29/05/2009 23:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν οι προβοκάτσιες

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι «παραιτήθηκε» ο διευθυντής της εφημερίδας Espresso, Χρ. Μουλίνος, ύστερα από σημερινό δημοσίευμα που άφηνε υπαινιγμούς για την υγεία της συζύγου του πρωθυπουργού.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι τον τελευταίο καιρό είχαν προηγηθεί κι άλλα «σοβαρά» έντυπα και δημοσιογράφοι, αλλά φαίνεται ότι δεν τους έβγαινε.

Προβοκάτσια εναντίον του ΚΚΕ τις τελευταίες ημέρες πριν από τις εκλογές προανήγγειλε και η Αλέκα Παπαρήγα στη διάρκεια σημερινής περιοδείας στην εταιρεία Lavipharm.

«Επειδή διαθέτουμε καλούς φίλους, αλλά υπάρχουν και έντιμοι άνθρωποι, και σε πολιτικούς χώρους και σε δημοσιογραφικούς, έντιμοι οι οποίοι βεβαίως δεν είναι κομμουνιστές, αλλά δεν αντέχουν τις βρώμικες εκστρατείες, έχουμε την πληροφορία ότι πολιτικοί και δημοσιογραφικοί κύκλοι προσπαθούν και σκέφτονται να ετοιμάσουν μια προβοκάτσια τις τελευταίες ημέρες πριν τις εκλογές εναντίον του ΚΚΕ, με την ελπίδα να κόψουν 1% σε ποσοστό από το ΚΚΕ. .. Μολών λαβέ, λοιπόν» είπε χαρακτηριστικά η κ. Παπαρήγα και πρόσθεσε ότι γνωρίζει τους υπαίτιους, αλλά αρνείται να τους κατονομάσει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giankoulas avatar
    giankoulas 29/05/2009 23:37:05

    ti egine, to KKE A.E. anisixei?

  2. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 23:37:38

    Τέτοια εξώφυλλα σαν αυτό που έβαλε η Εσπρέσσο δεν μπαίνουν χωρίς άνωθεν επέμβαση. Εκτός εάν δεχθούμε ότι ο Μουλινός ξύπνησε μια μέρα και είπε να αρχίσει τις πλάκες με τον Καραμανλή αφού ασχολήθηκε με τη Θώδη εκτενώς και το στριγκάκι των Πλείμειτ.

    Για το ΚΚΕ, οι προβοκάτσιες είναι ψωμοτύρι εδώ και 90 χρόνια, πιστεύω θα τις αντέξουν και "ξανά στον αγώνα".

    Για το ΠΑΣΟΚ δεν χρειάζονται προβοκάτσιες, η παραμονή του ΓΚΑΠ στην προεδρία του ΠΑΣΟΚ είναι η χειρότερη προβοκάτσια που τους έχει τύχει.

    Το ΛΑΟΣ φρόντισε με τη Τζαβέλλα να ισοφαρίσει το ΠΑΣΟΚ.

    Ο ΣΥΡ. δεν έχει ακόμα αποφασίσει ποιός είναι ο αρχηγός και επιπλέον εφόσον ο κοινωνικός μετασχηματισμός των Αφγανών από Μουτζαχεντίν-βοσκοί σε θαμώνες του Ντα Κάπο δεν έχει επιτυχθεί, η επανάσταση μπορεί να περιμένει...οι ψηφοφόροι όμως έχει.

    Τέλος και καλύτερο, ο Τρεμόπουλος είναι μια κινητή ζώσα προβοκάτσια για τους κορμοράνους ανά τη γη, μια πραγματική "Κεμαλική" φυσιογνωμία βγαλμένη από τα έγκατα της ερήμου Γκόμπι και των λοιπών ξερότοπων από όπου ξεπήδησε η Τουρανική φυλή. Ζιγκ Χείλ Οικολογία!

    Κατέλης φορ Πρέζιντεντ!

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/05/2009 23:42:39

    χάνουν οι λέξεις το νόημά τους όταν πολυχρησιμοποιουνται, σε ότι μας φταίει τα ρίχνουμε στις προβοκάτσιες, εδώ και ενα χρόνο δεν ακούμε τίποτα άλλο, μου φαίνεται ότι τελικά είναι ο καλύτερος τρόπος για να επανέλθει κάπως ο χαμένος ορθολογισμός.

  4. donaE avatar
    donaE 29/05/2009 23:48:17

    Μα μιλαμε για overdose απο ανηκουστα πραγματα,τι συνεπειες μπορει να εχει πια οτιδηποτε.Ποιος να προβοκαρει ποιον?

  5. osaperas avatar
    osaperas 29/05/2009 23:49:00

    Γιατί ρε παιδιά είναι προβοκάτσια ένα δημοσίευμα για την υγεία της γυναίακς του πρωθυπουργού. Είτε είναι αληθινό είτε είτε ψεύτικο-γιατί είναι προβοκάτσια;

    Αλητεία -μιας και ασχολείται με θέματα υγείας ενός ανθρώπου- μπορεί να ειναι. Προβοκάτσια γιατί;

  6. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 23:50:04

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ να μην αληθευουν οι φημες. Ειναι νεα, μητερα με δυο παιδια.

    Το ΚΚΕ γιατι μιλαει?
    Αυτοι για να κανουν συνεργασιες πρεπει να εγκριθει αυξηση του μετοχικου κεφαλαιου.
    Για φαντασου, ΚΚΕ Investment Group.

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/05/2009 23:54:29

    @donaE: από άμυνα για αυτές τις υπερβολές σηκώνεις αντισώματα ορθολογισμού, έλεος πια.

  8. donaE avatar
    donaE 30/05/2009 00:08:53

    Ορθολογισμου ειναι καλα,η αδιαφορια και η υποτιμηση του γεγονοτος ειναι κινδυνος

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/05/2009 00:12:33

    @8: μέχρι τις εκλογές μένουν 8 μέρες, λες να τη σκαπουλάρουμε ανώδυνα;

  10. donaE avatar
    donaE 30/05/2009 00:15:00

    Θα γινουμε βρετανοι σνομπ

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/05/2009 00:15:38

    χωρίς λίρες όμως

  12. tiramola avatar
    tiramola 30/05/2009 00:38:30

    Διαβάζω ότι παλαιότερα ο Αλαβάνος μετείχε σε συνέδρια σαιεντολογίας μαζί με άλλους ευρωβουλευτές του Συνασπισμού.
    (προδότη της ορθοδοξίας Αλέκο...)
    ....
    Ο άλλος ο νομάρχης-ζορό έχει αναλάβει την επίθεση στους οικολόγους και αποκαλεί ταραξία τον ...Τρεμόπουλο μπας και μαντρώσει κανα πατριώτη...
    (Δεν μπορεί να σηκώνει όλο το επικοινωνιακό βάρος ο Καφετζόπουλος , πρέπει να μπει στη μάχη και ο Ρος με το κλαρίνο του)
    ....
    Και ενώ την κάνουν κοπάνα ο ένας μετά τον άλλο οι εμπλεκόμενοι στο σκάναδαλο ζίμενς είσαι υποχρεωμένος να βλέπεις και τον βαψομαλιά , τον κόκκινο Πάνο , να σου λέει ότι θα σηκώσουν τα μανίκια να ανατρέψουν τις δημοσκοπήσεις να σώσουν τη πατρίδα...

    Και οι προβοκάτσιες συνεχίζονται και τελειωμό δεν έχουν...

    Φανφακούλας εναντίον Σαμπρελέξ....

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/05/2009 01:23:21

    Δεν είναι και η πιο σοβαρή πηγή ενημέρωσης η εν λόγω εφημερίς εδώ που τα λέμε. Κάτι σαν το σπονδυλωτό νεανικό δελτίο ειδήσεων του ΣΤΑΡ αλλά σε χαρτί ...
    ΌΠως και νάχει χρειάζεται σεβασμός σε θέματα υγείας.

  14. p.k avatar
    p.k 30/05/2009 04:42:29

    προβοκατσα την λενε

  15. ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ avatar
    ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 30/05/2009 08:29:39

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΖΗΜΕΝΣ ΛΑΔΩΣΕ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

  16. Hase avatar
    Hase 30/05/2009 10:02:16

    @ 15
    Αφου ειναι το μονο σιγουρο ας το παρει ο no more bets να το παιξει για να βγαλει κανα φραγκο.

  17. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 30/05/2009 10:35:35

    Σήμερα ο κύριος πρωθυπουργός για πολλοστή φορά πρόκειται να εγκαινίαση ένα τμήμα της Εγνατίας Οδού. Αναρωτιέμαι , άνθρωπος είναι αν πρόκυψη ανάγκη ουρίας του η κάποιου από την συνοδούς του που θα το κάνει δίπλα στο δρόμο ,η συνοδεία του αποτελείτε από χημική τουαλέτα, η θα τρέχει στην Ηγουμενίτσα . Για την παντελή έλλειψη βενζινάδικου σε όλοι την διαδρομή της Εγνατίας μην γράψουμε .Μετά από αυτό περιμένουμε τουρίστες που θα μετακινιούνται με τον αυτοκινητόδρομο

  18. ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ avatar
    ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 30/05/2009 12:17:18

    ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΚΙΣΜΟΙ ΣΧΟΛΗΣ ΜΑΥΡΟΤΡΥΠΑ-ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ
    ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΕΡΑΣΕ Η ΜΟΔΑ ΤΟΥΣ
    ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΤΙ ΕΙΠΑ ΡΕ Ο Π...ΗΣ"! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ηase...ΤΕΤΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...

  19. Hase avatar
    Hase 30/05/2009 15:40:17

    ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

    Μαλλον δεν καταλαβες. Συμφωνω απολυτα σε οτι λες. Αυτο που λες ειναι πραγματι το μονο σιγουρο. Ο σχολιασμος ηταν ειρωνικα καπως για τον φιλο no more bets ο οποιος σαν Πασοκος λεει μονο τα δικα του.
    Λαθος εκανες φιλε. Διαβαζε καπως τα σχολια καποιου και μετα κρινε τον.

  20. no more bets avatar
    no more bets 30/05/2009 18:20:05

    @19, Hase,
    Καλοδεχουμενα τα καλοπροαιρετα σχολια, εστω και τα ...καπως ειρωνικα.
    Την ειδα την συμβουλη σου για το σιγουρο, αλλα αν πονταρεις στα σιγουρα εισαι μια η αλλη.

  21. no more bets avatar
    no more bets 30/05/2009 18:22:46

    Ειδικα αν το προτεινει ο Hase (ελληνιστι ΧΑΣΕ).

  22. roimat avatar
    roimat 30/05/2009 23:00:10

    Δημοσθένη, κρίμα το όνομα. Εγκανίασε το τελευταίο τμήμα της Εγνατίας, την ολοκλήρωσή της. Αυτήν που είχε προαναγγείλει ο Λαλιώτης ότι θα τελειώσει το 2000. Μπες στο κλουβί σου πάλι τώρα...