03/03/2010 15:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άφαντοι στη σύγκρουση, φανεροί στην υπονόμευση

Εντύπωση προκαλεί, την ώρα που η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ εξαπολύει μέτρα κατά ριπάς κατά των εργαζομένων, η εκκωφαντική σιωπή πρωτοκλασάτων στελεχών της Ανανεωτικής Πτέρυγας του Συνασπισμού. Πού ‘ναι ο Κουβέλης, πού ‘ναι ο Μαργαρίτης, πού ‘ναι ο Χατζησωκράτης που όταν πρόκειται να κατακεραυνώσουν τους συμμάχους τους στον ΣΥΡΙΖΑ είναι λαλίστατοι στα συγκροτήματα Τύπου και τα κανάλια που τους σιγοντάρουν, αλλά τώρα που η «πράσινη» λαίλαπα είναι σε πλήρη εξέλιξη έγιναν άφαντοι.

http://www.enimerosi24.gr/index.asp?a_name=medianews&item_id=8840

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 03/03/2010 15:38:17

    Και τι έγινε που καταρρέει η χώρα; Δεν τίθεται δα και θέμα ΑΝΑΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ...

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ thespieys 03/03/2010 17:02:46

      Έτσι είναι... για τους αριστερούς-λάιτ η ισονομία και η ισοπολιτεία και το κράτος δικαίου εξαρτώνται από το αν θα αναγράφεται προαιρετικά το θρήσκευμα στις ταυτότητες, από το αν οι Έλληνες "συνωστίστηκαν" στη Σμύρνη και από το πόσο εθνικιστές είναι αυτοί που δεν δέχονται να δώσουμε δώρο το όνομα τής Μακεδονίας στους βόρειους γείτονες.

      Για όλα τα άλλα, τουμπεκί, ο Σόρος νά'ν΄καλά.

  2. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 03/03/2010 15:50:07

    Δεν μπορούν να εμφανιστούν σήμερα γιατι είναι πολύ απασχολημένοι.
    Ετοιμάζουν τα έγγραφα [ελληνοποίησης] χιλιάδων
    μελλοντικών ψηφοφόρων-οπαδών της "αριστεράς και της προόδου"
    απο το Πακιστάν, το Μπαγκλαντές, το Αφγανιστάν, το Σουδάν κτλ...

  3. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 03/03/2010 15:54:54

    Δεν πειράζει, ευτυχώς υπάρχει ακόμη ο Αλαβάνος και η ΚΟΑ!
    Ευτυχώς, γιατί άν πάλι έχουν λίγη παραπάνω δουλειά οι τζαμάδες, θα αναθερμανθεί κάπως η αγορά.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 04/03/2010 09:56:33

      Ναί φίλε μου! Στις εκλογές του 2009 η ΑΠ δούλευε για τον ΣΥΡΙΖΑ με το πριόνι και ο Αλέκος ζωσμένος με εκρηκτικά, σαν Χαματζής!
      Άστα καλύτερα, στάζει από παντού η στέγη.

  4. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 03/03/2010 16:05:00

    Καλοπιάνουν με τη σιωπή τους το Γιώργο, για να απολαύσουν στο μέλλον και αυτοί τα προνόμια των "πρωτοπόρων" Δαμανάκη και Ανδρουλάκη. "Ανανεωτικοί" λέγονταν κάποτε οι μη δογματικοί και πολύ σωστά. Σήμερα μάλλον λέγονται όσοι βάζουν νερό στο κρασί τους και είναι έτοιμοι για κοπάνα προς το κόμμα εξουσίας προς χάρη της ελκυστικής ζεστής θεσούλας! Την πράσινη λαίλαπα πώς να μπορέσουν να τη δουν; Έχουν "υψηλότερους" στόχους και ιδανικά!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αφροδίτη 03/03/2010 17:51:55

      Ξέχασες τους Μπιστοκουναλάκηδες...

  5. kwlotoumpas avatar
    kwlotoumpas 03/03/2010 16:09:55

    σας έρχεται μιά εξέγερση, που θα παρακαλάτε να έρθει πάλι ο Δεκέμβρης του 08, παιδική χαρά ήταν μπροστά σε ότι έρχεται εξυπνάκηδες.

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ kwlotoumpas 03/03/2010 16:17:41

      Δε νομίζω. Είναι πλέον εμφανές ποιοί κρύβονταν πίσω από την "εξέγερση¨του Δεκεμβρίου. Τους προδίδει η σιωπή τους.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ kwlotoumpas 03/03/2010 17:05:43

      Συμφωνώ με τον Πολίτη.

      Ο Δεκέμβριος τού 2008 ήταν μια στημένη προβοκάτσια από συγκεκριμένες νεοταξίτικες οργανώσεις (και τον μιντιακό/ ακαδημαϊκό/ πολιτικό συρφετό που τις δικαιολογεί).

      Αν δείτε βίντεο από την ΟΝΤΩΣ λαϊκή εξέγερση, θα δείτε όλες τις ηλικίες και όλα τα κοινωνικά στρώματα (εκτός των πολύ πλουσίων, φυσικά).

      Όχι μόνο "παιδιά" 25 και 30 χρονών.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ kwlotoumpas 03/03/2010 17:54:30

      Πολύ θα ήθελα να την έβλεπα. Αλλά νομίζω πως τα κ...αλόπαιδα που είχαν συμμετάσχει σε εκείνη την "εξέγερση" έχουν άλλες ανησυχίες πια, τα τράβηξαν οι γονείς τους στα ασφαλή σαλόνια της Φιλοθέης και της Πολιτείας και τα προετοιμάζουν για να στελεχώσουν τους μελλοντικούς εξουσιαστικούς μηχανισμούς των πολυεθνικών εταιρειών.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ kwlotoumpas 03/03/2010 18:20:31

      "Αν δείτε βίντεο από την ΟΝΤΩΣ λαϊκή εξέγερση στην Αργεντινή"

      Διορθώνω την προηγούμενη ανάρτησή μου.
      Ξέχασα να γράψω αυτό το "στην Αργεντινή".

  6. Eastrader avatar
    Eastrader 03/03/2010 16:10:26

    Η πολλυ συνιστωση τυφλωνει

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ Eastrader 03/03/2010 19:29:32

      Έχουν πολλή δουλειά. Μεταφράζουν τα φυλλάδιά τους στα Αλβανικά, Πακιστανικά, Σανσκριτικά κλπ.

  7. Προφήτης avatar
    Προφήτης 03/03/2010 16:13:21

    Άφαντοι; Τι λέτε ; Ψήφιζαν με χέρια και με πόδια τον αφελληνισμό της χώρας, με το λαθρομεταναστευτικό.

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ
    Το σύνθημα για τους ολίγιστους

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 03/03/2010 16:35:25

    Ο Λεωνίιιιδας, που είναι ο Λεωνίιιιδας?
    Δεν θα κάνει κανένα δείπνο για να γιορτάσει που οι κόποι του είχαν αποτέλεσμα?

  9. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 03/03/2010 17:35:04

    Ας πρόσεχαν όσοι ψήφισαν το Γιωργάκη στις 4 Οκτώβρη. Δεν το περίμεναν ότι μέχρι να πάρει εμπρός το αστροπελέκι θα είχαμε φεσωθεί ακόμη 1 - 2 δις ευρώ από τόκους; Χαίρομαι όμως για το πιο καίριο κτύπημα στο δημόσιο τομέα το έφερε τοκόμμα που το δημιουργήσε!

    ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ!

  10. anonymous avatar
    anonymous 03/03/2010 18:50:31

    ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ:

    Ο Ιθαγενής says:
    03/03/2010 at 18:07
    Το γεγονός είναι ότι σας δουλεύει και μας κοροϊδεύει:

    parliament.gr
    ανακοινώνει μειώσεις αποδοχών για τους ΔΥ, αλλά:
    300,000 στα μέλη των πενταμελών επιτροπών πολιτογράφησης
    70,000 για επίδομα ευθύνης στους προισταμένους και τμηματάρχες Ιθαγένειας των περιφερειών
    πρόβλεψη δαπάνης για τις μετακινήσεις που δεν μπορεί να προβλεφτεί το ύψος της
    μείωση δημοσίων εσόδων από την μείωση του παράβολου από τα 1500 στα 700 €

    Από το νομοσχέδιο για την Ιθαγένεια

    κ Πρωθυπουργέ ο Επίτιμος σας στηρίζει ….

    Ο Ιθαγενής says:
    πχ 250.000 μετανάστες * 800 ε (η μείωση του παράβολου) = 200.000.000 € χαμένα έσοδα.
    Το 25% από ότι θα “γλιτώσει” από την μείωση των ΔΧ, ΕΑ και ΔΠ.

  11. Άφατος avatar
    Άφατος 03/03/2010 21:41:12

    Η περίφημη "πράσινη λαίλαπα" να μην ξεχνάμε ότι ήταν στις εξαγγελίες του Κωστάκη του Ράθυμου τον περασμένο Σεπτέμβρη.

  12. JOHN avatar
    JOHN 04/03/2010 00:29:29

    Πιαστικαν αδιαβαστοι και ψαχνονται να βρουν ποιος ψηφισε υπερ του Μαστριχτ!

  13. Nemesist avatar
    Nemesist 04/03/2010 02:04:32

    Ωραίο ανέκδοτο..

    ΔΕΝ θα πληγεί φυσικά όλος αυτός ο ανούσιος παρακμιακός συρφετός των ροζ αριστερών από τα οικονομικά μέτρα. Γιατί να αντιδράσουν; Έχουν πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνουν, δηλαδή την συνέχιση της αποδόμησης της όποιας εθνικής νότας έχει απομείνει στο ελλαδικόν κρατίδιο....

  14. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 04/03/2010 13:12:58

    Τα δεκανίκα,είναι γιά να στηρίζουν,όχι γιά να πολυλογούν!

  15. seadweller avatar
    seadweller 04/03/2010 13:50:20

    πραγματικά, ο κύριος Κύρκος... πού είναι τώρα??? Τί θα πει στον συνταξιούχο με τα 500 ευρώ ??? Θα κάνει τραπεζώματα πάλι με τους επιχερηματίες να γιορτάσει???

    Κρίμα