25/11/2010 14:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν τα ανταλλάγματα του ΠΑΣΟΚ στη Ντόρα

Τον πρόεδρο της Βουλής, Φίλιππο Πετσάλνικο, επισκέφθηκε σήμερα το μεσημέρι  η Ντόρα Μπακογιάννη, προκειμένου να τον ενημερώσει για την ίδρυση του κόμματός της.

Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες ο κ. Πετσάλνικος υποσχέθηκε στην κ. Μπακογιάννη να της παραχωρήσει γραφείο για το κόμμα της στην Βουλή.

Πρόκειται για παράβαση του Κανονισμού της Βουλής σύμφωνα με τον οποίο  ο ελάχιστος απαιτούμενος αριθμός βουλευτών για την συγκρότηση κοινοβουλευτικής ομάδας κόμματος (με γραφεία κλπ) ορίζεται σε δέκα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 25/11/2010 14:38:42

    Κανονισμοί;
    Και τα @@ τι μας τα έδωσε ο Θεός?

  2. Orestios avatar
    Orestios 25/11/2010 14:42:11

    Τα δεκανίκια χρειάζονται χώρο για να βολεύονται.

  3. sawas avatar
    sawas 25/11/2010 14:45:26

    Ο εχθρός του εχθρού μου είναι (ενίοτε) κολλητός μου

  4. petros avatar
    petros 25/11/2010 14:56:26

    Γραφείο για το κώμμα της Ντόρας ;
    Μπράβο ταχύτητα! Τώρα δεν λένε τίποτα για την αποσταΣΙΑ ;

  5. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 25/11/2010 15:14:18

    Κύριε Πετσάλνικε, τι αβρότητα σας χαρακτηρίζει !!!

  6. Wolf avatar
    Wolf 25/11/2010 15:24:48

    Ας της δώσεις τωρα το ΠΑΣΟΚ γραφείο στη Βουλή, γιατί σε λίγο -οποτε γίνουν εκλογές- θα την τοποθετηση ο λαός στο "γραφείο" που της πρέπει, στα ορεινά του Ψηλορείτη ή του Καρπενησίου να γραψει τα απομνημονευτά της.

  7. kiki avatar
    kiki 25/11/2010 16:07:07

    Με τηλεφωνικο κεντρο απο την Μηζενς,και επιπλα γραφειου απο τον Τσαουσογλου.
    Ξερει η θυγατερα.
    Τωρα για τον Πετσαλνικο τι να πεις.Η συζυγος τι κανει?

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 25/11/2010 16:46:39

    Ένα γραφειάκι στη Βουλή για να μπορεί, μέσα στο ναό της δημοκρατίας, να στεγάσει τα αδέσποτά της, να συνωμοτεί και να συνομιλεί απευθείας με τους όψιμους συμμάχους της, δεν είναι δα και τίποτα φοβερό! Σιγά τα σοβαρά αντισταθμιστικά οφέλη, που πήρε η νεόκοπη αρχηγός!
    Τα χοντρά, τα έχει ήδη εισπράξει η οικογένεια εδώ και 50 χρόνια, για ένα γραφειάκι τώρα θα γκρινιάζουμε; Τώρα, το αν παρανόμησε ο κος Πετσάνλικος, ας του δείξουμε και λίγη κατανόηση, διότι ασχολούμενος με το μητσοτακέϊκο θέλεις δε θέλεις, γλιστράς στην παρανομία νομοτελειακά!!!

  9. Περδικιδης Βασιλειος avatar
    Περδικιδης Βασιλειος 25/11/2010 17:02:23

    Και την βουλη ολοκληρη να την δωσει 10 βουλευτες για να κάνει κομμα δεν θα μαζεψει.Στις εκλογες(τελη Φεβρουαριου-αρχες Μαρτιου) θα παει εκει που δεν θα την χρειαζεται ουτε ο ΓΑΠ.

    • leon avatar
      leon @ Περδικιδης Βασιλειος 26/11/2010 10:51:35

      27 Μαρτίου 2011 ή το αργότερο 3 Απριλίου 2011.

  10. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 25/11/2010 18:54:55

    Ε, ΤΙ;
    ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;;;..................