05/02/2009 18:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Έκοψαν» τον αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης

Το ΠΑΣΟΚ διαμαρτύρεται - και καλά κάνει - ότι η κρατική Τηλεόραση της ΕΤ1 έκοψε στον αέρα την συνέντευξη του Γιώργου Παπανδρέου. Επιβεβαιώνεται έτσι για μια ακόμα φορά ότι οι κυβερνητικοί εντολοδόχοι στην ΕΤ είναι όχι μόνο άσχετοι και ανίκανοι, αλλά και επικίνδυνοι για την ίδια την κυβέρνηση. Όπως άλλωστε ολόκληρο το υπουργείο Εσωτερικών και Δημοσίας Τάξεως όπου κατά παγκόσμια πρωτοτυπία ανήκουν πλέον οι κρατικοί προπαγανδιστές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. KaryID avatar
    KaryID 05/02/2009 18:44:34

    και που εισ' ακόμα ...

  2. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:46:10

    Κριμα για τα χαλια μας...τι θα δουμε αν γινουν εκλογες??

  3. Απορων avatar
    Απορων 05/02/2009 18:47:44

    Ο εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ, Γιώργος Παπακωνσταντίνου διαμαρτυρήθηκε έντονα για το κόψιμο στο αέρα της συνέντευξης τύπου του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ από την κρατική τηλεόραση.

  4. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 18:56:03

    Να χαιρόμαστε την δημοκρατική μας κυβέρνηση. Οταν πέσει λίγο ακόμη στις δημοσκοπήσεις, θα απογορεύσει στην κρατική τηλεόραση διά ροπάλου ακόμα και να αναφέρει το όνομα Παπανδρέου. Ο Θεός να μας φυλάει. Αμετανόητοι και ανόητοι.

  5. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:57:11

    Αν εχουν καρυδια οι δημοσιογραφοι μας στα "μεγαλα" καναλια των Αθηνων ας προκαλεσουν τον ΚΚ να αφησει τα διαγγελματα ως μεσιας και ας του δωσουν αφθονο χρονο να απαντησει στις μισες ερωτησεις που απαντησε ο ΓΑΠ.
    Αν εχουν καρυδια οι πουλημενοι ας καυτηριασουν το κοψιμο της συνεντευξης του ΓΑΠ...
    Αλλα που καρυδια στην εποχη μας.
    Ολα πουληθηκαν δυστηχως!!!

  6. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:05:43

    Αίσχος ήτανε, παρακολουθούσα σαν πολίτης την συνέντευξη του Παπανδρέου και ξαφνικά κόπηκε απότομα, η δεξιά αυτή ήτανε και αυτή είναι, ΑΙΣΧΟΣ.

  7. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:12:04

    Όταν σας φύγουν τα νευράκια πιάστε ένα προς ένα τα μεγάλα στελέχη της ΕΡΤ να δείτε το "δεξιό" τους παρελθόν.... Μπεεεεεεεεε

  8. Αχ Φεβρωνία.... avatar
    Αχ Φεβρωνία.... 05/02/2009 19:19:15

    Καλα δεξιο - χουντικο να μην εχουν.

  9. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:19:29

    matakis Says:
    μπορεις να γινεις ποιο σαφης σε αυτο που γραφεις? Το χρημα δεν εχει χρωμα φιλε μου!!

  10. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 19:20:39

    Matakis
    Τα νευράκια μας οφείλονται στο ότι η κρατική τηλεόραση που πληρώνουμε εμείς μας περιφρονεί. Τα ιδιωτικά κανάλια poy δεν τα πληρώνουμε, μπορούν να κάνουν ότι θέλουν κατά τα συμφέροντά τους. Η ΝΕΤ όμως όχι. Αυτό που έκανε δείχνει έλλειψη σεβασμού στους πολίτες που είναι εργοδότες της

  11. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:22:47

    Όσο δεξιός είναι ο Ρουσο, τόσο δεξιά είναι και η ΕΡΤ. Ψάξτο λιγάκι, έχει πολύ πλάκα... ίσως νοιώσεις και λίγο άβολα για τα σχόλια που έκανες παραπάνω....
    (Στην τελευταία σου φράση τα είπες όλα πάντως...)

  12. Αχ Φεβρωνία.... avatar
    Αχ Φεβρωνία.... 05/02/2009 19:22:52

    Σε λιγο θα μας πειτε οτι η ελλαδα εγινε και ευρωπη.

  13. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:24:15

    Διόρθωση : Εννολω τα σχόλια περί ΔΕΞΙΑΣ ΕΡΤ (προφανώς ο daris δεν έχει κάνει τέτοιο...)

  14. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:27:43

    matakis
    Προφανώς είναι δεξιά η ΕΡΤ, θυμάσαι ποτέ τέτοιο περιστατικό απο πλευράς ΕΡΤ όταν κυβερνούσε το ΠΑΣΟΚ; να κόψει δηλαδή συνέντευξη δεξιού προέδρου όσο ήτανε στην αντιπολίτευση; απάντησε με το χέρι στη καρδία και χωρίς παρωπίδες να έχεις την δύναμη.

  15. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 05/02/2009 19:28:06

    Η αδεξια δεξια ειναι σε πανικο αλλοιως πως να δικαιολογησεις τετοιες απαραδεκτες φασιστικες συμπεριφορες.Θορυβηθισαν απο την εξαιρετικη εμφανιση του Παπανδρεου.Θα τους περασει....!!!

  16. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:29:28

    matakis Says:
    Δεν χρωματιζω κανενα στην ΕΡΤ αν και γνωριζω οτι δεν ειναι κατα πλοιοψηφια μπλε...μαλλον το αντιθετο.Ομως επιμενω το χρημα δεν εχει χρωμα.Σημασια εχει το γεγονος και μονο αυτο.Το χρεωνεται η Κυβερνηση οπως και να'χει.

  17. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:31:06

    Stendoras, δεν έχει νόημα να σου ποστάρω έργα και ημέρες της παπανδρεϊκής ερτ, σιχαίνομαι την αναδρομή στο παρελθόν για να δικαιολογήσω το παρόν. Αν θέλεις όμως εσύ να κρίνεις χωρίς παρωπίδες, πάρε ψάξε να δεις ποιοί ράβουν και ξηλώνουν μέσα στην Ερτ και μετά μίλα για χούντα...

  18. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:31:24

    Μπράβο που το διευκρίνισες έστω κι έτσι, με καλύπτει.

  19. osaperas avatar
    osaperas 05/02/2009 19:31:37

    Ματάκιας δεν μας τα λες καλά.

    Όι αποφάσεις στην ΕΡΤ πάιρνονται ανάλογα με το πολιτικό παρελθόν του κάθε υπάλληλου ή με βάση τις κυβερνητικές επιλογές;

    Τι θέλεις να μας πεις τώρα; Ότι κάποιος πασοκτζής κατέβασε τον διακόπτη εν αγνοία των κυβερνητικών στελεχων που έχουν ορισθεί ως υπέυθυνα για την ΕΡΤ;

  20. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:32:30

    daris, φυσικά και το χρεώνεται η κυβέρνηση. Ακόμα και προβοκάτσια αν της κάνουν, ας πρόσεχε σε ποιούς εμπιστεύεται νευραλγικές θέσεις....

  21. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:33:41

    matakis
    Δεν μίλησα για χούντα, θα ήταν υπερβολή, μίλησα για αδικαιολόγητη ενέργεια που δεν δείχνει σεβασμό στον θεσμό του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης, άμα ήταν απ την ανάποδη είμαι σίγουρος ότι θα είχες γίνει έξαλλος.

  22. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:33:52

    osaperas, ελπίζω να σε κάλυψα με την απάντηση στο 23

  23. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 19:35:02

    Ειναι και τόσο κοντόφθαλμοι, που δεν καταλαβαίνουν πως όσο πολεμάνε τον Γιώργο, τόσο συσπειρώνουν τους πασόκους, κάτι που το κίνημα έχει μεγάλη ανάγκη

  24. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:35:42

    stendoras και από την ορθή που λες, πάλι είμαι έξαλλος.... τόσο που μάλλον έχει άγιο η τηλεόραση και υπάρχει ακόμα. Πρέπει να ξηλώσω την κεραία και να αρκεστώ στο DVD (έλα όμως που θέλω να βλέπω και κανένα ματσάκι...)

  25. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 19:36:21

    Καλά έκαναν και τον έκοψαν τον ΓΑΠ.
    Αφού, όλο τις ίδιες και τις ίδιες αρλούμπες λέει:)

  26. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:36:44

    Skorpios!!! Says, matakis Says:
    "Θορυβηθισαν απο την εξαιρετικη εμφανιση του Παπανδρεου" Θα συμφωνησω και δεν νομιζω οτι ειναι προβοκατσια!!! Ας περιμενουμε και την απαντηση της ΕΡΤ. Αν ηταν προβοκατσια θα εχει την δυνατοτητα να βγει κερδισμενη και να ξυλωσει και ανεπιθυμητους!!!

  27. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:38:21

    Σπύρος Χαρίτος Says:
    ΖΗΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!!! φωναξες και λυποθημησες

  28. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:38:33

    daris, έχεις ιδέα από παρακράτος ?

  29. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:39:13

    Ανακοινώθηκε πριν από λίγο ότι ήταν απόφαση της διοίκησης της ΕΡΤ να την κόψει, η διοίκηση της ΕΡΤ ως γνωστόν έχει και πολιτικό προιστάμενο, εεε??

  30. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:40:04

    τι λέει η ανακοίνωση ?
    ποιός την υπογράφει ?

  31. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:40:05

    matakis Says:
    Ποτε δεν εξελιπεν απο την χωρα μας...

  32. osaperas avatar
    osaperas 05/02/2009 19:40:54

    @25
    Πιστεύεις ότι μπορεί να έχει γίνει προβοκάτσια; Σε μία ΕΡΤ όπου η δουλοπρέπεια προς την εκάστοτε κυβέρνηση είναι το σήμα κατατεθέν, θα μπορούσε να γίνει προβοκάτσια;
    μα αφού είναι γνωστό ότι όσοι είναι σε θέσεις κλειδιά στην ΕΡΤ κυκλοφορούν με μπεμπιλίνο από το φόβο τους προς τους εκάστοτε κυβερνητικούς.
    Καμία προβοκάτσια δεν βλέπω.
    Απλά είναι μία ακόμη ηλιθιότητα από τις πολλές που γίνονται μαζεμενες το τελυταίο καιρό.
    Σαν αυτή του Χατζηγάκη που τον συμβούλευσαν να πάει στο εξωτερικό προσποιούμενος ότι έχει ραντεβού με επιτρόπους κλπ για να μην συναντηθεί μετους αγρότες.

  33. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:41:00

    mataki μην προσπαθείς να τους δικαιολογήσεις, δεν τους αξίζει φίλε...

  34. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:42:46

    osaperas έχουμε γεμίσει ηλιθίους, αυτό είναι γεγονός και δυστυχώς περιμένουν στην γωνία άλλοι τόσοι. Πάντως για να έχεις άποψη για την ΕΡΤ καλό είναι να γνωρίζεις ποιοί την έχουν τσιφλίκι τους (χρόνια τώρα....)

  35. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:43:59

    Σε λίγο στο MEGA εξάλλου θα δούμε για άλλη μια φορά τον πόλεμο του Κυριου πρετεντέρη στον ΓΑΠ...

  36. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:44:29

    stendoras δεν είναι θέμα δικαιολογίας, είναι θέμα να χαμηλώσουμε τους τόνους και να αποφύγουμε την πώλωση....
    Δες πως ξεκινάνε τα σχόλια και θα καταλάβεις....

  37. osaperas avatar
    osaperas 05/02/2009 19:44:38

    @37 σε τέτοιου είδους ζητήματα οι αποφάσεις είναι πάντα από πολύ ψηλά.

  38. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:45:19

    Ποιός θα το περίμενς, το MEGA να σιγοντάρει ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ να αβαντάρει ΑΝΤ1 !!!!
    Ε ρε γλέντια.....

  39. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:45:30

    stendoras Says:
    MEGAλη-ΕΡΤ!!!

  40. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:47:02

    mataki οταν η ΕΡΤ κόβει την εφ ολης της υλης συνέντευξη του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολιτευσης τότε ποιος φταίει για την πόλωση που δημιουργείται;

  41. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:49:57

    stendoras δεν είναι αυτό δικαιολογία να γυρίσουμε σε άλλες εποχές.... Δεν δικαιολογώ την ΕΡΤ το επαναλαμβάνω, με θλίβει το μένος όμως που υπάρχει στην ατμόσφαιρα... Αναβιώσανε έννοιες και μίση του παρελθόντος και ειδικά σε ηλικίες που δεν τα έχουνε καν ζήσει. Είναι κάτάντια...

  42. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:50:34

    Πριν λίγο οι τεχνικοί της ΕΡΤ δήλωσαν οτι πήραν εντολή απ την διοίκηση της ΕΡΤ να κόψουν την συνέντευξη.

  43. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:51:21

    Να απολογηθεί η διοίκηση λοιπόν....

  44. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:51:48

    Σας αφήνω για απόψε, καληνύχτα....

  45. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:51:58

    Δεν τα έχουμε ζήσει πράγματι, mataki, αλλά με δάυτους που μας κυβερνάνε μάλλον θα τα ζήσουμε...

  46. stendoras avatar
    stendoras 05/02/2009 19:53:35

    Καληνύχτα και να ξέρεις οτι δεν ειχα καμία διάθεση να ''τσακωθώ'' μέσο ΝΕΤ ειδικά με ανθρώπους που δεν γνωρίζω, αλλά μερικά πράγματα μας βγάζουν εξω απ τα ρούχα μας μερικές φορές, πάντως sorry για τον τόνο μου.

  47. KaryID avatar
    KaryID 05/02/2009 19:54:52

    Από το ένα λάθος στο άλλο. Δυό δυό τα κατεβαίνουν τα σκαλιά του αυταρχισμού. Δωράκια καθημερινά κάνουν σε ολόκληρη την αντιπολίτευση. Ανεπίδεκτοι μαθήσεως, έπεσαν οι μάσκες, είναι στο πολιτικό τους DNA αυτή η συμπεριφορά. Στην παραμικρή δυσκολία είναι έτοιμοι να το τραβήξουν ...

  48. Le canard avatar
    Le canard 05/02/2009 20:20:22

    Σημερινή εμφάνιση Καραμανλή-Παπανδρέου. Στημμένο παιχνίδι δικομματικής πόλωσης, δυστυχώς, δίχως να υπάρχει τρίτος πόλος για να το σπάσει. Ο Παπανδρέου έκανε την μπαλιά που ήθελε ο Καραμανλής για εκλογές έως ή μαζί με τις Ευροεκλογές. Χαρά όλοι, ε! 'Η Κωστάκης (πάλι) ή Γιωργάκης.

  49. Le canard avatar
    Le canard 05/02/2009 20:20:40

    ...Φοβερό δίλημμα, ε?

  50. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 05/02/2009 20:34:44

    @Le canard

    Δεν έχει σχέση το Γιωργάκης Κωστάκης.
    Εμείς που πιστεύουμε στους θεσμούς και στην –αστική- δημοκρατία (εν αντιθέσει μάλλον με σένα), το θεωρούμε τραμπούκικη ενέργεια βγαλμένη από τις νοοτροπίες της παλιάς δεξιάς
    Από τους φόρους μας πληρώνονται οι κύριοι. Δεν είναι τσιφλίκι τους.

  51. προβοκάρων avatar
    προβοκάρων 05/02/2009 20:42:47

    Ο Λαός απαιτεί: Άμεσα να φύγουν οι εγκάθετοι ΝΔουδες, απο το Μέγαρο της ΕΡΤ, και να επιστρέψουν οι (πρώην εγκάθετοι) Πασόκοι.

  52. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 05/02/2009 20:48:59

    O FASISMOS STO MEGALIO TOY. ZITO H AFRIKI!

  53. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 05/02/2009 20:50:10

    Ο τυπικός Έλλην δεξιός, και στη Χαβάη να τον πάς, θα ψάχνει να βρεί κάτω από τις φοινικιές λογοκριτή, τρίκυκλο και γύψο.
    Σε τέτοιες εμμονές δεν αξίζει να δίνεις σημασία

  54. t avatar
    t 05/02/2009 20:56:58

    Quiz
    Ηταν τα στήθη σου άσπρα σαν τα γάλατα και μούλεγες γαργάλατα!"
    Τίνος είναι ???

  55. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 20:58:03

    Όπου νάναι σεναριογράφε Le canard τελειώνει η επικοινωνία και αρχίζει η πραγματική πολίτική εφαρμοσμένη στην πράξη!
    Μετά θα ξαναμιλήσεις για το "Γιωργάκη"....

  56. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 05/02/2009 20:59:54

    t Says
    Quiz
    Ηταν τα στήθη σου άσπρα σαν τα γάλατα και μούλεγες γαργάλατα!”
    Τίνος είναι ???

    Του ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ -ΝΟΒΑ

  57. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/02/2009 21:15:07

    "Και η Μπάρμπαρα ήταν έκφυλη...." Ποιανού; Ε;

  58. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 21:16:14

    Τιραμόλα
    μην μασάς για το Γιωργάκη. Αν νομίζουν ότι έτσι τον μειώνουν άσε να το νομίζουν. Δεν είναι πολλοί οι πολιτικοί που είναι γνωστοί μόνο με το μικρό τους όνομα. Οπως η Μελίνα έτσι και ο Γιώργος.

  59. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 05/02/2009 21:20:42

    Strange Attractor
    ΤΟ λευκο κορμι της Μπαρμπαρας του Μπαλκου- αστερι σαν τον μαρκογιαννακη

  60. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 21:23:40

    Ο Παπανδρέου είπε ότι πρέπει να κριθεί για όσα θα κάνει και όχι για όσα προβλέπουμε ότι θα κάνει.

    Έλεος ρε ξερόλες....

  61. Le canard avatar
    Le canard 05/02/2009 21:24:19

    @τρια πουλακια καθονταν

    Μιλάω για στημμένο δικομματικό παιχνίδι και για πρόταση-μπαλιά (για εκλογές) από τον Γιωργάκη στον Κωστάκη. Ούτε καν αναφερόμουν στο κόψιμο του Γιωργάκη από την ΕΡΤ. Τώρα που το λες όμως, το ξανασκέφτηκα. Και ως άτομο που δεν πιστεύω στην αστική δημοκρατία (τουλάχιστον στην κρισιακή κατάσταση που έχει περιέλθει, με αποτέλεσμα να αδυνατεί να εκτελέσει βασικές λειτουργίες, για τις οποίες θεσπίστηκε), να πω το εξής: Είτε το κόψιμο έγινε λόγω ηλιθιότητας, ή όχι, ενισχύει την δικομματική πόλωση. Το ίδιο απολύτως ισχύει και για τα διακρυγόνα στον Πειραιά με τον Γιωργάκη. Ποιός σας είπε ότι η ιστορία γράφεται μόνον από τους έξυπνους και ικανούς;

  62. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 05/02/2009 21:31:59

    οκ. οκ
    εγώ απλά είπα το εξής: υπήρχε επι χρόνια άτυπη συμφωνία , όταν οι πολιτικοί αρχηγοί δίνουν συνέντευξη στο Ζάππειο, επειδή θεωρείται επίσημη, να καλύπτεται όλη.Και δεν αναγνώρισα το δικαίωμα της ΕΤ στον τραμπουκισμό.
    Από κει και πέρα όσον αφορά το δικομματικό παιχνίδι, ας πούμε τώρα ότι γίνεται και τροφοδοτείται από τα Μίντια. Προφανώς λόγω ηλιθιότητας οι πολίτες τσιμπάνε.
    Τότε όμως που δεν υπήρχε πρετεντερης και δημοσκοπήσεις, και ο λαός έκαιγε τα φύλλα του Λαμπράκη, πάλι δικομματισμό δεν είχαμε? Και τότε στημένο ήταν?
    Ως νέος μάλλον παραγνωρίζεις την ιστορική μνήμη και φόρτιση που κουβαλάνε οι ψηφοφόροι
    Και στήνονται δικομματικά επειδή θέλουν να στηθούν

  63. andreas avatar
    andreas 05/02/2009 21:40:01

    Αναφορικά με το κόψιμο της συνέντευξης του ΓΑΠ και τους ισχυρισμούς οριμένων ότι είναι πρασινοκρατούμενη. Ο πατέρας μου δουλεύει εκεί. Πράγματι το προσωπικό ασφαλείας και το διοικητικό προσωπικό είναι ΠΑΣΟΚ σε ποσοστό πάνω από 85%. Ωστόσο, όσον αφορά δημοσιογράφους, παρουσιαστές, σκηνοθέτες και διευθυντές αυτοί είναι σχεδόν όλοι γαλάζιοι, κοινώς φασίστες. Οπότε το κόψιμο ήταν αποκλειστικά εντολή από την πολιτική της ηγεσία.

  64. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 05/02/2009 21:47:09

    @ Le canard 66
    Ξέχνα τον τρίτο πόλο. Δεν παίζει πιά, ίσως και δεν το έπαιξε πολύ καλά, όσο ήταν καιρός (sorry, αλλά δεν μου φαίνεται να συμπαθείς το ΣΥΝ).
    Μοιραία, αλλοίμονο, το παιχνίδι πάει τώρα "δικομματικά".
    Αλλά μια και δεν βλέπω - προς το παρόν- καλύτερο σύστημα από αυτή την ατελή και με μειονεκτήματα "αστική δημοκρατία", οφείλω να πάρω θέση ποιός την διαχειρίζεται καλύτερα, καλύτερα για τους πολίτες. Και ως κυρίαρχος λαός, καλά θα κάνουμε, κατ' αρχήν, να απολύουμε τον κακό διαχειριστή. Και τον επόμενο, εδώ είμαστε, πάλι εμείς θα τον κρίνουμε. Ερχόμαστε από μακριά, πάμε μακριά, δεν λαχανιάζουμε στην ανηφόρα.
    Άν πάλι θέλεις να πάει αλλού το παιχνίδι (επειδή αυτό εδώ "αδυνατεί να εκτελέσει βασικές λειτουργίες, για τις οποίες θεσπίστηκε" - και ποιές είναι αυτές, να τις μάθουμε, μη λέμε λόγια στον αέρα), έ τότε κάνε την πρότασή σου ανοιχτά, πές τι θέλεις, να κριθεί από το κοινό.
    Έχουμε δημοκρατία, αποφασίζει η πλειοψηφία.

  65. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 05/02/2009 22:04:16

    ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ, ρεεεεεε! ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ!

  66. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/02/2009 23:18:45

    Η μαγεία της δημοκρατίας είναι ότι έχει αντικαταστήσει τον διορισμό των διεφθαρμένων με την εκλογή των ανικάνων.

  67. sasman avatar
    sasman 05/02/2009 23:50:15

    οι 10 πρώτοι είναι βαλτοί Πασόκοι κάνουν όπως ο ΓΑΠ στον Πειραιά . Καθαρίζουν κρεμμύδια και κλαίνε. Δεν ντρεπόσαστε να λέτε μ...... τι έκανε η ΝΕΤ ή ΕΡΤ όταν ήταν το ΠΑΣΟΚ εξουσία; Τελικά λαμόγια Πασόκοι και τα αυγά και τα καλάθια θέλετε αλλά μάλλον σε αυτά καθίζετε.

  68. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 01:02:47

    @sasman
    Μην γίνεσαι σκληρός κι άδικος...
    Ξέρεις πόσοι μητσοτακικοί ψηφίζανε Σημίτη;
    Δεν μετράνε τα χρώματα. Το “νιτερέσσο” μετράει!

  69. barbastroumf avatar
    barbastroumf 06/02/2009 01:12:01

    Περι ΕΡΤ: ειναι αλήθει αοτι υπάρχει ακόμα πολύς κόσμος που ειναι χρωματισμένςο κομματικα σαν ΠΑΣΟΚ αλλα και προσκείμενοι στα κόμματα της αριστεράς. Όπως υπάρχουν και πολλοί, ειδικα νέοι δημοσιογράφοι που δεν τοποθετούνται πολιτικά, αλλα σιγουρα δεν ειναι δεξιοίκαραμπινάτοι.

    Το ζήτημα ειναι οτι αυτόι που εχουν τοποθετηθεί σε θέσεις κλειδάι και ελέγχουν την ροή της ενημέρωσης ειναι ΚΑΤΑ μπλε και με απρωπίδες οι επρισσότεροι. Πέφτει όπως ολοι εχουμε πάρει χαμπάρι τρελή χειραγώγηση στο πώς παρουσιαζονται οι ειδήσεις η και στο ποιές κόβονται ΄η θάβονται. Παλαια πράσινα "μεγαλοστελέχη" εχουν τοποθετηθεί σε θέσεις "ψυχγέια " χωρις ουσιαστικό αντικείμενο και ο κόσμςο που απλα δουλευει εκεί σκύβει το κεφάλι και κάνει ότι του λένε, εστω και αν πολλοι βρίζουν εμσα απο τα δόντι ατους, η σε πριβέ συζητησεις λενε "ντροπή".

    quiz... ποιος ειδήσεις "θαβονται" στο σύντομο δελτίο των 11 που δεν παρακολουθούν παρα ελάχιστοι σε σχέση με τα κύρια δελτία τω 9 και 12;

    παρακολουθήστε 2 βδομάδες και κανει ΚΡΑ.
    ετσσ και αμα τους στιμώξουν θα πουν "α εμεις το δείξαμε", και την εχουν θάξει την "αβολη " για την κυβέρνηση είδηση....

  70. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/02/2009 09:11:50

    @64 τρια πουλάκια, σου βγάζω το καπέλο. Δεν παίζεσαι. Μπράβο.

  71. KaryID avatar
    KaryID 06/02/2009 11:26:49

    Γιατί να εξαρτάται κάποιος για ενημέρωση από την εγχώρια-τηλεόραση όταν υπάρχει η οθόνη του υπολογιστή;
    Τα συμβατικά μέσα έρχονται δεύτερα και καταϊδρωμένα.

  72. Μάρκος avatar
    Μάρκος 06/02/2009 11:49:26

    Επειδή πολλά από τα παιδάκια που κάνουν επίδειξη εξυπνάδας εδώ, δεν είχαν καν γεννηθεί επί...αειμνήστου Μαρούδα, ας αφήσουν τις κρίσεις περί...δεξιάς ΕΡΤ. Με 80% ΠΑΣΚΕ εκεί μέσα, μάλλον μας περνάτε για ηλίθιους. Η συνέντευξη τύπου του Γ.Π. δεν θα μεταδιδόταν ολόκληρη απευθείας, η συμφωνία ήταν για "χωρίς χρονικό περιορισμό" αναμετάδοση. Επίσης, δεξιές και φασιστικές είναι οι συμπεριφορές όλων των κομμάτων. Ο χαρακτηρισμός "τέτοια ήταν η Δεξιά πάντα" λοιπόν, είναι άνευ ουσίας.
    Και μιας και μιλήσατε για κρατική τηλεόραση, όσοι ξέρουν το περιστατικό με την "αφαίρεση" από την ΕΛ.ΑΣ. από τους κάμεραμαν των ιδιωτικών καναλιών των κασσετών με τις αποδοκιμασίες στον Κ. Σιμήτη, κατά την κατά 1 ώρα αργοπορημένη είσοδό του στο Θέατρο Λυκαβητού για μια παράσταση Φλαμένγκο,ξέρουν τι θα πει φασισμός...

  73. ataktos avatar
    ataktos 06/02/2009 12:00:20

    κυριοι αφού όλοι μας ποια το έχουμε τούμπανο ότι τα ΜΜΕ είναι καθεστωτικά ,αυτός είναι και ο λόγος που ψαχνόμαστε για όσο ποιο «ανεξάρτητη» ενημέρωση στα blog τους έχουμε βαρεθεί και τους χαλβαδιαζουμε εδώ καθημερινά

  74. KaryID avatar
    KaryID 06/02/2009 12:19:39

    Πόσο μάλιστα όταν υπάρχει ένας τόσος διαδραστικός τόπος σαν το αντιnews, όπου όλες οι απόψεις δοκιμάζονται στο αν αντέχουν ή δεν αντέχουν.
    Ένα άλλο πλεονέκτημα των μπλογκ είναι ότι δεν εξαρτώνται τόσο από την υποστήριξη της εικόνας και του ήχου για να "υποβάλλουν" την είδηση.
    Το ατού τους είναι το κείμενο η ανεπεξέργαστη παράθεση του γεγονότος.

  75. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/02/2009 14:30:32

    Το ΠΑΣΟΚ "έδιωξε" ένα Χατζηδάκι από εμπάθεια - και μόνο.
    Κυνήγησε και τον Πετρίδη - αυτός τουλάχιστον επιβίωσε.

    Καταστάσεις ταλιμπάν.

    Να δεχθεί κάποιος ότι διοικούσε φασιστικά γιατί έπαιρνε εκδίκηση για "τα καταπιεσμένα από τη Δεξά" (όπως το γράφω, Δεξά) στρώματα που υποτίθεται εκπροσωπούσε.

    Να δεχθεί και ότι η ΝΔ διοίκεί σήμερα την ΕΡΤ με τρόπο που την ευνοεί πολιτικά - αλήθεια γιατί σκοτώνονται όλοι να γίνουν κυβέρνηση αν όχι για διοικούν κατά το δοκούν τον Δημόσιο Τομέα;

    Αλλά να μιλάνε για "ανελευθερία" οι πασόκοι και να θέλουν να ξεχάσουμε τον ΠανΠαν, το ντενεκέ το ξεγάνωτο, πάει πολύ.

    Κι αυτός ο "γλυκός κυριούλης" με το καπέλλο, που τώρα παρουσιάζει στην ΕΤ3 βιβλιαράκια με ώριμη σοφία, ο Βασιλικός, ήταν δικτάτορας στην ΕΡΤ το '80.

    Δεν ξεχνάμε.