#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/03/2012 12:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισε τις τομές ο Βενιζέλος: Η Φώφη εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ!!!



Για τον… Σαμαρά δουλεύει ο Βενιζέλος! Αντί να ξεκινήσει με αέρα ανανέωσης και να παραμερίσει τα «σαπάκια» της περιόδου του ΓΑΠ, ο Βενιζέλος συνεχίζει με τα ίδια φθαρμένα υλικά. Ανακοίνωσε ότι η Φώφη Γεννημματά θα είναι ο νέος εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ, σκορπώντας ενθουσιασμό σε εχθρούς και απογοήτευση σε φίλους του. Είναι φανερό ότι ο Βενιζέλος έχει συμφωνίες που πρέπει να τηρήσει.

Η Γεννημματά παραιτείται από την κυβέρνηση και θα είναι υποψήφια στο Επικρατείας.

Η μόνη που χάρηκε είναι η Διαμαντοπούλου, γιατί η Φώφη θα κατέβαινε στην Α Αθήνας. Υπενθυμίζουμε ότι η Διαμαντοπούλου, που δύσκολα εκλέγεται στην Α Αθήνας, σκεφτόταν να μετακομίσει στο Επικρατείας.! Επειδή αυτό δεν γινόταν, και επειδή οι «γεννημματικοί» πήγαν με τον Βενιζέλο, επιλέχθηκε να φύγει από τη μέση η Φώφη, δηλαδή να αποχωρήσει μία γυναίκακαι μία υποψήφια που ήταν πάνω από την Άννα.

Y.G. Αλήθεια η εκείνη η αργομισθία απο την Εθνική, (όπου πάλι αξιοκρατικά είχε τοποθετηθεί η Φώφη), συνεχίζεταιq

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δώρα Γκανούλη avatar
    Δώρα Γκανούλη 22/03/2012 12:46:31

    Να ζήσω να δω ένα debate με τον Μιχελάκη!!!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/03/2012 14:05:31

    Άντε και η Καϊλή αντιπρόεδρος του κόμματος.
    Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται.

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 22/03/2012 14:18:23

    Καί ἡ Μαριλίζα Γραμματέας!

  4. nestor avatar
    nestor 22/03/2012 14:28:29

    Μπράβο Μπένι! Επιτέλους, φρέσκα πρόσωπα ικανά και αυτόφωτα(κυρίως)!

    Μην αγχώνεστε όμως , η Φώφη δεν είναι τίποτε. Η εγγύηση ότι το ΠαΣοΚ θα διαλυθεί είναι ο Μίμης (ο Ανδρουλάκης ντε). Από όπου και να πέρασε τα κόμματα έφτασαν λίγο πριν την διάλυση. Πρώτα το ΚΚΕ, μετά από τον ΣΥΝ. Η σειρά των "σοσιαλιστών" τώρα.

    • Mile avatar
      Mile @ nestor 22/03/2012 18:14:09

      Ξέχασες την Δαμανάκη...

  5. ΝΙΚΗ avatar
    ΝΙΚΗ 22/03/2012 15:07:15

    Πίτσες, μπύρες.... Ωραία θα περάσουμε!!

  6. Γιάννης Στ. avatar
    Γιάννης Στ. 22/03/2012 15:18:19

    Ισάξιο του Palin-Biden.

    Οι McCain-Palin, σε μια συνεντεύξεις τους είχαν αναφέρει ως απόδειξη των γνώσεων εξωτερικής πολιτικής της υποψήφιας αντιπροέδρου το ότι η ανατολική ακτή της Ρωσίας είναι ορατή από το σπίτι της στην Αλάσκα...

  7. Βαγκούκος avatar
    Βαγκούκος 22/03/2012 16:11:30

    H κοπέλα δεν λέει απολύτως τίποτα. Επαναλαμβάνει πάντα τις ίδιες μπαρούφες ανεξάρτητα από το θέμα που συζητιέται. Μπράβο Ευάγγελε , έκανες άριστη επιλογή , και εις ...ανώτερα.

  8. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 22/03/2012 17:05:06

    Συμφωνούμε. Είναι το απόλυτο τίποτα. Μια περίπτωση ανθρώπου που ζει διαχειριζόμενος ένα όνομα (βαρύ ή ελαφρύ δεν είμαι σε θέση να σας πω) χωρίς να έχει αποδείξει ότι αξίζει τις θέσεις που κατά καιρούς καταλαμβάνει. Κάτι σαν το αλάθητο του Πάπα ένα πράμα ....

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ EΛΛΗΝΑΣ 22/03/2012 17:09:07

      Ναι αλλά αν αποφασίσει να ξεδιπλώσει το βαθυστόχαστο εσωτερικό της πολιτικό γίγνεσθαι, θα τρέχουν οι οχτροί της να κρυφτούν.
      Μιλάμε για διανοήτρια μεγάλου βεληνεκούς, όχι αστεία.
      Κάτι σαν την Καϊλή ένα πράγμα.
      Ή ένας θηλυκός κάτμαν.

  9. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 22/03/2012 17:12:03

    Εννοείς όπως και στην τελευταία θητεία της στο ΥΠΔΒΜΘ ε ;

  10. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 22/03/2012 17:49:42

    Αμαζόνα μου !!! Είναι τέτοια πολιτική διάνοια να μην την προσέχεις ; Εύπλαστο μυαλό, γατίσιοοοοοοοο !!! Μην ανησυχείς δε θα τη χάσουμε τη νέα πολιτική θέση ..... θα σε βάλω σε ένα πολιτικό πόστο που δε θα κάψεις φλάτζα !