#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/09/2010 17:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άρχισαν να ρωτάνε τον Γιώργο πότε θα ... φύγει για τον ΟΗΕ



Παρουσία του Πρωθυπουργού, Γιώργου Παπανδρέου, αλλά χωρίς τον αντιπρόεδρο Θ. Πάγκαλο, άρχισαν σήμερα οι συσκέψεις του «πρωινού καφέ», οι οποίες δεν θα γίνονται πλέον στο Μέγαρο Μαξίμου, αλλά στον νεοσυσταθέν Υπουργείο Προεδρίας, στο πρώην κτίριο του υπουργείου Εσωτερικών, στην Β. Σοφίας.

Η πιο αξιοσημείωτη είδηση κατά την γνώμη μας είναι η ερώτηση δημοσιογράφου, “εάν ο πρωθυπουργός προαλείφεται γιά τη θέση του Γ.Γ. του ΟΗΕ”. Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος απάντησε ότι "έχουμε να κάνουμε τόση δουλειά σαν ελληνική κυβέρνηση που όλη η παραφιλολογία και η σεναριολογία δεν βοηθάει, κυρίως, τη χώρα".

Ανεξάρτητα από την απάντηση του κ. Πεταλωτή (ο οποίος δέχεται ότι υπάρχει σχετική ...σεναριολογία), το θέμα είναι ότι η ερώτηση γίνεται μόνο λίγες ώρες από τον ...ανεκδιήγητο ανασχηματισμό της ερώτησης. Στην άλλη ερώτηση “αν θα τολμούσε να κάνει παρόμοια ερώτηση πριν από λίγο καιρό ένας δημοσιογράφος”, δώστε μόνοι σας απάντηση.

Η πλευρά του κ. Πάγκαλου υποστηρίζει ότι δεν είχε ενημερωθεί για την σύσκεψη και ότι ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης περιμένει να δει πως θα είναι πιο λειτουργική η νέα μορφή της κυβέρνησης.

Δηλαδή, δεν τον ειδοποίησαν για την σύσκεψη κι αυτός περιμένει να δεί πως θα εξελιχθούν τα πράγματα πριν απαντήσει.

«Δεν αφαιρείται καμία αρμοδιότητα κανενός μέλους της κυβέρνησης», δήλωσε ο σχετικά με τον κ. Πάγκαλο, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος.

Κατά τα άλλα κυκλοφόρησε ήδη και το πρώτο ανέκδοτο για την ...σημαδιακή απουσία του κ. Πάγκαλου.

ΕΡ: “Γιατί δεν πήγε ο Πάγκαλος στον πρωινό καφέ;”

ΑΠ: “Επειδή προτιμάει τον πρωινό...πατσά”

Στη σύσκεψη πήραν μέρος εκτός από τον υπουργό Εσωτερικών Γ. Ραγκούση, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γ. Πεταλωτής, ο υπουργός Οικονομικών Γ. Παπακωνσταντίνου, ο υπουργός Πολιτισμού Π. Γερουλάνος, ο υπουργός Εξωτερικών Δ. Δρούτσας καθώς και η διευθύντρια της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠΑΣΟΚ Ρ. Βάρτζελη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 08/09/2010 17:43:29

    ΒΑΡΤΖΕΛΗ,.... ΠΩΣ ΛΕΜΕ ΜΕΝΙΟΣ!

  2. BlueSky avatar
    BlueSky 08/09/2010 17:56:28

    Άντε, μεγάλε τουρίστα προετοιμάσου για καινούρια ταξίδια! Σε περιμένουν με ανοιχτές μούντζες. Πάντως, εάν του ζητήσουν συστατική επιστολή, υπάρχει μιά έτοιμη, η οποία φαίνεται μόλις ξεδιπλωθεί η ιστοσελίδα του lamogiou στην παρακάτω διεύθυνση, γιώργος Λαμόγιος.

    http://lamogios.blogspot.com/

  3. kanenas avatar
    kanenas 08/09/2010 18:09:41

    Ο ίδιος π ΓΑΠ δεν αναρωτιώταν ποιος κυβερνα τον τόπο και τον κόσμο;
    Αφού το έργο του στην Ελλάδα έχει πετύχει έχει φιλοδοξίες...

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ kanenas 08/09/2010 20:08:21

      Πρωθυπουργός …..Θαλασσίων Υποθέσεων !!!!!!!!!!!!!!

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/09/2010 18:15:04

    Χωρις ξανθια πρωινος καφες δεν πετυχαινει.

    ΠΠ

  5. Ηνιοχος avatar
    Ηνιοχος 08/09/2010 20:20:35

    20 000 000 Ελληνες και οι επιλογες περιοριζονται
    αποκλειστικως και ισοβιως στους κατωθι εκλεκτους ητοι

    Την Αυτου Εξεχοτητα
    Midwest Sextoy Fittest Boyish Baldius BestTan
    Yahvidious Chosen Flockius Omamy

    next

    Tony Roommate Collegius Fraternatio en Secreta Pacta
    ServantiCIA in waiting RipeFruitus GrandmaForgotius

    next

    miss Gullag ina Stalinova Democratina Agnostinen
    Isotica de tipo Nomenclaturieva Agathus Beria

    next

    Chip rush let the sheeple be chipped and come unto me
    Givius Prioritus Afroasiticus Uber Ulles

    next

    Von BlackBrainus perfecto combed Neurocellius
    raus Tariffen und Visiten of Bidderhighesten ein Kolotimben

    και εξαντλουντε στους

    miss Dracoulina con Daddy con Offspringos inummerosas
    y Relativos y CoubaroBabtistas y Caballeros Syntrofikos
    y GrandeLodgius Banksteros Listarhinos Genocidiosos
    mios dios salvado porfavor
    de mucho SosialisteCoterus y Libertadores
    para compania Aristeria sexo Travestida

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 08/09/2010 20:20:39

    "Οι Έλληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα κουμαντάρονται. Γι’ αυτόν τον
    λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες.
    Eτσι ίσως καταφέρουμε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν.

    Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε την γλώσσα τους, την θρησκεία τους, τα
    πολιτισμικά και ιστορικά toyw αποθέματα, έτσι ώστε να εξουδετερώσουμε
    την δυνατότητα τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους,
    ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν, έτσι ώστε να ξεπεράσουμε τα
    εμπόδια στα στρατηγικώς απαραίτητα σχέδια μας στα Βαλκάνια, την
    Μεσόγειο και την Μέση Ανατολή."

    ~Henry Α. Kissinger: Aπόσπασμα ομιλίας στη Washington 9/1974,
    ως υπουργού εξωτερικών ΗΠΑ, και πολιτικού σάτυρου, με διεθνή εντάλματα
    σύλληψης γιά εγκλήματά του κατά της ανθρωπότητος, και φυγόδικου και
    ισόβειου μέλους της φονικής λέσχης Bilderberg και πλείστων άλλων
    αλγεινών.
    **
    Για την οικονομία του χώρου, επειδή η μετάφραση στα ελληνικά είναι μακροσκελής, εδώ το ντοκουμέντο γιά να μάθετε τι ακριβώς συνέβη, σύμφωνα με τις αποκαλύψεις της WMR (Wealth Management Research (Ιnvestment Αdvice), σε λιγότερο από ενα μήνα πριν τις επιθέσεις της 11ης Σεπτεμβριου, 2001 http://www.rense.com/general74/kisss.htm

    - Γιά τα διάσπαρτα δακτυλικά αποτυπώματα Kissinger στα ύποπτα ξεπλύματα μαύρου χρήματος.

    - Γιά την εν πλήρη γνώσει ενεργό συμμετοχή της FED στα ύποπτα ξεπλύματα ιλιγγιωδών ποσών μαύρου χρήματος.

    - Γιά την κατακόρυφη εκτίναξη των συναλλαγών στις αγορές διαμαντιών.

    - Γιά τις διασυνδέσεις «Αl Qaeda» με την Ρωσσο-Ιστραηλινή μαφία και με ατόμα συμπεριλαμβανομένων αυτών που συμμετείχαν στις τρομοκρατικές επιθέσεις της 9/11 στις ΗΠΑ.

    - Γιά την χρησιμοποίηση της διαλυμένης Αργεντινής μέσω της Εθνικής της Τράπεζας (Banca Nazionale del Lavoro), και την διακίνηση του «μασκαρεμένου» (!!!) ρευστού.

    - Γιά τα Δις δολλάρια των προμηθειών (θανάτου) και.. και..

    Σύμφωνα με τα «επίσημα» στοιχεία οι νεκροί 9/11 ήταν 2,996.

    Σύμφωνα με τα «ανεπίσημα» στοιχεία, οι νεκροί 9/11 είναι >6000

    Πρόκειται γιά την ίδια, ατιμώρητη νεοταξική μαφιοκρατία που απέκτησε αμύθητα πλούτη από τον θάνατο ανύποπτων πολιτών. Και είναι η ίδια ακριβώς μαφιοκρατία, με τον εδώ αχυράνθρωπό της Mineiko-Bilderberg, να εκτελεί Πληρωμένα Συμβόλαια Εθνικού Θανάτου της Ελλάδας. Οι μηχανές αναζήτησης βρίθουν με τα δις και το κόλπο με το ΔΝΤ..

    Θα του επιτρέψουμε να εγκαταλείψει την χώρα αβρόχοις ποσί;; Οχι βέβαια!

    Γι’αυτό ας βοηθήσουμε όλοι μαζί κι ο καθένας χωριστά και όπως μπορεί, ώστε να γίνει σημειολογικά, η 11η Σεπτεμβρίου 2010, ημέρα πολιτικής κατάρρευσης και οικτρής αποτυχίας της χολερικής νεοταξίας και του ΔΝΤ στην Ελλάδα.

    Σάς Ευχαριστώ.
    η Dimi

  7. Ηνιοχος avatar
    Ηνιοχος 08/09/2010 20:25:16

    και εμεις με τον Χαναυιον της Αλεπουδιας
    που χει θαλαμηπολο τον Ανα της Αραπιας
    παλι σκλαβωμενα τα κοπελια θα ξαπλωσουν
    με την Αννουλα Βιλδιβιργη να τριβει το
    πιπερι με την Χαννουλα την θεοσταλμενη

    και τα Ταλλαρα Νεας Κοπης κατακλυζουν
    τον Τρισμεγιστο Τραβαδουρο
    και συν αυτω
    ειναι η αιμορροη ιθαγενων

    προκυπτει διλημμα ογκωδες
    απ την βροχη των Ρισελιδων
    Παμπουκειον Γκιλονδινη
    να γευτω η ταχα
    την Ραγκουσιον λεπιδαν
    πριν Αχερουσιαν διαβω?

    αμφοτερες ψυθυριζει
    ο Μεγας Αοιδος του Καλπη Πονου
    γιατι τα Νταλλαρα πρεπει να
    προλαβαινω να ανακυκλωνω
    και τους ναρκοστοιχους με
    κροκοδακρυα να πλαισιωνω

  8. popolaros avatar
    popolaros 08/09/2010 20:28:07

    Ο giorgo θα πετάξει σε λίγο καιρό για άλλα μέρη.

    • zonitis avatar
      zonitis @ popolaros 08/09/2010 23:05:09

      Αυτο ετσι κι αλλιως. Καποτε θα γινει και τοτε θα καταλαβει τι εκανε, αλλα θα ειναι αργα

  9. adanaklasi avatar
    adanaklasi 08/09/2010 20:33:04

    Πού βρισκόταν ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης: http://adanaklasi.blogspot.com/2010/09/blog-post_3152.html

  10. liotsos avatar
    liotsos 08/09/2010 21:28:54

    Το παραμυθι το εχουμε ξανακουσει και με τον Σιμιτη που ελεγαν οι προσκυνημενοι δημοσιογραφοι οτι προαλειφεται για την θεση του προεδρου της Ευρωπαικης Ενωσης.

    • anonymos avatar
      anonymos @ liotsos 08/09/2010 23:19:52

      Ακριβώς δεν αρκει να μιλα΄ς αγγλικα για να γίνεις ΓΓ του ΟΗΕ, χρειάζεται να καταλαβαίνεις και τα νοήματα

  11. MANAVAKOS avatar
    MANAVAKOS 08/09/2010 22:43:25

    Μακαρι να ισχυσει αυτο αν και δεν το βλεπω συντομα
    Ο Μπαν Κι Μουν ανέλαβε τα καθήκοντά του την 1η Ιανουαρίου 2007. Η πρώτη πενταετής θητεία του τελειώνει στις 31 Δεκεμβρίου 2011.

  12. Orestios avatar
    Orestios 09/09/2010 00:12:28

    Άρχισε το δούλεμα στο GAP.
    Η κυβέρνησή του πρόκειται να κατασπαραχθεί.

  13. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 09/09/2010 08:47:06

    Για τη Dimi: Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τη διεθνή νεοταξική μαφιοκρατία, που ατιμώρητη συνεχίζει να πρωταγωνιστεί και να αποκομίζει αμύθητα πλούτη, καθώς και για τον εκπρόσωπό της στην πατρίδα μας ο οποίος έχει ταχθεί ψυχή τε και σώματι στη συνέχιση του "θεάριστου έργου" της καταστροφής και, σαν αποτέλεσμα, της ΥΠΟΤΑΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ. This guy cannot escape that easy and without punishment. Το άρθρο που παρακινείς να διαβάσω είναι ανατριχιαστικό. Ο,τι σχόλια να κάνω δεν αρκούν για να υπογραμισθεί το μέγεθος του εγκλήματος. Σ'ευχαριστώ πολύ.
    Με τους καλύτερους χαιρετισμούς,
    Νίκος
    Υ.Γ. Χαίρομαι ιδιαίτερα που είμαστε συνάδελφοι. Είμαι σίγουρος οτι θα συμφωνείς με ο,τι έχω γράψει για το Ελληνικέ τραπεζικό σύστημα (και αυτά επιφανειακά, χωρίς να πηγαίνομε σε μεγάλο βάθος). Ι have managed four of these banks και μπορώ να μιλάω με γνώση της αλήθειας.