#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/09/2011 14:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν τα όργανα στην Θεσσαλονίκη



Ένταση προκλήθηκε πριν από λίγο έξω από το δημαρχείο της Θεσσαλονίκης μεταξύ των υπαλλήλων του δήμου που πραγματοποιούν στάση εργασίας και αστυνομικών, οι οποίοι έχουν περικυκλώσει το κτίριο αποκλείοντας την πρόσβαση των διαδηλωτών.

Μία γυναίκα απομακρύνθηκε από τα ματ, την ώρα που σήκωσε το κινητό της τηλέφωνο για να τους φωτογραφήσει (το δοκίμασαν πρώτη φορά με το antinews το περασμένο Σάββατο στην Αθήνα, αν θυμάστε).

Περίπου 100 μέλη του ΠΑΜΕ κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αστυνομικούς και κάτω από τη «μύτη» τους να φτάσουν στο δημαρχείο της πόλης (εκεί όπου στις 2 θα έφτανε ο πρωθυπουργός) και να ανεβάσουν ένα μεγάλο πανό. Οι διαδηλωτές παρά τα αυξημένα μέτρα ασφαλείας κατάφεραν να φτάσουν εύκολα σε ένα από τα πιο καλά φυλαγμένα σημεία της πόλης και μάλιστα λίγες ώρες πριν φτάσει εκεί ο Γ. Παπανδρέου και να ανεβάσουν πανό κατά της ανεργίας και των μέτρων.

Σε λίγη ώρα αναμένονται στο Δημαρχείο και οι οπαδοί του Ηρακλή προκειμένου να διαμαρτυρηθούν.

Στο μεταξύ, μεγάλη δύναμη της αστυνομίας βρίσκεται έξω από το υπό κατάληψη κτίριο από αντιεξουσιαστές κτίριο,στη Λεωφόρο Στρατού στην Θεσσαλονίκη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ziz avatar
    ziz 09/09/2011 14:47:10

    http://www.youtube.com/watch?v=6soe9-KiMjg&feature=player_embedded

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ziz 09/09/2011 16:17:03

      Αποκατέστησαν την τάξη τα παλικάρια. Δε θα έρθει κι η ώρα τους κάποια στιγμή;

  2. Tem avatar
    Tem 09/09/2011 14:53:15

    Ο Πρωθυπουργός είναι πλέον ανεπιθύμητο πρόσωπο στη Θεσσαλονίκη και σε ολόκληρη την Ελλάδα. Ηλθεη ώρα να θερίσει θύελες........

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/09/2011 14:55:41

    Και ξέρετε τι θα λένε απόψε ο "κύριος Μπάμπης" και ο Alexis: "Εξαντλείται η υπομονή των Ευρωπαίων εταίρων μας"...

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 09/09/2011 14:58:06

    Ελπίζω τα όργανα να ακουστούν και...200 χλμ μακριά (live ), αφού δεν περιμένουμε από τα δελτία ειδήσεων να μας προσφέρουν λίγη χαρά..

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 09/09/2011 15:52:51

    Ακατονόμαστος, Ακατάλληλος, Ανεπιθύμητος, Ανθέλληνας, Ανίκανος, Άσχετος και όλα τα Α-στερητικά!

  6. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 09/09/2011 16:16:41

    ΔΕΝ θελουμε το Π.Α.Μ.Ε μεσα στα ποδια μας, γιατι οι ανθρωποι ειναι επικινδυνοι και το μονο που μπορουν να προσφερουν ειναι φασαριες, συμπλοκες με τα ΜΑΤ, και προβοκατσια ωστε να φαινοντε μονο αυτοι οτι ειναι οι πραγματικοι μαχητες.....
    κομμουνιστης και ανεργος;;;;;..... ανεκδοτο.!!!!!
    Οχι πο ταξιτζηδες σε πορειες φτανει ποια ολο το καλοκαιρι μας τα εκαναν......
    μονο με αυτους δεν θα ασχολουμαστε.!!!!
    Μπραβο στον Υπουργο που τους επιασε απο το αυτι γιατι το ειχαν παρακανει.
    Αν την μερα κανουν 70 κουρσες με 70 χ 5ευρω=350 την εβδομαδα 2450 ευρω
    το μηνα 10000 ευρω, το χρονο ειναι 120.000 το χρονο. Αν για πετρελαια, ταμειο ασφαλισης,αβαριες κ.τ.λ δεινουν 30000 ευρω (λεμε τωρα). Σε ποια ταξη εργαζομενων ανοικουν;;;;; Και δεν θελουν κοιολας και κανεναν νεο ταξιτζη, για να τρωνε ολολκηρη την πιτα και να κλαιγοντε και απο πανω!!!!
    ΑΡΑ ΠΟΡΕΙΑ πρεπει να κανουν μονο οι αληθεινα θιγμενοι, οι ανεργοι,αυτους που τους κοβουν το 40% του μισθου τους, οι συνταξιουχοι και οι φιλαθλοι του ΗΡΑΚΛΗ που πρεπει να ανατρεψουν αυτην αδικη αποφαση.!!!!!
    Η ΘΕΣΣΑΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΛΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣΦΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΗΡΑΛΚΗ ΤΗΝ ΜΑΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ, ΕΙΤΕ Π.Α.Μ.Ε, ΕΙΤΕ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ.!!!!!

  7. ΑΡΗΣ avatar
    ΑΡΗΣ 09/09/2011 18:53:58

    Ηρακλειδέα επειδή ο κόσμος έχει ρεαλιστικά προβλήματα επιβίωσης καθίστε τα 300 άτομα σε μια γωνία και μη χαλάσετε την πορεία.
    Επαναστάτες της πλάκας που παρακαλούσατε τον βασανιστή της χούντας ψωμιάδη.
    Αν είχες κόσμο και σε υπολόγιζαν οι πολιτικοί δε θα έπεφτες.
    Αλλά εσύ δεν υπάρχεις...

    • ΧΑΡΗΣ avatar
      ΧΑΡΗΣ @ ΑΡΗΣ 10/09/2011 00:27:33

      Ο αριθμος 300 ειναι αρκετα δυνατος κρατησε τους περσες στις θερμοπυλες για να μπορει η μανα σου να σε γεννηση ΕΛΛΗΝΑ και οχι χανουμακι.!!!!
      Οσο για το ποσοι θα ειμαστε, θα το δειτε στην πορεια σημερα που θα σας γινει εφιαλτης και θα σας στοιχειωσει τα ονειρα σας και τα ρεαλιστικα και ανυπαρκτα προβληματα σου, που αναθεμα και αν ξερεις τι σου γινεται και που ποτε, σιγουρα δεν εχεις σηκωθει απο τον καναπε σου ρε χαλβα,που θα κρινεις την πορεια που θα κανουμε και την ιστορια του ΗΡΑΚΛΗ.!!!!

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/09/2011 21:36:59

    Πρέπει να ξέρεις πως θα την κάνεις τη δουλειά! :)
    http://www.youtube.com/watch?v=dsTjH_HdmjA&feature=player_embedded