22/09/2011 18:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άριστα στην επικοινωνία η Λιάνα Κανέλλη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 22/09/2011 18:13:17

    Χίλια μπράβο στη Λιάνα.

    • Prometheus avatar
      Prometheus @ Ηλίας 22/09/2011 20:24:30

      ναι ναί !! 1.000 ΜΠΡΆΒΟ στο κορίτσι καλά μας τα είπε... Ανέβηκε στο βήμα και είπε ότι το γάλα κάνει 2 ευρώ ενώ το γάλα σε όποιο σούπερ μάρκετ και να πας κάνει 1 ευρώ ή 0,80 το ανώνυμο!!! Μετά συνέχισε λέγοντας ότι έχει 35 χρόνια ένσημα και τα έχει δουλέψει και δεν τα έκλεψε!!! Άλλη παπαριά: Ξέχασε φαίνεται ότι τη 10ετία του 80 ήταν κρατικοδίαιτη και μας έλεγε πόσο μεγάλος είναι ο Αντρέας και μετά έγινε υπάλληλος του Μπόμπολα!! Ίσα ρε παλιοκομμούνια που θα μας πείτε ότι δεν έχετε ευθύνες για το χάλι που είμαστε!!

      Καλά της είπε ο Άδωνις: «Ήρθε η κ. Κανέλλη εδώ και στο άκρον άωτον της γελοιότητας μας εμφάνισε τη φρατζόλα, αφού έκανε το μπάνιο στην πισίνα της»

      δε σας χαλάσε ...

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Prometheus 22/09/2011 21:52:14

        "σε όποιο σούπερ μάρκετ και να πας κάνει 1 ευρώ ή 0,80 το ανώνυμο"

        Συγγνώμη αλλά για ποια χώρα μιλάς;

      • Bloody_Ophelia avatar
        Bloody_Ophelia @ Prometheus 22/09/2011 22:54:57

        ..."παλιοκομμούνια" + "μπράβο στον Άδωνη" είναι συνδυασμός στούκας για το στομάχι. Μια λεκάνη δε φτάνει.

      • μεταρρυθμιστής avatar
        μεταρρυθμιστής @ Prometheus 22/09/2011 23:04:32

        Πες τα...

        • μεταρρυθμιστής avatar
          μεταρρυθμιστής @ μεταρρυθμιστής 22/09/2011 23:09:29

          Φυσικά τον Άδωνι επιδοκιμάζω κι όχι της φαιδρότητες της Λιάνας ( μη κομμουνίστρια βουλευτής του ΚΚΕ, η απόλυτη παράνοια και τρελό δούλεμα στους χαχόλους κομμουνιστές φυσικά)

      • φωνη avatar
        φωνη @ Prometheus 22/09/2011 23:15:30

        Η Καννέλη μίλησε για αυτονοήτες και στοιχειώδεις βιολογικές ανάγκες. Η ικανοποίηση βιολογικών αναγκών δεν είναι ιδεολογική απαίτηση του κομμουνισμού, είναι αυτονόητη προϋπόθεση για τη ζώη. Επομένως, είναι πάνω και πέρα από ιδεολογίες και βρίσκω πολύ άστοχο να λέμε να καταδικάσουμε αυτό που είπε επειδή είναι κομμουνίστρια. Και με τον κομμουνισμό να διαφωνείς δεν μπορείς να διαφωνείς με το αυτονόητο.

      • alfisti avatar
        alfisti @ Prometheus 22/09/2011 23:38:35

        Ναί φίλε! Όπως τα λές είναι! Πάλι οι κομμουνιστές φταίνε!! Κατά τα λοιπά, άλλη μια απόδειξη του ρόλου που παίζει το Λαός! ΛαΓός με τα όλα του!!

      • ΣΠΥΡΟΣ avatar
        ΣΠΥΡΟΣ @ Prometheus 23/09/2011 13:52:32

        ΠΡΟΣΟΧΗ...ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΦΑΛΜΑ.....

        ΤΟ ΚΚΕ,ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΚΥΛΩΣΕΙΣ,ΤΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ
        ΠΑΡΕΙ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ.

        Η ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΥΗΚΟΑ ΩΤΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΙΚΡΟ-
        ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ
        ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΙΚΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ.

        Η ΛΙΑΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΗΔΗ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΑ
        ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΛΕΠΑΛΛΗΛΕΣ ΠΕΡΙΚΟ-
        ΠΕΣ ΜΙΣΘΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ.

        ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΥΡΙΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ....
        ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΔ ΠΟΙΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΠΛΕΟΝ

  2. Απορία avatar
    Απορία 22/09/2011 18:14:30

    +10
    κι άλλα +100000000000000000000000
    αν πάει αύριο στον πρόεδρο να ζητήσει εκλογές.

  3. kolokotronis avatar
    kolokotronis 22/09/2011 18:16:14

    ΚΚΕ 15% και 1.000.000 ψήφους Ελλήνων!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ kolokotronis 22/09/2011 20:27:28

      Μακάρι και πιο πάνω, μπας και ξυπνήσουνε λόγω της ευθύνης και κάνουνε επιτέλους αριστερή αντιπολίτευση και όχι διεθνιστική μπουγάδα.

    • katohos avatar
      katohos @ kolokotronis 23/09/2011 12:45:08

      και μετά θα πνιγείς από τους λαθρομετανάστες -όχι ότι τώρα δεν πνίγεσαι- και θα θέλουν να τους κρατήσουν εδώ κιόλας....κούνια που σε κούναγε....ο κολοκοτρώνης δεν θα τους ήθελε....

  4. kkpk avatar
    kkpk 22/09/2011 18:26:22

    ΦΟΡΤΣΑ ΛΙΑΝΑ !!!

  5. φωνη avatar
    φωνη 22/09/2011 18:27:33

    "Μάρεσε" η απόλυτη υποκρισία του προεδρεύοντος στη Βουλή που βρήκε προσβλητική για το κοινοβούλιο την παρουσία της Καννέλη και όχι τη χθεσινή εμφάνιση του Βενιζέλου που μας είπε: ευτυχώς είμαστε σε έλεγχο και ότι πολλές φορές ο λαός με την ψήφο του στις εκλογές οδηγεί σε αδιέξοδα.

    • alakran avatar
      alakran @ φωνη 22/09/2011 18:45:32

      +1000!

  6. Ειλωτας avatar
    Ειλωτας 22/09/2011 18:29:45

    Μπραβο στη λιανα και στο αντινιους

  7. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 22/09/2011 18:34:52

    Το νερό θα το έχουμε τζάμπα, θα το μοιράζει ο Αίαντας στο Σύνταγμα, σε όλο το λαό...

    http://networkedblogs.com/nragk?a=share&ref=nf

  8. The Saint avatar
    The Saint 22/09/2011 18:36:11

    Αντε επιτέλους, "πήρε μπροστά"...

    • kolokotronis avatar
      kolokotronis @ The Saint 22/09/2011 19:03:24

      Φαίνεται, πως πήρε σοβαρά υπ' όψιν της
      τα σχόλιά σου σε αυτήν την ανάρτηση!
      http://www.antinews.gr/2011/09/21/123469/

      • The Saint avatar
        The Saint @ kolokotronis 22/09/2011 20:37:38

        Δεν σου απάντησα στο προηγούμενο, είπα να μη σου απαντήσω ούτε σε αυτό, αλλά ας το πάρει το ποτάμι.
        Εσύ μάλλον εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις το σχόλιο γιά την Κανέλη. ΠΟΣΟ καιρό ΕΙΧΕ να εμφανιστει; Το εμφανίστηκε χθές το είδα, και ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ (επιτέλους) και μακάρι να έχει συνέχεια...
        Πώς είπες; 0/2 ε;
        Γιά μπασκετικός σχολιαστής καλός φαίνεσαι...

        • kolokotronis avatar
          kolokotronis @ The Saint 23/09/2011 00:11:50

          Και εσύ, τι είσαι, αγαπητέ μου;
          Ο προσωπικός χωροφύλακας της Κανέλλη;
          Μπορεί να πήγε για πέντε μπάνια η γυναίκα,
          και αυτό ακόμα σε πειράζει;
          Όσο για τα μπασκετικά, εγώ πρώτος τα ανέφερα,
          οπότε "δις ες τον αυτόν ποταμόν ουκ αν εμβαίης".

          Σας μιλάει το ΚΚΕ "ξύλινα", δεν γουστάρετε
          σας μιλάει απλά, πάλι δεν γουστάρετε!
          Αποφασίστε, τι θέλετε από το ΚΚΕ,
          γιατί αυτό που πραγματικά έχετε στο μυαλό σας:
          "μακάρι να μην υπήρχε",
          δεν θα προλάβετε να το δείτε
          στον μάταιο ετούτο βίο...

          • μεταρρυθμιστής avatar
            μεταρρυθμιστής @ kolokotronis 23/09/2011 01:53:56

            Μην είσαι τόσο σίγουρος γι'αυτό...Ζουν ακόμα οι περισσότεροι Έλληνες που επί περίπου 30 χρόνια είχαν απαλλαγεί από τη βλαβερή παρουσία του...Μπορεί και οι νεότεροι να είμαστε εξίσου τυχεροί. Υ.Γ. Κι ο Κολοκοτρώνης κομμουνιστής; Τόσα nicknames υπάρχουν, εσύ βρήκες τον μεγαλύτερο Νέο Έλληνα να μαγαρίσεις;

          • The Saint avatar
            The Saint @ kolokotronis 23/09/2011 09:22:06

            H κάθε Κανέλη αγαπητέ μου είναι δημόσιο πολιτικό πρόσωπο, και ώς τέτοιο, βρίσκεται μονίμως υπο κρίση. Αν δεν της αρέσει, παρατάει τα κοινά, και κάθεται σπίτι της...
            Το αυτό ισχύει και γιά τα εν ενεργεία πολιτικά κόμματα, και δή αυτά που βρίσκονται εντός του κοινοβουλίου, δλδ εκπροσωπούν μερίδα του λαού που τα ΨΗΦΙΣΕ, μεταξύ των όποίων -όπως έχω δηλώσει άλλωστε εδώ μέσα- και εμού τις τελευταίες τρείς εκλογικές αναμετρήσεις.

            Η διαφορά μας ξέρεις, είναι ότι εγώ ψηφίζω πραγματικά κατα συνείδηση, ενώ εσύ ώς γνήσιος κομματικός εγκάθετος με (κόκκινες στην περίπτωση σου) παρωπίδες...
            Αυτή η ειδοποιός διαφορά, χαρακτηρίζει τους σκεπτόμενους πολίτες μιάς χώρας, απο τους πολίτες κομματικά βαμπίρ...
            Γι'αυτό και ενώ οι δικές μου αναφορές στο ΚΚΕ και την Κανέλη έχουν να κάνουν με μιά ανησυχία γιά τα τεκταινόμενα, εσύ αντέδρασες ωσάν να σου έθιξαν τη γκόμενα...
            Αντε γειά....

  9. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 22/09/2011 18:40:09

    Ο πρόεδρος της βουλής της είπε αγανακτισμένος: "εγώ να φέρω κοτόπουλα;" επειδή έχει αν δεν κάνω λάθος πτηνοτροφική μονάδα στα Γιάννενα.
    Κύριε πρόεδρε δε χρειάζεται. Η κοινοβουλευτική ομάδα του Πασοκ είναι γεμάτη κότες. Μη μπαίνετε άδικα στον κόπο.

    • Superfrog avatar
      Superfrog @ ΓΙΑΝΝΑ 22/09/2011 18:51:32

      Και δε φτάνει που είναι κότες, δε κάνουν και αυγά. Μόνο να τρώνε ξέρουν. Τελείως άχρηστες δηλαδή. Κατευθείαν για σφάξιμο.

      • Αληκτώ avatar
        Αληκτώ @ Superfrog 22/09/2011 19:00:20

        Πολύ καλό.
        Την επόμενη φορά στις συγκεντρώσεις αντί για συνθήματα πρέπει να κακαρίζουμε.

    • kolokotronis avatar
      kolokotronis @ ΓΙΑΝΝΑ 22/09/2011 19:05:47

      Φοβερό!!!

  10. anonymous avatar
    anonymous 22/09/2011 18:50:46

    Από τα 950 Ευρώ παρακαλώ να αφαιρεθούν ως φόροι και τέλη υπέρ του κράτους το 13% ΦΠΑ και οι λοιποί φόροι εισοδήματος των διαφόρων εταιριών αρτοποιών κλπ που συνολικά μας βγάζουν μια σούμα 200 Ευρώ άμεση είσπραξη για το κράτος.

    ο αντιπρόεδρος της Βουλής είναι ο Τραγάκης της ΝΔ.

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 22/09/2011 20:06:04

      Παιδιά συγγνώμη λάθος. Ο αντιπρόεδρος της Βουλής είναι ο Ευάγγελος Αργύρης του ΠΑΣΟΚ. Πτηνοτρόφος εξ Ηπείρου. Απλά στο βίντεο δε φαινόταν καλά.

  11. jkr avatar
    jkr 22/09/2011 19:00:39

    Πες τα Λιάνα, κάνεις για 100 άνδρες και 1000 Αρούληδες.

  12. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 22/09/2011 19:21:22

    Μπράβο ρε Λιάνα. Κάποιος με μια βρασία καρούμπαλα να τους τα πεί σε όλους τους γελοίους, μηδενός εξερουμένου (ΜΜΕ, Βουλευτάδες, Υπουργοί, Πρόεδροι κλπ).
    Για άλλη μια φορά Μπράβο !!!!!!!!!

  13. Orestios avatar
    Orestios 22/09/2011 19:39:07

    Τους μίλησε στη γλώσσα που καταλαβαίνουν.

  14. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 22/09/2011 19:39:43

    Από ότι θυμάμαι, στα Γκούλανκ δεν είχαν ψωμί και γάλα.

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 22/09/2011 22:54:58

      Σε λίγο που δεν θα έχεις εσύ, να θυμάσαι τα γκο΄τυλανκ να παρηγοριέσαι. Αλλά με τέτοια μυαλά τέτοια σας αξίζουν

  15. Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
    Βαγγέλης, Πειραιάς 22/09/2011 19:43:27

    Τα μέτρα του ΠΑΣΟΚ – ΔΝΤ – ΕΕ στην κυριολεξία σκοτώνουν

    Διαβάστε συγκλονιστική επιστολή Ανώτερου Αξιωματικού του Στρατού μας.

    Πάντα έτρεφαν πολύ μεγάλη εκτίμηση για τα στελέχη των ενόπλων μας δυνάμεων. Σε αντίθεση με τους ανθρωποφύλακες που υπηρετούν στα σώματα ασφαλείας και προστατεύουν τους επιχειρηματίες και βουλευτάδες που λεηλάτησαν την πατρίδα και τώρα λεηλατούν τις ζωές μας.

    Ως εδώ ήταν. Τέρμα. Ανυπακοή και αντίσταση με κάθε τρόπο στην χούντα του ΠΑΣΟΚ – ΔΝΤ – ΕΕ.
    ------------------------------------------------

    ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΝΟΣ 55 ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΥ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥ

    Είμαι κάτω από 55 ετών Ανώτερος Αξιωματικός ε.α και φτύνω στα μούτρα σας.
    Έχω τιμηθεί με όλα τα μετάλλια και τα παράσημα, με εύφημο μνεία για τις υπηρεσίες μου, δεν έχω τιμωρηθεί ποτέ μου και έχω υπηρετήσει σε όλο τον κόσμο.

    Έχω υπηρετήσει 22 χρόνια στην ειδική μονάδα ΧΩΚ και ήμουνα παντού και πάντα και στην κρίση των Ιμίων ενεργοποίησα τους Πυραύλους ΧΩΚ.
    Στα 39 μου έπαθα έμφραγμα και υπεβλήθηκα σε εγχείρηση ανοικτής καρδιάς. Από τότε υπηρέτησα σε υπηρεσία γραφείου αποφάσισα να παραιτηθώ στα 50 μου με σκοπό να φροντίσω την υγεία μου.



    Επειδή σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία τα μοσχεύματα έχουν ορισμένο χρόνο ζωής δεν πρόκειται να φτάσω στην ηλικία των 55 ετών, φτύνω τώρα στα μούτρα σας γιατί δεν προλαβαίνω να φτύσω στους τάφου σας 



    Λυπάμαι μόνο που από τους Αξιωματικούς του Κέντρου Επιχειρήσεων είμαι ο μόνος στην Ζωή. Από τους ( 3 ) τρεις συμμαθητές μου στην ίδια υπηρεσία έχουν πεθάνει οι δύο, σε ηλικία 40 χρονών, και φέτος πέθανε και ο αντικαταστάτης μου σε ηλικία 35 ετών, όλοι από ο έμφραγμα και όλοι από το υψηλό στρες.


    Λυπάμαι μόνο που δημιούργησα οικογένεια με τρία παιδιά και τα τρία επιστήμονες και άνεργα !!



    Λυπάμαι που τόσα χρόνια ήμουν δίκαιος και τίμιος ,λυπάμαι που για τα χάλια της Πατρίδος μου που εσείς είστε οι μοναδικοί υπεύθυνοι και την πληρώνουμε μόνο εμείς.

    Λυπάμαι που με υποχρέωσαν να πληρώνω τα ταμεία σας και δεν μπορώ να εισπράξω τα χρήματα ούτε καν τις εισφορές μου (λόγω αδυναμία πληρωμής ΜΤΣ ΒΕΑ ) και δεν μπορώ να βοηθήσω τα παιδιά μου .


    Επειδή κάποιοι τα φάγανε και δεν τιμωρήθηκαν ΠΟΤΕ.

    Λυπάμαι που τόσα χρόνια δεν σας πήγα στα δικαστήρια γιατί επί 30 χρόνια με υπολογισμένα 10 χρόνια υπηρεσίες και πέραν του ωραρίου, νυχτερινά και αργίες δεν πήρα ούτε μια δραχμή... υπερωρία, ενώ οι πλασματικές υπερωρίες πάνε σύννεφο παντού. 



    Υ.Γ

Επειδή δεν ήμουνα ποτέ ζήτουλας θα ψάξω για μαύρη εργασία να βοηθήσω την οικογένεια μου για να μην φτάσω στο σημείο να σκοτώσω κάποιον πολιτικό ανεύθυνο.



    Παραθέτω τα προσόντα μου αν κάποιος μπορεί να με χρειαστεί: Γνωρίζω Αγγλικά, γνωρίζω υπολογιστές γνωρίζω από ασυρμάτους , γνωρίζω όλα όπλα ατομικά και ομαδικά, μπορώ να σκοτώσω από 300μ απόσταση με μια σφαίρα, μπορώ να αναχαιτίσω ολόκληρο σμήνος αεροσκαφών και ελικοπτέρων, μπορώ να ανατινάξω οποιοδήποτε κτίριο, μπορώ να κάνω υποκλοπές τηλεπικοινωνιών, μπορώ να κάνω παρεμβολές, μπορώ να κάνω ότι δολιοφθορά μπορείτε να φανταστείτε. Έχω ειδική εκπαίδευση στους υπολογιστές με ότι αυτό συνεπάγεται.

    Μακρυγιάννης Χρήστος 


    Ανώτερος Αξιωματικός ε.α
    ------------------------

    • gianni avatar
      gianni @ Βαγγέλης, Πειραιάς 22/09/2011 19:57:49

      Πρωτα θελω να σου πω οτι λυπαμαι για την υγεια σου και σου ευχομαι το καλυτερο.
      Δευτερον οτι οι συνταξεις σε στρατιωτικους ,αστυνομικους και οχι μονο σε ηλικιες 40, 45 χρονων ειναι οχι προκληση αλλα εγκλημα και ΔΙΑΡΚΕΣ ΕΓΚΛΗΜΑ σε βαρος ολων των Ελληνων.
      Τ

      • Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
        Βαγγέλης, Πειραιάς @ gianni 22/09/2011 20:18:15

        Τελικά δεν καταλαβαίνουν απολύτως τίποτε πολλοί «αναγνώστες» που δεν
        … αναγιγνώσκουν … μικρό όμως το κακό.

        Ο συνάνθρωπος μας που γράφει την επιστολή που παρέθεσα, περιγράφει αυτό που βιώνουμε όλοι μας.

        Και μια επισήμανση για να έχουν και κάποιο νόημα οι λέξεις που χρησιμοποιούμε: ΔΙΑΡΚΕΣ ΕΓΚΛΗΜΑ σε βάρος όλων των Ελλήνων είναι η προστασία που παρέχουν οι ανθρωποφύλακες σε αυτούς που έχουν παραβιάσει όχι μόνο το Σύνταγμα μας, αλλά και κάθε αρχή αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας, οι οποίοι και παριστάνοντας τους κυβερνόντες φορολογούν όσους ήταν τίμια και σκληρά εργαζόμενοι μέχρι να τους πάρουν τα πάντα. Ως εδώ ήταν όμως. Ως εδώ.

      • Miltos avatar
        Miltos @ gianni 22/09/2011 21:30:30

        Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ΔΕΝ πρέπει να δίνονται συντάξεις στους στρατιωτικούς στα 40-45-50.
        Αυτό ισχύει για τις περιπτώσεις όπου μπορούν να βγουν στην σύνταξη μόνοι τους (π.χ. λόγω υποψηφιότητας σε εκλογές κτλ), και ίσως όχι για όλες τις ειδικότητες.
        Σε αρκετές όμως περιπτώσεις τους αποστρατεύουν και δεν βγαίνουν μόνοι τους. Ο Βενίζελος τι έκανε όσο ήταν ΥΠΕΘ για να σταματήσει αυτό; ΤΙΠΟΤΑ.
        Εχω γνωστό στρατιωτικό που από τότε που αποστρατεύτηκε διαμαρτύρεται: "Γιατί να με αποστρατεύσουν στα 50 μου, μπορούσαν αντί για αποστρατεία να με μετατάξουν σε άλλη υπηρεσία, με τις γνώσεις που έχω θα ήμουν χρήσιμος σε πολλές θέσεις, ενώ τώρα σκοτώνω τον καιρό μου" και δυστυχώς έχει δίκιο.
        Δεν σκέφτονται βέβαια όλοι έτσι: Υπάρχουν και αυτοί που θέλουν να βγουν στην σύνταξη για να πιάσουν καμιά δουλειά σε εταιρεία (κυρίως οπλικών συστημάτων) και συνήθως "μαύρη".

        • Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
          Βαγγέλης, Πειραιάς @ Miltos 22/09/2011 23:30:20

          Αυτό που με εντυπωσίαζε πάντα είναι που ακόμη και σήμερα πιάνει το Divide et impera!

          Όσον αφορά την διάκριση μεταξύ του «δένδρου» και του «δάσους» ούτε λόγος να γίνεται. Άλλωστε είναι πιο εύκολο να ασχολείται κανείς με το «δέντρο», καθώς η ενασχόληση με το «δάσος» τον/ την υπερβαίνει.

          Άλλωστε εκεί έγκειται και η μαγεία του Divide et impera, στο ότι ο καθένας μπορεί να εκφράζει την μνησικακία του, καθώς μπορεί ανέξοδα να λέει ότι θέλει ενάντια στον οποιανδήποτε άλλο, για παράδειγμα εγώ να αρχίσω να γράφω για την φοροδιαφυγή των ελεύθερων επαγγελματιών και πάει λέγοντας.
          Στο αναμεταξύ και ενώ τρωγόμαστε μεταξύ μας, οι πλούσιοι κάνουν πάρτι τόσο με την φοροδιαφυγή καθώς και με την λεηλασία του κράτους της δημόσιας περιουσίας και των ζωών μας αυτών κάθε αυτών.

          Και εάν θέλετε και αποδείξεις ρίξτε και μια ματιά εδώ: http://www1.rizospastis.gr/page.do?publDate=22/9/2011&id=13713&pageNo=31&direction=-1

          Να χαρώ εγώ αστική τάξη, με φορολογικές δηλώσεις ετήσιου εισοδήματος 32.000,
          12.419 και .. 1.764 ευρώ …

          Ο «δηλωθέν εισόδημα 1.764 ευρώ …» το έπαιζε και σωτήρας της συντηρητικής παράταξης κάποτε…μάλιστα….

          Ως γνωστών εθνική αστική τάξη η Ελλάδα δεν είχε και ποτέ. Πειρατές και μαυραγορίτες πάντα ηγεμόνευαν στην ελληνική αστική τάξη. Πειρατές και μαυραγορίτες, αλλά ας μην «ασχολούμαστε» με αυτός …. ας είναι καλά το Divide et impera μεταξύ των φτωχών, μεσαίων και ανθρώπων της εργασίας και του μόχθου.

          Και πάνω από όλα ressentiment που θα έλεγε και ο Nietzsche. Ressentiment με χορηγό την κυβέρνηση του μνημονίου, ΔΝΤ - ΠΑΣΟΚ, της ΕΕ και της κατάλυσης κάθε έννοιας αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας.…

          ΥΓ: Οι αναγνώστες που θέλουν να εντρυφήσουν λίγο στο ζήτημα της μνησικακίας ας ρίξουν μια ματιά στα κείμενα του Max Scheler περί μνησικακίας. Για την πρακτική χρήση της μνησικακίας στην πολιτική, υπάρχει πάντα το praxis του ΠΑΣΟΚ.

    • gianni avatar
      gianni @ Βαγγέλης, Πειραιάς 22/09/2011 20:12:55

      συνεχιζω γιατι κατι πατησα και διεκοπη
      Τριτον θεωρω οτι η περιπτωση σου ειναι μια περιπτωση ιδιαιτερη που πρεπει να εχει τον αναλογο σεβασμο απο την πολιτεια αλλα και την κατανοηση ολων των Ελληνων ου βγαινουμε στη συνταξη στα 65 και αν....
      Τεταρτον επειδη υπηρετησα 30 μηνες ως εφεδρος σε μαχιμες μοναδες διεπιστωσα με τον καλυτερο τροπο οτι οι Ελληνες μονιμοι στρατιωτικοι ειναι οι ποιο λουφαδοροι,ανικανοι,τεμπεληδες και στην πλειοψηφεια τους δειλοι. Δηλαδη τελειως ακαταληλλοι για να υπερασπιστουν την πατριδα ,τζαμπα τους πληρωνουμε.Απο την αλλη ομως διεπιστωσα οτι υπαρχουν μονιμοι που οσα και να παιρνουν ειναι λιγα ,οι μονιμοι στις καταδρομες εκτος ολιγων,στα ΟΥΚ. ιπταμενοι αεροποροι ΣΕ ΔΡΑΣΗ δεν αναφερομαι σ' αυτους που παιρνουν πτητικα επιδοματα και εχουν να πεταξουν 15 χρονια ,μονιμοι σε ιδιαιτερες μοναδες και ιδιαιτερου αντικειμενου οπως το δικο σου.
      Συνοπτικα αυτοι που ειναι σε θεσεις τετοιες οχι μονο θα επρεπε να ληρωνοντε καλα αλλα κυριως θα επρεπε να διασφαλιζει το κρατος με καποια δικαια προνομια τις οικογενειες σας, για τους πολλους τεμπεληδες και ανικανους ουτε 1000 ευρω τον μηνα δεν επρεπε να τους πληρωνουμε οχι μονο γιατι ειναι αχρηστοι αλλα γιατι ειναι και ο μεγαλυτερος εθνικος κινδυνος να εμπιστευεσαι σε αχρηστους και ευθυνοφοβους.
      Γι αυτο καταθετω τον απεριοριστο σεβασμο μου στο ατομο σου, λυπαμαι πραγματικα που δεν εχω καποιο τροπο να βοηθησω ,ειμαι περηφανος και αλληλεγγυος σε οσους προανεφερα που εκτελουν εθνικο εργο που ΔΕΝ πληρωνεται με λεφτα και παρακαλω να εχουν οι Ελληνες διακριση στους ανθρωπους που υπηρετουν πραγματικα τον τοπο και δεν ειναι πολλοι και συνηθως η πολιτεια ειναι αχαριστη απεναντι τους σε σχεση με ολο τον συμφερτο των αχρηστων ,τεμπεληδων,ευθυνοφοβων που καθοντε σαν κοινοι δημοσιοι υπαληλοι να περναει ο καιρος κοροιδευοντας για να βγουνε στην συνταξη απο τα 45 .
      Να εισαι καλα!!!!!!!

      • Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
        Βαγγέλης, Πειραιάς @ gianni 22/09/2011 20:28:52

        Εγώ υπηρέτησα 24 μήνες σε φρουρά με 199 μόρια «βαθμού δυσκολίας». Είμαι πάρα πολύ υπερήφανος για αυτήν μου την θητεία και αυτό που έχω να πω είναι πως στην συντριπτική τους πλειοψηφία οι μόνιμοι αξιωματικοί μόνο φυγόπονοι ή μη εργατικοί δεν ήταν.

        Ο καθένας και τα βιώματα του.

      • Γιαννης Ν. avatar
        Γιαννης Ν. @ gianni 22/09/2011 23:34:14

        και εγώ έ΄χω υπηρετήσει ως έφεδρος αξιωματικός και έχω να σου πω ακόλουθα:
        1ον Οι απόψεις που αναφέρεις είναι μηδενιστικές . όταν λές είναι "οι ποιο λουφαδοροι,ανικανοι,τεμπεληδες και στην πλειοψηφεια τους δειλοι¨αναφέρεσε ενδεχομένως σε κάποιους που γνώρισες αλλά δεν τους γνώρισες όλους.
        2ον ο στρατός έχει 180.000 ανθρώπους , εκατοντάδες μονάδες , χιλιάδες διαφορετικές θέσεις με αντίστοιχα καθήκοντα κτλ. άρα εσύ έχεις μια ελάχιστη εικόνα του στρατού.
        3ον έχω βαρεθεί να διαβάζω ξερόλες , μηδενιστές που αναγάγουν τον μικρόκοσμό τους σε κανόνα. Τα ίδια λέει και ο Πάγκαλος . άντε να κάνετε παρέα.....

  16. ataktos avatar
    ataktos 22/09/2011 19:46:38

    είναι μοναδική που πριν 4 χρόνια ..μας είπε δημόσια τους λόγους που έκλεισε το ΑΝΤΙ .. Εύγε !!

  17. captain avatar
    captain 22/09/2011 19:50:43

    Η προεδρακλα δεν εχει διαβασει για τον κατωνα;

  18. Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
    Βαγγέλης, Πειραιάς 22/09/2011 19:54:48

    Και το link
    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=97259&catid=3

    Κάντε το πρώτο θέμα σε άλλο thread.

  19. Ρομαντικος avatar
    Ρομαντικος 22/09/2011 19:56:48

    Θυμασαι; Πως γινεται; Ειχες παει;

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Ρομαντικος 22/09/2011 20:00:43

      Πήγε, δεν πήγε, δεν είχαν ούτε ψωμί ούτε γάλα, η αλήθεια είναι...

    • Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
      Γενίτσαρος Πανεπιστημίου @ Ρομαντικος 22/09/2011 20:47:10

      Έχω την δεκάτομη ,αρχική, ξενόγλωσση έκδοση.

    • κλαιρη avatar
      κλαιρη @ Ρομαντικος 23/09/2011 21:26:48

      ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΛΙΑΝΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΣΕ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ

      • klairi avatar
        klairi @ κλαιρη 23/09/2011 21:51:06

        προς αποφυγη λαθους το σχολιο μου απευθυνεται στον ρομαντικο

  20. Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
    Βαγγέλης, Πειραιάς 22/09/2011 19:56:50

    Και εδώ
    http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=8469
    Ολοι μαζι μπορουμε. Αγώνας παντού.

  21. λαικη δεξια avatar
    λαικη δεξια 22/09/2011 20:09:03

    μπραβο στην κα κανελλη.
    αψογη χωρις να μασαει τα λογια της , οπου και αν μιλαει.

  22. NoPain avatar
    NoPain 22/09/2011 20:26:38

    Κόκκινη εξ κόκκινη η Λιανά μίλησε ως Ελληνίδα.
    Αυτός ο ανόητος που κάθονταν στην έδρα του Προέδρου της βουλής τι είναι ?

    • juliet avatar
      juliet @ NoPain 22/09/2011 21:41:21

      Πιό πάνω αν διαβάσεις θα δεις χοιροτρόφος ,συγγνώμη, κτηνοτρόφος εξ Ηπείρου .Του φορέσανε κουστούμι και τον κάνανε αντιπρόεδρο του χοιροστασίου και μόλις είδε λύκο άρχιζε να φωνάζει ,τα γουρουνόπουλα ήθελε να σώσει και την αχυρένιά τους παράγκα να μην πέσει απο το φύσημα της οργής.Φρατζόλα ψωμί τι είναι τούτο ,σοσιαλιστής ον,παντεσπάνι τρώει μόνο .Γάλα, τι είναι τούτο ,μόνο καρύδας ευρωπαίος όν.

  23. Κάποιος avatar
    Κάποιος 22/09/2011 21:10:56

    Κανέλλη και Τράγκας, οργή σε κονσέρβα.

  24. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 22/09/2011 21:24:37

    Φοβερή η Λιάννα!
    Μια ερώτηση μόνο.
    Το ψωμί των 60λεπτών που το βρήκε;
    Αν είναι να πηγαίνω εκεί να ψωνίζω...

    • Miltos avatar
      Miltos @ 3η Σεπτέμβρη 22/09/2011 21:34:14

      Και στον φούρνο της γειτονιάς μου 60 λεπτά έχει η φρατζόλα (το απλό έτσι;)

      • juliet avatar
        juliet @ Miltos 22/09/2011 21:44:39

        εμένα 80 λεπτά ,ο Πρωτόπαπας μας χάλασε την πιάτσα ,αφ΄ότου ήλθε εδώ αποκτήσαμε ''τιμή''........χαχαχα,έτσι για να φύγει και λίγο η ψυχοπλάκωση.

  25. Miltos avatar
    Miltos 22/09/2011 21:56:13

    Το γάλα το δίλιτρο (απ 'όσο διαβάζω αυτό που έφερε η Κανέλλη ήταν δίλιτρο και όχι του λίτρου) κάνει περίπου 2-2,50 ευρώ ανάλογα την εταιρεία.

  26. tpe avatar
    tpe 22/09/2011 22:15:28

    Συγνώμη ρε Juliet, αλλά να πας σε οφθαλμίατρο.
    Πόσα γουρούνια, ε, παρδόν, κλέφτες, ουπς... Πάμε πάλι...
    Πόσα απ' αυτά τέλος πάντων ήταν στο μαντρί; 5;

    Το βλέμμα της ηλίθιας του ΠΑΣΟΚ, το προσέξατε;

  27. Ελλην avatar
    Ελλην 22/09/2011 22:18:48

    και γιατι δεν αγοραζουμε παντεσπανι και βερμουτ ; κι αυτος ο οχλος γιατι φωνασκει; να τους πατε στην καρμανιολα
    ο κτηνοτροφος προεδρος χαχαχχχχχχχαχαχα αχ παναγια μου χαχαχα αυτος χαλαει την αισθητικη που τον βρηκανε. κοτοπουλο αχαχαχα
    ρε ξεφτιλα παεναι παλι στην στανη σου βλαχο

  28. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 22/09/2011 22:37:47

    Κάτι δεν είχε γράψει ο Χριστιανόπουλος για το ψωμί και το κορμί; Μπερδεύτηκαν πολύ τα πράγματα.

  29. Bloody_Ophelia avatar
    Bloody_Ophelia 22/09/2011 22:58:38

    Μπράβο ρε Λιάνα ξεφτίλισέ τους κι άλλο... ο μεσιέ Αργύρης χασάπακλας δεν είναι; πόθεν του προέκυψε να προσβάλλεται η αισθητική του;

    • Άνθρωπός τις avatar
      Άνθρωπός τις @ Bloody_Ophelia 23/09/2011 09:49:54

      Όχι, ο μεσιέ Αργύρης έπαψε να είναι "χασάπακλας" προ πολλού. Ξέρω πολλούς ηπειρώτες χασάπακλες και τσέλιγκες και τους βρίσκω πολύ αξιοπρεπείς. Και, παρακαλώ, μην ακούσω συγκρίσεις με τον αρχοντοχωριάτη του Μολιέρου - αυτός δεν είχε καμία σχέση με αγροτικούς "συναιτερισμούς".

  30. StarPowerNone avatar
    StarPowerNone 22/09/2011 23:00:25

    Μίλησε ο Άδωνις για γελοιότητα;

    • hotdog avatar
      hotdog @ StarPowerNone 23/09/2011 15:01:49

      Όχι. Αν το έκανε θα .... περιαυτολογούσε.

  31. mavrininixtastavouna avatar
    mavrininixtastavouna 22/09/2011 23:21:58

    που εχει 60; σ εμας στα κ. πατησια εχει 70, τι γινεται βρε παιδια;!
    να δουμε τι θα γινει στις εκλογες πισω απ τη μαγικη κουρτινα - Χουντίνι που εξαφανιζει θαυματουργικά την "αγανακτηση".

  32. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/09/2011 23:33:08

    +1000 για το πάθος της!
    ΥΓ :Όλα τα λεφτά είναι το ύφος της Σούλας..και το κολιέ..

  33. intruder avatar
    intruder 23/09/2011 00:22:16

    950 ευρω για γαλα και ψωμι...950 ευρω

    • kolokotronis avatar
      kolokotronis @ intruder 23/09/2011 01:10:14

      Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, με εσένα και με εμένα,
      παραμιλάνε απόψε χιλιάδες Ελληνες,
      που συνειδητοποίησαν αυτήν την ανυπόφορη κλοπή της ζωής μας!
      950 ευρώ για γάλα και ψωμί...950 ευρώ
      Τεράστια η συμβολή της Κανέλλη και του κόμματός της
      στο ξύπνημα του κόσμου,
      και αυτό -όχι πιά "αργά ή γρήγορα" αλλά- πολύ γρήγορα
      θα αποδειχτεί.

      • intruder avatar
        intruder @ kolokotronis 23/09/2011 12:35:28

        Φιλε kolokotronis επικροτω την κινηση της Λιανας αλλα η μουχλα της κομμουνιστικης νομεκλατουρας δεν θελει να ξυπνησει τον κοσμο,θελει να τον καπελωσει.Οποτε ας μεινουν στο 5%,δεν χρειαζεται παραπανω...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ intruder 23/09/2011 06:10:35

      Φτάνει το μισό κιλό ψωμί για μία τετραμελή οικογένεια; και αυτές που έχουν περισσότερα μέλη;

  34. juliet avatar
    juliet 23/09/2011 07:23:55

    Καλημέρα Εύα,
    Βλέπουνε τον Μπένυ και κόψανε το ψωμί .Η μανα για να μην τρώνε πολύ τους λέει ,δεν βλέπετε τον Μπένυ τι έπαθε,έγινε φούσκας ,άσε που μπορεί να του έλθει και έμφραγμα . Ετσι μειώθηκε το ψωμί, για την υγεία μας.

  35. MAXIMOS avatar
    MAXIMOS 23/09/2011 10:05:50

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΠΡΩΗΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΡΟ.ΠΟ ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  36. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 23/09/2011 11:00:39

    Ξεκολλήστε με τα κόμματα και τη κομματική περιχαράκωση. Ξεχωρείστε τα πρόσωπα και επιδοκιμάστε τις πράξεις αυτών που αξίζουν κια δικαιολογούν τον μισθό τους και τα προνόμια που έχουν στη Βουλή.
    Το ότι συντάσονται πολλοί εδώ μέσα με τον Σαμαρά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να επικροτούνται παρεμβάσεις όπως αυτή της Κανέλλης ή του Τσίπρα. Το να αναδεικνύεις το θέμα της ακρίβειας εν μέσω ύφεσης και φορολογικής καταιγίδας είναι χρέος όλων των Βολευτών που ζουν στη κοσμάρα τους : όταν στην Ολλανδία, για παράδειγμα, η αντίστοιχη φρατζόλα και το γάλα κοστίζουν 1,5 € και οι μισθοί είναι διπλάσιοι της Ελλάδας.
    Εύγε στη Λιάνα και φυσικά δεν κάνουν τα παντελόνια τους άντρες στυλ Μπουμπούκου, ό,σο και να τσιρίζουν.

    • ektoras avatar
      ektoras @ Παρατηρητής 23/09/2011 13:56:41

      Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!

      Και ας μη βλεπουμε μονο την εικονα που χρησιμοποιησε εξυπνα η Κανελλη, ας ακουσουν ορισμενοι και τι λεει.

      Θα ενιωθα πολυ περιφανος για την Ν.Δ. αν εβλεπα εναν κοινοβουλευτικο εκπροσωπο της με την μιση μαχητικοτητα απο την Κανελλη!!!
      Επιτελους να κατανοησουν καποιοι στην Συγγρου τι γινεται γυρω τους και οχι να μιλανε σαν να μη συμβαινει τιποτα αναμασωντας τσιτατα και στερεωτυπες ανουσιες φρασεις...

  37. giannis avatar
    giannis 23/09/2011 11:49:14

    δυστυχως ακομα και στο χειλος του γκρεμου αποδεικνυει ο ελληνας ποσο λιγος ειναι. εδω σε λιγο θα πεθαινει κοσμος στον δρομο απο την πεινα και εσεις ασχοληστε με το κκε και το λαος.πραγματικα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας. δυστυχως αυτο ειναι πιο τρομακτικο απο αυτους που μας κυβερνουν...

  38. Roza avatar
    Roza 23/09/2011 13:49:48

    Η Κατίνα Παξινού και η Έλλη λαμπέτη έπαιζαν καλύτερη από την κυρία Λιάνη. Θεατρινισμοί και ουσία καμία. Ευτυχώς αργότερα, μετά το επικοινωνιακό κόλπο, υπήρξε και πολιτική ουσία. Ο Τσίπρας ανάγκασε τον Βενιζέλο να δώσει το παρών μες το κοινοβούλιο και να τον κολλήσει στον τοίχο με το εξαιρετικό "Συνταγματολόγος είστε, όχι Συνταγματάρχης". Μία ομιλία που μας κατατόπιζε και μας βοηθούσε να καταλάβουμε. Γι' αυτό και όλα σχεδόν τα ΜΜΕ την εξαφάνισαν και έπαιξαν το θέατρο της κας Λιάνη.

  39. danaos avatar
    danaos 23/09/2011 19:23:43

    Λυπάμαι που θα το γράψω αλλά πολύ σόου και ουσία μηδέν!Κάτι σαν τις μπάρες του Γκλέτσου!

    • sxolioblog avatar
      sxolioblog @ danaos 23/09/2011 20:39:02

      χαλαρωσε ....δαναε

      Σε ανακοίνωσή του το ΚΚΕ σημειώνει: «Οι συστάσεις του προέδρου της βουλής σε ό, τι αφορά τη βουλευτή του ΚΚΕ επιβεβαιώνουν το στίχο του Μπρεχτ: Αυτοί που βρίσκονται ψηλά θεωρούν ταπεινό να μιλάς για το φαΐ. Το κοινοβούλιο κρίνεται πρωτίστως από τους βάρβαρους αντιλαϊκούς νόμους που ψηφίζει η πλειοψηφία του».

      • danaos avatar
        danaos @ sxolioblog 23/09/2011 20:59:18

        Χαλαρός είμαι Sxolioblog, αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω τις ενστάσεις μου.Διαβάζω το περιοδικό της από τότε που κυκλοφόρησε!Δεν διαφωνώ με τη Λιάνα, αλλά εδώ κάτι δε μου άρεσε!Και η επανάσταση χρειάζεται προσοχή.Τυχαίο ότι όλα τα βοθροκάναλα όλη μέρα έπαιζαν το στιγμιότυπο με τη Λιάνα;

        • juliet avatar
          juliet @ danaos 23/09/2011 21:07:21

          Δαναέ ,καλησπέρα
          πολυ θα ήθελα να δω στη βουλή να γίνετε της Κορέας....και να μαλώνουν για κότες ,γο(υ)μάρια , κατσίκες κ.α.
          Το παίζανε γιατί η Λιάνα τόλμησε αυτό που δεν μπορούν να κάνουν αυτοί ,να τους ξεφτιλίζουν.

          • danaos avatar
            danaos @ juliet 23/09/2011 21:18:02

            juliet,καλησπέρα και σε σένα.Τα ΜΜΕ ξέρουν τι κάνουν.Άνοιξαν πάλι μια βαλβίδα εκτόνωσης!Έτσι για το καλό του λαού.Και βέβαια τα ουσιώδη τα αποκρύπτουν!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ danaos 23/09/2011 21:34:29

      Ο Γλέτσος είναι ιδέα (όπως και η Καϊλή).

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 23/09/2011 21:42:16

        Και τι ιδέα!!!Τέτοια που τη ζήλεψαν οι Ροντούλης, Κανέλλη, Τσώνης, Μερεντίτη!!!

      • SZAE avatar
        SZAE @ Strange Attractor 24/09/2011 14:03:05

        ιδέα ή μήπως θρησκεία;

  40. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 24/09/2011 03:01:13

    'Ολα μια ιδέα είναι : όπως και η επανάσταση του πληκτρολογίου ...

  41. SZAE avatar
    SZAE 24/09/2011 14:01:35

    θα περιμενα περισοτερη ουσια απο την κ. Κανέλλη. Το σιγουρο όμως ειναι οτι θα ανεβαζε πολυ τα κολλημενα ποσοστα του κοματος εαν αναλάμβανε και τα ηνία του.
    Απο την πλευρα μου θα επικροτησω την κινηση της και θα περιμενα πολυ πιο δυναμικες παρεμβασεις απο την ΝΔ.

  42. barbie avatar
    barbie 18/10/2011 11:31:13

    ξυπνηστε προβατα........