23/07/2008 14:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισε να αυξάνει η τιμή των γιαουρτιών

Άρχισαν και τα γκάλοπ για τον τρίτο πόλο. «Εσείς τι θα ψηφίζατε; ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ή Νέο Κόμμα Επιχειρηματιών»; Αρχίστε να μαζεύετε γιαούρτια στις αποθήκες σας επειδή προβλέπω να ακριβαίνουν πολύ.
Εκτός του κ. Βγενόπουλου και της κας Γιάννας θα συμμετάσχει και ο εφοπλιστής κ. Ρέστης στο νέο εγχείρημα;
Στην περίπτωση αυτή προτείνω εκπρόσωπος του νέου κόμματος (και μελλοντική κυβερνητική εκπρόσωπος) να αναλάβει η προστατευόμενή του κυρία Κορίνα Συνοδινού, η νέα ρεπόρτερ του πολιτικού στο MEGA. Δεν καταλαβαίνει βέβαια πολλά ακόμα από δημοσιογραφία, αλλά αυτό δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Και άλλοι δεν καταλάβαιναν και σήμερα κυβερνούν την Ελλάδα. Η κα Συνοδινού είναι τουλάχιστον ωραία και κομψή. Όχι σαν μερικές άλλες που ξεχνάνε να ξυρίσουν τις μασχάλες τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giorgos avatar
    giorgos 23/07/2008 14:29:38

    Παλαιότερα,αναφέρομαι στη μετεμφυλιακή περίοδο,κρίθηκε αναγκαία η δημιουργία ενός δεύτερου αστικού κόμματος για να λειτουργήσει το σύστημα πιό αποτελεσματικά.Και εγένετο Ένωσις Κέντρου!Σήμερα χρειάζεται και τρίτο;

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 23/07/2008 14:55:38

    Αφιερωμένο στον..τρίτο κωλ...πόλο ήθελα να πώ

    http://www.enet.gr/online/online_fpage_text/dt=22.07.2008,id=43479536

  3. O`Hara avatar
    O`Hara 23/07/2008 15:16:49

    To ενδιαφερον τους κυριως για συμμετοχη στα κοινα σε εποχη μιας πολιτικης και κοινωνικης διαβρωσης μας χαροποιει αφανταστα.
    Ευκαιριακη συγκυρια για απορριψη του ως τωρα μαφιοζικου συναφιου.

  4. nas avatar
    nas 23/07/2008 15:29:20

    Καινοφανής η άποψή σας για την Κορίνα, αν και προηγήθηκε ο "σκάουτερ"... ωραίων γυναικών πρός τέρψη πλούσιων βορείων προαστίων, ο κύριος Θέμος (με γειά η απαλλαγή).
    Αγαπητέ η πρώτη είναι που θα αναδειχθεί... ανάσκελα; Έχουν προηγηθεί άλλες κι άλλες...
    Μην σου πώ πως αυτό το νέο κόμμα θα είναι καθ' ολοκληρίαν...ανάσκελον!!!

  5. O`Hara avatar
    O`Hara 23/07/2008 15:38:07

    Τι εννοεις με το ανασκελον, νας;
    Αν θα ειναι μπορντελε, οπως εγω το εκλαμβανωναπο τα συμφραζομενα, εμενα δεν μας εκπλητει καθολου.
    Εξαλλου θα κοπιαρει πιστα την κοινωνικο/ηθικη εκτροπη, στην οποια η χωρα εχει στραφει, προκειμενου να επιζησει.
    Οταν τα επαγγελματα σημερα δε διδασκονται πια στα εργαστηρια, στα σχολεια και στα λοιπα επιμορφωτικα κεντρα, αλλα στο κρεβατι.

  6. Black Lilith avatar
    Black Lilith 23/07/2008 15:49:10

    @O HARA
    κα Lara O Hara, σωστά τα λες, από τα "συμφραζόμενα"

    έτσι λέγαμε και μεις στο σχολείο όταν δεν καταλαβαίναμε κάτι...από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι δεν καταλαβαίνω ούτε τι διαβάζω ούτε τι λέω.....μπλα,μπλα,μπλα
    συμβουλή....βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσουμε...

  7. Φιδίας avatar
    Φιδίας 23/07/2008 17:14:01

    Αναναεωμένη Σκευωρία Λονδινοτραφών

    Ανα.Σκε.Λον

    (το credit παει εξ ολοκληρου στον nas, εγω απλα εκανα την αναλυση του ακρονυμίου).

    Πρακαλειται ο Βγενο να βγαλει το μανιφεστο και οι Κορίνες να αρχισουν καθοδηγηση.

  8. Black Lilith avatar
    Black Lilith 23/07/2008 19:56:44

    'Ετσουξε Lara'm, έτσουξε; Τρίψτο να περάσει!

    και πούσαι, πριν ξαναμιλήσεις...βούτα τη γλώσσα στο μυαλό!

  9. Black Lilith avatar
    Black Lilith 23/07/2008 19:58:20

    'Ετσουξε ανώνημη Λα 7:13, έτσουξε; Τρίψτο να περάσει!

    και πούσαι, πριν ξαναμιλήσεις...βούτα τη γλώσσα στο μυαλό!

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/07/2008 22:47:48

    black lilith, προσκυνώ!

  11. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 24/07/2008 00:01:47

    @O´Hara

    Οι πλούσιοι δεν συμμετέχουνε στα κοινά, αλλά στη νομή της λείας. Το σύστημα έχει πολλά πρόσωπα, αλλά την ίδια ρυπαρότητα στα νύχια.

  12. ΔΕΝ ΕΧΩ avatar
    ΔΕΝ ΕΧΩ 24/07/2008 00:16:12

    Κατι σε Καθρην Ζετα Τζοουνς σας βρισκεται να ψηφισουμε και εμεις ? βαρεθηκαμε το style diamantopoyloy , dora και papariga (ηγουν 'το πιο μεγαλο κακο θα στο κανω στο κρεβατι΄ μπρρρ ) φετος δεν φοριεται και πολυ εμαθα..

  13. cornelsen avatar