16/09/2008 12:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισε και η σφαγή μέσα στο Μαξίμου

Η δημοσκόπηση της GPO για το MEGA είχε και μια μέτρηση για το ποιος κυβερνητικός ευθύνεται περισσότερο για το σκάνδαλο του Βατοπεδίου. Είδαμε λοιπόν τον διευθυντή του γραφείου του πρωθυπουργού, τον Γιάννη Αγγέλου, να τιμάται με ένα ποσοστό 48% (αν θυμάμαι καλά).

Χωρίς καμία διάθεση απαλλαγής του κ. Αγγέλου για όσα ανέχθηκε ή συνέπραξε όλα αυτά τα χρόνια (κανένα συγχωροχάρτι), δεν σας φαίνεται περίεργο που τον έβαλε η GPO στην μέτρηση όταν άλλα είναι τα πρόσωπα που απασχολούν την κοινή και τον ίδιο δεν τον ξέρει ούτε η ...μάνα του;

Πριν από λίγες ημέρες εξάλλου (Δυο δυο στον Εφραίμ) τα παπαγαλάκια του κ. Ρουσόπουλου στα κανάλια μας έλεγαν ότι «εντυπωσιάσθηκαν» από το ότι « μια φορά ο Πρωθυπουργός συνοδεύτηκε στη Μονή Βατοπεδίου από τον διευθυντή του γραφείου του Γιάννη Αγγέλου». Μας είπαν δηλαδή ότι «δεν φταίει μόνο ο καημένος ο Θοδωρής»

Προφανώς από τα ίδια αισθήματα διακατέχεται τώρα και ο κ. Θεοδωρικάκος της  GPΟ. Διαψεύδονται ως εντελώς αναληθείς οι πληροφορίες για υπόγεια κανάλια επικοινωνίας με το Μαξίμου και για προτιμησιακό καθεστώς στις δημοσκοπήσεις που παραγγέλνει ο κ. Ρουσόπουλος. Ούτε εκείνη η δημοσιογραφάρα, ο Τάκης, που κάνει και ερωτήσεις για τον βαρήκοο, πηγαινοέρχεται ανάμεσά τους.

Κατά τα άλλα, βλέπουμε να επαναλαμβάνονται όσα είχαν γίνει και επί εποχής Χρηστάρα με τα αμαρτωλά DVD. Το Μαξίμου να παίρνει τηλέφωνο τους δημοσιογράφους και να τους λέει ότι για όλα φταίνε οι άλλοι πλήν Ρουσόπουλου.

Υ. Γ. 1 Της ίδια υφής είναι και οι πληροφορίες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο περί «φαγώματος» και του διευθυντή του γραφείου του Καραμανλή στη ΝΔ, του κ. Σταικούρα. Για να διασωθεί, ο κ. Ρουσόπουλος προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις για τους άλλους συνεργάτες του Πρωθυπουργού.

Υ.Γ. 2  Με την ευκαιρία, τι ζόρι τραβάει η Σπυράκη στο Μέγκα με τον Ρουσόπουλο;  «Πνευματική σχέση» λέει ότι είχε ο Ρουσόπουλος με τον Εφραίμ, «πνευματικό τέκνον» του δεύτερου χαρακτηρίζει τον υπουργό Επικρατείας. Αμάν, τόσο μεγάλο ανάγκη από προστασία έχει ο Ρουσόπουλος που καταφεύγει και στην κ. Σπυράκη;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τιραμολα avatar
    τιραμολα 16/09/2008 13:23:49

    Η κ. Σπυρακη μεροκαματο βγαζει...
    Αν της κοψει την "ενημερωση" ο Ρουσοπουλος δεν θα την χρειαζονται στο MEGA...

    Χθες η Μαρα τα εβαλε με τον Σανιδα...
    Παραλειψε λεει την επανεξεταση που ζητησε ο Φωτιαδης για τη μονη...
    Ζοριζουν τα πραγματα...
    Λες να εχει παρει αναποδες ο Σανιδας?

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 16/09/2008 13:37:55

    Ρέ Κωστάκη,

    άν είσαι καθαρός και υπεράνω όλων, όσων τους τελευταίους μήνες σου καταμαρτυρούν, γιατί δέν προχωρείς εδώ και τώρα σε γενικό ανασχηματισμό και δέν βγαίνεις στον ελληνικό λαό και χωρίς παπαγαλάκια να του πείς πώς έχουν τα πράγματα για εσένα και για την χώρα μας. Και ήδη έχεις καθυστερήσει πολύ.

    Γιατί Κωστάκη,

    είναι τελείως αδιανόητο να δέχεσαι τόσους μήνες μομφές χωρίς να αντιδράς όπως και κάθε φυσιολογικός άνθρωπος που είναι αθώος όσων του καταμαρτυρούν

    ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ

    ή είσαι καθαρός ή δέν είσαι και φεύγεις νύχτα μαζί με όσους σε παρατρέχουν μέχρι στιγμής για να εξασφαλίσουν το μέλλον τους και το μέλλον των παιδιών τους, μιάς και ποτέ δέν εργάσθηκαν στην ζωή τους. Εκτός και άν και το γλύψιμο στην πολιτική θεωρείται εργασία αμειβόμενη.

    ΠΕΛΙΑΣ

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 13:38:34

    Μας εχουν γονατισει ολοι στην σταστικολογια. Ελεος.

    Δεν γεννηθηκαμε χτες. Δεν υπαρχει καποια ΑΡΧΗ να ελεγχει τις δημοσκοπησεις? ΟΛΕΣ. Ειναι δυνατον να συζηταμε ολοι τα νουμερα και ποσοστα των Νουμερων?

    Πολυ συγκινηθηκα με τα νεα του ΑΝΤ1 χτες. Βουρκωσα.

    Με πειραζει το θυμιατο στα ματια σιγουρα.

    ΠΠ

  4. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 16/09/2008 14:10:08

    ΚΕΦΑΛΑΙΑ

    Άντε, πάλι, με τους κεφαλαιο-κράτες και φαλοκράτες κεφαλο-κράτες...

    Τα κεφαλαία είναι αντι-αισθητικά. Γι' αυτό και μας "στραβώνουν", ώστε ενστικτωδώς να τα αποφεύγουμε ("οικονομία της Φύσης"). Στο διαδίκτυο, δε, κεφαλαία = φωνές, εγωισμός, κραυγές, "ξέρεις-ποιος-είμαι-εγώ-ρε;". Συν-ζήτηση με κραυγές δεν γίνεται.

    Επίσης, όπου οι άλλοι βρίσκονται σε έναν "ΟΜΙΛΟ" και "ομιλούν" σε ανθρώπινα φυσιολογική "έν-ταση", δεν γίνεται να μπαίνεις εσύ και να αρχίζεις τις φωνές σαν τον ...Τσουκαλά. Είναι ανάγωγο, αφ' ενός, και θα φύγουν όλοι, αφ' ετέρου. Θα μείνεις μόνος σου, "σαν την καλαμιά στον κάμπο", οπόταν και "φωνή βοώντος εν τη ερήμω". Αυτό θες;
    +
    Η πλεονεξία είναι η μόνη "αμαρτία", -χριστιανικά.
    Η υπερβολή καθοδηγεί σε "ΎΒΡΙΝ", -ελληνικά.

    Διαλέχτε!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 14:23:25

    Του ΓΑΠ η λιστα μ εβγαλε στην Πιστα !

    Προσαρμογη απο Jumbo adv.

    ΠΠ

  6. Υπερ Σπυράκη avatar
    Υπερ Σπυράκη 16/09/2008 14:27:50

    By Factorx όλοι οι δημοσιογράφοι που έχουν αντίθετη άποψη από σένα, τον Αναστασιάδη και μερικούς ακόμη "συναδέλφους σας δημοσιογράφους" είναι "παπαγαλάκια του Ρουσόπουλου".
    Ωραία αντίληψη δημοκρατική
    Άντε να χαθείτε τραμπούκοι και φασιστοειδή.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 14:37:31

    Υπερ Συνδεση !!!!

    χαχαχα χχα μα ειναι ονομα αυτο?

    ΠΠ

  8. τιραμολα avatar
    τιραμολα 16/09/2008 15:20:06

    @Υπερ Σπυράκη
    Εχει τοσα χρονια που μας μουρλανε και αυτη και η Πυργιωτη με τα "νευρα" και τις "ενοχλησεις" του "καταλληλοτερου"...
    Ολο νευρα και ζοχαδες και απο πισω χλαπα...χλουπα... οι σεμνοι και ταπεινοι...
    Δεν βαρεθηκες να ακους (λες?)τα ιδια?

  9. Xase avatar
    Xase 16/09/2008 15:24:19

    ΠΠ

    Μαλλον περνει αντιβιωση και γιαυτο πηρε το σωστο ψευδωνυμο, υπερσπυρακι.
    Ακου ρε γαμωτο ψευδωνυμο, για τα κλαμματα ειναι.

  10. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 16/09/2008 15:24:47

    Κατ΄αρχήν ο Σανιδάς ΠΟΛΥ ΟΡΘΑ έγραψε τις μπούρδες περί αποπλάνησης υπουργών, διότι αν δεν το έγραφε τα δικονομικά τερτίπια του νόμου "περί ευθύνης - πάντοτε πλυμένοι Υπουργοί" θα έστελναν τον φάκελλο κατεθείαν στην Βουλή και καλά κρασιά. Τώρα άν οι δικαστές που κλήθηκαν να κολυμπήσουν στο βόθρο θα κάνουν την δουλειά τους είναι άλλο θέμα. Πάντως τίποτε δεν τους εμποδίζει να στοιχειοθετήσουν πραγματικές ευθύνες υπουργών.
    Για το θέμα της λειτουργίας του Μαξίμου, ας ξεκαθαριστεί μία και καλή ότι ο σταθερός αντίπαλος της σήψης που μοίραζε ό "άλλος" και που κράτησε την κατάσταση όλο αυτά τα χρόνια ήταν ο Γιάννης Αγγέλου.
    Αν δεν ήταν αυτός, ο "άλλος" θα το είχε ήδη ανταλλάξει με κανένα οικόπεδο φιλέτο μέσω Εφραίμ.
    Επι τη ευκαιρία ας ψάξουμε λίγο στο υποθηκοφυλακείο για την Ακρόπολη, μην πάθαμε καμιά ζημία και δεν το ξέρουμε.
    Πάντως η καλύτερη γκέλα όλων των εποχών ήταν το στήσιμο των ερωτήσεων περί της εμπλοκής Αγγέλου στο σκάνδαλο Εφραίμ - Ρουσόπουλου. Τα παραμύθια δε για Σταικούρα είναι μόνο για πολύ μικρά παιδιά.Σε λίγο θα μας πούνε ότι φεύγει και ο Σγαρδέλης.
    Και τελικά άς σχολιαστεί και λίγο δημόσια που μένει ο Αγγέλου, τι μάρκα αυτοκίνητο έχει, πόσα ακίνητα έχει αγοράσει τώρα τελευταία από εργολάβους του Δημοσίου. Δεν είναι όλοι βρώμικοι.

  11. Xase avatar
    Xase 16/09/2008 15:26:58

    Παιρνει, συγνωμη

  12. Συνάδελφος avatar
    Συνάδελφος 16/09/2008 15:38:27

    Quiz, προς σπυράκια και άλλους: Ποια ειναι η σχέση που συνδέει τις κ. κ. Σπυράκη, Πυργιώτη και Τριανταφύλλου με τη ΝΔ; Αληθεύει οτι η τρίτη ήταν χρόνια στο Γραφειο Τύπου της ΝΔ, επι Βούλτεψη και Μητσοτάκη και μετά και υποωήφια του κόμματος; Η Πυργιώτη πως πήγε στον ΕΤ, αφού ήταν άσχετη με τη δημοσιογραδφία. Τι γνωρίζει ο Κυρτσος; Δεν ανέβηκε ξαφνικά με μια αποκλειστική συνένετευκη του μπαμπα Βαρβιτσιωτη για τα F-16 επι κυβέρνησης Μητσοτάκη, ενω ήτυαν άσχερτη με το θέμα (έκανε ελεύθερο ρεπορτάζ);

  13. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 16/09/2008 15:46:33

    Οταν ένας πολιτικός αρχηγός επιλέγει να κυβερνήσει με την βοήθεια παπάδων και δημοσιογράφων αυτά παθαίνει.
    Βοήθειά του.

  14. Greek citizen avatar
    Greek citizen 16/09/2008 15:55:27

    Πολυ σωστα Αθ.Κλαρας τα λες... μαλλον χρειαζεται ευχελαια....

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 18:23:04

    Ποιος ειναι ο φίλος της Πυργιωτη??

    Κουιζ για δυνατους λυτες !


    ΠΠ

  16. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 17/09/2008 02:41:49

    "Είδαμε λοιπόν τον διευθυντή του γραφείου του πρωθυπουργού, τον Γιάννη Αγγέλου, να τιμάται με ένα ποσοστό 48%": υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να πιστεύει ότι, τον Αγγέλου τον ξέρει παραπάνω από ένα 10% του κόσμου, -το πολύ;

    ΟΙ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ "ΜΟΥΦΑ".-

  17. Αγης avatar
    Αγης 17/09/2008 16:31:31

    Να συμπληρωσω τα του "Nηπιου Γεροντος" λεγομενα.
    Τι βιολι παιζει αυτος ο Αγγελου στο γραφειο του πρωθυπουργου;
    Μηπως ειναι ο αντιστοιχος "Mega" στο Ελληνικο πρωθυπουργικο γραφειο;