15/04/2009 18:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκλεψαν την … καμπάνα !!!

Την καμπάνα από την εκκλησία του Αγίου Κωνσταντίνου έκλεψαν άγνωστοι στην Καλλιθέα Κόνιτσας Ιωαννίνων. Προανάκριση για την κλοπή διενεργεί το αστυνομικό τμήμα Κόνιτσας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/04/2009 18:58:00

    Ανθρωποι του Αριστολετη, του Μαυριδη, του Σκαρπελη και των αλλων παιδιων ηταν οι ληστες !!!...

    Ντιν Νταν Ντον

    ΠΠ

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/04/2009 19:03:25

    μπά, μάλλον το μέταλλο θέλουν (πριν ένα χρόνο που ήταν ψηλά τα μέταλλα, κλέβαν καπάκια και αγαλματάκια από το Λονδίνο)

  3. nyfitsa avatar
    nyfitsa 15/04/2009 19:12:51

    Τίποτα αυτό. Οι γύφτοι στην κεντρική Ευρώπη είναι πιο ευρηματικοί - κλέβουν τα καπάκια από τους υπονόμους. Δεν χρειάζεται να σκαρφαλώνουν ψηλά. Έτσι, σιγά σιγά οι δήμοι της περιοχής τα αλλάζουν και τοποθετούν λαστιχένια… χα, χα.

  4. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 15/04/2009 19:13:27

    Οι γυφτοι,ειναι οι ειδικοι επι της κλοπης μεταλλων.
    Δεν εχουν αφησει καμπανα για καμπανα.
    Ακομα και τα φρεατια απο τους υπονομους εχουν ρημαξει,με κινδυνο να πεσει κανα παιδι μεσα,η κανα αυτοκινητο.

  5. nyfitsa avatar
    nyfitsa 15/04/2009 19:52:26

    Έχουμε και αυτό το φρούτο…….
    Κλοπή εγγράφων άδειας παραμονής αλλοδαπών
    Στην Πρέβεζα, άγνωστοι, αφού παραβίασαν την κεντρική πόρτα εισόδου του κτηρίου της Διεύθυνσης Τοπικής Αυτοδιοίκησης και Διοίκησης Νομού Πρέβεζας, έκλεψαν χρηματοκιβώτιο που περιείχε 153, εκτυπωμένες και μη, άδειες διαμονής υπηκόων Τρίτων Χωρών και διάφορα έγγραφα, που αφορούν αλλοδαπούς. (www.e-tipos.com)

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/04/2009 20:09:02

    Για ποιόν κτυπα ή καμπάνα; Μήπως ήταν έμμεσο μήνυμα του αντιεξουσιαστή Παλαιοκώστα; Με πολιτικές προεκτάσεις; Βατοπέδι; Πολιτική παρέμβαση μείζονος σημασίας; Προς τον Ευφραίμ; Προς τους κουμπάρους; Προς τον Άλτερ;

    Ή μήπως ήταν απλά κάποιοι γύφτοι με καλέμια;

  7. AGR. avatar
    AGR. 15/04/2009 21:20:54

    ΑΝΑΛΗΨΗ ΕΥΘΥΝΗΣ
    ---------------

    ΚΑΨΑΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ.ΑΝΑΒΟΛΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ.
    ΚΛΕΨΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΝΑ.ΑΝΑΒΟΛΗ ΠΑΣΧΑ.
    ΒΟΥΛΙΑΞΑΜΕ ΤΗΝ ΒΑΡΚΑ.ΑΝΑΒΟΛΗ ΔΙΑΚΟΠΩΝ.

    ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ SAVE ΓΕΝΙΚΑ.
    -------------------------

  8. ερωτηματάκιας avatar
    ερωτηματάκιας 15/04/2009 21:48:41

    >, άγνωστοι, αφού παραβίασαν την κεντρική πόρτα εισόδου του κτηρίου της Διεύθυνσης Τοπικής Αυτοδιοίκησης και Διοίκησης Νομού .., έκλεψαν χρηματοκιβώτιο που περιείχε 153, εκτυπωμένες και μη, άδειες διαμονής υπηκόων Τρίτων Χωρών και διάφορα έγγραφα, που αφορούν αλλοδαπούς. (...)

    μια ερώτηση: η κλειδαριά ήταν παραβιασμένη από μέσα ή απέξω;

    έχει δικαίωμα ο ανακριτής να ζητήσει και τα πόθεν έσχες;