25/06/2010 15:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκτακτα μέτρα προστασίας πολιτικών

Έκτακτα μέτρα προστασίας πολιτικών (υπουργών και βουλευτών όλων των κομμάτων) που εκτιμούνται ως πιθανοί στόχοι λαμβάνει η κυβέρνηση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/06/2010 15:41:17

    Ευκαιρία να αποσπαστούν (ξανά) εκατοντάδες αστυνομικοί σε ρόλους ορντινάτσας των σελέμπριτις και των στόκων. Θα καταργήσουν και τη ΔΙΑΣ άραγε;

  2. Orestios avatar
    Orestios 25/06/2010 15:43:09

    Κι όλα αυτά γιατί κάποιος υπουργός είναι ανίκανος να κάνει σωστά την δουλειά του.

  3. Γιώργος avatar
    Γιώργος 25/06/2010 15:44:09

    Και μεις, που είμαστε στόχοι της ανεργίας, της ανασφάλειας, της πείνας...
    Εμάς, ποιος θα μας προστατέψει;

    ...η απόλυτη πολιτική μοναρχία.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιώργος 25/06/2010 15:45:12

      Με αυτή την κυβέρνηση μην περιμένεις πολλά.

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ Orestios 25/06/2010 15:47:03

        Υπάρχει κυβέρνηση;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 25/06/2010 15:51:56

        Έλα μου ντε. Αυτό αναρρωτιούνται όλοι.
        Καιρός για ανανέωση τη λαϊκής εντολής.
        Τους βαρεθήκαμε.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Orestios 25/06/2010 15:58:47

        Ευκαιρία να κλείσουν και τα ΕΛΤΑ.
        Μόνο ιδιώτες κούριερς στο εξής.

  4. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 25/06/2010 15:44:22

    όπως είναι τα πράγματα δλδη το χθεσινό χτύπημα, αν τους αφήσουν [ τους πολιτικούς] χωρίς φρουρά έχουν περισσότερες πιθανότητες να γλυτώσουν, θα περνάνε απαρατήρητα,

  5. Misha avatar
    Misha 25/06/2010 15:56:00

    Τα μέτρα της κατοχικής κυβέρνησης με νεκροθάφτη και παπά πότε θα τα πάρουμε;

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ Misha 26/06/2010 05:12:01

      Μόλις τελειώσουν να ανατινάζονται αναμεταξύ τους.

  6. stel avatar
    stel 25/06/2010 15:58:03

    Αντέστε παιδάκια στο συνέδριο να ξεχαρμανιάσετε λιγάκι γιατί παραμιλάτε.

    • νεόπτωχος avatar
      νεόπτωχος @ stel 25/06/2010 16:19:36

      Μπα εγώ λέω να κάτσω να αγναντεύω το κλοτσομπουνίδι στην ιπποκράτους να χαίρομαι και να γελάω.
      Έτσι και αλλιώς δεν έχει διακοπές φέτος, δεν υπάρχει σάλιο.

  7. Orestios avatar
    Orestios 25/06/2010 15:58:24

    Μα γιατί τέτοια ρηχά μέτρα?
    Μια αναστολή του Συντάγματος με υπερεξουσίες στον Φύρερ....συγγνώμη, στον Πρωθυπουργό είναι η ορθή διαχείριση κατά τον Σοσιαλιστικό τρόπο.
    Do it like....Hitler

  8. φύγετε επιτέλους avatar
    φύγετε επιτέλους 25/06/2010 16:22:52

    Να δώ εκείνο το "προβληματάκι" με τις πέτρες πως θα λύσουν εκεί στο πασόκ.
    Ούτε λεφτά για ληγμένα γιαούρτια δεν μείνανε, οπότε πάω ημερήσια εκδρομή στον Υμηττό . . .

    • Orestios avatar
      Orestios @ φύγετε επιτέλους 25/06/2010 16:26:26

      Μα γι'αυτό βάζουν τόσες μπλε κορίνες δίπλα στα ικανότατα στελέχη της κυβέρνησης GAP. Για να φάνε τις λιγότερες. χο! χο!

  9. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 25/06/2010 16:30:08

    Υπουργείο Προστασίας Πολιτικών! Τώρα είναι που δεν θα κυκλοφορεί αστυνομικός στον δρόμο. Θα φυλάνε υπουργούς, βουλευτές κι όλα τους τα σόγια. Εγώ προβλέπω ότι η επόμενη βόμβα θα φτάσει με pizza delivery.

  10. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 25/06/2010 17:17:16

    Ευκαιρία ζήταγαν τα λαμόγια της ζωής μας, να ξανακάνουν φιλιππινέζες εκατοντάδες ένστολους. Άντε παιδιά, καλά ψώνια από το σούπερ μάρκετ και καλή μεταφορά τσιγάρων από το περίπτερο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης Χριστόπουλος 25/06/2010 17:18:57

      Το όραμα του ικανότατου ΠΡΟΠΟ είναι οι αστυνομικοί να είναι φιλιππινέζες. Έτσι εκπαιδεύει την αστυνομία.

      • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
        Γιάννης Χριστόπουλος @ Orestios 25/06/2010 17:26:37

        Είναι εκπαίδευση σύμφωνα με τα...πολυπολιτιστικά πρότυπα. Σου λέει, να τους κάνουμε φιλιππινέζες για να έρθουν οι δυό λαοί πιο...κοντά!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 25/06/2010 17:45:24

        χο! χο!

  11. καπελωμα τζι αρ avatar
    καπελωμα τζι αρ 26/06/2010 05:06:07

    Αποκάλυψη σοκ! Η φόνισσα του Διακοφτού είναι από οικογένεια δολοφόνων!
    **tp://eglimatikotita.blogspot.com/ στις 6/24/2010 12:45:00 πμ
    Τα δημοσιεύματα στην Αλβανία δίνουν και παίρνουν!
    Την ώρα που ολόκληρο το Πανελλήνιο μάθαινε σοκαρισμένο ότι η 54χρονη γυναίκα "έχτισε" στο ντουζ το θύμα της, στην Αλβανία υποδέχονταν την είδηση ως... αναμενόμενη! Η γυναίκα - αράχνη βλέπετε, δεν προέρχεται από μια τυχαία οικογένεια....

    Οι κάτοικοι του χωριού Διβάρι, στους Αγίους Σαράντα, θυμούνται πως ο παππούς, η γιαγιά αλλά και ο θείος της πέταξαν στο γκρεμό τη νύφη τους το 1955! Η γυναίκα ήταν φορτωμένη με ξύλα και επέστρεφε αμέριμνη στο σπίτι... Οι δολοφόνοι της μάλιστα, αφού την έριξαν στο γκρεμό, δε δίστασαν να την πυροβολήσουν κιόλας, για να βεβαιωθούν πως ήταν νεκρή!
    Για το έγκλημα εκτελέστηκε ο θείος της ενώ ο παππούς και η γιαγιά της καταδικάστηκαν σε 25 χρόνια κάθειρξης.

    Το 1982 η ίδια η 54χρονη, σκότωσε τον άντρα της, δολοφονία για την οποία πέρασε μόλις δύο χρόνια στη φυλακή επειδή... ήταν έγκυος. Μάλιστα, εμφανίστηκε μόνη της μπροστά στους αστυνομικούς και με απίστευτη ψυχρότητα τους είπε "Φυλακίστε με, σκότωσα τον άντρα μου"!
    Μετά το συμβάν, η 15χρονη κόρη της αυτοκτόνησε γιατί δε μπορούσε να αντέξει τη ντροπή...

    "Γεννήθηκε δολοφόνος"
    Με αυτές τις δύο λέξεις, ένας 76χρονος από το χωριό της γυναίκας, σχολιάζει στην Αλβανική εφημερίδα "Σκιπ", την υπόθεση του Διακοφτού.
    Θυμάται αυτά που έκαναν οι συγγενείς της 54χρονης πριν από χρόνια και συμπληρώνει: "Η ποινή τους δεν ήταν τίποτα τότε... Το είχα πει εγώ πως ένας άλλος δολοφόνος θα γεννηθεί σε αυτή την οικογένεια"...
    Περιγράφει την 54χρονη ως "μια γυναίκα όμορφη εξωτερικά αλλά με μαύρη ψυχή".... Μια γυναίκα που όπως ο ίδιος λέει, έχει δημιουργήσει μαζί με την οικογένειά της, κακή φήμη για το κατά τα άλλα πανέμορφο χωριό του....

    Κι ίσως να είναι αυτό το σκοτεινό παρελθόν, που η 54χρονη προσπαθούσε να διώξει από πάνω της αλλάζοντας ονόματα. Στο δημοτολόγιο του χωριού της ήταν γραμμένη με το όνομα Πανάγο, ήταν το όνομα της γιαγιάς της. Όταν ήρθε στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Πάτρα, εμφανίστηκε ως Εύα ενώ αργότερα στη Λούτσα, εμφανίστηκε ως Μαρία...

    Την απέρριψαν τα παιδιά της
    Δύο χρόνια μετά την αυτοκτονία της αδερφής τους, τα παιδιά της 54χρονης αποφάσισαν πως δε θέλουν να έχουν καμία επαφή με τη μητέρα τους. Η δικηγόρος τους μίλησε αποκλειστικά στο TLIFE : “Η οικογένειά της δεν ήθελε να έχουν σχέσεις. Ούτε οι γονείς, ούτε τα αδέλφια, ούτε και τα παιδιά της τα οποία είχαν εγκαταλείψει από μικρά και μεγάλωσαν με τους παππούδες και τους θείους. Με τον όλο βίο της, τα είχε αφήσει και προκειμένου να μπουν σε ιδρύματα μεγάλωσαν με τον παππού, την γιαγιά και τους θείους.”

    “Την απέφευγαν και την έδιωχναν συνεχώς”, λέει χαρακτηριστικά η δικηγόρος των παιδιών και των αδελφών της, κυρία Λαμπρινή Μήλα, η οποία συνεχίζει λέγοντας ότι “ήταν το μαύρο πρόβατο της οικογένειας και την είχαν κάνει πέρα όλοι”.

    Σε ερώτηση για την τωρινή ψυχολογική κατάσταση των παιδιών, η δικηγόρος απαντά:
    “Είναι συγκλονισμένοι, έχουν υποστεί σοκ με όλα αυτά που αποκαλύπτονται, δεν είναι σε καθόλου καλή ψυχολογική κατάσταση...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καπελωμα τζι αρ 26/06/2010 13:11:04

      τραγική ιστορία, σαν εφιάλτης άλλων εποχών ακούγεται