεις πανικού του... πρωθυπουργού.

Τι άλλο να πούμε γι' αυτή την κυβέρνηση. Μόνο αστεία μπορούμε να κάνουμε μέσα στην πολιτική μαυρίλα και το αδιέξοδο που μας έριξε ο κ. Παπανδρέου με τις εμμονές του.

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι το βράδυ εκτιμάται ότι τουλάχιστον 10 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ θα δηλώσουν ξεκάθαρα την αντίθεσή τους στο δημοψήφισμα και θα αποχωρήσουν από την Κ.Ο. ανοίγοντας το δρόμο για νέες εξελίξεις. Πληροφορίες άλλωστε λένε ότι και ένας εκ της κίνησης των τριών, ο Αν. Λοβέρδος, είπε ότι θα πάει στην κυβερνητική σύσκεψη και θα διαφωνήσει ανοικτά με το δημοψήφισμα.

'Ηδη εκτός από την Αποστολάκη την έκανε και άλλη πολιτική φίλη Βενιζέλου, η Εύα Καιλή

Πλέον όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά, αλλά μάλλον φαίνεται να εξαναγκάζεται σε παραίτηση ο κ. Παπανδρέου ή στην επιλογή της κυβέρνησης εθνικής ενότητας ώστε να πάει η χώρα σε εκλογές, αφού πρώτα εξασφαλιστεί η συμφωνία των Βρυξελλών και η 6η δόση του δανείου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. promitheas avatar
    promitheas 01/11/2011 15:37:04

    Αυτός έχει ανεξατητοποιηθεί από την υπευθυνότητα προ πολλού.

  2. Mind the Gap avatar
    Mind the Gap 01/11/2011 15:39:51

    Σταματήστε τον, πριν ΓΑΠήσει τα πάντα....

  3. Τ-Rex avatar
    Τ-Rex 01/11/2011 15:44:13

    Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, κ. Γεώργιος Α. Παπανδρέου, σε έκτακτη ανακοίνωση του, διαφωνεί ριζικά με τη δήλωση ανεξαρτητοποίησης που υπέβαλλε νωρίτερα ο πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, κ. Γ.Α. Παπανδρέου προς το Πρωθυπουργό, κ. ΓΑΠ. Πλήθος ψυχολόγων συρρέουν στο Μέγαρο Μαξίμου με σκοπό να λύσουν το γόρδιο δεσμό που δημιουργήθηκε.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Τ-Rex 01/11/2011 15:49:36

      Οσοι περιμένουν να δουν τον ΓΑΠ στο Γουδί, θα απογοητευθούν οικτρά. Του έχουν ήδη κλείσει θάλαμο Α΄ θέσης στο Δαφνί.

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 01/11/2011 15:46:04

    Ο Μητσοτάκης εχθές κάλεσε τους βουλευτές του να τον ρίξουν. Στην ψύχρα. Ο δρακουλιάρης παππούς έχει post-doc σε τέτοια θέματα. Θα ήταν απίθανο ο ερασιτέχνης του χειρίστου είδους ΓΑΠ να μπορούσε να τα βγάλει πέρα μαζί του.

    Εντωμεταξύ, γράφεται ότι ο Γερμανός με το καροτσάκι τηλεφωνήθηκε με τον Βενιζέλο που ήταν ξάπλα με κοιλόπονο και του εξήγησε, ευγενέστατα (πάντα...), ότι αυτά περί δημοψηφίσματος ήταν κάπως....άτοπα και ότι είχε δώσει εντολή να επανεργοποιηθούν κάποιοι φούρνοι που παρήγαν κάποτε σαπούνι από ζωϊκό λίπος (από πρωτεύοντα ζώα...) και είχαν χρόνια να λειτουργήσουν. Επίσης, λέγεται ότι ο Γερμανός πληροφόρησε τον Χοντρό, εντελώς συμπτωματικά, ότι εγκαινιάσθηκε το νέο δρομολόγιο του ΟΣΕ Θεσσαλονίκη-Νταχάου και ότι θα του κάνει την τιμή να τον έχει πρώτο επιβάτη, σε 1η θέση, με μπόλικο φαγητό (για περαιτέρω πάχυνση)....
    Οπότε ο Βενιζέλος αντιλήφθηκε ξαφνικά πως πρώτη φορά σήμερα έμαθε για δημοψήφισμα (οποία έκπληξις!) και αίφνης άλλαξε γνώμη....

    • juliet avatar
      juliet @ ΒΙΣ 01/11/2011 16:04:18

      Μήπως έπαθε κρίση πανικού ,ένοιωσε την απειλή και βγήκε στο δρόμο και η μόνη μεγάλη πόρτα που ήτανε ανοιχτή εκείνη την ώρα της κλινικής;Σου λέει εδώ θα έχω άσυλο,άρρωστο άνθρωπο θα με λυπηθούν.

  5. mind trap avatar
    mind trap 01/11/2011 15:48:14

    Να μία καλή ευκαιρία για την Μπακογιάννη και τον Καρατζαφέρη που ζητούσαν κυβέρνηση εθνικής ενότητας - σωτηρίας.
    Ας συνδράμουν ανοικτά υπέρ του ΓΑΠ και ας δώσουν του βουλευτές τους για να στηρίξουν την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ, άρα και την κυβέρνηση.
    Είναι η ευκαιρία που ζητούσαν.
    Και μετά δημοψήφισμα.
    Νομίζω ότι έτσι και ο ΓΑΠ θα χαρεί, και η Ντόρα - Καρατζαφέρης.

  6. markos avatar
    markos 01/11/2011 15:52:35

    Η ΝΔ τωρα θα ξεποουλησει τα παντα αυτα που τοσο καιρο ακουγαμε και δεν βλεπαμε

  7. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 01/11/2011 15:54:47

    Τελευταίες ώρες του αυτοκράτορα Κόμμοδου,ανάξιου γιού του Μάρκου Αυρηλίου σε έκδοση οπερέτας!!!

  8. ataktos avatar
    ataktos 01/11/2011 16:05:30

    αποφάσισε λένε να φορολογήσει... τα 3,5 εκ.τον.του .. μαύρου πετρελαίου!!!! ..

  9. Gladiator avatar
    Gladiator 01/11/2011 16:19:40

    Circus Maximus - Ave GAP, morituri te salutant!

  10. Avanti avatar
    Avanti 01/11/2011 16:21:46

    Καμία ανεκτικότητα για τον ΓΑΠ & τα τσιράκια του. Οχι Κορυδαλλούς κλπ., νταμάρι, ναι νταμάρι κύριοι να σπάει πέτρες 20 ώρες το 24ωρο στο υπόλοιπο της ζωής του. Αυτό του αξίζει. Είπε κατ' επανάληψιν ψέματα στον Ελληνικό λαό, τον εκβίασε και τον εκβιάζει, τον οδήγησε στην χρεοκοπία, τον ρεζίλεψε σ' όλο το κόσμο... άκου κορυδαλλό...

    • Ρομαντικος avatar
      Ρομαντικος @ Avanti 01/11/2011 18:43:49

      Σωστα! Μας γ@*&%$ και θα τον πληρωνουμε κι απο πανω;

  11. Ταραχή avatar
    Ταραχή 01/11/2011 16:42:46

    Ο mind trap έγραψε κάτι που είναι σωστό και εφαρμόσιμο.Αυτή η εξέλιξη με τι ποσοστά παίζει άραγε;

  12. johny avatar
    johny 01/11/2011 16:44:19

    θα σας πω εγώ γιατί ο γαπ κανόνισε να πάει κάννες αύριο. παρακαλούνται οι αστυνομικές και εισαγγελικές αρχές της χώρας να απαγορεύσουν την έξοδο από τη χώρα του πρωθυπουργού. αυτός είναι ικανός με πρόσχημα τις κάννες να μη ξαναπατήσει πίσω....μάλιστα πληροφορίες που διέρευσαν αναφέρουν ως προορισμό τον Νίγηρα.προφανώς παει να βρει τον αδερφο σοσιαλιστή γιο Καντάφυ........

  13. σταρατα avatar
    σταρατα 01/11/2011 17:12:03

    ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΓΑΠ.ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΕΙ ΑΥΤΟ .ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΩΚΟΠΕΙ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΥΡΙΟ ΤΟΥΣ ΜΟΥΝΤΙΣ ΦΙΤΣ Κ.Τ.Λ.Π ΝΑ ΜΑΣ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΩΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΑ ΣΙ ΝΤΙ ΕΣ.ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ Ν ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΠΑΧΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

  14. Nikolas avatar
    Nikolas 01/11/2011 17:36:58

    Ατσίδας ο ΓΑΠ, αφού τα έκανε μπάχαλο, κατόπιν σχεδίου, έρχεται με το δημοψήφισμα και μας λέει ψηφίστε ΝΑΙ για να μην σας φέρω την ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ...

  15. Απορία avatar
    Απορία 01/11/2011 17:55:01

    Είναι βέβαιον ότι ο μακαρίτης ο πατέρας του θα είχε πει κάποτε:

    "Αν είναι να πέσω με αποστασία να μην πεσω από κανέναν μητσοτάκη, όπως ο πατέρας μου, αλλά από τίποτε νόστιμες ξανθιές"!...

    Τελικά ήταν ο γιός του ο "τυχερός"...

  16. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 01/11/2011 20:16:38

    ''Από ώρα σε ώρα φτάνει στη Βουλή επιστολή ανεξαρτητοποίησης του… Γιώργου Παπανδρέου ο οποίος διαφωνεί κάθετα με τις κινήσεις πανικού του… πρωθυπουργού''....φοβάμαι μην βρεθεί και τρίτος κλώνος και τους...συμβιβάσει...

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ ΕΥΑ 01/11/2011 22:42:50

      Eύα μου, τι να περιμένουμε και τι να καταλάβουμε οι Ελληνες από τον ακατάληπτο μύστη νεφελήμ που κάνει forecast γιά το 3010 λέει, ενώ εδώ στην Ελλάδα (που είναι αλλιώς!), δεν μπορεί να χωρίσει ούτε δυό γαϊδάρων άχυρα http://bit.ly/aYWctE

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ η Dimi 01/11/2011 23:59:17

        Αχ Dimi...στόχους χιλιετίας θέτει ο άνθρωπος, αλλά πού να τον καταλάβουμε οι Έλληνες...παραφράζοντας το όνομα του έκπτωτου άγγελου Σεμχαζάι, την Ελλάδα κυβερνά το Σεμ-χαζάδ-ι...(υβρίδιο νεφελίμ και μπαχομέχ βέβαια, του ταιριάζει καλύτερα )

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ ΕΥΑ 02/11/2011 00:17:45

          Θου Κύριε!..

  17. Silence t. avatar