#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/01/2011 14:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν τα όργανα της εκδίκησης εναντίον του Τζαβάρα



Άρχισαν τα όργανα εναντίον του βουλευτή της ΝΔ Κώστα Τζαβάρα.  Δυο δημοσιεύματα στις εφημερίδες του Ομίλου Μπόμπολα (μεγαλομετόχου του MEGA που έγινε ..ρεζίλι απο τον βουλευτή), το ΕΘΝΟΣ και την ΗΜΕΡΗΣΙΑ, στοχοποιούν ανοικτά και απροκάλυπτα τον κ. Τζαβάρα και επιχειρούν να στείλουν διάφορα απειλητικά μηνύματα προς την ΝΔ.

Επιβεβαιώνεται δηλαδή, για μια ακόμα φορά, ότι χαμπάρι δεν πήρε το κρατικοδίαιτο κατεστημένο της «ενημέρωσης».  Έσπασαν τα τηλέφωνα της ΝΔ και κόντεψαν να πέσουν τα site απο τις εκδηλώσεις συμπαράστασης του απλού κοσμάκη προς τον βουλευτή, αλλά οι εκδότες με τους μεγαλοδημοσιογράφους στον κόσμο τους.

Με άλλα λόγια είναι πλέον αναπόφευχτο: Πρώτα θα καταρρεύσουν τα μήντια και μετά το σύστημα.

Α, να μην το ξεχάσω. Και ο ...Αντώναρος δηλώνει, όπως μα λένε, ότι διαφωνεί με την στάση του Τζαβρά προς τους σεβάσμιους στυλοβάτες του συστήματος.

Χα χα χαααααα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/01/2011 14:42:54

    ο Γυψος σε ολο του το μεγαλειο!!!
    Διοδια στο λογο δε θα βαλετε !!

    ΠΠ

  2. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 22/01/2011 14:49:16

    Η ΝΔ θα πρέπει να λάβει επίσημη θέση στήριξης του βουλευτή της.
    Αργεί πολύ.

    • xenios avatar
      xenios @ ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 23/01/2011 17:53:33

      Σωστός !!!

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/01/2011 14:55:06

    Ειναι απαραδεκτη η ανοχη της ΝΔ προς το Μπομπολα που ηταν παντα με το ΠΑΣΟΚ,δημοσιευε στις εφημεριδες του προκηρυξεις της 17Ν και εκανε λυσσαλεα επιθεση κατα της κυβερνησης Καραμανλη.
    Ελπιζω να μη ψηφισει οποιαδηποτε αλλαγη ή παραταση στις συμβασεις των εθνικων οδων ή φοροαπαλλαγη για τα καναλια και τις εφημεριδες.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/01/2011 14:57:35

    Μια χαρά ήταν ο Τζαβάρας, και πρέπει να το φωνάζουμε μέχρι να το πάρουν χαμπάρι.

    "Ουστ στους ξεφωνημένους παπαγάλους του Μένγκα τσάννελ"

  5. Δόκ avatar
    Δόκ 22/01/2011 14:57:54

    Άσχετο, άλλα το site συμπεριφέρεται περίεργα απο χθές μπλοκάρει κλπ... ξέρει κανείς τίποτα;

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/01/2011 15:01:21

    σε εμένα έπεσε χτες το βράδυ, και το πρωί έπερεν μεν σχόλια, τα έδειχνε στην στήλη δεξιά, αλλά δεν τα εμφάνιζε στο σώμα κάτω από την ανάρτηση.

    Ματιασμένο σε έχουν factorx, φτου φτου. Συνσδυασμός Τϊνας και Ντόρας... μπρρρ...

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ archaeopteryx 22/01/2011 15:05:21

      Ξημερώματα Παρασκευής ούτε εγώ μπορούσα να μπω. Το ΠΑΣΟΚικό παρακράτος εν πλήρει δράση? Θα δείξει. Προσοχή πάντως..

      • factorx avatar
        factorx @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22/01/2011 15:09:47

        Χαλαρώστε, όλα υπό έλεγχο. Προσπαθουν συνεχως να μας την πέσουν αλλά φοράμε σιδερένια σώβρακα

        • διηνεκης avatar
          διηνεκης @ factorx 22/01/2011 21:56:52

          Μαλλον ειναι ερασιτεχνες και εντελως ασχετοι

  7. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22/01/2011 15:03:23

    Ο Αντώναρος να παέι στη Ραφήνα να κάνει την νταντά των διδύμων και να σταματήσει να κάνει το βαρίδι της ΝΔ. Η Σπυράκη γράφει ότι της λένε τα αφεντικά της κι ας ξημεροβραδιάζεται καθημερινά στα γραφεία της ΝΔ. Πολύ απλά...ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ τα κανάλια τους ούτε καν στα ψυχαγωγικά προγράμματα!! ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ τις εφημερίδες τους. Να κλείσουν να ηρεμήσει ο λαός από το δηλητήριο που στάζουν κάθε μέρα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22/01/2011 17:08:44

      Οι εφημερίδες τους χρωστάνε τα μαυροκέφαλά τους. Αν επιβιώνουν επιβιώνουν χάρη στο μαύρο χρήμα και διότι της χρηματοδοτούν οι ίδιοι από άλλες, μη καθαρές, επιχειρήσεις τις οποίες με τη σειρά τους στηρίζουν οι εφημερίδες.
      Η ΝΔ όσο είναι στην αντιπολίτευση πρέπει να μαζέψει στοιχεία για τη διαδρομή του μαύρου χρήματος και μόλις βγει με όμορφο τρόπο να τους τη φορέσει. Να τους κόψει τη ροή να φουντάρουν.
      Μερικά πρόστιμα, 2-3 έλεγχοι από την εφορία και το ΙΚΑ, και πάγωμα των εσόδων τους και σε 6 μήνες τις έχεις κλείσει.

    • ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ avatar
      ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22/01/2011 18:53:28

      ΣΥΜΦΩΝΩ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ.

  8. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 22/01/2011 15:06:05

    "Διόδια στο λόγο δε θα βάλετε".. Θα ήταν ο καλύτερος τίτλος για μια επόμενη ανάρτηση στο αντινιουζ

  9. STATHIS avatar
    STATHIS 22/01/2011 15:10:07

    Ποιός τους διαβάζει πιά (εξερούνται οι πολύ κοντινοί τους) ?????
    ΚΑΙ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ...... ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΛΕΟΝ ?????? (άλλωστε και μόνο που το τραβάνε απελπισμένα το ζήτημα , απλά τονίζουν εντονότερα το ΑΔΙΚΟ τους).



    *Μιά άποψη.-

  10. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 22/01/2011 15:14:52

    "Δικηγόρος Επαρχίας;"
    Σιγά ωρέ Αθηναίοι!
    Σιγά!

    Ενας σχολιαστής: Επαρχίας επίσης!
    Και απομακρυσμένης μάλιστα!

  11. brankaleon avatar
    brankaleon 22/01/2011 15:17:39

    Σωστώτατη η επισήμανση, του προηγουμένου φίλου.
    Να τους τσαλακώσουμε με την αποστροφή και την αδιαφορία μας για τα "μέσα" τους και τα φύλλα τους, ...
    Και τα ο-ύ-λα τους.

    Απειθαρχία και ανυποληψία, για τους πάσης φύσεως ψιττακίσκους και "αφέντες".

  12. NTINOS avatar
    NTINOS 22/01/2011 15:20:53

    ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ 10,100, ΧΙΛΙΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΒΟΘΡΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.

  13. Misha avatar
    Misha 22/01/2011 15:22:28

    Psittacula Bombola

    Eίδος ψιττακών με ιδιαίτερη ικανότητα στην αναπαραγωγή των συμπεριφορών του αφεντικού τους . Όταν ζουν σε πόλεις προτιμούν να διαμένουν σε μεγάλα κτίρια με ενισχυμένη εξωτερική ασφάλεια. Χτίζουν τις φωλιές τους από περιττώματα αλλων ζώων , με τα οποία και τρέφονται ενίοτε.
    Η φωνή τους είναι στριγγή και διαπεραστική, ενίοτε τρέμη, και μπορεί να προσποιηθεί (pretend) ποικιλία άλλων ζώων, αρέσκεται όμως να μιμείται τις φωνές μεγάλων πτωματοφάγων όταν είναι στη φύση, και τις φωνές των ιδιοκτητών τους όταν είναι οικόσιτα.

    • Calamari avatar
      Calamari @ Misha 23/01/2011 02:33:56

      Eξαιρετικο ...

  14. δρόμος avatar
    δρόμος 22/01/2011 15:34:58

    "φλώροι Αθηναίοι", λέγανε στα νειάτα μου

  15. anonymous avatar
    anonymous 22/01/2011 15:35:23

    Προφανώς δε γνωρίζετε πως λειτουργεί το σύστημα στην Ελλάδα. Όποιος δεν του κάνει τα κέφια εκτελείται. Ανάλογα με το πόσο μάγκας και χοντρόπετσος είναι τους παίρνει λιγότερο ή περισσότερο χρόνο για να τον εκτελέσουν.
    Τα έχω ζήσει και ο ίδιος σε μικρότερη κλίμακα.

  16. sawas avatar
    sawas 22/01/2011 15:42:15

    E!! Αφού άρχισαν τα όργανα να τους αφιερώσουμε και ένα τραγουδάκι να τους περάσει ο πόνος.

    Επιτρέψτε μου να αλλάξω τον τίτλο

    Τζαβαρακατρανέμια
    H**p://www.youtube.com/watch?v=ii88v3wxrr8

  17. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 22/01/2011 15:44:47

    Δεν κατάλαβαν εκεί στα υπόγεια του μπομπολέικου και των ΔΟΛίων. Σε λίγο καιρό θα είναι ο πρώτος στόχος της αντίστασης του κόσμου. Στα δικά τους παράθυρα ήταν ΠΑΝΤΟΤΕ οι κλέφτες. Ο Τσουκάτος και ο Μαντέλης πέρασαν από το μεγκα και από τις φυλλάδες τους και διαφημίστηκαν όσο λίγοι. Τη δεκαετία του 1990 οι κλέφτες και οι ψεύτες είχαν την πρώτη θέση. Όπως ακριβώς και σήμερα. Και αυτοί που στήριξαν τους λωποδύτες θα έχουν την ίδια μοίρα μ' αυτούς. Θα τεθούν στο έσχατο περιθώριο όπως τους πρέπει!
    Έκαναν ήρωα τον Τζαβάρα και τον Καμένο και τον Κεφαλογιάννη και όποιον στο μέλλον στοχοποιούν.

  18. MatrixRevolutionEra avatar
    MatrixRevolutionEra 22/01/2011 15:45:15

    Τους τελευταίους μήνες έχει παρατηρηθεί ότι τα οικόσιτα παπαγαλίζουν συνεχώς "Φταίει ο Καραμανλής" και "Το μνημόνιο είναι μονόδρομος". Οι επιστήμονες αδυνατούν να εξηγήσουν το φαινόμενο.

  19. man8os avatar
    man8os 22/01/2011 15:47:45

    ++++

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ man8os 23/01/2011 06:57:33

      +++++++++++++++++++++++ 1000000000000!!!!!!!!
      ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗ απο το κομμα, ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ της παραταξης μας που ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΣΙΑ και
      ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ στα πασοκικα/ΤΡΟΙΚΑΝΑ ΜΜΕ....!!!!!!!

  20. man8os avatar
    man8os 22/01/2011 15:48:57

    Κρατα φακτορα το μετωπο, κρατα!

  21. man8os avatar
    man8os 22/01/2011 15:50:19

    Διωξτε την Σπυρακη και μην της μιλατε!
    Ο λεπρος και ο κρετινος... Δεν εγινε τιποτα αν το Μεγκα εχει ρεπορταζ μονο απο το ΠΑΣΟΚ....

  22. man8os avatar
    man8os 22/01/2011 15:51:47

    Υιοθετουν καινουριο τροπο κυνηγιου....

  23. man8os avatar
    man8os 22/01/2011 15:53:28

    Αληθεια, η ΝΔ θα παρασχει επισημη καλυψη στον γενναιο κυριο Τζαβαρα οπως παρηχε καλυψη στον κυριο Χατζηδκακη οταν δεχτηκε επιθεση?

  24. Κάποιος avatar
    Κάποιος 22/01/2011 16:00:06

    Το ότι ο Τζαβάρας έβγαλε γλώσσα στα παπαγαλάκια του Mega είναι ένα θέμα.
    Ενα άλλο θέμα είναι το έργο και και τα αποτελέσματα που παράγουν όλες αυτές οι εξεταστικές επιτροπές της Βουλής που γίνονται κατά καιρούς και τα γνωστά σε όλους τραγελαφικά πορίσματά τους.
    Το ότι πάει να κουκουλωθεί ένα υπερκομματικό σκάνδαλο όπως της Siemens που ζημίωσε σε πολύ μεγάλο βαθμό το δημόσιο, είναι πολύ σημαντικότερο ζήτημα από τους κατευθυνόμενους και παπαγάλους δημοσιογράφους που στην τελική την δύναμη την έχουν πάρει από το ίδιο το πολιτικό σύστημα που "γλύφει" συστηματικά τους μεγαλοεκδότες και μεγαλοκαλανάρχες των ΜΜΕ.

  25. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 22/01/2011 16:03:05

    και σε μένα το ίδιο έκανε χθες.
    μερικές φορές έδειχνε ότι δεν υπήρχαν καινούρια άρθρα.
    εσωτερικός κυβερνοπόλεμος;;;

    • anonymous avatar
      anonymous @ σιδεράκιας 22/01/2011 17:41:47

      αν δεν εχετε ισχυρο σερβερ:σβηνετε τα cοοkies στο pc σας καθε φορα που μπαινετε και μετα απο καθε σχολιο που στειλατε, εξοδος και εισοδος απο την αρχη,καθε φορα

      μπαινετε απο τα μενου πανω:Πρωτη Σελιδα Επικαιροτητα Επισημαινουμε Οικονομια και no problem

  26. ataktos avatar
    ataktos 22/01/2011 16:04:09

    ράγισε το γυαλί ανεπανόρθωτα

  27. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 22/01/2011 16:04:32

    κάπως έτσι σπέρνεται ο σπόρος του κακού! ώρα είναι να μοιραστούμε σε Αθηναίους και μη!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ σιδεράκιας 22/01/2011 17:02:27

      ????????? υποθέτω ότι απευθύνεσαι στην κυρία Σπυράκη, ναι?

  28. Γιώργος avatar
    Γιώργος 22/01/2011 16:13:39

    To ΔΟΛιο Συγκρότημα ξαναχτυπά.

  29. η Dimi avatar
    η Dimi 22/01/2011 16:24:28

    Κύριε Τζαβάρα, αυτό το χαμόγελό σας, αν μπορούσαν ν'αποκρυπτογραφήσουν...

  30. η Dimi avatar
    η Dimi 22/01/2011 16:32:04

    «Eνας άνθρωπος για μένα αξίζει όσο μύριοι, όταν είναι άριστος»
    ~Ηρόδοτος

    • NTINOS avatar
      NTINOS @ η Dimi 23/01/2011 01:40:11

      ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ NTINOS 23/01/2011 09:40:43

        Σωστός. Ευχαριστίες.

  31. φωτεινη avatar
    φωτεινη 22/01/2011 16:34:58

    κι εγω εξ επαρχιας και μαλιστα μανιατα,,δεν το καταλαβα,μηπως στην ασκηση του επαγγελματος μου να αρχισω να ντρεπομαι και να το κρυβω ?και να θυμηθουνε λιγο το ζαχο χατζηφωτιου και τι ελεγε για τους «βλαχοαθηναιους».οχι τιποτα αλλο γιατι οπως λενε στην «επαρχια»που καταγομαι Εκανε Και Η Μυιγα Κ..ο Και Ε...ε Τον Κοσμο Ολο.

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ φωτεινη 23/01/2011 00:42:52

      "Έκανε η μύγα κώλο και έχεσε τον κόσμο όλο", αγαπητή μανιάτισσα, πες το κανονικά. Λαϊκή παροιμία είναι που τα περικελείει όλα σε 9 λέξεις.

  32. φωτεινη avatar
    φωτεινη 22/01/2011 16:37:51

    μια αναρτηση με ολα τα μπουμπουκια στο περασμα τους απο τα πρωτευουσιανικα μμε ,αντιστοιχη αυτης της υπεροχης για τη ζημενς,δεν μπορει κανεις να φτιαξει?

  33. δρόμος avatar
    δρόμος 22/01/2011 17:05:05

    Ωραίος ! τζα-βαράτε τους ....

  34. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 22/01/2011 17:08:46

    Το αιώνιο πρόβλημα της ΝΔ. Σαμαρά πρόσεχε γιατί όπως έφαγαν τον Καραμανλή αυτοί οι ελλεεινού νταβατζήδες θα φάνε και σένα. Ξέρεις πόσος κόσμος στήριζε τον Τζαβάρα στα καφενεία, στις καφετέριες και όπου αλλού μπορεί να γίνει συζήτηση πολιτική;
    Εσύ Αντώναρε αν έχεις κάνει αυτή την δήλωση ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ. Που στηριζόταν ο Καραμανλής;

  35. Ρηγας Φερραιος avatar
    Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 17:45:28

    Η κ. Σπυρακη!!!!!
    1ο Εαν δεν της αρεσει μην τον προσλαμβανει!!! για τις υποθεσεις της.
    2ο Περα απο το αστειο του πραγματος με τους ισχυρισμους των εν λογω δημοσιογραφων(;) η κ. Σπυρακη υβριζει και τους δικηγορους τη επαρχιας.
    Τι μαθαινουμε σε τουτη την χωρα!!! Τι κακο εχουν οι δικηγοροι της
    επαρχιας; Ειναι αγραμματοι; Ασχημοι; Τυφλοι; Τι κακο εχουν τελος παντων;
    Μηπως η ΝΔ ειναι καιρος να αλλαξει τροπαριο και απο ηχο πλαγιο να τα λεει σε ηχο ευθυ απολυτο; Μηπως πρεπει να επεμβει και ο Δικηγορικος Συλλογος;

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 19:11:51

      Το ύφος της συγκεκριμμένης φράσης είναι σαφώς απαξιωτικό, όπως άλλωστε είναι ΜΟΝΙΜΩΣ το στυλ του λόγου της "ρεπόρτερ", η οποία κάθε άλλο παρά μεταφέρει γεγονότα - παρουσιάζει, απλούστατα, την άποψή της. Αναρωτιέμαι ποιός Έλληνας ενδιαφέρεται τόσο πολύ να πληροφορηθεί τις απόψεις όλων αυτών των δήθεν επαϊόντων. Είναι καιρός να μάθει ο κόσμος ότι οι απόψεις τους δεν εκφράζουν την πραγματικότητα, αλλά αυτούς και μόνο.

  36. Ρηγας Φερραιος avatar
    Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 17:46:07

    +1000

  37. Ρηγας Φερραιος avatar
    Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 17:54:56

    Το τελευταιο διαστημα πληθαινουν οι επιθεσεις κατα του Αντ. Σαμαρα, των συνεργατων του, οπως επισης και κατα του Antinews. Προσφατο παραδειγμα το χθεσινο δημοσιευμα που παραθετω.

    h**p://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_1_21/01/2011_429517

    Η Τίνα στον κόσμο του Φαήλου
    Η ιστοσελίδα «Antinews», όπου αρθρογραφεί τακτικά ο δικηγόρος Φαήλος Κρανιδιώτης, είναι ένας χώρος όπου εκφράζει την εθνική της τύφλωση η Δεξιά της Δεξιάς. Γι' αυτόν τον λόγο, προξενεί εντύπωση ότι το υπουργείο Περιβάλλοντος της απόκοσμης Τίνας επέλεξε την εν λόγω ιστοσελίδα για να διαφημίσει την πολιτική του. Δεν λέω ότι άνθρωποι οι οποίοι ονειρεύονται την αναμέτρηση με τον «προαιώνιο εχθρό» του έθνους, δεν μοιράζονται απαραιτήτως τις ίδιες οικολογικές ευαισθησίες με τη συμπαθή ακτιβίστρια που κατέχει σήμερα τον θώκο της υπουργού Περιβάλλοντος, αλλά η γειτνίαση τρυφερών πράσινων μηνυμάτων με ηρωικά σαλπίσματα για να διώξουμε την τρόικα έχει κάτι αλλόκοτο. Σε κάνει, ας πούμε, να νιώθεις ότι ανοίγεις τον «Voelkischer Beobachter» (ήταν η επίσημη εφημερίδα του Εθνικοσοσιαλιστικού Κόμματος επί Χίτλερ) και διαβάζεις καταχώριση του Κεντρικού Ισραηλιτικού Συμβουλίου...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 18:44:23

      Αυτο χωραει και μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση.Η παρομοιωση με το ναζισμο θεωρειται συκοφαντια παντου.Για λιγοτερα ο Φαηλος ειχε ταραξει στις μηνυσεις διαφορους τοτε με το Δικτυο 21.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 19:05:26

      Το έγραψε ο Κασιμάτης? Αυτός ήταν η παλιά "Σίβυλλα" του Βήματος. Οπότε καταλαβαίνετε...Τον πείραξε πολύ και δικαίως το άρθρο του Φαήλου για τους Ντιντήδες. ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ.

    • Steve A. avatar
      Steve A. @ Ρηγας Φερραιος 22/01/2011 22:47:05

      Βρε φίλε δεν ξέρω τι θελεις να πεις εδω που μπηκες μάλλον κατα λάθος γιατί είσαι εκτός θέματος αυτο είναι το θέμα μας τώρα δεν βλέπεις τι γίνετε με τα διαπλεκόμενα συγκροτήματα τα φερεφωνα και πληρωμενους δημόσιογραφους που έχουν αναλάβει εργολαβικα να παραπληροφορουν τον κόσμο κάθε βράδυ.

  38. φωτεινη avatar
    φωτεινη 22/01/2011 18:11:43

    κατι πρεπει να ξερει ο κ. κασιματης παραπανω απο μας για την εν λογω εφημεριδα.εχει εντρυφησει υποθετω αρκετα για να γνωριζει και τι ειδους συναισθηματα προκαλουν οι τυχον καταχωρισεις η οχι...[η αποσταση στο χρονο δε λεει τιποτα πλεον την εποχη του internet και τα τζιπαρισμενα αρχεια...]

  39. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 22/01/2011 18:47:10

    Μπορούσε να έχει η Βουλή 300... Τζαβάρες ?

  40. Tassos avatar
    Tassos 22/01/2011 19:10:36

    Η Σπυράκη ρε παιδιά έχει κανα email να της τα πούμε "επαρχιώτικα".

    • kiki avatar
      kiki @ Tassos 22/01/2011 19:19:12

      Γιατι απο που ειναι το κατσικαδερο, δεν καταλαβα.
      Και αυτη enfant- gate του ΚΚ ειναι, την εφερε απο το χωριο της που μιλαει ακομα με τοπικο ακσαντ, και κρινει τον κοσμο η Μανταμ -σουσου.

  41. Θησειώτης avatar
    Θησειώτης 22/01/2011 19:17:28

    Μην διαβάζετε / ακούτε / βλεπετε καθεστωτικές (δηλ. πασοκικές) εφημερίδες / site / τηλ. και ραδιοφωνικές εκπομπές. Θα κάνετε καλό στον εαυτό σας και κακό στους "νταβατζήδες" και τους κολαούζους τους....

  42. ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ 22/01/2011 19:18:00

    Θέλω νά συμφωνίσω μέ όλους εκείνους πού πλέκουν τό εγκώμιο τού ΤΖΑΒΑΡΑ γιάτι επιτέλους βρέθηκε κάποιος νά βάλη στή θέση της τήν απαράδεκτη τρεμουλιάρα.Μακάρι νά φερόντουσαν ανάλογα ολοί οι βουλευτές , ετσι θέλοντας καί μη οι πασοκο δημοσιογράφοι θά αναγκαζονταν νά τούς καλούν όλους ,διότι διφορετικά δέν θά μπορούσαν νά κάνουν τή δουλεία τούς.ΕΠΡΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΣΕ Ο ΤΖΑΒΑΡΑΣ .

  43. Xristoforos avatar
    Xristoforos 22/01/2011 19:37:10

    θα υπάρξουν κ άλλοι πολλοί μιμητές του κυριου Τζαβάρα, διότι τα στελέχη πια δεν είναι απότοκα ισορροπιών, κολλητών, αυλοκολακείας και ατέλειωτων χιλιομέτρων διαδρομοδιαδρομών όπως ευστοχότατα περίγραψε ο κύριος Κρανιδιώτης. Άρα έχουν το θάρρος της γνώμης και δεν "κωλώνουν". Να δείτε πόσο θα γλυκάνουν κάποιοι δημοσιοργαφίσκοι και πως θα κοντύνουν κάτι άλλοι περιπατητές των καναλιών.

  44. ΑΝΤΩΝΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ 22/01/2011 20:03:31

    Όταν ενας επαρχειώτης δικηγορος - βουλευτής δέχεται τέτοια επίθεση από τα κανάλια του ΔΝΤ σημαίνει ότι τους έκανε ρόμπες και δεν ξέρουν πως να αντιδράσουν.
    Δύο τρεις τέτοιους βουλευτές θέλει η ΝΔ και δεν θα ξέρουν που θα κρυφτούν οι νταβατζήδες - ΜΕΓΚΑ - και λοιποί - παπαγαλάκια.
    Μην διανοηθεί κανείς βουλευτής τις ΝΔ να κατηγορήση τον ΤΖΑΒΑΡΑ γιατί θα τον πάρουν με τις πέτρες.

  45. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 22/01/2011 20:09:48

    Ο ΓΚΕΜΠΕΛΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ MEGA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΜΑΓΑΛΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ ΣΑ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΟΥΡΤΟΣΙ.ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΠΟ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ.

  46. Α.Κ. avatar
    Α.Κ. 22/01/2011 20:31:37

    +10000000000000

  47. xmmm avatar
    xmmm 22/01/2011 20:38:41

    Θελει πρωτοτυπους τροπους δρασεις, φτιαξτε κανενα facebook group να μην αγοραζει κανεις τις φυλλαδες τους, με λογο διακομματικο και οχι μονο νδ και θα δειτε 100κ συμμετοχες. τρεντ να γινει και εληξε.

  48. JOHN D avatar
    JOHN D 22/01/2011 21:01:50

    Meta ton Papoulia erxete o Μπομπολαs batler o Prentedereis kai Olga Kamariera gia ta kafedakia tous. Auto Eine to Mega Pasok Pou Xronia Ladoni kai Ladonete
    OI ELLADA GIA TOUS ELLINES POU YPARXOUN MONO MERIKOI

  49. ΓΙΩΡΓΟΣ Π avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ Π 22/01/2011 21:17:52

    Οταν σου επιτιθενται καναλια οπως το mega απλα ειναι αποδειξη οτι ο Κ.Τζαβαρας κανει πολυ εντιμα την δουλεια του.Θελω να πιστευω οτι η Ν.Δ θα τον στηριξει αμεσα.

  50. NIK GR avatar
    NIK GR 22/01/2011 21:48:21

    Μπραβο στον επαρχιωτη Δικηγορο!ειπε την ΑΛΗΘΕΙΑ και η ΑΛΗΘΕΙΑ ποναει.Μακαρι να ειχαμε σαν και αυτον αρκετούς.Ψηφίστε ανθρώπους ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ,ΝΤΟΜΠΡΟΥΣ ,ΕΛΛΗΝΕΣ.Αντωνη με τετοια ατομα που δεν μασανε τα λογια τους προχωρα και το τιμονι της χωρας θα ειναι γρηγορα σε εσενα!

  51. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 22/01/2011 21:51:51

    Ti προβλημα εχει και γιατι η κα Σπυρακη με την επαρχια και το κοσμο της? ΔΙΩΞΗ ΑΜΕΣΗ απο τον Πανελληνιο δικηγορικο συλλογο.

  52. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 22/01/2011 23:09:17

    Κάθε πολιτική προταση που εχει στοχο την αναγέννηση της χώρας δεν μπορεί να είναι αξιόπιστη αν δεν συγκρουστεί με το καρκινογεννές κατεστημένο των ΜΜΕ και πρωτα απο όλα το ΜΕΓΚΑ.
    Η ΝΔ επιβάλεται να χαράξει στρατηγική συγκρουσης με την παρασιτικα ΜΜΕ της διαπλογής.
    Οι πολιτες ειναι πλέον υποψιασμένοι.Δεν πειθονται με επικοινωνιακούς ελιγμούς που επιδιώκουν να καλύψουν την συμφωνία με τα ιδια μεγαλα συμφέροντα.
    Με λίγα λογια η αληθινή πολιτική κυριαρχία περνά απο την σύγκρουση και την συντριβή του ΜΕΓΚΑ.

  53. NIK KARAS avatar
    NIK KARAS 22/01/2011 23:56:38

    ευκαιρια για την ανδρικη νεα δημοκρατια να βγει μπροστα! ΤΖΑΒ ειμαστε μαζι σου!

  54. Ηρόδοτος avatar
    Ηρόδοτος 23/01/2011 00:01:06

    Είναι πολύ το φως το μεσημέρι για τους αρουραίους Φίλοι μου.....Φίλε Αντώνη πάρε τους όλους μπάλα, και φτιάξε μια νέα Ελλάδα.....Με το Τζαβάρα και όλα τα παλικάρια..........

  55. Παν. Πάνου avatar
    Παν. Πάνου 23/01/2011 00:34:52

    Πάρτε το χαμπάρι επιτέλους ! Ντζαβαραίους δεν έχει πολούς η κοινωνία μας !
    Η συντριπτική πλειοψηφία των πολιτικών ......Τσουκατίζει και Μαντελίζει !!! Και έτσι επικρατούν χάρις στην" κουτάλα " ! Καταλαβαίνετε τώρα γιατί η Ν.Δ. γεν μπορεί να ........... προκόψει ;;;;

  56. Βούρδουλας avatar
    Βούρδουλας 23/01/2011 00:48:43

    Φίλε, τα είπες όλα. Ηταν καλή αφορμή να φανεί η Ν.Δ. και να κάνει καλό παιχνίδι. Η απάντηση στο σωστότατο ερώτημά σου είναι πως δυστυχώς είναι εντελώς ανύπαρκτη, έχει όπως άριστα το περιγράφεις "αναστείλει" τις δραστηριότητές της.

    Είτε λόγω ανικανότητας είτε λόγω σκοπιμοτήτων που γνωρίζουν μάλλον οι ίδιοι. Κρίμα για όσους πίστευαν πως μπορεί να πετάξει τα βαρίδια και να παίξει μπάλα ελεύθερα.

  57. nai avatar
    nai 23/01/2011 00:54:25

    Το πονηρό χαμογελάκι της Σπυράκη είναι η ευθεία γραμμή του εγκεφαλογραφήματος του εντεταλμένου πολιτικού “ρεπορτάζ”. Λες και δεν υπάρχουν συγκρουόμενα συμφέροντα μικρά και μεγάλα, λες και δεν υπάρχουν προβλήματα και κοινωνική διαπάλη.
    Τέτοια εμβριθής ανάλυση! Καταλάβατε τώρα γιατί τα λεφτά που παίρνουν οι «δημοσιογράφοι» είναι αντιστρόφως ανάλογα της φαιάς ουσίας που ξοδεύουν..
    Γιατί οι κακοποιοί βλέπουν μόνο MEGA;
    Ύστερα από την επισήμανση του Περικλή Παναγόπουλου ότι οι κακοποιοί βλέπουν μόνο MEGA και μάλιστα επί 24ωρου βάσεως, τα στελέχη του καναλιού δεν κρύβουν την ικανοποίηση τους. Άλλη μια πρωτιά για το MEGA! Επιτέλους επιβεβαιώνεται ότι το MEGA είναι το κανάλι των κακοποιών!

    –Δικαιώνεται ο αγώνας μας να καταργήσουμε το ρεπορτάζ, δήλωσε με περηφάνια ο διευθυντής ειδήσεων Χ. Παναγιωτόπουλος. –Στην ουσία δηλαδή, καταφέραμε να καταργήσουμε την ενημέρωση γιατί ενημέρωση χωρίς ρεπορτάζ δεν υπάρχει, ξεκαθάρισε κατηγορηματικά ο καλός δημοσιογράφος και άρχισε να εξηγεί με ενθουσιασμό τον λόγο που οι κακοποιοί βλέπουν μόνο MEGA.


    –Οι κακοποιοί γνωρίζουν από πρώτο χέρι τι ακριβώς έχει γίνει σε κάποιο έγκλημα, σκάνδαλο, λαμογιά, κλπ, για τον απλούστατο λόγο ότι συμμετείχαν σε αυτό που έγινε. Επομένως δεν χρειάζονται το ρεπορτάζ για να μάθουν το τι έγινε, αλλά θέλουν να δουν ένα κανάλι για να μάθουν μόνο το τι λέγεται γιαυτό που έγινε! Ίσως δεν το γνωρίζετε, διευκρίνισε ο κος Παναγιωτόπουλος στους δημοσιογράφους, αλλά ρεπορτάζ σημαίνει, αναφέρω το «τι έγινε» χωρίς καμία απολύτως γνώμη και σχόλιο. Για να ενημερωθεί δηλαδή ο φουκαριάρης ο τηλεθεατής, πρέπει πρώτα να μάθει ακριβώς το «τι έγινε» και μετά να φάει στη μάπα τον Πρετεντέρη, τον Τσίμα και το παιδί του λαού τον Οικονομέα για να του σχολιάσουν αυτό που έγινε. Εμείς λοιπόν κάνουμε ένα «δελτίο» γεμάτο σχόλια και κάπου-κάπου βάζουμε και τα παπαγαλάκια μας την Σπυράκη και τον Χασαπόλουλο να μιμηθούν πως δήθεν κάνουν ρεπορτάζ. Το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό. Ενώ δημιουργείται πλήρης σύγχυση στον φουκαριάρη τον τηλεθεατή για το τι έγινε, γνωρίζει όμως απέξω και ανακατωτά τις γνώμες των σχολιαστών γιαυτό που έγινε! Αν τώρα συνυπολογίσουμε και το γεγονός ότι κάθε σχολιαστής είναι εντεταλμένος, δηλαδή έχει αναλάβει κάποιον ρόλο εκφράζοντας συνήθως ένα κόμμα ή κέντρο εξουσίας, αυτό σημαίνει ότι έχουμε καταφέρει να συνδυάσουμε την απόλυτη εικονική ενημέρωση με την πιο αποτελεσματική προπαγάνδα. Γιατί αυτό που τελικά μένει στον φουκαριάρη τον τηλεθεατή δεν είναι το «τι έγινε» αλλά τα μηνύματα των διάφορων ισχυρών κέντρων εξουσίας γι αυτό που έγινε! Καταλάβατε τώρα γιατί το MEGA είναι το κανάλι των κακοποιών;

    ΥΓ. Αυτού του είδους την «ενημέρωση», που είναι αλήθεια ότι πρώτο καθιέρωσε το MEGA, προσπαθούν εδώ και χρόνια να την μιμηθούν και τα άλλα κανάλια χωρίς όμως την ίδια επιτυχία.

    ΤΟΥ sofisti

    • WY avatar
      WY @ nai 23/01/2011 10:31:40

      "" είναι αντιστρόφως ανάλογα της φαιάς ουσίας που ξοδεύουν..""

      Μά διαθέτουν πράγματι???

      Διότι ό σοφός λαός μας (επαρχίας καί Κολωνάκι μέ προφορά σουσούς-Σπυράκη) λέει τό γνωστό :

      ""Oύκ άν λάβης έκ τού μή έχοντος.........φαιά ουσία""!!!!

      Κι έν κατακλείδι:
      Δέν έχει καμμία σημασία νά ""λές"" ,αλλά τό """τί λές"""!!!!

  58. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 23/01/2011 01:50:07

    Ο Τζαβάρας ειναι ελευθερόφρων. Βαράτε του.

  59. βαγγέλης avatar
    βαγγέλης 23/01/2011 08:46:21

    δικηγόρος επαρχίας...ας γελάσω...βάλετε ρε δημοσιογράφαροι των Αθηνών με τις κατευθυνόμενες πένες σας και εναντίον της επαρχίας τώρα...αυτή η επαρχία είναι ρε αλητήριοι που κρατάει την Ελλάδα όρθια...ένας άνθρωπος σας έβγαλε γλώσσα ρε καθίκια και τον στοχοποιήσατε...δυστυχώς για εσας δεν θα τα καταφέρετε ο λαός σας έχει πάρει χαμπάρι και σε λίγο εσας θα πάρει με τις πέτρες...όσο για τον Τζαβάρα έχει πολλούς πλέον μαζί του για να μπορέσετε να τον αγγίξετε ...εξάλλου σε λιγο μόνοι σας θα τα λετε μονοι σας τα ακουτε ...μόνοι σας θα τα γράφετε μόνοι σας θα τα διαβάζετε...

  60. αχιλλεας avatar
    αχιλλεας 23/01/2011 10:26:24

    Πριν απο λιγες μερες ο τσοχατζοπουλος απειλησε το πασοκ οτι ηταν ο ταμιας του και ξερει πολλα.Μηπως εμεις οι λιγο μεγαλυτεροι πρεπει να πουμε στους μικροτερους ψηφοφορους ποιοι ηταν π.χ. οι χρηματοδοτες της αμαρτωλης βιλας που τωρα εγινε μαιζονετες της κυριας?εκτος του εμπορου οπλων Συριου αν δεν κανω λαθος, ποιος τοτε υπουργος και σημερα ανωτ. αξιωματουχος ....δανεισε 25 εκατομυρια τον συγχωρεμενο? μπορει καθενας να μιλα για καθαρση,οτν εχει συμβαλλει στην αδιαφανεια τουλαχιστον?

  61. Periandros avatar
    Periandros 23/01/2011 13:49:48

    Οι υπηρέτες της ολιγαρχικής νεοταξικής σοσιαλεπώνυμης δημοκρατίας στη χώρα, οι οποίοι, όπως και τα μέσα που υπηρετούν, επιβίωσαν άνετα φορτωμένοι με πολλές εργολαβίες και την περίοδο Καραμανλή με τις ευλογίες της Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου. Ως εκ τούτου σε πρακτικό επίπεδο θα παραμένουν ακλόνητοι. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που πολιτικός ανόρθωσε το ανάστημά του και προσπάθησε να τους χτυπήσει ανοιχτά ιδεολογικά επιστρέφοντας τους χαρακτηρισμούς ως δικηγόρος επαρχίας...

  62. ΜΙΧΑΛΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 23/01/2011 14:14:29

    Σταματήστε να διαβάζεται και να βλέπεται τις εφημερίδες και τους σταθμούς των εργολάβων που έφτασαν την Ελλάδα στον πάτο οικονομικά και ηθικά στον πάτο.Μπράβο στον Τζαβάρα που έκανε το καθήκον του χωρίς να φοβηθεί τα λαμόγια του κολωνακίου.

  63. thanasis avatar
    thanasis 23/01/2011 20:23:47

    το σκυλι που εχει συνηθισει να πηγαινει στο χασαπιο
    γρυλιζει την συγκεκριμενη ωρα για κοκκαλα
    ετσι και το μεγαλο καναλι εκανε του δημοσιογραφους
    να ειναι σαν σκυλια να γρυλιζουν,διοτι ειναι
    πολλες οι μιζες για το μνημονιο και ταιστηκαν πολλοι

  64. ierofantis avatar
    ierofantis 23/01/2011 21:07:15

    Καλησπέρα.

    Κώστα, πατριωτάκι μου, συνέχισε έτσι...

    Οι μνησικακίες και τα πικρά σχόλιά τους είναι τα μεγαλύτερα παράσημα τιμής για σένα.

  65. NIKOS avatar
    NIKOS 25/01/2011 10:46:31

    ΣΠΥΡΑΚΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΤΖΑΒΑΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΤΑΙ ΣΠΥΡΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΖΑΒΑΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΒΕΝΤΗΣ.

  66. Tzimas avatar
    Tzimas 19/02/2011 03:26:34

    Όταν ένας χαρισματικός αθλητικογράφος κάνει το λάθος να επιλλέξει το πολιτικό ρεπορταζ γίνεται Σπυράκη. Είναι θέμα λανθασμένης επιλογής. Όταν πλέον δει το λάθος του είναι αργά. Βέβαια τα βράδυα λιγο πριν την πάρει, ο ύπνος, ο νους της ταξιδεύει σε γήπεδα και αφήνεται στο να σχολιάσει ένα ποδοσφαιρικό αγώνα. Κι ετσι, τότε κοιμάται. Κοιμάται και ξυπνάει με την βεβαιότητα ότι τουλάχιστον λίγο πριν κοιμηθεί δικαίωσε τον εαυτο του. Όταν πια φεύγει για την δουλειά το επόμενο πρωινό είναι βέβαιη ότι μπορεί να πει, υπακούοντας, τα πάντα και να μην νιώθει καμμία ενοχή. Διότι ξέρει, βαθειά μέσα της γνωρίζει καλά, πως το βράδυ λίγο πριν την πάρει ξανα ο ύπνος, θα πράξει τον αληθινό της εαυτό. Γιαυτό και το μισό ειρωνικό και μισό κυνικό χαμόγελο της, άοσμο, δειλό, σαρδαναμπαλο.
    Είναι θέμα συνήθειας, λέω, να αντέχεις να είσαι αυτό που δεν θα γίνεις ποτέ, γιατί δεν γεννήθηκες ποτέ για να γίνεις αυτό που είσαι. Αυτό που δεν γνωρίζεις όμως είναι ότι ζει στην λάσπη της πλάνης σου ο διχασμένος σου εαυτός.