#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/10/2011 20:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έκαναν λάθος στα στοιχεία και διέλυσαν την χώρα, μας λέει τώρα η Μέρκελ !!!



Θα τρελλαθούμε με αυτούς που μπλέξαμε.Αν είναι αληθινή η φράση που είπε η Αγκελα Μέρκελ στη Σύνοδο του Λαϊκού κόμματος, ότι δηλαδή η συμφωνία της 21ης Ιουλίου ήταν λάθος διότι ελήφθη με βάση λανθασμένα στοιχεία, τότε έχουμε να κάνουμε με μείζον πολιτικό θέμα.

Δηλαδή τι έγινε και υπεγράφη εκείνη η συμφωνία; Κάποιοι έδωσαν στους Ευρωπαίους διαφορετικά στοιχεία απ' ότι ίσχυαν; Μα καλά, η τρόικα δεν κάνει κουμάντο τόσους μήνες; Με βάση τις εκθέσεις των τεχνοκρατών δεν ελήφθησαν αποφάσεις για κούρεμα 21% καθώς όλοι έβλεπαν το καλοκαίρι ότι μόνο αυτή η λύση θα έδινε ανάσα στην Ελλάδα;

Εντάξει, το έχουμε αποδεχθεί, η κυβέρνηση είναι ανίκανη να διαπραγματευτεί και να κυβερνήσει εν τέλει. Ομως, είναι αυτές κουβέντες να λέγονται από την καγκελάριο που ορίζει τις ζωές μας;

Έκαναν λάθος, διέλυσαν τη χώρα, κι έρχονται τρεις μήνες μετά για να μας  πουν ότι δεν ισχύουν όλα αυτά και πρέπει να πάμε σε μεγαλύτερο haircut;

Τι ισχύει άραγε; Ότι είναι ανίκανοι οι Ευρωπαίοι και η τρόικα να

κάνουν έστω και μια σωστή πρόβλεψη; Διότι από πέρυσι, όλο έξω πέφτουν στις προβλέψεις τους.

Και γιατί να πιστέψουμε ότι ένα κούρεμα 40%,50%,60%, θα έχει θετικές

επιπτώσεις για την Ελλάδα; Ειδικά όταν δεν μειώνει και αντίστοιχα το χρέος και σε λίγα χρόνια θα είμαστε ξανά στην ίδια

αφετηρία;

Μάλλον λοιπόν η ανίκανη ελληνική κυβέρνηση έχει και την ευρωπαϊκή ηγεσία που της αξίζει. Εξίσου ανίκανη δηλαδή.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 23/10/2011 20:55:29

    Εγώ νομίζω ότι η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι τέλεια!!!
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 23/10/2011 21:05:53

      Πάμε Βρυξέλλες;

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ archaeopteryx 23/10/2011 21:29:28

        ΠΑΜΕ!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 23/10/2011 22:10:00

        Τί ώρα?

        • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
          Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Orestios 24/10/2011 14:17:05

          Φύγαμε!

    • Παντελής avatar
      Παντελής @ Orestios 23/10/2011 23:20:35

      αχαχαχαχαχχαχα

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 23/10/2011 20:56:29

    Αυτοί είναι ανίκανοι κι εμείς διαλυμένοι και πλέον φοβισμένοι....

    • ΓΙΑΝΝΑ avatar
      ΓΙΑΝΝΑ @ ΕΥΑ 23/10/2011 21:24:13

      ΟΧΙ Εύα.
      ΟΧΙ φοβισμένοι. Θυμωμένοι είμαστε.
      Καθάρματα της κυβέρνησης θα πάτε την 28η Οκτωβρίου να τιμήσετε το ΟΧΙ του ελληνικού λαού, εσείς που είπατε ΝΑΙ στο ξεπούλημα της χώρας;
      ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΓΙΑΝΝΑ 23/10/2011 21:38:16

        Γιάννα εκτιμώ πάρα πολύ τις απόψεις σου..όμως πού να στηριχτούμε; με τις εξαγγελίες για το μέγεθος του κουρέματος, με τη διαρκή ανικανότητα και υποκρισία των ανθελλήνων που μας κυβερνούν, μόνο στον Θεό ελπίζω πια...Εκλογές δε φαίνονται στον ορίζοντα, αλλά τη χώρα μας ούτως ή άλλως την έχουν κομματιάσει...
        Μαζί σου στην Οργή, μαζί σου στο ΟΧΙ...λυπάμαι όμως για τα παιδιά, που θα ζουν σε ξένη χώρα...

        • manos avatar
          manos @ ΕΥΑ 23/10/2011 22:08:52

          Εκλογές δεν θα γίνουν. Ομως:

          Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΕΠΑΦΙΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΥΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ.

          Ερχεται η πιό σκοτεινή ώρα του τόπου τούτου. Του πολύπαθου αυτού τόπου.
          Εχοντας μια νότα αισιοδοξίας σήμερα, νιώθω άτρωτος.
          Μην απογοητεύεσαι Ευα. Σκέψου πόσα χρόνια πέρασαν μέχρι κάποιοι ξυπόλητοι και αγράμματοι, κατά τον πάγκαλο, πήραν τις ζωές τους στα χέρια τους.
          Θα το παλέψουμε, και θα έρθει η ώρα που κάποιοι προδότες θα φιγουράρουν πάνω στην καρότσα κάποιου αγροτικού.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ manos 23/10/2011 22:37:06

            Να μην αργήσει αυτή η ώρα mano...το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου

          • Y. avatar
            Y. @ manos 23/10/2011 22:43:08

            Μου θύμισες το βίντεο με το Καντάφι στη καρότσα του Ντάτσουν

      • ΝΙΚΗ avatar
        ΝΙΚΗ @ ΓΙΑΝΝΑ 23/10/2011 22:25:46

        Δε συμβαίνουν αυτά! δε γίνεται να συμβαίνουν! παντού ανίκανοι κυβερνάνε; αν μας το έλεγε αυτό κάποιος πριν λίγα χρόνια ότι θα συνέβαινε δε θα τον βρίζαμε τουλάχιστον; έχω χάσει κάθε ελπίδα .. μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι δεν υπάρχει σωτηρία... και δεν ξέρω αν θυμώνω πια .. μόνο φοβάμαι...

        • DIM avatar
          DIM @ ΝΙΚΗ 23/10/2011 22:52:21

          ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΙΚΗ ΚΙΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΛΟΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ.Η ΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΘΥΜΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΝΟΜΙΩΝ ΚΑΙ ΑΣΥΛΙΑΣ.ΠΟΣΟ ΘΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ;ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ''ΟΡΓΗ ΛΑΟΥ'' ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΡΓΗ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΩΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ.

  3. JOHN avatar
    JOHN 23/10/2011 21:06:26

    Πειραματιζονται στις πλατες μας!Και τελικα οι δοσολογιες ειναι και παραμενουν λαθος.Εαν συνεχισουν ετσι και με καταλυτες τυπου ΓΑΠ και Μπενυ το τελος μας θα ελθει συντομα!

  4. Economist avatar
    Economist 23/10/2011 21:10:05

    Το λάθος τους ήταν που τα βάλανε με την Ελλάδα και τον ελληνικό λαό.

  5. Nikos Draxma avatar
    Nikos Draxma 23/10/2011 21:10:38

    Με την ιδια ευκολια που πεταξαν την σημαντικη ταχα συμφωνια της 21 ιουλιου στα σκουπιδια , το ιδιο θα κανουν και με την συμφωνια της 23 οκτωμβριου και θα πουν οτι παλι λαθος εκαναν
    Οι ιδιοι λεγανε καποτε οτι μνημονιο ειναι επιτυχια ,μετα βγηκε επιτυχια η ελεγχομενη χρεωκοπια ,οι κολοτουμπες διαδεχονται η μια την αλλη και οι αποψεις τους αναθεωρουνται πολυ γρηγορα οπως γινεται και με τις εκτιμησεις της τροικας
    Παντελως αναξιοπιστοι και αχρηστοι

    Μονο που οι εφεδρειες τους τελιωσαν μετα το κουρεμα , το θεμα συζητησης στην επομενη συνοδο κορυφης του χρονου θα ειναι η επιστροφη της ελλαδας στο εθνικο νομισμα , αφου θα αποτυχει το οποιοδηποτε κουρεμα
    Ειναι μονοτελειακο οτι ολοι δρομοι οδηγουν στην δραχμη , ας το χωνεψουν μια ωρα αρχιτερα , αλλιως το κοστος θα ειναι ακομα μεγαλυτερο για αυτους απο οτι σημερα

  6. A.M. avatar
    A.M. 23/10/2011 21:13:53

    Άρθρο 120
    2. Ο σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων.
    3. Ο ΣΦΕΤΕΡΙΣΜΌΣ, με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ, της λαϊκής κυριαρχίας και των εξουσιών που απορρέουν από αυτή διώκεται μόλις αποκατασταθεί η νόμιμη εξουσία, οπότε αρχίζει και η παραγραφή του εγκλήματος.
    4. Η τήρηση του Συντάγματος ΕΠΑΦΙΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΌ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, που δικαιούνται και ΥΠΟΧΡΕΟΎΝΤΑΙ να αντιστέκονται ΜΕ ΚΆΘΕ ΜΈΣΟΝ εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.

    Απλά είναι τα πράγματα.. στα χέρια ΜΑΣ βρίσκονται.
    Αρκεί να φανούμε συνεπείς στις ΥΠΟΧΡΕΏΣΕΙΣ που μας επιβάλλει το Σύνταγμα.

  7. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 23/10/2011 21:14:56

    Κάτι τέτοιες δικαιολογίες έδιναν και στα σοβιετικά καθεστώτα, και στην μαοϊκή Κίνα. Με τη διαφορά ότι εκεί βούταγαν και πέντ'-έξι στατιστικολόγους και τους έστελναν σε γκούλαγκ, χα-χαα!

  8. Wolf avatar
    Wolf 23/10/2011 21:15:49

    Ο Παπανδρέου και η κυβέρνησή του ότι είναι πλήρως ανίκανοι είναι γνωστό.
    Δεν περιμένουμε τίποτα πλέον απ αυτούς, παρά μόνο να πάρουν τα σαρκία τους και να εγκαταλείψουν τον τόπο και να μας αφήσουν να πορευτούμε μόνοι μας.
    Οι ευρωπαίοι ηγέτες και οι τεχνοκράτες τους, που έκαναν λάθος εκτιμήσεις και πήραν λάθος αποφάσεις για εμάς δίχως εμάς -και μας το λένε έτσι απλά, σα να μη συμβαίνει τίποτα-, πως θα διορθώσουν τη ζημιά που έκαναν και συνεχίζουν να κάνουν στον ελληνικό λαό.
    Και από τότε που πήραν τις λάθος αποφάσεις, πως θα φέρουν πίσω όλους εκείνους που έδωσαν τέρμα στη ζωή τους, γιατί είχαν έρθει σε πλήρη απόγνωση? Τι θα κάνουν για τη δυστυχία που έχουν φέρει στο λαό μας?
    Τίποτα δε θα κάνουν. Θα τα κάνουν χειρότερα.
    Γιατί και αυτοί είναι ανεπαρκής, αδαείς και ανάλγητοι.
    Και έχει δίκιο ο Ντελόρ που λέει ότι στη πιο δύσκολη στιγμή της Ευρώπης, της έτυχε να έχει τις χειρότερες δυνατές ηγεσίες.

    Είναι τσάμπα μάγκες!!! Όπως ο Πρωθυπουργός μας και ο Υπουργός Οικονομικών του.

  9. Nίκος avatar
    Nίκος 23/10/2011 21:21:32

    ΔΗΛΑΔΗ Ο ΤΖΕΦΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΑΝ ΣΤΙΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ?ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΤΖΙΔΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ?ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΦΙΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΔΩΣΙΛΟΓΟΙ?ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ,ΑΠΛΩΣ ΕΠΙΚΥΝΔYNOI.

  10. ataktos avatar
    ataktos 23/10/2011 21:22:10

    http://www.humansupport.gr/gr_icc.php

    • Y. avatar
      Y. @ ataktos 23/10/2011 22:49:22

      Κάπου τις είδα τελευταία σε κανάλι. Καλή φάση, να δωθεί και περισσότερη δημοσιότητα

  11. DIM avatar
    DIM 23/10/2011 21:30:16

    ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΔΙΑΤΑΖΟΥΝ ΓΑ.....Ν ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΝ.ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ. ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ; ΕΜΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ''ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑ'' ΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΑΚΙΑ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ,Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΧΑΖΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ......ΤΙ ΑΡΑΓΕ;;;;;

  12. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 23/10/2011 21:34:08

    Μπορουμε να εχουμε την πηγη;

  13. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/10/2011 21:40:34

    Me olo ton sevasmo...Rochala theloun apo dyo metra.....

    Kai ta resta se...Kalliarda !

    EXO re !!!

  14. athamas avatar
    athamas 23/10/2011 21:46:44

    Ουσιαστικά είμαστε πτωχευμένοι εδώ και πολύν καιρό, θα γινόταν αυτό λόγω της άφρονης και διεφθαρμένης, όσο και αντεθνικής συμπεριφοράς όσων ασκούσανε εξουσία και διοίκηση . Τώρα έφθασε η ώρα να βιώσουμε όλοι μας, φταίμε δεν φταίμε, τις συνέπειες της πτώχευσης ! Ακολουθεί η Νέμεσις ! Είναι Νομοτέλεια !

  15. φωνη avatar
    φωνη 23/10/2011 22:03:25

    Σίγουρα το είπε αυτό;; Πάντως οι "δικοί μας" μια χαρά θα βολευτούν. Θα ρίξουν το βάρος της αποτυχίας της 21ης στην Ευρώπη, στα λάθος στοιχεία κ.λ.π. Θα ξεχάσουν και εγγυήσεις και Φινλαδίες και το τσακωμό με την τρόικα και την απραξία τους όλο το καλοκαίρι και την αποτυχία του προγράμματος. Δε θα τους απασχολήσει φυσικά ούτε στιγμή, τέτοιοι κομπογιανίτες που είναι, ότι κανονικά θα έφεραν ευθύνη αν βασιζόμενοι σε λάθος στοιχεία είχαν οδηγηθεί στη συμφωνία της 21ης.
    Μια χαρά πλάτες τους κάνει η Μέρκελ........
    Αν και νομίζω ότι αυτά είναι βιαστικές και προβληματικές δικαιολογίες για να κρύψει την αποτυχία τους κάτω από το χαλί.

  16. Μάνος avatar
    Μάνος 23/10/2011 22:05:47

    Δεν φταίνε οι Ευρωπαίοι ηγέτες και οι τεχνοκράτες τους για τις αποφάσεις τους, φταίει ο ΓΑΠ που μας έσειρε σε αυτούς με τα τεχνάσματα του. Ο ΓΑΠ δεν είναι ανόητος είναι φιλογερμανός ή μιζογερμανός αφού στο μεσοδιάστημα η Γερμανία απαλλάχθηκε από τα Ελληνικά ομόλογα και τώρα η Γερμανία επιδιώκει ένα μεγάλο Ελληνικό κούρεμα ομολόγων που στην ουσία κατέχουν οι Γάλλοι ώστε να τους αποδυναμώσουν για να μπορέσουν να κυριαρχήσουν στην ΕΕ. Εάν οι Ελληνικές κυβερνήσεις δεν πράττουν το σωστό πιστεύω ότι θα το επιβάλλουν οι Γάλλοι. Ο Γερμανικός λύκος έχει έρθει στην Ελλάδα και πρέπει να τον διώξουμε διότι θα μας λεηλατήσει χειρότερα από την προηγούμενη φορά (1941), υπάρχει κανείς να απειλήσει τον λύκο;;;;;
    Πάντος εγώ πιστεύω ότι ο ΓΑΠ βιάζει τον Ελληνικό λαό σε πάρτυ με ούζα και δυστυχώς όχι μόνος του αλλά στην αρχή με τον ΠΑΓΚ και τώρα τριώτα με τον ΜΠΕΝΥ!!!!!!!!!!!!!

  17. Y. avatar
    Y. 23/10/2011 22:50:44

    Στη δική μας περίπτωση δεν ισχύει το, “μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται”

  18. RYaN avatar
    RYaN 24/10/2011 00:09:15

    Τους πέσανε έξω τα αναμενόμενα έσοδα από τις ιδιωτικοποιήσεις. Περίμεναν πολύ περισσότερα και πιο εύκολα. Τώρα βλέπουν ότι είχαν βάλει τον πήχη πολύ ψηλά...

  19. Eagle avatar
    Eagle 24/10/2011 00:39:11

    1. Η "συμφωνία της 21ης Ιουλίου" δεν έχει υπογραφεί.
    2. Μήπως τα λάθος στοιχεία είχαν ελληνική πηγή ?
    3. Μήπως μέσα στους τρείς μήνες δεν έγινε τίποτε θετικό και η κατάσταση χειροτέρεψε τόσο που οι τότε ¨αποφάσεις¨είναι λίγες ?
    4. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι δανειστές λένε "για να βγείτε πρέπει να κόψετε τόσα" ? και η ελληνική κυβέρνηση εξετάζοντας εαν θα κόψει "τον καφε", "το τσιγάρο", ή "την εφημερίδα" αποφασίζει να κόψει τις ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ?
    5. Μήπως είναι ένα προπαγανδιστικό κλισέ ότι "η τρόικα κάνει κουμάντο" ενώ οι ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ είναι κυβερνητικές ?
    6. Δεν εξασφαλίζεται ότι ένα κούρεμα 40%,50%,60%, θα έχει θετικές
    επιπτώσεις για την Ελλάδα αν δεν μειώνεται και το χρέος

  20. ataktos avatar
    ataktos 24/10/2011 03:07:27

    http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+WQ+E-2011-006139+0+DOC+XML+V0//EL... διαβάστε παρακαλώ την απάντηση

  21. CHRYSOS avatar
    CHRYSOS 24/10/2011 08:56:25

    ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΓΑΠ ΣΤΗΝ ΔΕΘ. ΟΛΟ ΚΑΜΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΗΣ 21/7! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ !!!

  22. Θεοφάνης Ελ. Ράπτης avatar
    Θεοφάνης Ελ. Ράπτης 24/10/2011 11:54:36

    Mε συγχωρείτε που θα σας το θέσω έτσι κύριοι, αλλά νομίζω ότι σας δουλεύουν "ψιλό γαζί"! Μήπως έτυχε να ακούσετε ποτέ για επιχειρήσεις "Ψυχολογικού Πολέμου" (Psychological Warfare Operations / Psy-Ops)? Έχετε υπόψιν σας ότι υπάρχουν "ειδικά εγχειρίδια" πάνω στο θέμα, ορισμένα γραμμένα από τη CIA ήδη από τη δεκαετία του 60? http://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_warfare#Modern_psychological_warfare_operations

  23. η Dimi avatar
    η Dimi 24/10/2011 23:14:44

    «Τη πρώτη φορά το λάθος, είναι τυχαίο. Τη δεύτερη, είναι σύμπτωση.
    Τη τρίτη, Εχθρική Ενέργεια» ~Ian Fleming

    Θεωρώ το ενδεχόμενο πλήρους εκποίησης της Ελλάδας, ως σοβαρό και πραγματικό. Θεωρώ εθνικό καθήκον, τη συλλογική προσφυγή των Ελλήνων στο Ανώτατο Δικαστήριο της Χάγης κατά της μέρκελ και των συνεργατών της, γιά τα κατά συρροή οικονομικά και κοινωνικά εγκλήματά τους (εγκλήματα κατά της ανθρωπότητος), τις ύβρεις, τις συκοφαντίες, την επίπλαστη απαξία της Τιμής και της Υπόληψης του Ελληνικού Λαού.

    Αυτή η υψηλής εποπτείας νεοναζί αναίμακτη "Κηδεμονία" που μόνο την Υφαρπαγή και Υποδούλωση του Ελληνικού Κράτους-Εθνους έχει ως στόχο, ΔΕΝ μπορεί να μείνει αναπάντητη.