#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/07/2010 01:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκλεισε οριστικά το troktiko ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΤΑΣΟΣ avatar
    ΤΑΣΟΣ 24/07/2010 01:22:09

    Ίσως να δεχτήκαν απειλές ή να ετοιμάζεται κάτι καινούριο.

  2. scat avatar
    scat 24/07/2010 01:26:57

    Πολύ απλά, σημαίνει ό,τι την βάψανε οι αναμάρτητοι τον τρωκτικό λίθο βαλέτω. Κανείς δεν πρόσεξε ότι σταματήσανε οι "ανώνυμες" καταγγελίες για επιχειρήσεις με σάπια γιαούρτια με υπογραφή "ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ" πχ;

    Τι τρωκτικές (με Π) έκανε ο Πρετεντέρης αυτές τις μέρες εναντίον της βιομηχανίας Δωδώνης, το πρόσεξε κανείς σας;

    Καλό ταξίδι στον Σωκράτη. Αλλά όχι και να δεδικαίωται μέσω του Πρετεντέρη που ξεσκίστηκε να στείλει στην πασοκική ανεργία τους εργάτες της.

    Ξέρετε εσείς, αλλά δεν γράφετε τίποτα.

    Άξιος ο μισθός σας, κυρία Ολυμπιάδα.

    • Olympia avatar
      Olympia @ scat 24/07/2010 08:40:56

      Ευχαριστώ. Ελάτε να τον μοιραστούμε.

      • diasapollon avatar
        diasapollon @ Olympia 24/07/2010 11:57:00

        Υπομονή,θα περάσει η θύελα,ΠΑΣΟΚ είναι αυτό,ο καρκίνος δεν ξεριζώνεται,σκοτώνει τον άρρωστο....καταλαβατε....

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/07/2010 01:31:09

    Αφιερωμένο σε όσους επέμεναν, τη μέρα της κηδείας του Γκιόλια, ότι το εν λόγω ιστολόγιο "ανέστειλε προσωρινά τη λειτουργία του".

    Όπως είχαμε πει εγκαίρως τότε -και το ανήρτησε και ο Φάκτορας-, η αποστολή της τρομοκράτησης εξετελέσθη. Δεν ήταν καθόλου δύσκολο, όταν οι επίγονοι είναι ασπόνδυλα οντάρια.

  4. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 24/07/2010 01:31:53

    Έπεσε η ..ασφάλεια κ μπαίνει άλλη

  5. MMG avatar
    MMG 24/07/2010 01:36:06

    Ekleise to troktiko. Krima, Niotheis ksafnika na meneis xoris foni.An exete plirofories gia tipota kainourio enimeroste mas. Poly thlibero olo ayto pou synebi. Den tha eprepe na xasoun tin elpida tous, imastan oloi mazi tous..

    Krima..

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ MMG 24/07/2010 01:55:15

      Άλλη φορά, να... προσέχουμε ίσως με ποιους "είμαστε μαζί"; Μάλλον δεν το αξίζουν όλοι...

      • MMG avatar
        MMG @ Αυριανιστής 24/07/2010 02:02:06

        na prosexoume 1.000.000( !!!)kosmos...symfono...aplos mallon den einai tipota tyxaio

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ MMG 24/07/2010 10:21:01

      Κρίμα? Το τρωκτικό ήταν ότι χειρότερο έβγαλε ο κόσμος του μπλόγκινγκ. Εδώ που τα λέμε δεν ήταν καν μπλόγκινγκ! Με τα "ελαφρά" του θεματάκια ξεγελούσε χιλιάδες κόσμου για να μπαίνουν και να δέχονται όλη την εμετική του προπαγάνδα. Αν μη τι άλλο, ο κόσμος θα είναι πιο καθαρός και ελεύθερος όταν κλείσει οριστικά αυτό το έμεσμα... για να μην αναφερθώ και στο "λιγότερο ανορθόγραφος"...

      • costas avatar
        costas @ TopGunZ 25/07/2010 17:19:58

        Και εσυ εισαι το λιγοτερο κομπλεξικος..
        Μηπως ανήκεις σε αυτους που θίγονταν απο αυτα που εγραφε και τωρα ανασανες?
        Μηπως ανήκεις σε αυτους που δεν κοβεις αποδειξεις ή το ξενοδοχειο σου ενω ειναι για τα μπαζα το παρουσιαζεις για το super lux ...?
        Μηπως ανηκεις σε ΟΛΟΥΣ αυτους που κοιτανε πως θα τα παρουν απο τον κοσμακη και το τροκτικο ηταν το μεσον που τους ξεμπροσταζε?
        Ναι ειμαι και εγω ανορθογραφος αλλα λεω τα πραγματα τους οπως ειναι ...
        Φιλε μου ζησε στην μιζέρια σου και ασε τα 7 εκατομ κοσμο που μπαιναν σχεδον καθε μερα να κρινει αν το τροκτικο εκανε την δουλεια του σωστα ή οχι!!!

  6. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 24/07/2010 01:48:02

    Τόσο αποτελεσματικός, ούτε ο Κουφοντίνας δεν υπήρξε!....
    Αποστολή εξετελέστη μέσα σε ώρες, παρακαλώ!

    Ρομπέν, Ρομπέν...ακούς;

  7. anonymous avatar
    anonymous 24/07/2010 01:51:35

    Αν διαβάσετε μερικές αναρτήσεις πιο κάτω λένε ότι τους την έπεσαν και ότι η κατάσταση δεν πάει άλλο. Αναγκάζονται να κλείσουν.

    Κάποια στιγμή θα ξανασκάσουν μύτη με άλλα ονόματα και θα συνεχίσουν. Απλά αυτή η διαδικτυακή παρουσία πέθανε.

    Κάποτε υπήρξα blogger, είμαι ακόμη, αλλά κατάλαβα ότι μετά από Χ διάστημα στο νετ πρέπει να πεθάνω και να αναστηθώ.

    Πέθανα και έστησα ένα άλλο διαφορετικό από το παλιό. Κανείς δεν κατάλαβε τίποτε ;)

    Μάλλον το ίδιο κάνουν και αυτοί.

  8. env avatar
    env 24/07/2010 02:09:49

    Μικραινει η δημοκρατια, η ελευθερια της εκφρασης, η ελπιδα, η αξιοπρεπια και ισως τελικα να μικραινει και η χωρα...
    Οι σφαιρες δεν ηταν μονο για τον Σ. Γκολια, οι σφαιρες ηταν για ολους οσους δεν στοιχιζονται πισω απο την "εγκυρη ενημερωση" των καθωστιαιων ΜΜΕ και επιμενουν να ψαχνουν, να ερευνουν, να αποκαλυπτουν και να συζητουν ολα εκεινα που δεν χωρουν στην "εγκυρη και εγκαιρη" ενημερωση...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ env 24/07/2010 10:23:45

      Τίποτα από αυτά δε μικραίνει. Όχι με το κλείσιμο του τρωκτικού. Αν έκλεινε το antinews, η Ολυμπία, το taxalia κλπ. τότε θα είχαμε ήττα της δημοκρατίας. Τώρα απλά θα ανασάνει λίγο...

  9. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/07/2010 02:10:26

    Άλλωστε, είναι γνωστό ότι τα ποντίκια πάντα εγκαταλείπουν πρώτα το πλοίο "ΕΛ.ΕΝΗ" (ΕΛεύθερη ΕΝΗμέρωση).

  10. Mak avatar
    Mak 24/07/2010 02:12:29

    Συμφωνώ ότι μπορεί εμφανιστούν αλλού με διαφορετικό τρόπο.

    Η άρση του απορρήτου έκανε επικίνδυνη τη συνέχιση του "σπορ"...

    Κοινώς κλάσαν μέντες ότι θα τους την πέσουν όλοι όσοι κατηγορήθηκαν από το τρωκτικό δικαίως ή αδίκως για το ο,τιδήποτε.

    Τζάμπα μάγκες κάναν τους φλώρους της Σέχτας.

    Τεσπά ας είναι καλά το ίντερνετ και πάντα άκρη θα βρίσκεται.

    Πάντως είναι άξιο απορίας ότι ούτε η ομπρέλα" του Μπόμπολα κάτω από την οποία μπήκαν μέσω του Θέματος, μπόρεσε να τους προφυλάξει...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Mak 24/07/2010 11:39:46

      Άρση του απορρήτου έχει γίνει κι άλλες φορές. Ήξεραν ποιοι κρύβονται από πίσω.
      Απλά μάλλον τώρα τους απείλησαν με τα όπλα.

      Αν δεις το θέμα σφαιρικά θα καταλάβεις ότι ένα blog αν είναι εντελώς ανώνυμο δεν έχει νόημα εκτός αν απλά σκοτώνεις την ώρα σου. Θέλει χρόνο για να συντηρηθεί και ο χρόνος είναι χρήμα. Τι έκαναν μέχρι σήμερα οι διάφοροι; Κρύβονταν πίσω από την ανωνυμία αλλά άφηναν να διαρρεύσει ότι το blog είναι δικό τους. Έτσι εισέπρατταν από κόμματα μέχρι διάφορους άλλους εντολοδόχους. Αν το Τρωκτικό είχε μπει σε αυτό το παιχνίδι και ήταν εξαγοράσιμο δε θα είχαμε τη δολοφονία. Απλά τους έγραφε όλους.

      Επίσης έχω μάθει ότι συγκεκριμένες εκδοτικές επιχειρήσεις διατηρούν blogs ενώ έχουν και κάποιους σχολιαστές για να γράφουν δεξιά κι αριστερά.

      Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι τα πράγματα δεν είναι απλά. Για να έχεις blog και να σε τρέμουν πρέπει να έχεις την πληροφορία, να την δίνεις στεγνά, να μην ξέρουν ποιος είσαι, και να μη μπορούν να σε βρουν. Να κάνεις δηλ. τις αναρτήσεις από μέρος που να μην έχουν πρόσβαση.

      • Mak avatar
        Mak @ anonymous 24/07/2010 19:43:19

        Δεν ήξερα ότι είχε υπάρξει άρση απορρήτου ξανά. Το να ξέρουν την ip από όπου έκανες μία ανάρτηση, σημαίνει ότι μπορούν να βρουν ποιος είσαι, πού μένεις κ.ο.κ. Εκτός και αν έχεις τις γνώσεις να καλύπτεις τα ίχνη σου.

        Ότι κάποιοι χρησιμοποιούν blog για να βγάλουν λεφτά ή να εξυπηρετούν συμφέροντα είναι προφανές και αναμενόμενο. Εδώ εκδότες χρησιμοποιούσαν τις εφημερίδες τους για να εκβιάζουν!

        Για το τελευταίο που λες νομίζω ήρθε ο καιρός να γίνει κάτι αντίστοιχο του wikileaks αποκλειστικά για την Ελλάδα. Να βγαίνουν πράγματα που δεν μπορούν να βγουν διαφορετικά και να εξασφαλίζεται η ανωνυμία όσων κάνουν τις αποκαλύψεις.

        Προσωπικά θα πλήρωνα (μέσω δωρεάς) για να δω κάτι ανάλογο...

  11. ΔΑΦΝΗ avatar
    ΔΑΦΝΗ 24/07/2010 02:18:12

    ΤΡΩΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΖΟΥΓΚΛΕΣ....ΒΡΩΜΙΚΑ ΣΚΗΝΙΚΑ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ.

  12. ΤΑΣΟΣ avatar
    ΤΑΣΟΣ 24/07/2010 02:35:39

    Μπορούσαν να βγάλουν πιό νωρίς νομοθετική διάταξη για το πως να λειτουργούν τα blogs και τα sites στην Ελλάδα και όχι να δολοφονήσουν τον Σωκράτη για να τους τρομοκρατήσουν.Ας τον σκότωναν οικονομικά όχι να τον δολοφονήσουν έτσι
    και να μας παραμυθιάζουν πως κρύβεται τρομοκρατική οργάνωση απο πίσω και παπ#ριές.....

  13. sempreviva avatar
    sempreviva 24/07/2010 02:39:59

    Σαν ιδεα πλησιαζε το ιδανικο (καπως διαφορετικα να ηταν 8α εφερνε αποτελεσματα)... εγερνε ομως το μπλοκ στο τελος το αποδικνυει και η τραγωδια κριμα κριμα κριμα πολυς κοσμος μεγαλο το βαρος ....8α μπορουσε πολυ καλυτερα!

  14. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 24/07/2010 04:22:24

    ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΑΠΕΙΛΗΣΑΝ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.ΑΣ ΨΑΞΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ BLOGS ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΑ ΜΜΕ.ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΓΑΠ .ΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΘΗΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΟ.ΔΕΝ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΡΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ Ο ΑΕΡΑΣ.ΚΑΙ Η ΥΦΑΛΟΚΡΗΠΙΔΑ ΕΧΕΙ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΑΚΟΥΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ.

  15. neotera avatar
    neotera 24/07/2010 04:53:48

    Να προσευχόμαστε να φαγωθούν οι νταβάδες μεταξύ τους. Ο ελληνικός λαός είναι λοβοτομημένος από δεκαετίες χειραγώγησης με πλύση εγκεφάλου. Αλλη λύση δεν υπάρχει για να βγει ο τόπος απ' το τούνελ του ολοκληρωτισμού. Μόλις αναφέρεις όνομα λαμβάνεις προειδοποίηση, μόλις βγάλεις θέμα κάνουν επιχειρησιακές δοκιμές, εικονικές δολοφονίες... Με ιδιωτικούς στρατούς από δημοσιοκάφρους και πιστολάδες λειτουργεί το νταβατζηστάν. Η πολιτική λειτουργία και οι πολιτικοί είναι σαν τα μαρουλόφυλλα που διακοσμούν το πιάτο. Σαν τους μαϊντανούς στην τηλεόραση. Τόσο πολύ συμμετέχουν στο "πρόγραμμα" διακυβέρνησης, στο "λαϊκό πρόγραμμα με μαριονέτες".

  16. 力 avatar
    24/07/2010 07:13:51

    Το τρωκτικό όντως ήταν φαινόμενο. Άναρχο, ανώνυμο... Δε συμφωνώ όμως τετοιου είδους μέσα να ειναι οι "φωνές" του λαού... Ενος λαού που διάβαζε τρωκτικό και ψήφιζε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ...
    Δε θυμάμαι καλά πως άρχισε.. αλλά στην ουσία ειχε μετεξελιχθέι σε ένα είδος Ciao-Espresso-Φυλλάδας....

    Κρίμα παντως για τον άνθρωπο που φάγανε... κρίμα για τη κατάντια της χώρας γενικότερα (ή μήπως απλώς είδαμε τη πραγματικότητα?)

  17. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 24/07/2010 08:32:03

    πάντως αυτό σημαίνει ότι τώρα πρώτο blog σε επισκεψιμότητα είναι αυτό του παπαγιάννη (!!!) και μετά το nonews και μετά το δικό μας antinews...

    • Olympia avatar
      Olympia @ etsi_kai_allios 24/07/2010 08:45:03

      Κάνεις μεγάλο, τεράστιο λάθος. Χρησιμοποιούν τα ίδια ρομποτάκια τα οποία πείθουν μόνο ένα μέρος του Κολωνακίου, υπουργικών γραφείων και ένα μέρος χαζονεοδημοκρατών διαπλεκόμενων.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Olympia 24/07/2010 11:25:54

        Ο αριθμός των συνδρομητών στο google reader δεν ψεύδεται.

  18. antiochos avatar
    antiochos 24/07/2010 08:54:13

    Το περιεργο με το troktiko ειναι οτι ενω ηταν συστημικο μεχρι τ αυτια,ασκουσε προληπτικη λογοκρισια στις παρεμβασεις των αναγνωστων του ( οπως ασκειται σε ΟΛΑ τα ιστολογια για να ειμαστε ειλικρινεις,σε μερικα δε και κατασταλτικη),ο κυριος ογκος των ειδησεων του αφορουσε στο βρακι της καθε Τζουλιας,παρ ολα αυτα περνουσαν σποραδικα και ειδησεις που αν θαβονταν δεν θα ζητουσε κανεις τα ρεστα απο τους ιδιοκτητες.
    Ειδησεις που αγγιζαν και το ελληνικο αλλα και το παγκοσμιο κατεστημενο.
    Ειναι ενα θεμα αυτο..

  19. denkserotipota avatar
    denkserotipota 24/07/2010 09:54:09

    Σημειολογικά διαλέξαν "καλή μέρα" για να το κλείσουν. Τη μέρα της... "δημοκρατίας".

  20. nbechr avatar
    nbechr 24/07/2010 09:54:30

    Αληθεύει η φήμη οτι ανοίγουν τα IP των αναρτήσεων στο τρωκτικό ;
    Το indymedia με στέγη όπως λένε γνωστή γιατι δεν το ανοίγουν ;

    • Misha avatar
      Misha @ nbechr 24/07/2010 14:34:42

      To Indymedia το ελέγχουν μέσω του σέρβερ του που είναι στο Πολυτεχνείο, χωρις να χρειάζονται ειδικές άδειες.
      Γιατί νομίζεις πως δε το κόβουν;
      Που αλλού θα βρούν μαζεμένα όλα τα πιτσιρίκια με τις μαυροκόκκινες ;

  21. Ratca avatar
    Ratca 24/07/2010 11:23:32

    Εχουμε 4 θανατους Σας λέει κάτι αυτό;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Ratca 24/07/2010 11:46:42

      Στην Ελλάδα όποτε έχει υπάρξει θάνατος που έχει χρεωθεί στην κυβέρνηση η κυβέρνηση έπεφτε.

      Αυτοί οι θάνατοι δυστυχώς δεν χρεώθηκαν στην κυβέρνηση διότι η ΝΔ κοιμάται.

  22. Kanatoulas Vasilis avatar
    Kanatoulas Vasilis 24/07/2010 11:27:06

    Kανεις δεν αναγκανασε κανεναν να διαβασει το τροκτικο ,
    η μεγαλη επιρροη που ειχε στο αναγνωστικο κοινο του ,την κερδισε με το σπαθι του και δυστηχως με το αιμα του.
    Το κλεισιμο του αποδεικνυει οτι δημκρατια δεν υπαρχει πια , οπως επισης ουτε ελευθεροτυπια ,
    Ελλαδα καληνυχτα
    Ελληνες ξυπνηστε.
    (οποιος διαφωνουσε με το τροκτικο ειχε την δυνατοτητα απλα να το προσπερασει)

  23. Misha avatar
    Misha 24/07/2010 11:36:01

    To "cui bono" της δολοφονικής επίθεσης αρχίζει να αχνοφαίνεται.
    Ο Σωκράτης Γκιόλιας μπορεί να έκανε λάθη, όπως όλοι μας, αλλά ανακάτεψε την τράπουλα στο χώρο της ενημέρωσης κι αυτό ξεβόλεψε αρκετούς.
    Mε αφορμή τη δολοφονία Γκιόλια ή μυστικές υπηρεσίες ψάχνουν ip και μέηλ τού τρωκτικού.
    Κάποτε νομίσαμε ότι η ΕΕ θα μάς εισάγει σε ένα παράδεισο ευμάρειας και ελευθεριότητας.Σήμερα αντιλαμβανόμαστε ότι όλο αυτό τον καιρό η ΕΕ μάς αλυσόδενε ενώ εμείς χαχανίζαμε.
    Κατόπιν νομίσαμε ότι το διαδίκτυο μάς διασφαλίζει την ελευθερία έκφρασης .Ίσως να μην αργεί η μέρα που θα ανακαλύψουμε ότι το διαδίκτυο αποτελεί τη μεγαλύτερη επιχείρηση παρακολούθησης και φακελλώματος που γνωρισε η ανθρωπότητα. Αυτή η συγκέντρωση, αφελώς και εκουσίως παραδεδομένων, προσωπικών στοιχείων δισεκατομμυρίων ανθρώπων στα χέρια λίγων και ισχυρών, σημαίνει ότι γινόμαστε ανυπεράσπιστα έρμαια στις απολυταρχικές διαθέσεις τους.
    Οργουελικές καταστάσεις που καμμιά γενιά στη γνωστη ιστορία της ανθρωπότητα δε μπορούσε να φανταστεί.
    Το ρολόι μετρά αντίστροφα ...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Misha 24/07/2010 12:04:23

      Μίσα, έθεσες το δάκτυλο επί τον τύπο των ήλων.

      Εγώ θα έλεγα όμως να μην ξεχνάμε ότι ο Γκιόλιας ήταν υπάλληλος και υπάλληλος μάλλον του Θέμου. Άρα η δολοφονία του, αν δεν είναι ιδεολογική, που ελάχιστοι εδώ μέσα το πιστεύουμε, τότε ισχύει και η πιθανότητα να στρεφόταν εναντίον του Θέμου. Γιατί, όσο συστημικός κι αν είναι ο Θέμος, είναι πάντως πολύ πιο ανεξέλεγκτος από το μέσο δημοσιογράφο. Αρκεί να δει κανείς τη δήλωση του μετά το φονικό. Ότι ήταν ενέργεια περίπου... του ΔΝΤ! Μα του σωτήρα μας;

      Τι εννοεί ο ποιητής; Νομίζω ότι η στήριξη που έδωσε στον ΓΑΠ, που μην ξεχνούμε ότι τον βοήθησε να αγοράσει το Θέμα, δεν είναι στήριξη και προς τα αφεντικά του ΓΑΠ. Οπότε είπαν να τον φρενάρουν μέσω Γκιόλια, και του χάλασαν έτσι και το ιντερνετικό μαγαζί, που κατέληξε να είναι πιο πολύτιμο από την εφημερίδα και το ραδιόφωνο.

      Κάποιος είπε ότι απορεί πώς δεν φάνηκε αρκετά προστατευτική η ομπρέλα του Μπόμπολα. Μα ρε παιδιά, μόλις είχε φύγει η ομπρέλα του Μπόμπολα! Οπότε το ερώτημα ξαναγυρίζει στις στοχεύσεις των πραγματικών αφεντικών. ΔΝΤ, Νέα Τάξη και πάει λέγοντας

    • Misha avatar
      Misha @ Misha 24/07/2010 13:19:49

      Φίλε Επώνυμε, έχουμε ανταλλάξει μέηλ με τον Σωκράτη για το θέμα της σχέσης του με τους μεγαλοδημοσιογράφους και τους καναλάρχες.
      Τού τα έχω γράψει και σε μέηλ αυτά.Διόλου απίθανο να τα δούμε φόρα παρτίδα κι αυτά μετά την επέμβαση της ΚΥΠ (αλλελούια)
      Ο Γκιόλιας ήταν υπάλληλος αλλά δε ήταν ελεγχόμενος από τον κόσμο του Θέμου, ήταν απρόβλεπτος.
      Χαρακτηριστικά:ο Κοντομηνάς και ο Θεμος έκαναν επίθεση στο Βατοπέδι ενώ ο σύμβουλος του Κοντομηνά και συνεργάτης του Θέμου, Γκιόλιας, υπερασπιζόταν το μοναστήρι στο Τρωκτικό!
      Συν την ανηλεή κόντρα με τον Ζούγκλα.Όπως επίσης συνέβη και με τους Κεντέρη -Θάνο όταν ο Γκιόλιας υπερασπίστηκε τα φιλαράκια του, μόνο απέναντι σε όλους, ίσως κι απέναντι στην αλήθεια.Συν την τελευταία αποκάλυψη του Γκιόλια για την διαπλοκή της Φοκους που μετρά ακροαματικόητες με διαφημιστικές εταιρείες , η οποία οδηγησε την αναστολή της άδειας της Φόκους.
      Επίσης ο Γκιόλιας έβαζε κάθε βδομάδα ένα κειμενάκι του παπα Ανανία Κουστένη στο Θέμα , σχεδόν σε κόντρα με τη γραμμή της εφημερίδας.Είδα το βιβλίο από όπου κόπιαρε τα κειμενάκια πάνω στο γραφείο του και συγκινήθηκα.

      Ο Γκιόλιας ήταν ένας από εμάς , με τα καλα και τα στραβά μας.
      Κι η δολοφονία του στοχεύει και τα δικά μας στόματα ...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Misha 24/07/2010 14:06:24

      Eντελως αντιθετη ειναι η δικη μου γνωμη.Ο μονος λογος που υπαρχει ακομη δημοκρατια εστω υποτυπωδης στην Ελλαδα ειναι η συμμετοχη της στην ΕΕ,ενα πολιτικοικονομικο χωρο που σεβεται κατα το δυνατον τις δημοκρατικες αρχες.
      Σε περιπτωωση μη συμμετοχης της η Ελλαδα θα ηταν ηδη μια ρωσικου τυπου δικτατορια με μεσανατολιτικες προσμιξεις.Και λεω ρωσικου τυπου γιατι εκει δολοφονουνται δημοσιογραφοι που δεν αρεσουν στην εξουσια απο περιεργες μαφιες που δε συλλαμβανονται ποτε.
      Σε καμμια δυτικη χωρα δεν υπαρχει παρακρατος της αριστερας που δολοφονει και συναντα την αδιαφορια των αρχων.Απλως οι δολοφονοι δεν μπορουν να επιβαλλουν ανοιχτη δικτατορια επειδη ειμαστε στην ΕΕ.Κανουν ομως φιλοτιμες προσπαθειες για να διορθωσουν τη παραλειψη αυτη και να φυγουμε μαζι με τη χρεωκοπια.

  24. Chris avatar
    Chris 24/07/2010 11:51:35

    Το Τρωκτικό ενόχλησε και τελικά το "κατέβασαν" και μην μου λέτε εμένα για ΣΕΧΤΑ και μαλακίες !!! συμβόλαιο ήταν και μάλιστα κακοπληρωμένο - ...Μπουρδέλο !!!! ενα κωλοχανείο είναι η Ελλάδα !! πάμε καλά ! πάμε πολύ καλά !

  25. piraxtiri avatar
    piraxtiri 24/07/2010 11:53:10

    Πολλα απο τα θεματα του τροκτικου ηταν αναλαφρα και αφορουσαν τους πρωταγωνιστες του life style.Παρολα αυτα ομως ειχε μια εγκυροτητα και αμεση πληροφορηση σε πολιτικα ζητηματα.Διαφωνουσα πολλες φορες με αναρτησεις διαφορες, η φωνη του ομως θα λειψει,οπως καθε φωνη που σωπαινει....

    • anonymous avatar
      anonymous @ piraxtiri 24/07/2010 12:36:05

      Η αλήθεια είναι ότι την είδηση την έβγαζε πρώτο. Επίσης όσο και να το μέμφονται κάποιοι για την ελαφρότητά του χρειάζεται κι αυτή για να χαλαρώνεις λίγο και να κάνεις την πλάκα σου.

  26. antiochos avatar
    antiochos 24/07/2010 13:23:14

    Misha
    Συμφωνω απολυτως εκτος απο το "ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ".
    Η μερα αυτη περασε ηδη.
    Σε μια γυαλα πληκτρολογουμε ολοι και καποιοι προσπαθουν να εντοπισουν τα χρυσοψαρα.
    Βρε Μπαμπινο τι να γινεται εκεινη η ψυχη ο Σταυρος......

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/07/2010 14:16:07

    Εγω εχω να πω οτι τους σκληρους δισκους απο τους υπολογιστες του τους εχει το ΠΑΣΟΚ !..............

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar