#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/10/2010 09:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκτακτο ανακοινωθέν




Συνήλθε χθες στη γνωστή γιάφκα , που για λόγους ασφάλειας και συνωμοτικότητας παραμένει απόρρητη, (οδός Αντιόχου 12 , Κάτω  Τούμπα, 2ος όροφος), η σέχτα Καλαμαριάς, της κόβας Θεσσαλονίκης, του σοβιέτ Βορείου Ελλάδος, προκειμένου να συζητήσει και να ψηφίσει επί καίριων ζητημάτων, και να απολαύσει τσιπουρομεζέδες και ελαφρύ λαϊκό τραγούδι.

Συζητήθηκαν και αναλύθηκαν:

Η επιρροή του Επίκουρου στη σύγχρονη κοινωνία, το ρεμπέτικο ως επαναστατική τέχνη, η συνεισφορά του Απόστολου Γλέτσου στην υποκριτική, η Ευγενία Μανωλίδου ως  γυναίκα και σύντροφος, η σημασία του φονταμενταλισμού στο Ισλάμ, ο διασυρμός του Άρη Θεσσαλονίκης από την ΑΕΚ, ο υπό αμφισβήτηση ανδρισμός του Μίκ Τζάγκερ, η σημασία του Κούδα στο μακεδονικό φολκλόρ, και τέλος η αποδοχή της αίτησης συμμετοχής, του νέου υποψήφιου μέλους Υ, στη κόβα.

Σε κάποια φάση, και λόγω ιδεολογικών διαφωνιών που προέκυψαν, τέθηκε και ζήτημα ορισμού προσωρινού ηγέτη της ως άνω κόβας, το οποίο και επιλύθηκε με συνοπτικές διαδικασίες.

Μετά λοιπόν από έντονες  διαβουλεύσεις και ζυμώσεις, η οργανωτική ομάδα αποφάσισε δια βοής, και εξελέγη παμψηφεί και ομόφωνα με ψήφους 5-2, ο σύντροφος Τσιλιβίθρας, ως εσαεί (προσωρινός) αρχηγός της κόβας μας (μέχρι νεωτέρας).

Για λόγους ηλικιακούς αλλά και συνωμοτικής δεοντολογίας, (και προκειμένου να μη κλαίει), αποφασίστηκε όπως ο Θράξ Αναρμόδιος αναλάβει το καθαρά  τελετουργικό αξίωμα του προέδρου του σοβιέτ Β. Ελλάδος, με  ρόλο αντιπροσώπευσης της κόβας στο εξωτερικό, στη Πελοπόννησο, τη Κρήτη, και στα νησιά του Ιονίου.

Όσον αφορά στο νέο μέλος Υ, έγινε και τυπικά δεκτό, για δοκιμαστική περίοδο όχι μεγαλύτερη των 12 ετών.

Η συνεδρίαση τερματίστηκε με ομόφωνο ψήφισμα υπέρ των συντρόφων αντί-μνημονιακών απεργών της αδερφής Γαλλίας, των απεγκλωβισμένων μεταλλωρύχων της Χιλής, αλλά  και των συντρόφων του ριζοσπαστικού κινήματος Tea Party της Αμερικής.

Μετά το πέρας των εργασιών της κόβας, το γλέντι άναψε για τα καλά, με τον Αναρμόδιο θράκα να αρπάζει το τρίγωνο, και να του δίνει να καταλάβει,  και γενικά να γίνεται χαμός και σανσιρμάς (βλ. φωτό Νο 1).

(Μια δυσάρεστη σκιά, που όμως κόντεψε να χαλάσει τις δημοκρατικές διεργασίες, και που είχε να κάνει με την εμμονή του Τσιλιβίθρα να ιδρύσει νέο κράτος !!!! ευτυχώς απετράπη με την επέμβαση κάποιων ψυχραιμοτέρων).

Τελικά, η πλέρια δημοκρατία που χαρακτηρίζει την ομάδα, διατηρήθηκε ανέπαφη, σε συνδυασμό με τον πούρο ζήλο όλων μας για μια Ελλάδα πιο ελληνική και για μια Ελλάδα  για τους Έλληνες !

Για το (μεταβατικό) επαναστατικό συμβούλιο, χικ!

Ο (προσωρινός) Κομισάριος

Strange.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 23/10/2010 09:01:07

    Καλα να εισαστε, βοριοι συντροφοι.
    Χρειαζονται οι ΚΟΒ,τσιπουροποσιας.

    • zonitis avatar
      zonitis @ kiki 23/10/2010 11:09:20

      Τι τσιπουρο; Ουζο πινουν, δεν βλεπεις το μπουκαλι;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ zonitis 23/10/2010 11:33:15

        Χύμα είναι, που το βάζουν σε μπουκαλάκια ουζου για το σερβίρισμα. Σε λαίκά κουτούκια πάμε και όχι σε κυριλάτα με τραπεζομάντηλα, μαιτρ, κλπ. Όχι ότι δεν υπάρχει χρήμα, χικ, αλλά να, είμαστε του λαού εμείς! Αφού να φανταστεις ο Θράξ αφήνει τη καρρέρα 2 στενά παρακάτω για να μη προκαλεί. Και για να μη φουσκώσουν το λογαριασμό.

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 23/10/2010 21:19:44

        Χυμα ε; Γι αυτο στο ποτηρι τελειως αριστερα, μολις που φαινεται, εχει γινει σαν γαλα; Μαλλον το τσιπουρο θα ειχε γλυκανισο... χεχεχε... ελατε στο χωριο μου να βρητε αυθεντικο τσιπουρο.... Πολυ ψηλα, στα 1080 στα Οντρια

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ zonitis 23/10/2010 21:30:14

        zonitis

        Οι μπαρμπάδες δεν μπορούν να πιούν καθαρό πράγμα και αναγκάζομαι κι εγώ και πίνω "μπερδεμένα" γλυκόπιοτα.

        Έχεις πολύ καλό μάτι όμως ρε μπαγάσα.

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 23/10/2010 09:08:08

    Το τρίγωνο με τι το κουρδίζει ο Θραξ? Με διαπασών ή με μηχάνημα?

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 23/10/2010 13:16:13

      Ο Θραξ δεν κουρδίζει ποτέ.
      Το τρίγωνο κουρδίζεται στον τόνο του Θράκα.

      (Chuck Norris joke)

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 23/10/2010 13:20:22

      Total Democratic Tuning! Σε Χικ Μείζονα!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 23/10/2010 13:24:28

        Εxactly.

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 23/10/2010 09:13:06

    Βλέπω οτι πήρε την κατάσταση στα χέρια της η νέα γενιά.
    Tsilivithras for ....Center Forward!

    Οι παλαίμαχοι αγωνιστές, Μαραθωνομάχοι και Σαλαμινομάχοι (όπως ο Strange και ο Θράκας) περιορίζονται σε τυπικούς ρόλους με τη γνωστή μέθοδο. Κλωτσιά προς τα πάνω σε μια θέση άνευ αρμοδιοτήτων!

    Προσέξτε μήπως ο Τσιλιβίθρας σας στείλει σε κανένα Αρχιπέλαγος να ...τετραγωνίζετε πάγους. Δεν είναι για την ηλικία σας.
    Αν έχετε ανάγκη απο ....καταστατική πλειοψηφία για την εκτόπιση των φιλόδοξων νεαρών να ανηφορίσουν τα ΚΑΠΗ της Αθήνας!
    Συμπαράσταση στην ...τρίτη ηλικία!
    Τους έκοψαν τις συντάξεις, τώρα τους καθαιρούν και απο τα αξιώματα. Σε λίγο θα έρθει η ευθανασία ή ο κατ' οίκον περιορισμός, δήθεν λόγω βαρύ χειμώνα.

    Σολινταρνόσκ!

    • Λεφτά υπάρχουν avatar
      Λεφτά υπάρχουν @ Κώστας Ροδινός 23/10/2010 10:51:19

      Οι παλαίμαχοι αγωνιστές, Μαραθωνομάχοι και Σαλαμινομάχοι Τραγουδούσαν υπο τον ήχο της κιθάρας και της φλογέρας, έπινον κοκινο γλυκό κρασί, πάντα νερωμένο, και οχι τσίπουρο.

      Οσο για το τρίγωνο και το εξάγωνο να το αφήσετε για αλλους πολιτισμούς,

      για να μην καταντήσετε τρίγωνο κόμμα που σωστά λεει και ο strange.

  4. spiros avatar
    spiros 23/10/2010 10:00:34

    Το μενού τί ήταν δεν αποκαλύπτεται; Μήπως κάνουν μυστική διπλωματία;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ spiros 23/10/2010 10:41:51

      Φάγαμε τηγανητούς λαιμούς καμηλοπάρδαλης (με μέλι) για μεζέ και
      βίσωνα γεμιστό με 4 τυριά για κυρίως.

      Για γλυκό σερβιρίστηκε γλασσαρισμένο κότσι αυστραλοπίθηκου με φράουλες και σαντιγύ.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/10/2010 10:08:38

    Υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση προς όλες τις ομάδες της ν. ελλάδας για μια πιο γενική συνέλευση με συμμετοχή όλων. Ροδινέ, πάρε το τρένο και ανέβα ή στείλε εκπροσώπους να συμμετάσχουν, ή έστω ένα κείμενο να διαβαστει. Ο Τσίλι έχει σχέδια. Μας βλέπω κόμμα σε λίγο με σύμβολο το τρίγωνο! Και όπως λέει και ο Θράξ (100 φορές την ώρα) Για τη πραγματική δημοκρατία ρε γαμώτι μου.

  6. TopGunZ avatar
    TopGunZ 23/10/2010 10:11:20

    Φτου σας ρε ρεμάλια, καλά ένα email δεν μπορούσατε να στείλετε! Απαράδεχτοι! Να σας νερώσει το τσίπουρο ρε!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ TopGunZ 23/10/2010 10:15:38

      Ωχ, προβλέπω εμφύλιο!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ TopGunZ 23/10/2010 10:16:34

      Αν θες να συμμετέχεις στις διεργασίες θα πρέπει εσύ να επικοινωνήσεις με τον γραμματέα οργανωτικού (Θράκα)για τα περαιτέρω. Μη παραλείψεις να εσωκλείσεις το απαιτούμενο παράβολο των 50Ε (ή αριθμό πιστ. κάρτας, ή τραμιτζάνα γράπα).Φαίνεσαι πολλά υποσχόμενος. Ακούγεται πως παίζεις και ακορντεόν.

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 23/10/2010 11:10:36

        Εσένα strange σου το κρατάω!Ο Θράκας λέει και καμιά καλή κουβέντα!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 23/10/2010 12:30:13

        Μπα, γενικά μουσικά όργανα δεν κατέχω, έχω κάνει όμως λίγο Βυζαντινή μουσική (είχαμε τσιμπήσει και βραβείο με τη χωροδία του Γυμνασίου).

        Αύριο πάω στη γιορτή καστάνου στη Γρίβα και θα προσπαθήσω να εφοδιαστώ με την κατάλληλη ποσότητα ευφραντικού παράγοντος δια την εγγραφή μου (γιατί 50ευρω ούτε σε φωτοτυπία).

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 13:04:18

        Gunz μας βγήκες ΠαΒουΓαΔη κι εσύ;;;

        Ωραία...θα τραγουδήσωμεν και το κλασσικό βυζαντινό άσμα "Παντρεμένοι κι οι δυο" του αειθαλούς βάρδου Μάκη Χριστοδουλόπουλου στην τελετή μύησής σου!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 23/10/2010 13:38:32

        Μα αγαπητέ, το μπουζούκι και η λαική μουσική αποτελούνε άμεση εξέλιξη της Βυζαντινής μουσικής. Που να με ακούσεις σε άσματα των διαφόρων Βασιλάκηδων, Τσιτσάνη, Καρρά, Τερλέγκα κλπ.

        Νη Πα Βου Γα Δη Κε Ζω Νη και τέτοια...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 13:49:09

        Gunz

        Η βυζαντινή είναι "μόρια"...ο Μάκης έχει θεεική φωνή γιατί την βυζαντινή την έχει...κι ο Γονίδης λίγο.
        Και ο Ν.Παπάζογλου αν γουστάρεις πιο έντεχνη λαϊκούρα.

        Οι άλλοι που λες δεν μπορούν να τραγουδήσουν ούτε για να σώσουν τη ζωή τους.

        Btw δεν ακούω τίποτα από τα προαναφερθέντα.
        Απλά είμαι πολύξερος και έχω "άποψη" (lol).

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 23/10/2010 14:06:39

        Μην ξεχνάμε τον έτερο "βυζαντινό"¨, τον Πασχάλη τον Τερζή. Εξαίρετος αοιδός.

        Έστειλα αίτηση εγγραφής στη φραξία στον Θράκα, οπότε ελπίζω σύντομα να απολαύσετε τις ικανότητές μου (στο να διώχνω τα γατιά της γειτονιάς).

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 23/10/2010 14:07:34

        Ρε Τσίλι κάτι μου λέει ότι κάπου γνωριζόμαστε!Παπάζογλου,Μάλαμας,Θραξ στα νιάτα του!Part time βέβαια εγώ και όχι σαν μουσικός!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 14:17:08

        danaos

        Έχεις παιδιά σε ηλικία ανάγνωσης και κατανόησης του antinews.

        ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να γνωριζόμαστε.

        χαχα

        Gunz

        Καλός ο Τερζής...ακούγεται.


        WARNING:

        Aν θέλετε να με δείτε να εκρήγνυμαι κυριολεκτικά μιλήστε μου για Μάλαμα/έντεχνο.

        From zero to total bastard in less than a second!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 23/10/2010 14:20:11

        Μπορείς να διαβάσεις το τελευταίο άρθρο του Μιχάλη από το faeenamalaka.blogspot.com (Μα το τσίπουρο, αλήθεια, υπάρχει αυτό το blog) για το έντεχνο. Βέβαια μετά την ανάγνωση των άρθρων του θέλεις να ξεπλύνεις τα μάτια σου με χλωρίνη, αλλά δεν μπορείς να μη βρεις και λίγο από τον (σκοτεινό) εαυτό σου στα γραφόμενά του.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 14:29:39

        Gunz

        σε συμπαθώ ακόμα περισσότερο.
        Διαβάζεις τον Mike??
        I'm impressed.

        Εκείνο το άρθρο έχει κομμάτια της ψυχής μου εκεί μέσα.

        Kill the entechnoi says I.

        Kill them and feed them to the dogs.

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 23/10/2010 14:45:10

        http://www.youtube.com/watch?v=ErMWX--UJZ4&feature=player_embedded

    • danaos avatar
      danaos @ TopGunZ 23/10/2010 11:04:47

      Ρε Τοp ούτε εμένα που είμαι δίπλα δεν είπαν και μετά μιλούν για την πραγματική δημοκρατία οι συνωμότες!!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ danaos 23/10/2010 12:32:52

        Ποια δημοκρατία μωρέ, τόσο καιρό ο Θράκας που κατηγορεί τον δικομματισμό είναι γιατί προωθεί τον μονοκομματισμό, Σοβιέτ, Κίνα και τα ρέστα στάιλ, τι νόμιζες! Αλλά θα δεις, θα αναρριχηθούμε και εμείς στο πολιτικό στίβο με την αξία (της γράπας) μας!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 23/10/2010 12:36:53

        Gunz

        Αυτήν την γράπα εγώ δεν την ήξερα.
        Με την έμαθε ο Θράκας και είναι γλυκόπιοτη, δεν λέω, αλλά είναι για υπερήλικες και χαριτωμένους.

        Κάνα πιο δυνατό αλκοόλι αν έχεις έρχομαι τρέχοντας.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ danaos 23/10/2010 12:41:10

        Μάλλον δεν έχεις πιει από το χωριό μου γράπα (βλέπε Γουμένισσα). Δευτέρες και Τετάρτες πλέον θα είμαι στα μέρη σας (Σαλόνικα Σίτυ) οπότε κανονίστε για καμιά μάζωξη να δοκιμάσετε.

      • danaos avatar
        danaos @ danaos 23/10/2010 12:58:07

        Δεν σου είπα ρε Τσίλι ότι σου κρατάω ένα μπουκάλι κουμαρίσιο από τότε που αρρώστησες;Άλλο πράμα σου λέω!Μάλλον όμως θα το χρησιμοποιήσω για εντριβές μιας και χθες σακάτεψα το πόδι μου!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 23/10/2010 13:05:33

        danaos

        Πες πως χτύπησες να σου δώσω το κατάλληλο κατάπλασμα.

      • danaos avatar
        danaos @ danaos 23/10/2010 13:11:42

        Tο στραμπούλιξα χθες ρε γαμώτο!Ξάπλα,δεν μπορώ να το πατήσω!Δώσε οδηγίες!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 23/10/2010 13:22:40

        danaos

        Αν είναι απλό στραμπούληγμα και είναι "φρέσκο" όλη τη μέρα σήμερα θα κάνεις παγοθεραπεία.
        Δλδ πάγο σε πετσέτα για 5-10 λεπτά κάθε 1 ώρα.
        Επειδή ο πάγος "καίει" επέμενε λίγο και μην το βγάζεις αμέσως μόλις σε μουδιάσει.

        Από αύριο παίρνεις ένα μεγάλο κρεμμύδι και το σπας μαλακά να ανοίξει (αν σπάσει μπορείς να πάρεις τις μεγάλες φλούδες) και αγκαλιάζεις τον αστράγαλο με αυτό.
        Το βάζεις δλδ γύρω-γύρω από το τραύμα.
        Το δένεις με καθαρό επίδεσμο και το ξεκουράζεις (τουτέστιν δεν περπατάς-δεν κάνεις δουλειές).

        Θέλει 2-3 μέρες το κρεμμύδι για να πάρει την φλεγμονή αλλά κάνει θαύματα (ανάλογα με το μέγεθος του τραύματος φυσικά).

        Έχει κι άλλες παραλλαγές για στραμπουλήγματα αλλά αυτή είναι γκαραντί.

      • danaos avatar
        danaos @ danaos 23/10/2010 13:29:32

        Ελήφθη!Over!

  7. Quasimodos avatar
    Quasimodos 23/10/2010 10:22:19

    ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΚΡΟΥΩ ΤΑ ΤΥΜΠΑΝΑ ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΑΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΚΟΜΠΑΡΣΟΥΣ!

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/10/2010 10:23:36

    Καλά για Γάλλους και Χιλιανούς, αλλά αυτό με τα "Τσάγια" μου μυρίζει τροσκιστική υπεραριστερή παρέκκλιση. Θ' ανέβει κανένας από την κεντρική καθοδήγηση και θα φάει αυτιά.

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/10/2010 10:27:25

    Τροτσκιστική, συγγνώμη, παραποίησα τη φράξια.
    Κομματική υνδρομή πληρωμένη σε χέλια ψητά με μοσχοκάρυδο δέχεστε;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Ο Θείος 23/10/2010 13:07:13

      Θείε αυτό με το χέλι το χω ξανακούσει αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.
      Παίζει κάτι με το "θέμα" ή απλά γίνεσαι σουρεαλιστικός;;

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ tsilivithras 23/10/2010 19:29:02

        Λιμνίσιο πράγμα, αυθεντικό. Δεν έχεις ακούσει, "Γιάννενα πρώτα στ' άρματα, στα γρόσια και στα γράμματα"; Η παροιμία έχει και 4ο, μυστικό τμήμα, "και στη Γαλλική κουζίνα". Ίσως λόγω γειτνίασης με τα Επτάνησα, Ναποελεόντειον έδαφος κάποτε.
        Στα Ηπειρωτο-γαλλικά, τη συνταγή τη λέμε "Anguille a la Madame Frosyni et Ali Pasa".
        Οι πρόγονοι των ιχθύων ίσως να είχαν δοκιμάσει την ριφθείσα στη λίμνη αρχοντική (πρώτα) και γαλαζοαίματη (μετά) τροφή, όντως. Οι πρόγονοι ευτυχώς.
        Εσείς είχατε Ζηλωτές, Βαρκάρηδες, Κάμπελ, Μέρτεν, Πόλκ και Καρφίτσες, όμως η ιδιαίτερη πατρίδα έναν, αλλά τον Αγριώτατο των Πασάδων.
        Αυτά, για τις ιστορίες πόλεων.
        Το εγγυώμαι πάντως, είναι νοστιμώτατο. Με μοσχοκάρυδο και κόκκινο κρασί, εξαιρετικά ελαφρό στο στομάχι.

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/10/2010 10:45:06

    Σύντροφοι, καπνίζατε κιόλας εκεί μέσα;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Αυριανιστής 23/10/2010 10:46:55

      Ένα απ τα μυστικά μέλη μας έχει άκρες με τη δημοτική πολισία.

    • pastel avatar
      pastel @ Αυριανιστής 23/10/2010 11:03:30

      Κάπου άκουσα ότι θέλει να γίνει χορηγός της ομάδας ο συλλογος παραγωγών σομπών αεριου για εξωτερικούς χώρους "Νόμιμος Καπνιστής"

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ pastel 23/10/2010 13:05:06

        Παράγγειλα μια ειδική κάσκα από Ιαπωνία για να καπνίζω παντού νόμιμα. Αν πάει καλά θα κάνω εισαγωγή χίλια κομμάτια.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ pastel 23/10/2010 13:10:43

        Είναι γνωστό άλλωστε ότι το μεγαλύτερο loobying υπέρ του ΓΑΠ το κάνουν οι έμποροι θερμαστρών για εξωτερικούς χώρους.

        (χμμμ...μόλις ανακάλυψα τι δουλειά κάνει ο Αυριανιστής)

  11. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 23/10/2010 10:46:10

    Παιδιά, εἶσθε καταπληκτικοί. Εὖγε καὶ σ' ἄλλα μὲ ὑγεία.

  12. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 23/10/2010 10:46:10

    Παιδιά, εἶσθε καταπληκτικοί. Εὖγε καὶ σ' ἄλλα μὲ ὑγεία.

  13. tsilivithras avatar
    tsilivithras 23/10/2010 11:17:25

    Θ:Άκου...δεν θα μιλάς για Αρετή και στωικούς την ώρα που τρώμε...νταξ;;

    Τ:Ότι θέλω θα λέω ρε...

    Θ:Ρε άκου με μένα που σε λέω να πούμε...δεν θα μας χαλάσεις εσύ την φτιάξη μας να πουμε...

    Τ:Καλά...εσύ φάε εγώ θα μιλάω για τον Μάρκο Αυρήλιο.

    Θ:Μικρέ ακούς τι σε λέω;;Θα χουμε ιστορίες να πούμε άμα με χαλάσεις την όρεξη και δεν μπορέσω να τελείωσω αυτόν τον γεμιστό βίσωνα με μπάμιες!

    Τ:Δεν είμαι μικρός....είμαι ο tour manager και δεν είναι μπάμιες ρε άσχετε είναι 4 τυριά.

    Θ:!!!!...άκου ρε να πουμε εδώ είναι τράπεζα...δεν λες ότι γουστάρεις εδώ πάνω γιατί χαλάς τον Ηδονισμό και την Απώλεια γκε γκε;;;να πας αλλού να τα πεις αυτά για τις αρετές και τα σχετικά...Δεν θα μας χαλάσεις εμάς το όνομα.

    Τ:Ωραία Δημοκρατία ρε φιλαράκι…να την χαίρεσαι.

    Θ:Δυσανασχετείς ρε νέος;;Χαλιέσαι;;; Άμα δεν σε αρέσει ρε νέος να πας σε ΑΛΛΟ ΚΡΑΤΟΣ ΡΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΑ...(σηκώνεται και πετάει το τρίγωνο)...

    Τ:Θα φτιάξω δικό μου κράτος ρε…το κράτος των ενάρετων και σας παίζουμε και μπαλίτσα άμα θέτε.

    Θ:Και τι θα τρώτε ρε νέος;;Αρετή και φρόνηση;;; Χαχαχαχαχα…καλές πείνες τότε. Εδώ ρε Δημοκρατία ρε, μάσα και χάψα ρε και ηδονισμός να πούμε.

    Τ:Δεν με νοιάζει…θα ιδρύσω καινούριο κράτος που θα διέπεται από τις αρχές της σύνεσης, της αρετής και της ολιγάρκειας και θα το ονομάσω Eugeneia.

    Θ:Μικρέ είσαι γίδι….Ε Strange ακούς τι λέει ο νέος ρε;;

    S:…I can’t get noooo…(ταν ταν ταν)…satisfaction…

    Γκαρσόνι: παιδιά ήρθαν τα τηγανητά μυαλά σκυλόψαρου με σως παπαρούνας


    ….χμμφφφ σλουρπ τσομπ τσομπ αγκρρρρ μπεεεεερπ...τσομπ μιαμ…


    ……………………………………………….


    Και κάπως έτσι προέκυψε το θέμα…

    • danaos avatar
      danaos @ tsilivithras 23/10/2010 11:24:39

      Και όλα αυτά Παρασκευιάτικα και χωρίς μια ειδοποίηση ρε ρεμάλια;Χάθηκαν τα Σάββατα;

  14. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 23/10/2010 11:26:49

    ΣΥΝΤΡΟΦΕ STRANGE ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟ, ΗΤΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ EPICOUROS 23/10/2010 11:37:19

      Και συ ηδονιστής; Αν ξέρεις από τρίγωνο μπάσο, σε χρειαζόμαστε για τη μπάντα που ξεκινάμε. The Epicurian Bimbos. Θα παίζουμε blue grass και διασκευές Έμινεμ, κατ`αρχάς... μετά βλέπουμε.Ο Θράξ θέλει να πάμε και σε τάλεντ σόου ως μπάντα αγοριών. Ο τσίλι συμφωνεί εφόσον το παρουσιάζει η Μανωλίδου.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 13:12:56

        Θα πήγαινα και σε σόου με κορκόδειλες και καλιστεία σκύλων αν τα παρουσίαζε η Μανωλίδου.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 23/10/2010 14:27:07

        Φίλε μου Τσίλι βλέπω πως οι μιλφικές μας προτιμήσεις συμπίπτουν. Βέβαια, έχω κολλητό φίλο που μας βάζει και τους δύο κάτω σε όρους Μανωλιδολατρείας.

        Για τις δε διασκευές Έμινεμ, αν έχουμε και εμείς στα βίντεοκλίπ μας το Μεγκανάκι το Αλεπουδιάρικο είμαι μέσα για φωνητικά.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 14:34:40

        Gunz για την φακιδομύτα την εφηβο-παγίδα την Μέγκαν δεν σηκωνόμουν ούτε από αναμένα κάρβουνα.

        Για την άλλην όμως έφευγα και μετανάστης.

  15. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 23/10/2010 11:44:16

    1) είστε τυχεροί εσείς οι Θεσσαλονικείς εκεί πάνω.....χαλαρά....τσιμπούσια.....και προσεχώς τσόντες στην δημοτική τηλεόραση!!!!!

    2) άλλοι πάνε σε πάρτυ και άλλοι μιλάνε για το Tea party.......

    3) εγώ λέω να φτιάξετε και καμιά τριμελή επιτροπή από 5-6 άτομα......

    4) θα σας θυμίσω σύντροφοι παλιές καλές εποχές.....Περασμένα μεγαλεία, διηγώντας τα να κλαις....

    http://www.youtube.com/watch?v=aZuYwJIDSdg&feature=related

    5) ελπίζω μάλιστα κάποτε να αναγνωρίσει ο κόσμος το τιτάνιο έργο που επιτελείται και να προβεί σε ανάλογες αυθόρμητες επευφημίες για να σας τιμήσει δεόντως.....

    http://www.youtube.com/watch?v=0hRPEopsIK8&feature=related

    6) Ήθελα να ήξερα την επαναστατική κατήχηση like Κοσμάς Σκούταρης, ποιος την έχει αναλάβει να την κάνει......

    http://www.youtube.com/watch?v=tc56nQz690Y

    Αυτή η μαγκούρα του Κοσμά είναι διαχρονική!!!!!!!

    7) Μην μάθει ο Άδωνις(πιο γνωστός ως Μπουμπούκος) ότι σχολιάζατε την Μανωλίδου ως γυναίκα, γιατί ενδεχομένως να έχετε παρόμοια προβλήματα....

    http://www.youtube.com/watch?v=0ZcL5Err8sM

    8) μάλλον ήπιατε πολύ και ήρθατε σε τσακίρ κέφι για να παίζετε το τρίγωνο Οκτώβρη μήνα....μην ανησυχείτε όμως......έχει συμβεί και σε άλλους.....

    http://www.youtube.com/watch?v=fSaJwjlPDjM

    9) στην επόμενη συνάντηση θέλω κάποιος από εσάς να φέρει μια γυροβολιά σε αυτό το τραγούδι....παραγγελιά!!!!!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=AhPg1qDyGPI

    Για το δαιμονάκι ρε γαμώτο........

    Καλό Σαββατοκύριακο......και στείλτε κανένα τρίγωνο Πανοράματος ή έστω πολίτικο γλυκό!!!!!!!!!!!!!

  16. Dyer avatar
    Dyer 23/10/2010 12:37:33

    Να είστε καλά βρε γκαρντάσια και πάντα τέτοιες Επικούρειες συνάξεις εύχομαι!!!

  17. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 23/10/2010 14:17:37

    Δεν βρίσκω αλλού σχετικότερη θέση να κάνω την ερώτηση, την πετάω εδώ:

    Ήξερε κανείς από την κόβα Θεσσαλονίκης τους 5Β, ήτοι Bottomless Beer Bottle Blues Band?

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ (A)θανάσης 23/10/2010 14:20:44

      Wtf...που τους θυμήθηκες αυτούς;;;

      Εποχή Παρλαράμα δεν ήταν;;;

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 14:26:01

        Παραρλάμα, Μπερλιν, Λούκυ Λουκ, Αρκ, you name it, I;ve been there.

        Και με 5Β συναυλίες στο πάρκο των σκύλων...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 23/10/2010 14:37:38

        Πάρκο των σκύλων, συναυλίες του Ράδιο Ακρόπολις και παρακάτω νομίζω έκανε και το Ουτοπί.

        Ειδικές Δυνάμεις, Blues Wire και μπύρα σε βαρέλια με παγάκια και σουβλάκι ελλεινό και τρισάθλιο.

        Και headbanging ανελέητο στους Deceptor και ξύλο με τα πανκιά.

        Ααααααχχχ...νοσταλγία.

        Μετά κυριλέψαμε και βλέπαμε Γάκη και Julie στο Μύλο...εποχές αξιοπρέπειας ακόμα τότε.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 14:44:43

        Τον "Στέλιο τον Στεργίου" που "έσπαζε κάθε βράδυ τα μουσικά σύνορα αυτής της πόλης" τον θυμάσαι?

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 23/10/2010 14:50:23

        Χαχαχαχαχα...αμυδρά ναι.

        Ακρόπολις δεν ήταν;;

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 20:52:23

        Τσιλι υποψιάζομαι ότι ήμαστε συνομήλικοι. Αν ναι, αναρωτιεμαι πόσο μπαρμπαδες είναι οι ...μπαρμπαδες?

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 23/10/2010 21:07:27

        Ρε συ (Α)θανάση θα χει πολύ πλάκα τελικά.

        Οι μπαρμπάδες είναι γμ τα παιδιά...να ταν όλοι οι μπαρμπάδες έτσι.

        Να σε ρωτήσω...ανακατεύεσαι και με βότανα εκεί πάνω;;

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 21:12:11

        Όχι, αλλά έχω κάτι άκρες...

        (βάλε με το νου σου τι θα σκέφτονται όσοι το διαβάσουν...)

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 21:15:16

        Για τους ...μπαρμπάδες απόρησα γιατί κι εγώ ψιλομπάρμπας είμαι...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 23/10/2010 21:24:14

        (Α)θανάση συνομίληκοι δεν είμαστε.
        Το πολύ να είσαι λίγο πιο μικρός από τους μπάρμπες.
        Για βότανα ρωτάω γιατί ξέρω ότι εκεί πάνω (και Ξάνθη) ευδοκιμούν και αρκετός κόσμος ψάχνεται με βοτανολογία.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 23/10/2010 21:30:02

        Ελπίζω να μην εννοείς μπάρμπα εμένα και τον συνομήλικο Θράκα. Εντάξει, τα παρλαραμα και τα άλλα τα μονδέρνα στέκια δεν τα ηξεύρομεν, αλλά επειδή επρολάβαμεν τον Πασχάλην ως φερέλπιδα γιεγιέ, δεν σημαίνει πως είμαστε και μπάρμπες... κάθε άλλο. You insolent pup!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 23/10/2010 21:33:29

        Ε ναι άμα λες μοντέρνο το Παρλαράμα που ήταν την εποχή του Νώε φαντάσου πως θα σε λένε μετά.

        Παλιό-Ντάνκαν ΜακΛαουντ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 23/10/2010 21:37:09

        Ακούγαμε τη νεαρά τότε Καίτη Γκρέυ στη μπουάτ "το στέκι των φίλων του χονδρού" και μετά ξεσαλώναμε με γαλακτομπούρεκα και κόντρα κανταϊφια στο Κεφίρ στη διαγώνιο. Και πολύ αργότερα, βουρ στο σπίτι για να δούμε τον Βαρτάνη... άχ τι άγριες εποχές!

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 23/10/2010 21:37:51

        Παραρλάμα είναι το σωστό...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 23/10/2010 21:44:48

        "Παραρλάμα."
        Ήταν φανταστική η λέξη, του την είχε βγάλει το κρανίο του, αλλά του φαινότανε να λέει κάτι κακό.
        Έφυγε όπως είχε πάει.
        Το πρωί, όταν πήγε στην εργασία, επρόσεχε να δει τι θα γίνει για τη λέξη. Και δεν πέρασε πολύ και άκουσε τη φωνή του καταστηματάρχη να φωνάζει:
        "Τι είναι αυτό εκεί; Ποιος το 'γραψε αυτό;"
        Η φωνή του καταστηματάρχη ήταν σα φοβισμένη.
        Όλοι άφησαν τις δουλειές τους και τρέξανε να δουν...

        "Παραρλάμα!"
        Του Δημοσθένη Βουτηρά.

  18. Ευαγγελία avatar
    Ευαγγελία 23/10/2010 15:16:19

    Προσωπικά μπορεί να μη σας ξέρω, αλλά μ αρέσετε! Και σας μνημονεύω συχνά, καμία σχέση με το Μνημόνιο...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ευαγγελία 23/10/2010 21:46:03

      Άναβε και κανένα κεράκι...

  19. καινός avatar
    καινός 23/10/2010 18:55:59

    δύο απορίες...

    1. θέμα συζήτησης ήταν "Η Ευγενία Μανωλίδου ως γυναίκα και σύντροφος". Απο που κι ως που κύριοι;;;

    2. Στη φωτό... απ ότι βλέπω, το έχετε περιφράξει με κοκκινη - λευκή ταινία. ΠΡΟΣ ΤΙ???

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ καινός 23/10/2010 19:06:42

      Για το θέμα της Μανωλίδου πρέπει να τοποθετηθεί ο ...ηγέτης των τουπαμάρος, ο Τσιλιβίθρας.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Κώστας Ροδινός 23/10/2010 19:15:55

        Δεν μπορώ να τοποθετηθώ κε Ροδινέ.

        Non e possibile...

        Some thing are better left unsaid.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 23/10/2010 19:17:37

        Τα λέει όλα η σιωπή...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 23/10/2010 21:01:00

        Μιλάνε τα μάτια....

  20. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 23/10/2010 20:27:37

    Καλα ρε κανετε συναντηση και δεν λετε τιποτα?

    Τελος παντων!Πως κανει ενας θεσσαλονικευς αιτηση εγγραφης στην κοβα??

  21. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 23/10/2010 20:44:48

    Ρε παιδιά, λυπηθείτε και εμάς στο εξωτερικό!!!! Μας πετάτε στα μούτρα φωτογραφίες από ούζα και λοιπά εδέσματα και έχουν πάθει πλάκα οι σιελογόνοι αδένες μας, βαράει και το στομάχι λόγω "αναγκαστικής" δίαιτας, τι να σας πω!!!

    ΗΜΑΡΤΟΝ, χειρότερο βασανιστήριο και από το ΠΑΣΟΚ στη κυβέρνηση!!!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ ΑΡΚΑΣ 23/10/2010 21:20:50

      Χαχαχαχαχαχα

      συγνώμη ρε συ ΑΡΚΑΣ δεν το κάνουμε επίτηδες....να αγόρια είμαστε και καυχιόμαστε για την παρέα μας από καμμιά φορά.

      Να βγεις κι εσύ...όλοι να βγουν με την παρέα τους και να πιουν ένα ουζάκι...δεν χρειάζεται παραπάνω.
      Να ξανακάνουμε παρέες και να διασπείρουμε την Πληροφορία...την ανάγκη να βάλουμε στην άκρη τα περιττά και να μιλήσουμε για την ουσία της κοινωνίας.
      Την πολιτική άποψη, την προσωπική ελευθερία, τον ελεύθερο χρόνο, την μικρο-επιχειρηματικότητα, την ΜΟΥΣΙΚΗ, την καψούρα με την ζωή και την βιωματική εμπειρία, το καλό κρασί, την Ενάρετη Πράξη (ακόμα κι όταν εναντιώνεται στον Επικουρισμό) και την Αλήθεια, την Λογική και το ανθρώπινο λάθος και φυσικά...

      ...την μία και μοναδική πηγή Αγάπης, Έρωτα και διατήρησης των φυσικών δυνάμεων...

      την Γυναίκα!

      Κάντε τα όλα αυτά και δεν μασάμε ούτε ΠΑΣΟΚ ούτε ΝΔ ούτε τίποτα μωρέ.

      Η πατρίδα μας είναι το χωριό των τρελών...μοιράστε ρόλους του Δρουίδη, του βάρδου, του μάστορα, του γέροντα, του βαστάζου, του κατασκευαστή μενίρ, του τεμπελάκου νέου και μην ψάχνετε για Ηγέτες.΄

      ΕΜΕΙΣ είμαστε το "χωριό"...εμείς είμαστε η αλήθεια και η ζωή.

      Μοιραστείτε με τους φίλους σας ΣΗΜΕΡΑ όσο ποτέ άλλοτε γιατί τα παγκόσμια καθίκια βγήκαν πάλι παγανιά και μας θέλουν άχρωμους, άκαπνους, άοσμους, άγευστους, πλαστικούς "δονητές" με ελεφαντίαση και κουμπάκι on-off να μας ανοιγο-κλείνουν κατά βούληση.

      Δώστε λίγη αγάπη ο ένας τον άλλον, πείτε κι ένα τραγούδι και να δείτε πόσο εύκολα έρχεται το γέλιο ξανά.

      Κι όταν έρθει το γέλιο, το χάραμα δεν αργεί.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 23/10/2010 21:25:23

        Τσίλιμ λες …εμείς είμαστε η αλήθεια και η ζωή...

        Εκτός από κράτος, μήπως θέλεις να ιδρύσεις και καμιά θρησκεία τώρα;

  22. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 23/10/2010 21:28:05

    Δεν απαντατε συντροφοι!Που γινονται οι αιτησεις?

  23. tsilivithras avatar
    tsilivithras 23/10/2010 21:31:14

    Χαχαχαχαχα...ΤΟ ΞΕΡΑ!!!Μόλις το είδα γραμμένο είπα ΟΥΠΣ!!!μας πιάσανε...

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

  24. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/10/2010 21:32:36

    Θα πρέπει να αναρτήσεις μίνιμουμ 500 σχόλια πριν εξεταστεί η αίτησή σου. Από κει και πέρα ισχύουν τα γνωστά Παράβολο 50Ε, πιστ. κάρτα, κλπ. Εκτός και αν παίζεις τρίγωνο (μπάσο) οπότε μπήκες ηδη. Έχουμε τις πρώτες πρόβες όπου νάναι.

    • Επαγρυπνών avatar
      Επαγρυπνών @ Strange Attractor 23/10/2010 21:55:26

      Αμα ειχα τον ελευθερο χρονο για να μπαινω στο ιντερνετ και να γραφω εκατονταδες σχολια σε ιστοσελιδες θα ειχα φτιαξει παρομοια ιστοσελιδα με το antinews.gr

      Δεν πειραζει!Καλα να περνατε!

  25. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/10/2010 21:58:47

    Τσίλι δες αυτό, και μετά το συζητάμε. (Yes, the singer is whom you think he is...)
    h__p://www.youtube.com/watch?v=eLoOXWn-EJo
    (ΥΓ-ακόμη εισπράττω royalties απ το συγκεκριμένο κομμάτι).

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 23/10/2010 22:08:59

      Stop messing with my head...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 23/10/2010 22:13:30

        Στα σερβίρω λαόυ λάου, για να μη τρομάξεις αν σούρθουν όλα απότομα!

  26. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 22:26:12

    (A)θανάσης

    Δε ξέρω αν πρόλαβες τα κατ'εμέ δύο από τα ωραιότερα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης.
    Θερινό Acropol περιοχή αεροδρομίου καλοκαίρια 85΄, 86΄ , 87΄
    Mobil House χειμώνες 86΄- 90΄ .
    Όσο γαι το ωραιότερο live νομίζω το 88΄ήταν στο Όνειρο: Pixies, Died Pretty

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ blue nile 23/10/2010 22:31:35

      blue nile: Και μετά πατσάς στο "παρά πέντε";
      (Μάντεψε που τραβήχτηκε η φωτό)

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ blue nile 23/10/2010 23:38:26

      Θεσσαλονίκη ήμουν 89-95

      Στα μαγαζιά που λες όμως ή δεν πήγα ποτέ με πήγαιναν μεθυσμένο και δε θυμάμαι...

      Παραπέντε, ναι. Μερικούς τόνους πατσά έχω καταναλώσει εκει...

  27. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 22:35:58

    Mπράβο το΄πιασες.
    Το καλοκαιράκι και καμιά Ντάλια στην Εγνατία για το επιδορπιακά παγωμένα σύκα.
    Δε μπορώ να μαντέψω, προσπάθησα και πριν ...

  28. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 22:37:19

    ...μη μου πεις Αλκυονίδες...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ blue nile 23/10/2010 22:39:29

      τσάκαλε!

  29. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 22:41:05

    ...καιρό έχω να πάω στα παιδιά ...δεν βοήθησε και ο καιρός 15 μέρες...
    έχεις φάει κρέας εκεί?...

  30. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/10/2010 22:43:58

    Για κρέας, η κόβα συνέρχεται αλλού.

  31. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 22:49:26

    ...και εμείς εκεί πάμε για ψαράκι αλλά όσοι πήγαν Τρίτη για κρέας και φρέσκο συκώτι ακόμα παραμιλάνε...δεν ξέρω αν σας αρέσουν τα παρακμιακά αλλά στην περιοχή Κάτω Τούμπας βρίσκεται σε ένα στενό ένα γυράδικο που φτιάχνει γύρο στα κάρβουνα κορυφαίο, μπιφτέκι γενιστό με γύρο συγκλονιστικό και φιλέτο γαλοπούλα εξαίσιο...όλοι το αποκαλούν παππού λόγω του ιδιοκτήτη αλλά το όνομα του είναι Εξπρές...

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ blue nile 23/10/2010 23:00:47

      Έλα μας ρήμαξες βραδιάτικα να πούμε και μας τρέχουν τα σάλια.

      Νταξ...το αίτημά σας καταχωρήθηκε και αναμείνατε για τα περαιτέρω μπλα μπλα μπλα...

      ("μπιφτέκι γεμιστό με γύρο"...απλά θεεικό)

  32. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 23:06:10

    ...και λίγο σος τυριού από πάνω...αλλά προσοχή δεν είναι να πας όλες τις μέρες εκεί...προτιμητέα η Δευτέρα...

  33. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/10/2010 23:06:44

    Αφιερωμένο σε όλες τις κυρίες του σάϊτ. Με πολύ αγάπη. h__p://www.youtube.com/watch?v=J_eRrITieW4

    Τώρα πάω για πατσά, με τρέλανε ο Μπλέ Νείλος...

  34. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 23:09:18

    ..που θερμιδοφάγε?...

  35. blue nile avatar
    blue nile 23/10/2010 23:11:40

    ...όλα θα σας τα μάθω όλα ! ...