21/10/2009 22:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισε και η …ταξική εκκαθάριση της ΝΔ από τους μικροπωλητές (!!!)



Νομίζω ότι η εκλογική διαδικασία στη ΝΔ αρχίζει και μπαίνει στο σωστό κλίμα. Και αν μη τι άλλο θα γελάσουμε πολύ…

Όπως γράψαμε, συνδικαλιστές του κλάδου των υπαίθριων εμπόρων εκφράζουν με δήλωσή τους την υποστήριξη τους στον Αντώνη Σαμαρά. (http://www.antinews.gr/?p=19656).

Εξοργισμένο προφανώς επειδή «οι δέκα μικροπωλητές επιτίθενται ευθέως στην Ντόρα Μπακογιάννη, πριν αραδιάσουν τους ύμνους για τον Σαμαρά» το parapolitika έσπευσε να απαντήσει στους συνδικαλιστές (Δέκα μικροπωλητές συνιστούν Αντώνη Σαμαρά)

Στη συνέχεια την σκυτάλη πήρε το  olympia.gr που γράφει:

Αυτό το άρθρο – ύμνος του parapolitika πρέπει άμεσα να ενταχθεί στο καταστατικό της Νέας Δημοκρατίας εν όψει των διαδικασιών. Εμπρός παλικάρια να βγούμε στους δρόμους, με ρόλεξ στα χέρια και γούνες στους ώμους.

Έξω οι Λαϊκοί (και οι λαϊκές αγορές), από τη ΝΔ. Η μόνη λύση για την επαναφορά στην εξουσία είναι το κόμμα να ξεκαθαρίσει από την πλέμπα της χαμηλής τάξης. Μόνο Εκάλες θέλουμε βρε! Κολωνάκια, Βάρκιζες και τα συναφή.

Αυτοί φτάνουν για να επανέλθουμε στην εξουσία… Τόσοι τα πήραν από τη Siemens άλλωστε. Γεμίσαμε πλούσιους βρε! Μ’ αυτούς θα πορευθούμε. Άκου μικροπωλητές… Βρε θέλουμε χλίδα για να ξαναγυρίσουμε κοντά στο λαό! Χριστοφοράκους. Τρεπεκλήδες. Βάψτε τους μπλε και η εξουσία είναι δικιά μας!

Εμείς για να συμβάλουμε στον αγώνα του parapolitika για την εκκαθάριση του κόμματος από φτωχούς και κάγκουρες, έχουμε αποκλειστικές δηλώσεις ψηφοφόρων της γαλάζιας “βάσης” που συμφωνούν και δίνουν το στίγμα της ταξικής εκκαθάρισης…


 

 

Διαβάστε την συνέχεια του άρθρου »

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 21/10/2009 22:58:23

    Ποιός ψυχαναλυτής μπορεί, να ερμηνεύσει το πρόβλημα του κυρίου Χατζηνικολάου έναντι της οικογενείας Καραμανλή;
    Ερμηνείες για παρένθετες αγαπητικές, δεν αρκούν!

  2. ο βουνισιος avatar
    ο βουνισιος 22/10/2009 00:00:46

    Η ΝΔ τα 5 χρόνια της εξουσίας αντί να πληρώσει το βιολιστή, κοίταξε ο βιολιστής να παίζει το δικό της τραγούδι.
    νηστικός βιολιστής όμως δεν παίζει κανένα τραγούδι, ειδικά όταν βλέπει γύρω του να υπάρχει μέσα σε «συρματοπλέγματα» φαγοπότι.

    Αυτά μου είπε σήμερα ο παππούς μου, του οποίου την άποψη σέβομαι.

  3. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 22/10/2009 00:09:56

    Ειλικρινά απορώ ποιοι θα πάνε να ψηφίσουν Ντόριτα!!!

    • anetos avatar
      anetos @ «Κασσάνδρα» 22/10/2009 10:45:24

      οι "ντεκαπαζ" κυριες

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 22/10/2009 00:12:21

    Όσοι δεν είναι συνειδητοποιημένοι και είναι αρκετοί αυτοί.

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/10/2009 00:30:03

    Υπαρχουν και οι συνειδητοποιημενοι που ομως θεωρουν σημαντικοτερο τον εσωτερικο εχθρο στην Ελλαδα.
    Ο Σαμαρας ως υπουργος Πολιτισμου επενεβη και αφεθηκαν να φυγουν οι καταληψιες του Εθνικου Θεάτρου χωρις να τους συλλαβει η αστυνομια.Αντιθετα μονο η Ντορα μιλησε για στοιχεια της ακρας αριστερας που εκαψαν την Αθηνα και ταχθηκε υπερ της δυναμικης επεμβασης της αστυνομιας.Φυσικα δεν ειναι τελεια η Ντορα, ο Χρυσοχοιδης ειναι μαλλον καλυτερος αλλα δεν ειναι στη ΝΔ.

    • Παλιός avatar
      Παλιός @ ψυχραιμια 22/10/2009 00:35:48

      Όταν έγιναν τα επεισόδια το Δεκέμβριο, ο Σαμαράς δεν ήταν υπουργός, το ξεχνάς αυτό. Θα μπορούσε βέβαια να τοποθετηθεί δυναμικά αλλά ξέρεις πως ήταν σε ιδιότυπο καθεστώς επικοινωνιακού εμπάργκο μέχρι να μπει στην κυβέρνηση.

      Πάντως είναι άτοπο να παρουσιάζεται η Ντόρα ως υπέρμαχη μιας σκληρότερης στάσης έναντι της αριστεράς όταν είναι γνωστό πώς μέχρι πρότινος διατηρούσε τις καλύτερες των σχέσεων μαζί της.

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Παλιός 22/10/2009 00:38:02

        Μπορει το επεισοδιο να εγινε αργοτερα,το διαβασα παντως στις εφημεριδες.
        Δεν εχω αντιρρηση για καλες σχεσεις με την αριστερα οταν δεν προκαλει επεισοδια και δεν απειλει το πολιτευμα δια της βιας.

        • Παλιός avatar
          Παλιός @ ψυχραιμια 22/10/2009 00:45:55

          Δεν είναι θέμα απλών καλών σχέσεων, είναι ότι η Ντορα έχει πλήρως αποδεχθεί ένα ολόκληρο σύστημα (ΜΜΕ) όπου η αριστερά, σε όλες της τις εκδοχές, κυριαρχεί και διαμορφώνει τις εξελίξεις στη χώρα.

  6. kolegas avatar
    kolegas 22/10/2009 01:44:38

    Συγνώμη φίλοι αλλά αυτό το άρθρο του "παραπολιτικά" είναι αισχρό και φασιστικό. Δεν είναι δυνατόν στην Ελλάδα του 2009 να υπάρχουν φωνές ταξικού ρατσισμού και απαξίωσης. Αδιάφορο μου είναι ότι παρουσιάζονται ως δεξιοί ή ασχολούνται με τα εσωκομματικά της ΝΔ. Δεν μπορούν να προσβάλουν έτσι ανθρώπους επειδή δεν είναι στο υψηλό επίπεδο των βιομηχάνων. Είναι αλήτες και κομπλεξικοί της Εκάλης και ντρέπομαι για λογαριασμό τους που λερώνουν το διαδίκτυο.

  7. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 22/10/2009 08:47:50

    Καλύτερα να με στηρίζουν επαγγελματίες,όπως οι μικροπωλητές παρά ξεχασμένοι πολιτευτές και κομματικά ανεπάγγελτα παράσιτα.

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/10/2009 10:18:28

    Brabus V12 είναι το εργαλείο στη φωτό;

  9. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 22/10/2009 10:42:15

    Διαβάζω σήμερα στις εφημερίδες ότι και το «κορυφαίο στέλεχος» της ΝΔ
    Μ. Βαρβιτσιώτης (!) θέτει ζήτημα διαδικασιών και κατηγορεί την οργανωτική επιτροπή για «βυζαντινισμούς». Ποιοί, οι υποτελείς τη Αυτοκράτειρας Θεοδώρας!
    Καλά δεν ντρέπονται λίγο κι αυτός και ο Μεϊμαράκης; Ποιόν κοροϊδεύουν;
    Πάντως για να κάνουν τέτοια ή βλέπουν ότι το πράγμα δεν πάει καλά για τη Ντόρα ή/και απαφάσισαν να δημιουργήσουν σοβαρά προβλήματα στη διαδικασία εκλογής..

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ Kώστας Θ. 22/10/2009 11:47:44

      Πιστεύω ότι τα γκάλοπ μπορεί να ωραιοποιούνται λιγάκι, αλλά το ίδιο το επιτελείο της Ντόρας ξέρει καλά την πραγματικότητα και αυτή δεν είναι ευχάριστη.

      Αλλιώς δεν εξηγείται το πράγμα.