08/06/2010 21:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν οι αποχωρήσεις στο κόμμα της Ντόρας

Ούτε να βλέπει δεν θέλει πια ο Κώστας Κιλτίδης τον Αλέξανδρο Κοντό και την Ντόρα Μπακογιάννη.
Ακούσαμε...ότι το διαζύγιο επετεύχθη, επειδή η Ντόρα δεν "σταμάτησε" τον Κοντό χθες ώστε να μην στείλει την επιστολή στην Επιτροπή με την οποία στοχοποίησε  τον Κιλτίδη.

Έτσι ο Κιλτίδης, εκτιμώντας ότι αυτό είναι "μήνυμα" οδεύει προς το...ΛΑΟΣ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 08/06/2010 21:31:01

    Μα και στο ΛΑΟΣ να πάει, πάλι στην...Ντόρα θα είναι!!!

  2. loretta avatar
    loretta 08/06/2010 21:41:59

    Στον αγυριστο και ουτε να μας γραφει ο ...γραφικος τυπος!!

  3. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 08/06/2010 21:56:08

    Αυτή κι αν είναι αποχώρηση!!! Φεύγει από την Ντόρα για να πάει στον ομογάλακτο αδελφό της, που χρόνια τώρα πάσχιζε να της φτιάξει την πολιτική της προίκα εκτός Ν.Δ.!
    Όσο «άλλαξε ο Μανωλιός…» άλλο τόσο μπορεί να αλλάξει κι ο Κιλτίδης στρατόπεδο!

  4. ixnos avatar
    ixnos 08/06/2010 22:11:23

    Οχι ρε παιδια το ΛΑγΟΣ δεν ειναι της...ΝΤΟΡΑΣ αλλα του ΜΠΑΜΑΠΑ της

  5. Ελενα Κανελοπούλου avatar
    Ελενα Κανελοπούλου 08/06/2010 22:12:25

    ....Έτσι ο Κιλτίδης, εκτιμώντας ότι αυτό είναι “μήνυμα” οδεύει προς το…ΛΑΟΣ...
    Θα χάσει η Πάτρα πέταλα και η Βενετιά βελόνια...
    Ε.Κανελοπούλου

  6. νεόπτωχος avatar
    νεόπτωχος 08/06/2010 23:59:30

    Blessing in disguise λένε οι αγγλοσάξονες.
    Ουδέν κακόν αμιγές καλού λέμε εμείς.
    Το πρόβλημα χρέους που έγινε πρόβλημα δανεισμού καταστρέφει δύο παλιά πολιτικά τζάκια Παπανδρέου - Μητσοτάκη συγχρόνως.
    Μήπως θα πρέπει να καμιά φορά να παρατηρούμε και τη θετική πλευρά των πραγμάτων;

  7. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 09/06/2010 00:26:42

    Σε διερευνητική αποστολή είναι!

  8. GreenHorses avatar
    GreenHorses 09/06/2010 03:09:39

    Αρά αφού πάει στο ΛΑΟΣ δεν τα χάλασε με την Ντόρα.

  9. Giorgos avatar
    Giorgos 09/06/2010 03:43:34

    κατασκοπος

  10. effie B. avatar
    effie B. 09/06/2010 07:38:30

    Οι αγορες σειονται... Το ευρω παραπαιει... Ο Κιλτίδης οδεύει προς το…ΛΑΟΣ...
    Οι επιπτωσεις στην παγκοσμια οικονομια απο την διαφαινομενη αποχωρηση ειναι ανυπολογιστες... Αναταραχες στην Αθηνα... Ηδη σπευδουν οι ηγετες της ΕΕ στην Αθηνα για να τον συναντησουν...
    Με τι ασχoλουμαστε βρε συν-bloggers...Παλι με ληγμενα???

  11. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 09/06/2010 09:21:05

    Η Ντόρα να δώσει πίσω τη βουλευτική έδρα που βούτηξε από τη Νέα Δημοκρατία.
    Εάν νοιαζότανε για τη Νέα Δημοκρατία θα σεβότανε τη βούληση της πλειοψηφίας και δεν θα προσπαθούσε να τη διασπάσει.
    Οι δρόμοι μας χωρίσανε αλλά κάτι ξέχασε η κυρία.
    Φέρε την έδρα πίσω ρεεε!

  12. boanerges avatar
    boanerges 09/06/2010 10:41:37

    Η Ντόρα να συγκροτήσει νέο πολιτικό φορέα με τα πρώτα πολιτικά ξαδέρφια της της Ανανεωτικής Πτέρυγας

  13. Γιαννης Διατικος avatar
    Γιαννης Διατικος 09/06/2010 11:50:57

    Γιατι δεν παραιτειται αν έχει την πολιτικη υπόσταση και ο θάρρος ο Κιλτιδης απο την βουλευτική έδρα, αφου εκλεχθηκε με την ΝΔ και μετά να παει όπου γουστάρει, και να δουμε αν θα ξαναεκλεγει, αλλά είπαμε είναι αντάρτης της πορδής, τραγουδάει εκ του ασφαλούς, να μη χάσει και το μαλί από την βουλευτική έδρα.

    • loretta avatar
      loretta @ Γιαννης Διατικος 09/06/2010 12:19:21

      Αυτο που λες φιλτατε το κανουν ανθρωποι με νοημοσυνη και ηθικη οχι κατι τυπακια σαν αυτον ...


      οσο για το αν ξαναεκλεγει ....δεν υπαρχει περιπτωση..!!

  14. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 09/06/2010 12:49:49

    Προσέχετε τι γράφετε για τον Κιλτίδη, θα μας την ξαναπέσει ο γιός του..

  15. takis avatar
    takis 09/06/2010 15:43:55

    ενα απο τα λαθη του σαμαρα ειναι οτι αυτα τα φρουτα -εχει πολλα η νουδου- αντι να τα στειλει στον αγυριστο τα εχει και τα καμαρωνει.τοσο πολυ φοβαται τις περιοχες που ψηφιζονται δεν εχει αλλα αξια νεα παιδια να τα βγαλει στο κλαρι αν ειναι δυνατον μια παραταξη εξουσιας να κρεμεται απο τα λαμογια.

  16. δημης avatar
    δημης 10/06/2010 00:26:45

    δεν άλλαξε εταιρεία Π Α Ρ Α Ρ Τ Η Μ Α άλλαξε ...