#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/01/2009 22:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν οι εμφύλιοι στη νέα κυβέρνηση

Φάκτορ απίστευτο γέλιο!

Σήμερα φιγουράρει σε όλη την Ελλάδα το αμφισβητούμενο πρωτοσέλιδο της Real News που έχει εξοργίσει τον Άρη Σπηλιωτόπουλο. Σύμφωνα με τα στοιχεία που δημοσιεύσαμε εχθές, το δημοσίευμα είναι τουλάχιστον επισφαλές. Ως πρωτοσέλιδο όμως, σίγουρα είχε την έγκριση του Ν. Χατζηνικολάου, άρα οι πληροφορίες πρέπει να ήρθαν από αξιόπιστη πηγή. Δεν θα ρίσκαρε ο Ν.Χ. τέτοιο δημοσίευμα αν δεν ήταν 100% σίγουρος για την πηγή.  Μέχρι που μας έστειλαν αυτό και δεν φαίνεται καθόλου αβάσιμο. Γιατί και η πληροφόρηση δεν θα μπορούσε να είναι από κάποιον απλό υπάλληλο που βλέπει τα πράγματα αποσπασματικά αλλά από κάποιον επιτελικό. Επίσης ο Μαρκόπουλος, διάδοχος του Άρη στο τουρισμού, είναι τακτικός θαμώνας του Άλτερ και λογικό είναι να έχει σχέσεις με τον κο Χατζηνικολάου. Αν πάντως ισχύει, είναι ντροπή και απρέπεια από ανθρώπους που υποτίθεται κρατούν τις τύχες της χώρας στα χέρια τους. Το δημοσίευμα λέει τα εξής:
Τα χει πάρει ο Άρης με το Μαρκόπουλο....
Έξω φρενών είναι ο Άρης με το διάδοχο του στο Υπουργείο..... Πως γνώριζε ο Χατζηνικολάου τι έκανε ο Άρης φεύγοντας από το Υπουργείο Τουρισμού; Μα του τα σφύριξε ο Μαρκόπουλος!
Κάθε τόσο τον είχε στις ειδήσεις και στην εκπομπή του στο Alter ,δεν θα του χρωστούσε κάτι;
Του το δώσε λοιπόν και μαζί μ΄ αυτό έδωσε στεγνά και τον Σπηλιωτόπουλο...
Σπάσανε τα τηλέφωνα στο Μαξίμου « μαζέψτε τον.....γιατί θα τα κάνω άνω κάτω » είπε στον Αγγέλου ο Άρης....
Τι τον ήθελες το Σεφ ρε Άρη , σε κυνηγούσε και σένα η μανά σου να φας το χαβιάρι όταν ήσουνα μικρός;

http://olympia.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Συνάδελφος avatar
    Συνάδελφος 18/01/2009 22:24:36

    Φάκτορα, τα στοιχεία για την καταγγελία προέρχονται απο το υπουργείο Τουρισμού, αλλά η εντολή για να γίνει το κτύπημα, μάλλον προέρχεται απο προκάτοχο στο Παιδείας

  2. Χριστός Φαντάρος avatar
    Χριστός Φαντάρος 18/01/2009 22:30:32

    Πίσω από το Μουσείο είναι παρκαρισμένη ένα πανάκριβο τζιπ. Έχει κολλημένο στο τζάμι το χαρτί της ασφαλιστικής εταιρείας. Η ασφάλεια έχει λήξει εδώ και έξι μήνες.

    Σας ρωτάω:
    1.Ποιός λογικός άνθρωπος παρκάρει τέτοιο αμάξι σε αυτή την περιοχή;
    2.Ποιός λογικός άνθρωπος αφήνει τέτοιο αμάξι ανασφάλιστο;

    Μήπως εκεί στη ΓΑΔΑ να ήσασταν κάπως πιο προσεκτικοί στις προβοκάτσιες που ετοιμάζετε; Όχι τίποτα άλλο, σας πληρώνουμε εμείς ...

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 18/01/2009 22:33:29

    Ακουσα το πρωι τον ιδιο το Χ"νικολαου,να βγαινει στο Μεγα,και να λεει ,οτι ειναι σιγουρος γι αυτα που εβαλε η εφημεριδα και οτι ειχε και ενα ακομα στοιχειο, το οποιο και ειπε,αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν ακριβως.

  4. anonymous avatar
    anonymous 18/01/2009 22:37:06

    Το μένος του Χατζηνικολάου,κατά των Καραμανλικών, (πλην Ρουσόπουλου), είναι παροιμιώδες! Το γιατί, δεν καταλαβαίνουμε!

  5. κακιστος avatar
    κακιστος 18/01/2009 23:13:30

    Ο Αρης ειναι μια πονεμένη ιστορία και δυστυχώς ο Καραμανλής παρά τα μηνύματα απο την βάση και τον απλό λαό στο διάστημα προ ανασχηματισμού να τον αποσύρει,αυτός τον αναβάθμησε.
    Δηλαδή η παιδεία στην Ελλάδα περίμενε τον αναμορφωτή Αρη για να συνέλθει από το χάλι της;με τί προσόντα θα το κάνει;τιέργο έκανε στο Τουρισμού;
    Kυριε Πρόεδρε της ΝΔ όποιος δεν αφουγγράζεται την βούληση του λαού το πληρώνει.
    Ο λαός είναι εξοργισμένος γιατί τα βολεύει δύσκολα και βλέπει Υπουργούς να συμπεριφέρονται ως VIP με τα λεφτά των φορολογουμένων.
    Αν ο Αρης θέλει προσωπικούς μαγείρους κλπ μεγαλεία και ιά και είναι ιδιαίτερα ικανός με κρητήριο το Υπουργηλίκι.....,ας παραιτηθεί απο βουλευτης και να τα αποκτήσει δουλεύοντας και πληρώνοντας τα απο την τσέπη του.

  6. anonymous avatar
    anonymous 18/01/2009 23:31:37

    Ακόμη και τον Τσόμσκυ, να είχε βάλει ο ΚΚ Υπουργό Παιδείας, ο Χατζηνικολάου θα έβγαζε πρωτοσέλιδο, ότι παραδίδεται η παιδεία σε αγνωστο εγκάθετο ξενόφερτο! Τι συζητάμε, λοιπόν;

  7. duckk23@lavabit.com avatar
    duckk23@lavabit.com 18/01/2009 23:50:26

    Αν ο Χατζηνικολάου γινόταν πολιτικός,που είναι το όνειρό του,θα συμπεριφερόταν διαφορετικά από τον Σπηλιωτόπουλο;Συναγωίζονται την χλιδή οι μεγαλοδημοσιογράφοι και βγάζου τα κόμπλεξ τους.Τα ίδια μούτρα έχουν όλοι.Το θεμα είναι τι καταλαβαίνει η κοινή γνώμη και πως θα αηδιάσει και ή να κλείνει την τηλεόρασή του ή να μην ψηφίζει ηλίθιους και δήθεν.

  8. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 00:20:56

    @7
    That's the point!

  9. duckk23@lavabit.com avatar
    duckk23@lavabit.com 19/01/2009 00:26:12

    Και θα ηθελα πολυ σε αυτό το site,που θεωρω οτι εχει υποψιασμενους πολίτες,να αναφερθεί και η ατομική ευθύνη.Η ευθύνη που εχει ο καθε πολίτης σε αυτή τη χωρα.Είναι συμμετοχος σε ότι συμβαίνει.Θα ήθελα να το κάνετε σημαία.

  10. καραμανλης avatar
    καραμανλης 19/01/2009 00:30:35

    τι θελετε ρε λαμογια επιτελους?
    την γιαννακου που ηταν σοβαρη και ειχε οραμα,
    την εξοντωσατε..
    παρτε τωρα τον αρουλη για να παιζεται.

  11. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 00:45:53

    Ο Αρης μιά χαρά είναι. Εχει το απόλυτο πλεονέκτημα
    <>

    Μια χαρά ξεκινάει...αυριο, είπαν τα ΜΜΕ συναντιέται με την Γιαννάκου.

    Πάντως, ας ρίξει μια ματιά και στα σχολικά βιβλία.
    Είναι γεμάτα λάθη...

  12. osaperas avatar
    osaperas 19/01/2009 00:55:28

    Νομίζω ότι ΄πάμε να μπερδέψουμε τα πράγματα.
    Ένα ζήτημα είναι τι κουμάσι είναι ο Χατζηνικολάου. Πολλά μπορούμε να πούμε επάνω σε αυτό το ζήτημα. ώρες , μέρες να μιλάμε και να βρίζουμε (ίσως).
    Κι άλλο ζήτημα είναι τι κουμάσι είναι ο Σηλιωτόπουλος. Εάν δηλαδή ο Σπηλωτόπουλος έχει απαράδεκτη συμπεριφορά σαν πολιτικός αυτό δεν αλλάζει (δεν μετριάζεται) επειδή είναι απαράδεκτός (εάν είναι) δημοσιογράφος ο Χατζηνικόλάου.

    Και σε τελευταία ανάλυση την επιλογή μου για τον Χατζηνικολάου μπορώ να την κάνω. Να μην αγοράσω της εφημερίδα του.
    Τον (κάθε) υπουργό όμως θέλω -δεν θέλω θα τον "γευτώ".

  13. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 01:13:20

    @12 osapera

    Με τους πολιτικούς, μπορείς να ξεμπερδέψεις εύκολα, σαν αποδειχτούν άχρηστοι: καταψηφίζονται!

    Με τους δημοσιογράφους,όμως,δεν είναι τόσο απλό...μπορούν να μπουν κι από το παράθυρο στο σπίτι σου, στο μυαλό σου...

    Αν μάλιστα, αναλογιστείς πόσοι άνθρωποι εσφαλμένα, έχουν λοιδορηθεί, κακώς κατηγορηθεί,καταστραφεί, ακόμη κι έχουν πάει και φυλακή εξ αιτίας "δημοσιογραφικών πληροφοριών", καταλαβαίνεις, ότι ο ρόλος τους, δυστυχώς, δεν είναι τόσο απλός. Γνωστά όμως αυτά!

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 19/01/2009 01:19:31

    Εδω υπουργοι κλεβουν,εξαγοραζονται,κανουν χιλια δυο...Ο σεφ τους μαρανε?

    Σεμνο σαφως δεν ειναι,χαζο σιγουρα ειναι,αλλα ως εκει.

    Μακαρι το προβλημα του τοπου να εστιαζεται στον σεφ του Αρη.

    Αν δε,δεν εχουν κατι πιο ουσιαστικο να του προσαψουν,γιασαν του μαγκα!

  15. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 01:27:19

    Προβάδισμα έχει το αληθές της είδησης, ή, η πηγή της;

  16. MayrhTrypa avatar
    MayrhTrypa 19/01/2009 01:28:25

    @ 10 "καραμανλή"

    τι θέλουν τα λαμόγια; Να είχες τα κότσια να πάρεις την θέση του Αρούλη. Και δεν εννοώ στο υπουργείο παιδείας αλλά εκεί που τον στέλνεις

  17. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 01:44:52

    Τι να πρωτοκάνει ο άνθρωπος;

    Βουλγαράκης, Αλογοσκούφης, Ρουσόπουλος, Δούκας, μιά χαρά τα πήγαν σε ατομικό επίπεδο, τελικά. Ιδού το νεοφιλελεύθερο πνεύμα στην πολιτική δηλαδή. Ετσι όμως, δεν κάνεις κυβέρνηση, αλλά εταιρία!

    Η πολιτική δεν είναι η τέχνη του μετασχηματισμού της θεωρίας σε πράξη, για το καλό του κυβερνώμενου συνόλου κι ουχί του κυβερνώντος ατόμου;

  18. zapata avatar
    zapata 19/01/2009 09:15:44

    Εγώ πάντως είμαι με τον Άρη. Δεν βλέπετε πως έγινε ο Καραμανλής που δεν έχει σεφ και διαιτολόγο?

  19. Aν Εμπειρίκος avatar
    Aν Εμπειρίκος 19/01/2009 10:30:43

    ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ REAL ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΥΝΤΑΚΚΤΕΣ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΟΜΩΣ ΟΥΔΕΙΣ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΆΛΛΕΣ ΠΙΠΕΡΑΤΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΟΥ ΑΡΟΥΛΗ) ΟΣΟ Ο ΑΡΗΣ ΔΙΑΧΔΕΙΡΙΖΟΤΑΝ ΩΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΚΟΝΔΥΛΙ ΤΟΥ ΕΟΤ. 10 ΕΚΑΤ.ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ....

  20. Κ.Π. avatar
    Κ.Π. 19/01/2009 11:24:01

    Είχα μείνει με την εντύπωση ότι ο Μαρκόπουλος και ο Σπηλιωτόπουλος ήταν πολύ φίλοι και ότι ο δεύτερος ήταν περιχαρής που στο υπουργείο τουρισμού τον διαδέχτηκε ο πρώτος!

  21. anonymous avatar
    anonymous 19/01/2009 11:49:05

    Τους εχθρούς τους ξέρουμε, από τους φίλους φυλαγόμαστε.

  22. Κ.Π. avatar
    Κ.Π. 20/01/2009 13:18:30

    Συμπτώσεις!!!
    Αναφορικά με τον τίτλο του Olymbia.gr . σας πραθέτω τα κάτωθι:
    Εκτός από το συγκεκριμένο δημοσίευμα της Realnews στη σελ. 18/Παρασκήνιο "υπάρχει ένα δεύτερο δημοσίευμα με τίτλο "ΛΑΡΚΟ" στο οποίο εμπλέκεται το όνομα γαλάζιου βουλευτή Ευβοίας η οποία Εύβοια είναι και η εκλογική περιφέρεια του κ. Μαρκόπουλου. Το θέμα "ΛΑΡΚΟ" είχε δημοσιευτεί στην ευβοϊκή εφημερίδα "Ευβοϊκή Γνώμη" στις 24 Δεκ. 2008 λίγες ημέρες πριν τον ανασχηματισμό!! Το δημοσιευμα της "ΛΑΡΚΟ" επαναδημοσιεύεται στην Realnews την ίδια ημέρα με το δημοσίευμα του Άρη!!Συμβαίνει τίποτα; Είναι απλές συμπτώσεις;