#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/01/2010 07:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν οι απώλειες



«Αν δεν πετύχει ο Γιώργος Παπανδρέου» δήλωσε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Χρήστος Παπουτσής στην ''Ανατροπή'' «θα φύγω από τη χώρα».

 http://www.enimerosi24.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. yangoolas avatar
    yangoolas 19/01/2010 08:09:18

    Έτσι αισθάνομαι και εγώ, αν πετύχει το Πασόκ.

    • thespieys avatar
      thespieys @ yangoolas 19/01/2010 10:47:10

      Xαχαχα! Εύστοχος!

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ yangoolas 19/01/2010 10:54:32

      Πολύ καλό.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ yangoolas 19/01/2010 15:05:57

      Το κακό θα είναι αν φύγει μόνος του. Τους άλλους θα τους αφήσει εδώ;

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/01/2010 08:22:17

    τετοια απειλη κ εκβιασμο ουτε οι Γερμανοι στην κατοχη δεν μας ειχαν κανει.

    τρεμω ο κιαρατας.. αγχωθηκα. ρε ουστ κορσεδες πολυτελειας. ουστ

    ΠΠ

  3. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 19/01/2010 08:31:12

    Οχι!!!!!!!!!!!!!Μην μας το κάνεις αυτό.

  4. tiramola avatar
    tiramola 19/01/2010 08:50:03

    Καλημέρα.
    Μίλησε για γνωστό του ο οποίος στηρίζει Παπανδρέου και έκανε την δήλωση περί φυγής σε περίπτωση αποτυχίας της παρούσας κυβέρνησης.
    Περί φυγής από την χώρα μίλησε και ο Τράγκας...
    Φυγάδες οι φοροδιαφεύγοντες...Γιατροί , υδραυλικοί , ηλεκτρολόγοι κλπ...
    Θα ψάξουν να βρουν φορολογικό παράδεισο...

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ tiramola 19/01/2010 15:08:17

      Βλέπω τελευταία στο δρόμο και στη δουλειά τρομοκρατημένους μεγαλογιατρούς, υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους, ρεντρούμηδες. Εχουν χάσει το χρώμα τους, κοιτούν γύρω τους τρομοκρατημένοι. Ο αόρατος και άτεγκτος ελεκτικός μηχανισμός του GAP πλανάται πάνω από τα κεφάλια μας!

  5. trochalos avatar
    trochalos 19/01/2010 09:48:47

    Κάλήτερα αν φύγει για να μην κάνει χαρακίρι,θέλει να περπατάει ελεύθερος και όχι κυνηγημένος ,σαν παλαιός πολιτικός ξέρει την κατάληξη της ιστορίας του Γιωργάκη.έχουν γνώση η φύλακες.Κύριε Παπαουτσή αυτό το αν τι το ήθελες.

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 19/01/2010 09:50:34

    Δεν παιρνεις και τον συρφετο του εξυγχρονισταν μαζι σου; χαρη θα μας κανεις.

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 19/01/2010 10:06:07

    Εκεινος που ειχε φυγει για ενα διαστημα ηταν ο Τζουμακας.Απο υπουργος πηγε και εγινε φοιτητης στην Αμερικη μπροστα απο την πρεσβεια της οποιας ειχε παρελασει πολλες φορες και ως προεδρος της ΕΦΕΕ στα νιατα του.
    Σε καποια στιγμη γυριζει στην Ελλαδα και τον ρωτανε σε ενα καναλι τι γινεται στην Αμερικη.Απαντα "ο αμερικανικος λαος ειναι ενας λαος πολυεθνικος".Ετσι ξεκαρφωτα χωρις αφορμη.Μεγαλη πλακα ειχε.

  8. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 19/01/2010 10:10:58

    Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να αποτύχει ο μέγας σχεδιο-λόγος, οραματο-λόγος και μεταναστο-λόγος ΓΑΠ, γνωστός ανα την υφήλιο ως ο Γιωργάκης ο μέγας (επονομαζόμενος επίσης και μεσσίας ή αϊνστάϊν);
    Στα οικονομικά μόνο λιγάκι χωλαίνει με τις μπαρούφες που πετάει αλλά δεν πειράζει, το πολύ πολύ να πτωχεύσουμε.
    Όπως πχ. το Νοέμβρη με τη περίφημη πια τηλεοπτική δήλωσή του ότι η Ελλάδα βρίσκεται στο χείλος της πτώχευσης.
    Την ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ αρχίζει ο γολγοθάς με τα σπρέντς των ομολόγων που έφτασαν, κάποια στιγμή και στις 300 μονάδες βάσης πάνω από τα γερμανικά.
    Από τότε δεν έχουμε πάρει ανάσα, αφού ο κάθε δυσκοίλιος τεχνοκράτης της Ε.Ε. βγάζει τα απωθημένα του στην Ελλάδα. Στη χθεσινή δημοπρασία δεν πουλήθηκε σχεδόν τίποτε, παρόλο που το ποσό ήταν μικρό. Αναρωτιέμαι τί θα συμβεί το επόμενο χρονικό διάστημα, όταν θα βγούμε να δανειστούμε 5-10 δισ κάθε φορά.
    Πάμε στο αγνωστο με βάρκα την ελπίδα, αλλά ο τιμονιέρης της βάρκας έχει ήδη πέσει μέσα στο ποτάμι και κάνει μπουρμπουλήθρες.
    Και δυστυχώς δεν τελειώνει εκεί το πράγμα, αφού τη σκυτάλη παίρνουν τα άλλα παιδάκια της παρεούλας. Αρχίζουν οι παλινωδίες των άσχετων (και σκοτωμένων μεταξύ τους) στελεχών (Παπακωνσταντίνου, Κατσέλη, Παπουτσής, Λοβέρδος, Μπιρμπίλη και το λοιπό κακό συναπάντημα), που κάθε φορά που μιλάνε ρίχνουν λάδι στη φωτιά της οικονομίας και γεμίζουν με προμήθειες τις τσέπες των δειθνών κερδοσκόπων, σε βάρος της Ελλάδας βέβαια.
    Άντε μετά καθάρισε τώρα με τούτους τους τοκιστές σουλατσαδόρους που μπλέξαμε!
    ΓΙΩΡΓΑΚΗ, ΜΑΣ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.
    ΜΑΣ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΗ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ.
    Αλήθεια, όλοι αυτοί που ψήφισαν πασόκ τον Οκτώβρη, τώρα τί να σκέπτονται;

    • tiramola avatar
      tiramola @ κοψοχέρης 19/01/2010 10:20:04

      Πόσο σωστή απόφαση πήραν.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ κοψοχέρης 19/01/2010 10:56:37

      'Αλήθεια, όλοι αυτοί που ψήφισαν πασόκ τον Οκτώβρη, τώρα τί να σκέπτονται;'

      Κάποιοι από αυτούς δε συνηθίζουν να σκέπτονται οπότε δε σκοπεύουν να το αρχίσουν ούτε τώρα. Οι υπόλοιποι αναρωτιούνται τι ώρα σερβιρίζεται το δείπνο.

    • donaE avatar
      donaE @ κοψοχέρης 19/01/2010 11:32:17

      Οσους ρωτησα ,σκεφτονται οτι ειναι νωρις ακομα.
      Αληθεια ετσι απαντουν.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ κοψοχέρης 19/01/2010 14:36:22

      Αν δείς την απάντηση του tiramola καταλαβαίνεις ότι έχουν τον ίδιο "εγκέφαλο" με τον ΓΑΠ.

    • tiramola avatar
      tiramola @ κοψοχέρης 19/01/2010 14:50:24

      @Ένας Τυχαίος
      Ευχαριστώ για το κοπλιμέντο.Τόσο καλό λόγο από σένα δεν περίμενα να ακούσω..

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ κοψοχέρης 19/01/2010 15:39:36

      Το ΠΑΣΟΚ από το 1996 μέχρι το 2009 παίρνει περίπου 3,000,000 ψήφους σε κάθε εκλογική αναμέτρηση, με μικρή εξαίρεση το 2007 (~2,700,000)...http://national09.ekloges.dolnet.gr/apotelesmata.php?perif=00&lang=gr.....και το 1996(2,800,000)..http://national04.ekloges.dolnet.gr/apotelesmata.php?perif=00&lang=gr

      To ΠΑΣΟΚ είναι στιβαρό κόμμα με μεγάλη κομματική πειθαρχία. Εδωσε χρήμα στο κοσμάκη και του πηρε τη ψυχή. Δεν έχει σχέση σαν κόμμα με με τη ΝΔ. Ούτε οι ψηφοφόροι του. Πολλοί από αυτούς είχαν δώσει 18% στο ΣΥΡΙΖΑ!

      Το ΠΑΣΟΚ είναι ένα "μαντρί" πιστών "προβάτων". Δε πολυσκέφτονται.
      Λειτουργούν με το επίπλαστο συλλογικό συναίσθημα που τους έχουν καλιεργήσει και πολλοί είναι βολεμένοι.

      Μη περιμένουμε από τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ να καταλάβουν και πολλά πράγματα αν δε περάσουν 8 χρόνια τουλάχιστον.

      Η στόχευση της ΝΔ και του Αντώνη είναι το 1,000,000 ψηφοφόροι που απώλεσε το 2009(~2,300,000) σε σχέση με το 2004(~3,360,000), όπου φυσικά οι ψηφίσαντες ήταν περίπου 600,000 λιγότεροι!

      Οι ΠΑΣΟΚΟΙ δε φταίνε! Απλοί άνθρωποι είναι που τους καθοδηγούν "φωτεινοί" παντογνώστες από το Καλέντζι Αχαϊας!
      Είναι ζήτημα να γνωρίζουν ότι ο ΓΑΠ είναι 1/4 Ελληνας.
      Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος 1/4 Ελληνας να θέλει κάτι διαφορετικό από πολιπολιτισμικότητα στη χώρα που προθυπουργεύει;

      ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ!

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ κοψοχέρης 19/01/2010 15:42:19

      @tiramola
      Σου έχω και καλύτερο παρακάτω!

      Και ένα ακόμη μακροσκελές που συμπεριλαμβάνει το όλον ΠΑΣΟΚ.

      Με έχεις παρεξηγήσει φίλε. Είμαι ένας καλός τυχαίος...

    • άστεγος avatar
      άστεγος @ κοψοχέρης 19/01/2010 18:03:21

      "Πόσο σωστή απόφαση πήραν."

      tiramola, ομαδικός φαίνεται ότι είναι ο πράσινος μαζοχισμός.
      Πονάω αλλά μου αρέσει, tiramola;

    • tiramola avatar
      tiramola @ κοψοχέρης 19/01/2010 18:07:31

      @άστεγος
      Τι έχεις πάθει παίδαρε σύ?
      Κταστράφηκες αμέσως μετά τις εκλογές?

  9. Soustom avatar
    Soustom 19/01/2010 11:05:52

    ..Εγώ θα διαφωνήσω στό να φύγουν( Ο ΓΑΠ και οι άλλοι)άμεσα μόνον γιά τό ότι θά προκαλούσαν χειρότερα εθνικά και οικονομικά δεινά από τά σημερινά,σύν ότι θά¨"έδεναν" τελείως τα χέρια τού επόμενου(Σαμαράς)Αντίθετα θα πρέπει να μείνουν και να γευτούν τό κώνειο τής πολιτικής τους (καιμαζί με αυτούς, και εμείς ΟΛΟΙ δυστυχώς) επειδή το 44% τού 75% τόν φήφισε.Για να τελειώσει μετά τελικά έτσι μιά καλή τό ΠΑΣΟΚικό παραμύθι (και τό Ελληνικό έν μέρει),πού άρχισε πρίν 30 χρόνια εκμαυλίζοντας ένα έθνος.Αυτός πού έχει καίρια τήν ευθύνη για τήν διαχρονική καταβαράθρωση τής Ελλάδος,ήρθε ή ώρα πού είναι υποχρεωμένος να είναι και αυτός πού θά βάλει τούς τίτλους τού τέλους.Τελικά όντως ή εκδίκηση τρώγεται κρύα...

  10. Dimi avatar
    Dimi 19/01/2010 11:12:11

    Κι αν φύγει από την χώρα, ο πολύς Χρήστος Παπουτσής, Υπουργάρας που χειρίστηκε τη τραγωδία του "ΣΑΜΙΝΑ" (οι Ελληνες έχουμε μνήμη). πραγματικά θα χάσει η Βενετιά βελόνι..

  11. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 19/01/2010 11:52:38

    1. Οι ζώντες λογοδοτούμε συνεχώς προς τους νεκρούς – «όλοι μαζί, πεθαμένοι και ζωντανοί, είμαστε αλληλέγγυοι και συνυπεύθυνοι» (Σεφέρης).


    2. «Τούτην την πατρίδα την έχομεν όλοι μαζί», ζώντες και τεθνεώτες. Η ιστορία, εξ ορισμού είναι μια συμφωνία μεταξύ των νεκρών, των ζωντανών και των αγέννητων. Κι αφού είναι τριμερής συμφωνία, δεν μπορεί ν’ αλλάξει, αν απουσιάζουν στις διαπραγματεύσεις τα δύο μέρη: οι νεκροί, και οι αγέννητοι.
    (Μακρυγιάννης);



    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ????

    ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ?????

    Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΡΩΤΗΣΕ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ?????

    ΓΕΝΙΚΩΣ ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ!!!!!!!!

    ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

    ETHEROVAMON

  12. Poisonous avatar
    Poisonous 19/01/2010 13:18:49

    Αντί να φύγει, δεν πάει να βρεί τα θύματα της υπουργίας του, ιδίως το τελευταίο, το επώνυμο, αυτό που ο ίδιος έσπρωξε -ηθικά- από το παράθυρο.

    Να δωρίσει και το σαρκίο του στην επιστήμη για να μελετηθεί το απόλυτο κενό που διακρίνεται πίσω από το βλέμμα του...

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/01/2010 13:21:10

    Μπορω να κρατησω εγω το μουσι??? εχω λογο...

    ΠΠ

  14. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 19/01/2010 13:22:30

    Ας ετοιμάζει διαβατήρια.

  15. Factorx avatar
    Factorx 19/01/2010 13:48:56

    O tiramola έχει δίκαιο. Για γνωστό του μίλησε ο Παπουτσής, άσχετο αν το είπε για να στείλει μήνυμα. Κι αμα ανεβασω αλλουνού δημοσιευμα χωρις να το τριπλοτσεκάρω θα είμαι *&^54#@

    • tiramola avatar
      tiramola @ Factorx 19/01/2010 13:54:46

      Εντάξει ρε Φάκτορα μικρό το κακό...
      Για άλλον είπε , τον εαυτό του μπορεί να εννοούσε...

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ Factorx 19/01/2010 15:08:34

      Και γιατί το αναπαρήγαγε ο Παπουτσής;

      Γιατί δεν είπε ότι εγώ δε συμφωνώ.

      Δεν είναι τρόπος έκφρασης να λες με λόγια άλλου αυτό πιστεύεις και εσύ ο ίδιος;

      Συμφωνά να τριπλοτσεκάρεις ότι σου στέλνουν , αλλά το νόημα δεν απέχει από την ουσία!

      ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΣΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΑ ΑΝΑΠΑΡΗΓΑΓΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ, όπως σωστά παρατήρησε και ο titamola!

  16. TOM avatar
    TOM 19/01/2010 13:53:47

    ΑΜΗΝ ... ΚΑΙ ΠΟΤΕ

  17. περαστικός avatar
    περαστικός 19/01/2010 13:59:26

    Δεν το ακούσατε ολόκληρο. Είπε ότι ένας φίλος του καθηγητής, αριστερός που στήριξε πρόσφατα και συνεχίζει να στηρίζει τον Γιώργο του είπε ότι αν ο ΓΑΠ δεν πετύχει, τότε θα φύγει από τη χώρα. Δεν το είπε ο Παπουτσής για τον εαυτό του.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ περαστικός 19/01/2010 15:10:15

      Και τί είναι ο Παπουτσής; Δημοσιογράφος;

      Από τη στιγμή που το αναπαραγάγει, με απλή λογική συμπαιρένουμε ότι το αποδέχεται και ο ίδιος!

  18. sakis.... avatar
    sakis.... 19/01/2010 14:08:17

    ανοιχτε ρε τα μπλοκα να φυγει....

  19. Hase avatar
    Hase 19/01/2010 15:32:47

    Στο καλο κ. Παπουτση και να μας γραφεις.

  20. tony avatar
    tony 19/01/2010 17:16:07

    Και όπου θέλει ας πάει μόνο στην Σαντορίνη να προσέχει.

  21. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 19/01/2010 19:47:02

    Παπουτσάκο ξεκίνα να πακετάρεις τώρα που προλαβαίνεις.

    Γιατί μετά δεν εγγυώμαι τίποτα...

  22. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 19/01/2010 20:04:25

    Ήρεμα, παιδιά.
    Εγώ πάντως πεθαίνω για σοσιαλισμό, πονάω αλλά μου αρέσει.

  23. μαρικα avatar
    μαρικα 19/01/2010 23:39:58

    Ας ερθει εδω που ειμαι εγω να τον φιλοξενησω. Αρκει να φυγει απο την Ελλαδα

  24. Orestios avatar
    Orestios 19/01/2010 23:43:04

    Εμ, είναι τώρα για να πάει στα Δολιανά και να έχει για γείτονα τον Λαλιώτη? Δεν λέει. Οι εποχές της πενίας πέρασαν ανεπιστρεπτί.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Orestios 19/01/2010 23:54:46

      Ορέστιε τον Γιακουμάτο πως τον βλέπεις τώρα τελευταία?
      Σου φαίνεται νορμάλ?

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 19/01/2010 23:58:11

      Έχεις πάει στα Δολιανά τιραμόλα? Φτώχεια καταραμένη.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Orestios 20/01/2010 00:01:56

      Πάλι με κωλόσπιτα ασχολείστε?
      Τον Αλογομούρη άκουσα θα τον πιάσει η αστυνομία..
      Άκουσες τίποτα?

    • yangoolas avatar
      yangoolas @ Orestios 20/01/2010 00:11:00

      Σπίτια? Κυκλοφορεί ότι 2 από τα 3 σπίτια σε διαμπερές οικόπεδο με δασάκι στο Καστρί είναι λίγο... τι είναι?...

  25. Orestios avatar
    Orestios 20/01/2010 00:06:01

    Τιραμόλα, άλλα λούσα έχουν τα ξένα. Είναι τώρα αυτός για τα λούσα των Δολιανών?
    Μπορείς να μου λύσεις μια απορία? Ποιός ήταν αυτός που, της εποχή που δεν είχε βρακί στον πόλο του, για να δεί την μουσούδα του κοιτιόταν στο τζάμι της μπαλκονόπορτας? Δεν θα κοιμηθώ από την αγωνία.

  26. tiramola avatar
    tiramola 20/01/2010 00:14:54

    Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή ρε Ορέστιε...
    Άρχισε το παιχνίδι των γρίφων και ο γιανγκούλας...
    Που να τα ξέρω όλα...

  27. Orestios avatar
    Orestios 20/01/2010 00:16:28

    Αχ, βρε τιραμόλα! Είσαι ρομαντικός τελικά.

    • beniz avatar
      beniz @ Orestios 20/01/2010 02:34:46

      Και γραφικός.Οπως λέμε απο αλλο ανέκδοτο!!!!