#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/02/2011 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άνοιγμα στην κοινωνία, όχι στα .... στελέχη



Ούτως ή άλλως οι εκλογές πλησιάζουν και διαβάζουμε σε εφημερίδες σάϊτς και "μπλογκς", ορισμένα από τα οποία ειδικεύονται στα συμφέροντα μεγαλοπαραγόντων της επιχειρηματικής και ποδοσφαιρικής ζωής,  ονόματα κάποιων - θα - ήθελαν - να - είναι υποψήφιοι βουλευτές της ΝΔ.

Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον είπαμε. Ορισμένοι το έχουν παρατραβήξει μέσα στην ανασφάλειά τους. Όχι οι δημοσιογράφοι, ούτε οι επιχειρηματίες. Αυτοί κάνουν τη δουλειά τους. Αλλά τα προβαλλόμενα στελέχη που αντί να κάνουν την δική τους δουλειά, να οργανώσουν το κόμμα και να εκλαϊκεύσουν το μήνυμα Σαμαρά, ενδιαφέρονται μόνο για τις δημόσιες σχέσεις ΤΟΥΣ και τα παραπολιτικά.

Θα μας απαντήσουν βεβαίως: μα εμείς φταίμε που τα γράφει το τάδε μπλογκ;

Και τι κάνατε για να σταματήσετε τα επαναλαμβανόμενα δημοσιεύματα για το πρόσωπό σας, είναι η απάντηση.

Και θα πούμε και κάτι άλλο: Ο  κ. Σαμαράς είναι ενημερωμένος γι'  αυτά τα δημοσιεύματα, για να ξέρει τι του γίνεται;

Εμείς πάντως αντί για ονόματα κομματικών στελεχών, θα θέλαμε να δούμε στις λίστες, ειδικά της Επικρατείας, ονόματα επιστημόνων, διανοουμένων, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ, ανθρώπων που πάλεψαν για την πατρίδα και τον λαό της.

Άνοιγμα στην κοινωνία, όχι στα .... στελέχη

Διαφορετικά η μπάλα θα χαθεί

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Panagiotis anagnostopoulos avatar
    Panagiotis anagnostopoulos 27/02/2011 15:03:41

    Η προταση είναι εξεραιτική και προς τη σωστή κατεύθυνση. Μακάρι να εισακουστείτε, αν και πιστεύω ότι τα μικροσυφέροντα θα επικρατήσουν.

  2. evan avatar
    evan 27/02/2011 15:08:24

    Σύντομα θα δούμε, τι και ποιος.

  3. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 27/02/2011 15:13:36

    O Σαμαράς αν δεν αποδειχθεί "Καποδίστριας", θα έχει την τυχη των προκατόχων του σε κόμμα και κυβέρνηση...
    Τον πιστεύουμε αλλά θέλουμε πράξεις όχι λόγια...
    Τι θέση έχουν στο κόμμα Σπηλιωτόπουλος, Γιακουμάτος, Βαρβιτσιώτης κλπ...?
    Ποιος εχει ανάγκη ανθρώπους που μόνο στόχο έχουν την ικανοποίηση του ναρκισισμού τους?
    Εντάξει το πασόκ θα νικηθεί...Αλλά για να έχει ο Σαμαράς την μεγάλη πλειοψηφία και αποδοχή που χρειάζεται πρέπει να αρχίσει τις εσωτερικές εκκαθαρίσεις...και τότε θα δείτε το 20% να γινεται 45%..

    • saltcity avatar
      saltcity @ Φακ Κωστας 27/02/2011 15:19:57

      +1000
      Ακριβώς έτσι έχει η κατάσταση.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Φακ Κωστας 27/02/2011 17:07:59

      Σου διαφεύγει προφανώς ότι αυτοί οι άνθρωποι εξελέγησαν με σταυρό. Λυπηρό αλλά έτσι είναι. Αυτή είναι η Ελλάδα τι να κάνουμε που έλεγε κι ο Σημίτης.
      Αυτό που πρέπει να κάνει ο Σαμαράς είναι να ρίξει νέο αίμα στις λίστες. Όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά. Να ανεβάσει τον ανταγωνισμό και να τους υπονομεύσει για να μην ξαναβγούν.

      Επί της ανάρτησης τώρα έχω να πω πως και άγιους να είχε η ΝΔ πάλι στη σέντρα θα τους έβγαζαν διότι οι τύποι αυτοί πληρώνονται για να πετάνε λάσπη. Αυτό είναι ένα φαινόμενο, απτόμενο του πολιτεύματος, που πρέπει να αντιμετωπιστεί.

      • Φακ Κωστας avatar
        Φακ Κωστας @ anonymous 27/02/2011 17:33:31

        Όπως τα λες είναι.. Πάντως είναι εύκολο να βγαίνεις βουλευτής όταν στηρίζεσαι στην εξαγορά της ψήφου με το ρουσφέτι.. και εδώ είναι η ευθύνη του ψηφοφόρου (που σωστά επισημαίνεις) που παρακαλά για το διορισμό..
        Τώρα όμως ειναι η ευκαιρία..τώρα που ειναι πανεύκολο για εναν βουλευτή να αποφύγει τον ψηφοφόρο που τον κυνηγά για διορισμό.. Για αυτό σου λέω ότι δεν τους έχουμε ανάγκη τέτοιους βουλευτές..ούτε τέτοιους ψηφοφόρους..

  4. Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
    Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 27/02/2011 15:17:07

    Κάτι τέτοιο γράφει και ο Γιανναράς σήμερα στην Αλαφουζοφυλλάδα.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 27/02/2011 19:11:18

      Ανεξάρτητα από το κατά πόσο έχει δίκιο ο Γιανναράς, ο κόσμος φαίνεται να έχει την ίδια γνώμη με αυτόν για τη ΝΔ. Αλλιώς γιατί στις δημοσκοπήσεις παραμένει κολλημένη κοντά το 21%;

      • thanasis avatar
        thanasis @ Δημήτρης 27/02/2011 22:39:32

        δεν ακουσα κανεναν σας να λεει για τους αποτυχημενους
        πολιτευτες του γεωργου που ουτε για κλητηρες
        κανουν στην ελευθερη οικονομια

  5. kiki avatar
    kiki 27/02/2011 15:19:45

    Ετσι μπραβο, στην κοινωνια και εχει πολλους και αξιους νεους ανθρωπους, μορφωμενους και ορεξατους με αγαπη στην πατριδα τους.
    Οχι αποφοιτους του λοντον Σκουλ , πληηηηηζ.

    • drider avatar
      drider @ kiki 27/02/2011 16:33:15

      +1000

    • thanasis avatar
      thanasis @ kiki 27/02/2011 22:40:51

      τουλαχιστον ολοι αυτοι δεν εκαναν πειραματοζωο την ελλαδα
      στα χερια των τραα πολσεν δερβαζ δερουζ

  6. factorx avatar
    factorx 27/02/2011 15:55:30

    Δεν γράφει "κάτι τέτοια" - το σημειώνω κι αλλού. Μηδενίζει το έργο Σαμαρά και προκαλεί εντύπωση οτι το κάνει σε μια στιγμή που γκρεμίζεται ο Παπανδρεου

    • Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
      Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) @ factorx 27/02/2011 18:06:11

      Ως πελοποννήσιος στην καταγωγή είμαι 1000% με το Σαμαρά. Είναι η τελευταία μας ελπίδα και αλλοίμονό μας αν αποτύχει. Έχει όμως τόσο άδικο ο Γιανναράς; Πόσες φορές δεν έγραψε πολύ θετικά σχόλια για το Σαμαρά; Αλλά, αυτό που βλέπουμε 1,5 χρόνια μετά την εκλογή του μας κάνει όλους επιφυλακτικούς. Ναι, πήρε δίπλα του μερικούς άριστους, νέους και ικανούς, δεν το αμφισβητεί κανείς. Αλλά δε φτάνει. Τί γίνεται με τους τόσους και τόσους ανεπρόκοπους που υπάρχουν στο κόμμα και την κοινοβουλευτική του ομάδα; Με τον Αρούλη, το Γιακουμάτο και τόσους άλλους θα αλλάξει τη ροή των πραγμάτων;

  7. juliet avatar
    juliet 27/02/2011 16:23:52

    αν αποκτήσουν κομματική πειθαρχεία όλα θα είναι πιο εύκολα .
    Κάποια στιγμή ας διευκολύνουν το κόμμα και ας πάρουν συντάξη,καλύτερα να φεύγεις μόνος παρά να σε στέλνουν άλλοι σπίτι σου.
    Ας δεχτούν τα νέα πρόσωπα ,το κόμμα δεν είναι τσιφλίκι κανένος.
    Ο Σαμαράς δε πρεσβεύει το κληρονομικό δικαίωμα.
    Υπάρχουν πολλοί που θα δουλέψουν αρκεί να τους αφήσουν....

  8. aris. A avatar
    aris. A 27/02/2011 17:49:44

    Εξω από το επικρατείας η γνωστή νεοδημοκρατική σαλαμούρα.

  9. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 27/02/2011 18:32:33

    είσαι σωστός...
    ελπίζω να μην πάθει ότι ο Καραμανλής..
    άξιος (?) ο ίδιος αλλά άχρηστοι οι γύρω του...
    Ο σαμαράς δεν θα έχει τέτοια πίστωση χρόνου..

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ Φακ Κωστας 27/02/2011 19:28:17

      Ο Γιανναρας στεκεται στα ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ (ονοματολογια ανευ ουσιας) και αγνοει ριζοσπαστικες προτασεις του Α. Σαμαρα, οπως κατ' αρχας η αρνηση υπογραφης του Μνημονιου. Ειναι γνωστο οτι το "νεοφιλελευθερο" κομματικο περιβαλλον τον προετρεπε να υπογραψει!! Ο Γιανναρας αγνοει την πατριωτικη προταση του Α. Σαμαρα για τη διακηρυξη της ΑΟΖ.
      Αυτα σημαινουν οτι τραβαει τον ΔΙΚΟ του δρομο και ευτυχως για ολους εμας υπαρχει ΜΟΝΟΝ αυτος!!
      Δεν θα αναφερθω σε καθεμια απο τις προτασεις του Προεδρου που τοσο αριστοτεχνικα αποσιωπουνται ακομη και απο ανθρωπους σαν τον Γιανναρα!!
      Θα πρεπει καποιος να εχει αυτοκτονικες διαθεσεις για να θελησει να κυβερνησει με ΡΕΤΑΛΙΑ και ΜΠΙΜΜΠΟ!!!
      Εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται ο Προεδρος!!!!!!!

  10. vardarskian avatar
    vardarskian 27/02/2011 18:49:08

    Γιατί ψέγεις τον Γιανναρά factora;

    Αφενός δε νομίζω ότι έχει ακουστεί ΕΠΩΝΥΜΑ περισσότερο απαξιωτικός λόγος για το ποιόν του ΓΑΠ.

    Αφετέρου, οι (μη) κινήσεις του Προέδρου (προς την κατεύθυσνη της εκκαθάρισης) ελάχιστα συμβαδίζουν με τα πιο σταράτα κι εμπνευσμένα λόγια που ακούστηκαν από στόμα πολιτικού...

    Πίστεψέ με πως είναι πολλοί σαν εμένα που εμπιστευόμαστε ΜΟΝΟ το ένστικτο μας (ευτυχώς βοηθάει κι ο Φαήλος!!!) ότι η "απραξία" αυτή εντάσσεται σε κάποια βαθύτερη στρατηγική.

    Κανείς δεν θέλει να να σκέφτεται ότι ο Αρούλης θα αναλάβει την εκπαίδευση του παιδιού του νομίζω...

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ vardarskian 27/02/2011 19:07:18

      Δεν θα την αναλαβει vardarskian, να εισαι ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!!!!!

  11. αχ κουλα!! avatar
    αχ κουλα!! 27/02/2011 19:01:41

    Μαθηματα πολιτικης για αρχαριους: ο,τι θελεις να εξαερωσεις το καις νωρις!!!
    Σαφως και ο Προεδρος είναι ενημερωμένος γι’ αυτά τα δημοσιεύματα και ξέρει πολυ καλα τι συμβαινει!!
    Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, αποτελουν ολοι και ολες καμμενα χαρτια!!!
    Αιθεριες υπαρξεις με αβυσσαλεα ντεκολτε που κληρονομικω δικαιω ονειρευονται εδρανα για πασαρελα και νεαροι ανεπαγγελτοι που εχουν ηδη πιασει στασιδια στην πλατεια, εχουν προ πολλου εξαχνωθει!!
    Καιρος να ψαξουν για αλλη δουλεια. Σε καθε περιπτωση υπαρχει και ο ΟΑΕΔ!!!!

  12. Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
    Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 27/02/2011 20:12:11

    Μακάρι να είναι έτσι. Φαντάζει πολύ καλό για να γίνει αληθινό. Γι' αυτό ο κόσμος είναι επιφυλακτικός. Άλλωστε, όποιος καεί στο χυλό, φυσάει και το γυαούρτι.

  13. juliet avatar
    juliet 27/02/2011 20:13:17

    αχ κούλα,σε βρίσκω σωστότατη!!!

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ juliet 27/02/2011 20:27:40

      Δαβασε και το παρακατω για το Γιανναρα σημερα στην Καθημερινη:
      Ο Γιανναρας στεκεται στα ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ (ονοματολογια ανευ ουσιας) και αγνοει ριζοσπαστικες προτασεις του Α. Σαμαρα, οπως κατ’ αρχας η αρνηση υπογραφης του Μνημονιου. Ειναι γνωστο οτι το “νεοφιλελευθερο” κομματικο περιβαλλον τον προετρεπε να υπογραψει!! Ο Γιανναρας αγνοει την πατριωτικη προταση του Α. Σαμαρα για τη διακηρυξη της ΑΟΖ.
      Αυτα σημαινουν οτι τραβαει τον ΔΙΚΟ του δρομο και ευτυχως για ολους εμας υπαρχει ΜΟΝΟΝ αυτος!!
      Δεν θα αναφερθω σε καθεμια απο τις προτασεις του Προεδρου που τοσο αριστοτεχνικα αποσιωπουνται ακομη και απο ανθρωπους σαν τον Γιανναρα!!
      Θα πρεπει καποιος να εχει αυτοκτονικες διαθεσεις για να θελησει να κυβερνησει με ΡΕΤΑΛΙΑ και ΜΠΙΜΜΠΟ!!!
      Εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται ο Προεδρος!!!!!!!

  14. Κ.Παπαδακης avatar
    Κ.Παπαδακης 27/02/2011 20:35:43

    Τον Γιανναρα να τον διαβαζουμε.
    Δυστυχως,χαθηκε το κινηματικο στοιχειο του ξεκινηματος.
    Ποτε ,ομως,δεν ειναι αργα.
    Ο Αντωνης να απομακρυνει τους "ανοιξιατικους" που του χαλανε την εικονα στην επαρχια κυριως ,αφου αναβιωσαν τις κοντρες με τους νεοδημοκρατες,γυρνωντας πισω ,ως εκδικητες και να ανοιξει την αγκαλια του για ολους.
    Μην δουμε στο Επικρατειας παλι κολλητους,παρεες και κουμπαρους.
    Τελος, να διαβασει καλα την δημοσκοπηση της MRB.

    K.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ Κ.Παπαδακης 27/02/2011 20:52:18

      Το κινηματικο στοιχειο δεν επαψε ποτε να υπαρχει!!!!
      Στην Ελλαδα που ονειρευτηκαμε εχουν ολοι θεση, αρκει να μην βαρυνονται με συμπεριφορες που πληγωσαν, απογοητευσαν και απομακρυναν ολον αυτον τον κοσμο που κοιταει με δυσπιστια.
      Ο απλος κοσμος δεν θελει ουτε"ανοιξιατικους" ουτε "καλοκαιρινους".
      Φρεσκους ανθρωπους θελει με ορεξη για δουλεια.
      Ανθρωπους της κοινωνιας θελει που δουλευουν και κουραστηκαν να αποκτησουν το βιος τους και οχι αποβλητα του κομματικου σωληνα!!!
      Νομιζω οτι τουλαχιστον στο τελευταιο συμφωνουμε!!!

  15. Κ.Παπαδακης avatar
    Κ.Παπαδακης 27/02/2011 20:37:48

    π.χ. ο aris.k ,

  16. Κ.Παπαδακης avatar
    Κ.Παπαδακης 27/02/2011 20:40:05

    Πιο πανω ο aris.k ετσι,οπως μιλαει για νεοδημοκρατες,βγαζει τα
    ανποξιατικα" απωθημενα του και ενεργει ως διωκτικο. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ Κ.Παπαδακης 27/02/2011 20:58:56

      ο aris μαλλον για αποστασιωποιημενος καλοκαιρινος μου κανει!!!
      Βλεπετε υπηρξε και μια ετυμηγορια με 10,5% διαφορα!!
      Καποιοι πολλοι εφταιξαν γι' αυτο!!! Να μην φορτωνονται ολα στον πρωην αρχηγο!!!

      • Ν.Μαρος avatar
        Ν.Μαρος @ αχ κουλα!! 27/02/2011 21:28:01

        Ο πρωην καλυτερα να μην εμφανιζεται ,ουτε να ακουγεται.
        Το ειδατε το 67% + το 11% ,πυ δεν τον θελει.

        • αχ κουλα!! avatar
          αχ κουλα!! @ Ν.Μαρος 27/02/2011 21:49:03

          καλα αυτος κουραστηκε νωρις!!!!

        • Γιαννης 3 avatar
          Γιαννης 3 @ Ν.Μαρος 28/02/2011 14:09:53

          Μεσα επεσες ειναι οπως στην προχθεσυνη απεργια που ηταν 100.000 κοσμος αρα μονο αυτοι ειναι εναντιον της ληστρικης σοσιαλιστικης πολιτικης,ολοι οι αλλοι που δεν κατεβηκαν συμφωνουν με την κυβερνηση....

  17. A.M. avatar
    A.M. 27/02/2011 21:18:15

    «Εμείς πάντως αντί για ονόματα κομματικών στελεχών, θα θέλαμε να δούμε στις λίστες, ειδικά της Επικρατείας, ονόματα επιστημόνων, διανοουμένων, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ, ανθρώπων που πάλεψαν για την πατρίδα και τον λαό της.

    Άνοιγμα στην κοινωνία, όχι στα …. στελέχη»

    +1.000

    Μένει να το δούμε αυτό.

    Και να υπενθυμίσω πως έχουμε και πολλούς πατριώτες εκτός των συνόρων της χώρας που θα μπορούσαν να προσφέρουν πολλά στην χώρα από μια θέση κυβερνητική.
    Ο απόδημος ελληνισμός δεν πρέπει να εκλαμβάνεται μόνο ως αποθήκη ψηφοφόρων.

    • juliet avatar
      juliet @ A.M. 27/02/2011 21:38:57

      ο απόδημος ελληνισμός είναι η πραγματική ,η αγνή Ελλάδα!!!

  18. Κ.Παπαδακης avatar
    Κ.Παπαδακης 27/02/2011 21:24:27

    Μακαρι να ειναι ετσι ,οπως τα λες.Ειμαι ενας απο τους 800.000 που εχουν πιστεψει στο διδυμο Σαμαρα-Αβραμοπουλου.Γι'αυτο και ειμαι ακομα εδω.Πλην ομως,να μην παραγνωριζουμε αυτα που ακουγονται.Και να μην δινουμε λαβη για να γινονται η να λεγονται.
    Κ.Παπαδακης

    • ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ. avatar
      ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ. @ Κ.Παπαδακης 28/02/2011 16:49:15

      Προβοκατορικα σχολια που δεν εχουν αντικρισμα στην πραγματικτητα και στην κοινωνια.Πως εξηγειται η αυξηση στην υγεια κατα 500 εκ. ευρω το 2010 μετα απο τα μετρα του ΠΑΣΟΚ. Και γιατι ο Λοβερδος και η Ξενογιανακοπουλου δεν εχουν πει κουβεντα για τον Αβραμο? Πολυ λασπη πεφτει. Αλλα δεν πιανει. Τεφαλ !!!

  19. juliet avatar
    juliet 27/02/2011 21:36:51

    Κατι τέτοιες ηλιθιότητες μας φέρανε εδω.
    Εξηγήστε μου τι σημαίνει ανοιξιάτικοι και σαχλαμάρες,ενα είναι το κόμμα και όσο ύπαρχουν οι διαχωρισμοί θα υπάρχει η κυβέρνηση των ΜΚΟ.Σοβαρεύτητε αν στην επαρχία δε τους νοιάζουν οι περικοπές των μισθών ,των συντάξεων,η ανεργία των νέων ,η μιζέρια της ψυχής τους τότε ας πάνε να ξαναψηφίσουν Μνημόνιο και ας κλαψουρίζουν μετά, ποσώς με ενδιαφέρει.
    Εμείς στις πόλεις νοιώθουμε περισσότερο την μάστιγα που λέγεται φοροεισπράξεις,ανεργία,ανέχεια,περικοπές γιατί εδώ δε μπορείς να παράγεις τίποτε, ζείς από αυτά που θα εισπράξεις από τη δουλειά σου,δεν έχεις χωράφι να καλιεργήσει ,ζωντανά να εκμεταλευτείς.
    Ο αγώνας είναι ενας και ας πάψουν να ζουν με παλιές ιστορίες,ας τις διηγούνται να περάσουν την ώρα τους και να γελούν με τη αφέλειά τους,τώρα που το κόμμα καθάρισε από τους Εφιάλτες τα κεφάλια μέσα.
    Είτε τους αρέσει είτε οχι ο Σαμαράς μπορεί να δώσει ελπίδα στον Ελληνα.Κομπλεξικοί υπάρχουν πολλοί ,θέλουν τα φώτα επάνω τους ,αποθήμενα είναι αυτά.

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ juliet 27/02/2011 21:52:06

      εσυ και αν εισαι σωστη juliet!!!!!!!!
      Κοντευουμε τη στερια.....

      • juliet avatar
        juliet @ αχ κουλα!! 27/02/2011 21:59:04

        θα φτάσουμε ,πάντα υπήρχαν σκόπελοι,αλλά ο καλός καπετάνιος οταν έχει ψυχή θα το φτάσει σώο το καράβι στη στεριά .

  20. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 28/02/2011 07:38:29

    +100000000000000000

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ ΣΟΝ ΠΕΝ 28/02/2011 09:16:43

      Τι το κουραζουμε!! Θα δειτε στις επομενες εκλογες την ετιμηγορια του κοσμου!!!
      Το θεμα της αναρτησης ηταν αλλο: ολοι αυτοι οι ανοητοι κάποιοι – θα – ήθελαν – να – είναι υποψήφιοι βουλευτές της ΝΔ, που τροφοδοτουν ανυποληπτα μπλογκς με ανυποστατες παραπολιτικες φημολογιες και ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ κανουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ κακο στον αγωνα του Προεδρου.
      Δεν ενδιαφερουν κανενα δειπνα σε πολυτελη εστιατορια φερελπιδων αρτι μεταγραφεντων επαρχιωτικης νοοτροπιας βουλευτων, και χασκογελουσες παρουσιες σε παρτι υποψηφιων συνδικαλιστων!! Ουτε και αποκαλυπτικες φωτογραφιες τυπου Τζουλια σε life-style περιοδικα...
      Ο κοσμος εχει πραγματικα προβληματα και οποιος δεν αφουγκραζεται θα τον παρει το τσουναμι που ερχεται!!! Το μονο που πετυχαινουν ειναι να προκαλουν την απεχθεια του κοσμου!!!
      Ο οργη συσσωρευτηκε και οι χλεχλεδες, οι ντιντιδες και οι μπιμμπο θα απομεινουν θλιβερες καρικατουρες να θυμιζουν κωμικα το τελος μιας εποχης......
      Ισως ομως τελικα τετοιου ειδους συμπεριφορες να αποτελουν και προνοια της φυσης: περιθωριοποιουνται απο μονοι τους χωρις διαγραφες!!!!

  21. Ν.Μαρος avatar
    Ν.Μαρος 28/02/2011 09:31:12

    Ο Αβραμοπουλος ειναι απο τους πιο εντιμους και σοβαρους πολιτικους. Απλα,δεν σας εκανε το χατηρι τοτε και δεν το ξεχνουν καποιοι της Ντορας.

  22. ANNITA avatar
    ANNITA 28/02/2011 10:29:40

    Σίγουρα ο κ.Σαμαράς πρέπει να ενημερωθεί και να αρχίσει τις εσωτερικές εκκαθαρίσεις του κόμματος, να τοποθετήσει στην θέση ορισμένων στελεχών ανθρώπους ΑΞΙΟΥΣ που έχουν εργαστεί σκληρά για τις θεσμικές και μη αξίες της Ελλάδας. Δεν έχει πολύ χρόνο στην διάθεση του οι κινήσεις του πρέπει να είναι καίριες. Να γίνει πραγματικό άνοιγμα στην κοινωνία. Να δώσει την ευκαιρία και σε άλλους ανθρώπους που έχουν πρόθεση να βοηθήσουν να στηθεί η Ελλάδα και να στηρίξουν το κόμμα της Ν.Δ. υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι και απορώ πως δεν έχει αντιληφθεί ο κ.Σαμαράς το γεγονός αυτό και δεν έχει επιληφθεί του θέματος αυτού εξ ολοκλήρου. Ακόμα το πραγματικό άνοιγμα στην κοινωνία δεν το έχει κάνει. Μήπως πρέπει να γίνει αρχή από το συγκεκριμένο γεγονός;

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ ANNITA 28/02/2011 11:42:45

      Αγαπητη Αννιτα,
      εχεις απολυτο δικαιο.
      Το θεμα ομως της αναρτησης ηταν αλλο: ολοι αυτοι οι ανοητοι κάποιοι – θα – ήθελαν – να – είναι υποψήφιοι βουλευτές της ΝΔ, που τροφοδοτουν ανυποληπτα μπλογκς με ανυποστατες παραπολιτικες φημολογιες και ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ κανουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ κακο στον αγωνα του Προεδρου.

      Ο οργη συσσωρευτηκε και οι χλεχλεδες, οι ντιντιδες και οι μπιμμπο θα απομεινουν θλιβερες καρικατουρες να θυμιζουν κωμικα το τελος μιας εποχης……

      • juliet avatar
        juliet @ αχ κουλα!! 28/02/2011 12:18:19

        αχ,κούλα, καλή βδομάδα , απο μας εξαρτάται , αν θα εξακολουθήσουν να κοιτούν το καθρέφτη τους και λένε καθρέφτη καθρεφτάκι ποιός είναι ο εξυπνότερος ,ο τσακπνίνης κ.π.λ,αντι για απάντηση ,φτύστε τον(προς αποφυγή παρεξηγήσεων για να μη τον/την ματιάσετε).

        • αχ κουλα!! avatar
          αχ κουλα!! @ juliet 28/02/2011 12:49:04

          Καλη εβδομαδα και σε σενα juliet!!!

  23. Tonia G avatar
    Tonia G 28/02/2011 12:27:00

    «Εμείς πάντως αντί για ονόματα κομματικών στελεχών, θα θέλαμε να δούμε στις λίστες, ειδικά της Επικρατείας, ονόματα επιστημόνων, διανοουμένων, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ, ανθρώπων που πάλεψαν για την πατρίδα και τον λαό της.

    Άνοιγμα στην κοινωνία, όχι στα …. στελέχη»

    Πολύ ωραία και μεγάλης σημασίας φράση. Μένει να υλοποιηθεί. Φυσικά το σύστημα και τα δεκανικια του θα κάνουν λόγο για "άγνωστους", "πολιτικά άπειρους", "αδοκίμαστους" και άλλα τέτοια με τα οποία θα προσπαθήσουν να προστατέψουν την τοποθετημένη ΕΛΙΤ και τους απογόνους της, που μας έχει φορτωθεί 30 χρόνια τώρα. Ωστόσο μόνο κέρδη θα έχει η ΝΔ και η ηγεσία της από την επιλογή διεθνώς αναγνωρισμένων επιστημόνων, διανοουμένων και πραγματικών ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ για τη στελέχωση του κόμματος και των συνδυασμών. Ανθρώπων που πηγαίνουν σούπερμάρκετ μόνοι τους, που πηγαίνουν στην εφορία, που συναλλάσσονται με το ΙΚΑ και το ΤΕΒΕ, που πληρώνουν νοίκι για το σπίτι τους. Τέτοιους υποψηφίους θέλει η κοινωνία και οι Έλληνες... Ανθρώπους που πρώτα ζουν σαν κι εμάς και παράλληλα έχουν φρόνημα και όραμα!
    Όχι κληρονόμους εκλογικών λιστών, νομικούς συμβούλους, δήθεν πρώην πρωθυπουργικούς και υπουργικούς συμβούλους, όχι ανθρώπους που ζούν από τα νοίκια των ακινήτων που πήραν από το σόι τους!

  24. Χανιώτης avatar
    Χανιώτης 28/02/2011 14:15:24

    Η αρχική ανάρτηση έχει μεγάλη σημασία και δεν πρέπει να χάνεται στη γενική κουβέντα. Κάποια ονομαζόμενα "blogs" που ζουν - μεταξύ των άλλων...- αναπαράγοντας και ανακυκλώνοντας "παραπολιτικά", χωρίς μάλιστα να δίνουν το δικαίωμα σχολιασμού στους αναγνώστες τους, έχουν κατ' εξοχήν "προμηθευτές πληροφορίας" διάφορα στελέχη της Ν.Δ. Για κανένα άλλο κόμμα δε θα βρείτε τόσα "παραπολιτικά" στο διαδίκτυο, όσα για τη Ν.Δ. Τα "παραπολιτικά" μάλιστα αυτά κατά κανόνα δεν έχουν απλώς στόχο την προσωπική προβολή του υποβολέα, αλλά και την πρόκληση ζημιάς στον αντίπαλό του : αντίπαλο που και πάλι κατά κανόνα είναι εσωκομματικός, είτε λόγω ανταγωνισμού στην ίδια περιφέρεια είτε λόγω ανταγωνισμού για την προβολή σε αλληλεπικαλυπτόμενους τομείς δράσης. Η ζημιά που προκαλεί αυτή η φάμπρικα που έχει στηθεί και καλλιεργείται από ανθρώπους της Ν.Δ., προκαλεί ζημιά μόνο στην ίδια τη Ν.Δ. ! Κανένα άλλο κόμμα δεν υφίσταται συνέπειες εσωτερικού πολέμου με τέτοιο τρόπο, σε τέτοιο βαθμό. Ίσως δεν είναι τυχαίο ότι μεταξύ των πυλώνων της φάμπρικας, βρίσκονται και ορισμένοι ως πρόσφατα στυλοβάτες (επ'αμοιβή...) του επικοινωνιακού μηχανισμού της Ντόρας.

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ Χανιώτης 01/03/2011 06:48:37

      Αγαπητε Χανιωτη,
      εχεις απολυτο δικαιο!!! Συμφωνω και επαυξανω!!!

      Το εγραψα λιγο παραπανω:
      "Το θεμα ομως της αναρτησης ηταν αλλο: ολοι αυτοι οι ανοητοι κάποιοι – θα – ήθελαν – να – είναι υποψήφιοι βουλευτές της ΝΔ, που τροφοδοτουν ανυποληπτα μπλογκς με ανυποστατες παραπολιτικες φημολογιες και ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ κανουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ κακο στον αγωνα του Προεδρου.
      Ο οργη συσσωρευτηκε και οι χλεχλεδες, οι ντιντιδες και οι μπιμμπο θα απομεινουν θλιβερες καρικατουρες να θυμιζουν κωμικα το τελος μιας εποχης……"

      Δες για παραδειγμα χθες σχετικες παραπολιτικες αναρτησεις:
      1. "Θέση στο Επικρατείας θέλει ο Μεϊμαράκης" (το τι θελει ο ιδιος ειναι αλλο θεμα με το τι θελει ο αρχηγος!!)
      2. "Στην συμπρωτεύουσα θα βρεθεί την ημέρα της γυναίκας ο Αντώνης Σαμαράς. Τυχαίο; Μάλλον όχι αν αναλογιστεί κανείς ότι το ψηφοδέλτιο της Α’ Θεσσαλονίκης........αναμένεται να πλαισιώσει μια… αιθέρια ύπαρξη από τον χώρο της αυτοδιοίκησης. Ο λόγος για μια εκ των Άννας Ευθυμίου και Ανθής Σαλαγκούδη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο πρόεδρος της ΝΔ θα κάνει… ευτυχισμένους τους ανθοπώλες της συμπρωτεύουσας."(ανεκδιηγητες καμενες ΜΠΙΜΜΠΟ κληρονομικω δικαιω!!!)

      Μην απογοητευομαστε ομως: ο Προεδρος ξερει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!
      Θα πρεπει να εχει αυτοκτονικες διαθεσεις για να θελησει να κυβερνησει με ΡΕΤΑΛΙΑ και ΜΠΙΜΜΠΟ!!!
      Εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται ο Προεδρος!!!!!!!