#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/03/2011 19:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έδιωξαν τον Μητσοτάκη από την κηδεία του αστυνομικού;!



Σύγχυση με το ποιόν Μητσοτάκη απομάκρυναν κακήν κακώς από την κηδεία του ενός από τους δύο άτυχους αστυνομικούς.

Το ένα site γράφει ότι ήταν ο Κυριάκος που πήγε να υποβάλλει τα συλλυπητήρια του στην κηδεία του Γιάννη Ευαγγελινέλη στον Ιερό Ναό Αγίου Βασιλείου στο Περιστέρι και απομακρύνθηκε από συγγενείς του. Το άλλο διαφωνεί και επιμένει ότι ήταν ο μπαμπάς Μητστάκης:

Κακήν κακώς εκδιώχθηκε ο επίτιμος πρόεδρος της ΝΔ κ. Κωνσταντίνος Μητσοτάκης από τον ιερό ναό Αγίου Βασιλείου στο Περιστέρι όπου τελέστηκε η εξόδιος ακολουθία για τον 23χρονο αστυνομικό Γιάννη Ευαγγελινέλη.

Ο κ. Μητσοτάκης, συνοδευόμενος από τον έμπιστο σωματοφύλακά του Μανούσο, ήταν το μοναδικό πολιτικό πρόσωπο που αποφάσισε να πάει στην κηδεία του νεαρού αστυνομικού.

Όταν όμως οι συγγενείς του Ευαγγελινέλη αντιλήφθηκαν την παρουσία του, δεν μπόρεσαν να συγκρατήσουν την οργή τους. Σήκω φύγε, ντροπή σου, τι ήρθες να κάνεις- να μαζέψεις ψήφους, ήταν μερικά μόνο από τα λόγια οργής που εκστόμισαν οι απλοί άνθρωποι που συμπαραστάθηκαν στην οικογένεια Ευαγγελινέλη απευθυνόμενοι στον κ. Μητσοτάκη.

Ήταν λίγο μετά τις δύο το μεσημέρι της Πέμπτης. Η οργή και η αγανάκτηση των πολιτών που συνόδευαν το δολοφονημένο μοτοσυκλετιστή της ομάδας ΔΙΑΣ ήταν τόσο μεγάλη, που ο Κ. Μητσοτάκης αναγκάστηκε να φύγει από την εκκλησία του Αγίου Βασιλείου συνοδευόμενος από τον πιστό του συνεργάτη Μανούσο.

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=109368

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. neotera avatar
    neotera 03/03/2011 19:44:44

    Είναι πολύ θετικές οι αντιδράσεις του κόσμου, αλλά αργήσαμε ! Πολύ πίσω από τα γεγονότα, ούτε στην ποινικοποίηση γνώμης δεν υπάρχει αντίδραση...

    • νεφέλη avatar
      νεφέλη @ neotera 03/03/2011 20:18:07

      ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ !

      ...ότι κι αν γίνεται, η γνώμη δεν ποινικοποιείται, όσο κι αν λογοκρίνεται.
      Μην ξεχνάμε, πως καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.
      Μόνο οι λερωμένοι, συννεφιασμένοι ...ξαποσταίνουν!

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 03/03/2011 19:50:38

    Μπορεί να μην σας αρέσει αυτό που θα πω, αλλά μπράβο στον Μητσοτάκη που πήγε και που ήταν ο μόνος πρωθυπουργός μετά το 1981 που προσπάθησε να κάνει τους αστυνομικούς να μην ντρέπονται που είναι αστυνομικοί.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΒΙΣ 03/03/2011 20:18:48

      Σε αυτο συμφωνω κι εγω μαζι σου..
      Στο κατω κατω τι ψηφους να παρει ο ανθρωπος ισως ΟΝΤΩΣ και να πηγε
      για συμπαρασταση τι θα κερδισει στην ηλικια που ειναι... ειναι εκτος πολιτικης
      ετσι κι αλλιως

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΒΙΣ 03/03/2011 20:20:06

      Υστερα μην ξεχναμε οτι τρομοκρατες σκοτωσαν και το γαμπρο του καποτε,
      αρα ισως και να το εκανε ΚΑΘΑΡΑ για λογους τιμης!!

    • TASSOS avatar
      TASSOS @ ΒΙΣ 03/03/2011 21:29:56

      Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί τέτοιο μένος εναντίον Μητσοτάκη?Είναι ο μόνος πολιτικός που λέει τα πράγματα με το όνομά τους.

      • man8os avatar
        man8os @ TASSOS 03/03/2011 21:42:48

        Το πιστευεις αυτο που λες?

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ TASSOS 03/03/2011 23:04:20

        Υποκλοπές, μίζες, νταβατζήδες, μπόχα και δυσωδία.

        Αλλά κατά τα άλλα

        "πρέπει να μάθομε οι Έλληνες να δουλεύομε περισσότερο και να ζητούμε λιγότερα"

        "πρέπει να φτωχύνομε"

        "Οι τράπεζές μας(!), περνάν δύσκολες ώρες" (<-αυτό με τρεμάμενη φωνή)

        Με το όνομά τους τα λέει....ντροπή

      • JOHN avatar
        JOHN @ TASSOS 03/03/2011 23:38:58

        Παλι καλα που μας αφεινει και ισαξιους απογονους.Να τους χαιρομαστε και να διαιωνιζουμε το ειδος!!!

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ TASSOS 04/03/2011 00:25:43

        Λέει την αλήθεια για τους άλλους χωρίς να αγγίζεται η κάστα που τον αβαντάρει-περιβάλει .

  3. an.vorinos avatar
    an.vorinos 03/03/2011 20:09:10

    Φυσικα και ο κος Μητσοτακης δεν πηγε να μαζεψει ειναι πολυ μεγαλος στην ηληκια για να κανει μικροκοματτικες κινησεις .Πιστευω οτι ηθελε να αποδωσει τιμη στα ατυχα παλληκαρια της ομαδος ΔΙΑΣ. Αληθεια αλλο πολιτικο ον εδωσε παρον ?

    • petros avatar
      petros @ an.vorinos 04/03/2011 01:40:20

      Οι συγγενείς του αδικοχαμένου νεαρού είχαν απαιτήσει να μην εμφανιστεί στην κηδεία κανένας πολιτικός. Καλό θα ήταν ο Μητσοτάκης, ο Μπουμπούκος και ο Θανασάκης ο Πλεύρης να σεβαστούν την επιθυμία της οικογένειας και να μην τους διαολίσουν μια τέτοια μέρα.
      Οι τρεις αυτοί κύριοι και οι λοιποί πολιτικοί που έχουν στηρίξει και στηρίζουν με όλες τους τις δυνάμεις το ισχύον πολιτικό σύστημα, το οποίο δινεί τη δυνατότητα σε πολιτικούς, δημοσιογράφους και πλουσίους να αξιώνουν κουστωδίες αστυνομικών και περιπολικών για την προστασία της ζωής τους ενώ ο μέσος πολίτης είναι ουσιαστικά απροστάτευτος, είναι αυτοί που στέλνουν καθημερινά τους μη βυσματούχους αστυνομικούς (όπως τα δύο παιδιά) να αντιμετώπισουν τους επικίνδυνους εγκληματίες ως πρόβατα επί σφαγή. Το μόνο που ξέρουν οι αρχές αυτού του τόπου είναι να ενισχύουν τα ΜΑΤ για να διαλύουν τις διαδηλώσεις των απλών πολιτών και να παίζουν κυνηγητό με τους εκάστοτε προβοκάτορες-"αντιεξουσιαστές".

  4. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 03/03/2011 20:10:39

    Δεν έχουν καμία θέση τα κοράκια της πολιτικής μαφίας δίπλα σε αυτή την οικογένεια, στις δακρυσμένες μορφές της οποίας καθρεπτίζεται η οδύνη της πατρίδας.

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 03/03/2011 20:23:58

    Υγειέστατη αντίδραση. Οι συνεργάτες των συνεργατών δεν έχουν θέση πλέον πουθενά.

  6. ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ avatar
    ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 03/03/2011 20:28:19

    Λάθος. Πρῶτον, ὁ Μητσοτάκης, προφανῶς, δὲν πῆγε νὰ μαζέψῃ ψήφους· δὲν χρειάζεται ψήφους πλέον. Δεύτερον, εὖγε του ποὺ παρέστη καὶ διπλὰ εὖγε ἐὰν ἦταν ὁ μόνος πολιτικὸς ποὺ παρέστη. Τρίτον, δὲν κυβερνᾷ ὁ Μητσοτάκης τὴν Ἑλλάδα, ἐδῶ καὶ πολλὰ χρόνια. Τέταρτον, ὁ Μητσοτάκης ἀνέκαθεν ὑπεστήριζε τοὺς ἀστυνομικούς στὸ ἔργο τους, πέμπτον, ἀνέκαθεν εἶχε καθαρὴ καὶ σκληρὴ στάσι ἔναντι τοῦ ἐγκλήματος καὶ τῆς τρομοκρατίας, καὶ ἕκτον ἀλλὰ ὄχι ἔσχατον, μὲ τὴν οἰκογένεια ποὺ πενθοῦσε βρίσκεται στὴν ἴδια πλευρά· ἔχει πληρώσει καὶ ἡ δική του οἰκογένεια μὲ αἷμα. Τὸ σωστὸ νὰ λέγεται. Διάκρισις.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 03/03/2011 20:36:29

      Συμφωνω!!

    • giannis avatar
      giannis @ ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 03/03/2011 20:43:11

      Για το πένθος του Μητσοτάκη πολλά ακούγονται. Όπως και για τις σχέσεις του γαμπρού με τον επιχειρηματία της εποχής.

  7. SZAE avatar
    SZAE 03/03/2011 20:29:40

    και καλά έκαναν........

  8. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 03/03/2011 20:35:34

    τί ειρωνία !
    το "ζωντανό" παρελθόν, πήγε να ασπαστεί το αθάνατο μέλλον...

  9. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 03/03/2011 20:56:18

    Κύριοι, άν θα προσέξατε εκεί πήγε ο ΓΙΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ! ο Κυριάκος, όχι ο Κωνσταντίνος, νομίζω κάποια σχόλια δείχνουν ότι δεν το έχετε καταλάβει. Από την άλλη, αφελής είναι όποιος πολιτικός νομίζει ότι μπορεί να κυκλοφορεί άνετα δημοσίως, μετά από αυτά που έχουν προκαλέσει όλοι τους στην Πατρίδα!

  10. TED avatar
    TED 03/03/2011 21:02:38

    Άσχετο αλλά ανεβάστε κάτι για την παραίτηση του Ραχωβίτσα (Υπαρχηγού ΕΛ.ΑΣ.). Δυστυχώς οι πιό πάνω απ'αυτόν (Οικονόμου / Σάμινας) δεν είχαν τα @@ να πράξουν το αυτονόητο.

  11. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 03/03/2011 21:06:16

    3η μέρα χωρίς καύσιμα τα περιπολικά της Αστυνομίας στα Γρεβενά!!!
    http://aetos-grevena.blogspot.com/2011/03/3.html
    Ποια Αστυνομία θέλουν; Πως θα νιώσουμε ασφάλεια;

  12. Orestios avatar
    Orestios 03/03/2011 21:13:46

    Πήγε να μαζέψει ψήφους για την κοράκλα?
    Το ένστικτο του κόσμου εκεί είναι αλλάνθαστο κριτήριο των προθέσεων του παππού.
    Η αντίδραση αυτών που τιμούσαν τους νεκρούς ήταν απόλυτα φυσιολογική.

    • loretta avatar
      loretta @ Orestios 03/03/2011 23:52:37

      Oρεστιε

      το κορακλα να πιθανολογισω οτι προκυπτει απο το κορακι??

  13. Rote Phane avatar
    Rote Phane 03/03/2011 21:19:45

    Η πονικοποιηση της γνωμης ισχυει στην Γερμανια. Οποιος εκφρασθει υπερ υου Χιτλερ η κατα των εβραιων ΔΙΩΚΕΤΑΙ ποινικως.
    Επισης και σε καποια απο τις Βαλτικες χωρες και στην Τσεχια.
    Ωραιες ελευθερες "δημοκρατικες" χωρες.
    Μετα μας φταινε καποιες αλλες.

    • petros avatar
      petros @ Rote Phane 04/03/2011 01:54:33

      Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά... Για το γκρέμισμα του Μπρούτζινου "Αλιόσα" (αντιναζιστικό μνημείο) στο Ταλίν της Εσθονίας και για τις πιέσεις να βγει εκτός νόμου το ΚΚ Τσεχίας δεν έχεις ακούσει;
      Όσο για τη Γερμανία που εγκαθιδρύει το 4ο Ράιχ θά πρεπε να ήσουν πιο ενημερωμένος... απλώς αυτή τη φορά είναι λιγότερο απροκάλυπτοι (χρησιμοποιούν μνημόνια, όχι φούρνους). Δε θα μας κάνουν σαπούνια, αλλά θα μας αφήνουν να πεθαίνουμε από την πείνα...
      Όποτε μην ανησυχείς: Πάλι με χρόνια και καιρούς πάλι δικιά σου θά'ναι...η κουκούλα!

  14. Romios avatar
    Romios 03/03/2011 21:27:30

    ΚΑΛΛΙΜΑΧΕ, μάλον ξέχασες πως ο Μητσοτάκης έχει μιά κόρη που "έκανε" δικό της κομμα. Και μάλλον δεν ξέρεις καλά τον Μητσοτάκη. Δεν έκανε και δεν κάνει ποτέ τίποτε χωρίς να έχει κάτι στο πίσω μέρος του μυαλού του. Δεν μπορεί όλος ο πολιτικός κόσμος να μην έχουν μυαλό.

  15. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 03/03/2011 21:40:58

    Οι πολιτικοί γενικά δεν είναι ευπρόσδεκτοι. Όχι μόνο ο Μητσοτάκης.

  16. Poisonous avatar
    Poisonous 03/03/2011 21:48:00

    Πιστεύω ότι ο κάθε ένας από τους σκεπτόμενους ανθρώπους που συμμετέχουν σε σ´αυτό το φορουμ πρέπει να αποστασιοποιήται από τα προσωπικά του πιστεύω και τις συμπάθειες και να κρίνει αντικειμενικά. Παλαιότερα αυτό ήταν το χαρακτηριστικό του ΑντιNews, ενώ παρατηρώ ότι τελευταία η οξύτητα και η τύφλωση περισσεύει.

    Ο Μητσοτακης είναι αυτός που είναι και έχει διανύσει την πορεία του που λίγο-πολύ ολοι γνωρίζουμε και ο καθένας μας αξιολογεί βάσει των προσωπικών του θέσεων. Φυσικά και εγω έχω τις απόψεις μου. Αυτά όμως είναι άσχετα με την ουσία του θέματος, η οποία είναι ότι ένας σχεδόν αιωνόβιος απόμαχος της πολιτικής ήταν ο μόνος που είχε την τσίπα να παρευρεθεί στην κηδεία αυτού του άτυχου παιδιού, που έχασε την ζωή του σε διατεταγμένη υπηρεσία του κράτους. Για να είναι σαφεστερο, ο Μητσοτάκης εκπροσώπησε το Κράτος, χωρίς να έχει πλέον οποιοδηπποτε αξίωμα. Και μη πιστεύετε ότι ο Μητσοτάκης δεν είχε σκεφτεί το ενδεχόμενο να αντιμετωπίσει αυτό που αντιμετώπισε, παλιά καραβάνα είναι, τα πιάνει αυτά.

    Μην παρεξηγηθώ, καταλαβαίνω τους συγγενείς και την αντίδραση τους. Όμως δεν μπορώ παρά να αναγνωρίσω την στάση του Μητσοτακη και να σημειώσω την αδιαφορία της υπόλοιπης πολιτικής σκηνής.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Poisonous 03/03/2011 22:50:02

      Μπράβο!++++
      Οφείλουμε να είμαστε δίκαιοι στην κρίση μας.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Poisonous 04/03/2011 00:02:27

      κοτες οι αλλοι οχι αδιαφοροι!!
      Ο επιτιμος ειδε φως και μπηκε. πηγε να μυρισει...

      ΠΠ

  17. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 03/03/2011 22:50:11

    Αν ευσταθούν κάποιες ειδήσεις στην τι-βι, η οικογένεια του αστυνομικού που σκοτώθηκε ζήτησε να μην παραυρεθούν πολιτικοί. Άρα δεν έπρεπε να πάει κανείς, μόνη δικαιολογία να μήν είχε ακούσει ο όποιος Μητσοτάκης αυτήν την παράκληση.

  18. zagor avatar
    zagor 03/03/2011 22:57:37

    Λοιπόν παιδιά ήταν ο γέρος Μητσοτάκης είδα πριν λίγο το βίντεο στο ΕΧΤΡΑ. Τώρα για να ξέρετε η οικογένεια του παληκαριού είχε ζητήσει να μην παραστούν πολιτικοί στην κηδεία γι'αυτό και δεν πήγε και ο Παπουτσής. Βέβαια αυτό του βγήκε σε καλό γιατί αν πήγαινε θα έφευγε μάλλον χωρίς μούσι. Εδώ την πάτησαν μέχρι και ο Γεωργιάδης με τον Πλεύρη του ΛΑΟΣ που δεν αφήνουν να πέσει τίποτα κάτω που έχει σχέση με την αστυνομία. Όσο για τον Μητσοτάκη μ'αυτόν δεν μπορεί να είσαι σίγουρος ποτέ, για το τι μπορεί να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του.

  19. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 03/03/2011 22:58:45

    Δεν είδα όμως οι συγγενείς των αστυνομικών που ήταν τραυματισμένοι να διώξουν την Συριζοβουλευτίνα Αμανατίδου που πήγε υποκριτικά να τους επισκεφτεί για να εκφράσει τί; Προφανώς τη λύπη της που δεν σκοτώθηκαν και μερικοί ακόμα "μπάτσοι, γουρούνια. δολοφόνοι".
    Είμαστε πρόβατα τελικά. Και φτηνοί στο λάδι και ακριβοί στο ξύδι.
    Για να ήταν δικός μου συγγενής αστυνομικός τραυματίας και να πλάκωνε καμία Συριζούλα και κανείς Συριζούλης να εκφράσει συμπαράσταση και θα έβλεπε για πότε θα έπινε όλο τον ορό σφηνάκι...Οι ηθικοί αυτουργοί έρχονται να συλληπηθούν.

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ ΒΙΣ 03/03/2011 23:07:54

      πές τα! Γιατί ως γνωστό ο Σύριζα οπλίζει τους ρουμάνους! Η τους λέει να βαράνε με καλάσνικοφ τα παιδιά! Σοβαρή η πολιτική σου κρίση! Ευγε! Τί άλλο θα ακούσουμε, τί ;;

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 03/03/2011 23:29:30

        Καλά έχουμε διαβάσει και πολύ χειρότερα.
        Μην μου πεις ότι σε σόκαρε το συγκεκριμένο σχόλιο.
        Πάω στοίχημα ότι τώρα θα έχει στίψει το μυαλό του να καταλάβει γιατί τα "πρόβατα" δεν έδιωξαν την αριστερή βουλευτίνα, τουναντίον πήραν στο κατόπι τον Μητσοτάκη.

      • αποκατάσταση avatar
        αποκατάσταση @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 05/03/2011 01:07:25

        O ΣΥΡΙΖΑ πρώτον δεν έχει και την καλύτερη γνώμη για την αστυνομία και δεύτερον έχει την τάση να στηρίζει κομμάτια της κοινωνίας που αντιτίθονται για να μην πω συγκρούονται με την αστυνομία (π.χ. αναρχικοί). Δε κάνεις φιλίες με τέτοιο τρόπο.
        Βέβαια η παρουσία του ΣΥΡΙΖΑ είναι καλύτερη από την αντιπαράθεση. Σημαίνει πως γίνονται βήματα προόδου εκτός και αν η παρουσία είναι τυπική για ξεκάρφωμα οπότε κρίμα.
        Ο Γλέζος π.χ. έχει μιλήσει και έχει φέρει προτάσεις για μια καλύτερη αστυνομία και το βρίσκω πολύ θετικό διότι δείχνει ότι υπάρχει θέληση βελτίωσης σχέσεων αριστεράς με τους θεσμούς. Δυστυχώς ο σημερινός ΣΥΡΙΖΑ που εκφράζει μεγάλο μέρος της αριστεράς τα τελευταία χρόνια κινήθηκε προς τον νεοαναρχισμό με τα όποια επακόλουθα στην άποψή του για την αστυνομία και τους θεσμούς.

  20. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 03/03/2011 23:14:20

    Αυτός που έπρεπε να είναι στην θέση των παιδιών είναι ο Μητσοδράκουλας.
    Εδώ και πολλά χρόνια,
    Εχει πιεί το αίμα του Ελληνικού λαού.
    Ο αιμοσταγής οπαδός του μνημονίου και της τρόϊκας

  21. Tassos avatar
    Tassos 03/03/2011 23:29:44

    Ο άνθρωπος αντικατέστησε εκείνον τον αστείο -πώς τον λέγαν Αναγνωστόπουλο?- βουλευτή Αθηνών που πήγαινε στις κηδείες ως "φίλος του νεκρού". Εν πάσει περιπτώσει καλά έκαναν και τον έδιωξαν. Επρεπε να τον πάρουν με τις ντομάτες.

  22. evangelos s avatar
    evangelos s 03/03/2011 23:52:23

    ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΠΗΓΕ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!

  23. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 04/03/2011 00:24:35

    Μαύρο χιούμορ,

    Αλλά έχει να θάψει πολύ κόσμο ακόμα.

  24. Alex avatar
    Alex 04/03/2011 06:20:46

    Μπράβο. Ο Κόσμος έχει αρχίσει και αντιδρά. Με όλους όσους κυβέρνησαν και τις παρατάξεις του. Δεν εννοώ μόνο τους πρωθυπουργούς αλλά και τους βουλευτές. Πρέπει να επεκταθεί εαυτό το κίνημα. Όχι μόνο δεν πληρώνω... Αλλά και διώχνω... γιουχάρω εκφράζω την πικρία μου. Όχι μόνο με τις εκλογές. Δεν φτάνει αυτό. Γιατί και να μην βγουν σκασίλα τους. Έχουν μαζέψει τόσααα.... που λίγο τους καίει αν θα βγουν. Ή μάλλον εναλάσοντε κυβερνήσεις για να τρώνε όλοι εν αλλάξ και να αθωώνουν τους άλλους στις επιτροπές. Να μην μπορούν να βγουν από το σπίτι τους οι ξεφτιλισμένοι. Μπράβο συνεχίζουμε.