03/12/2008 23:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άνεργοι δημοσιογράφοι προσπαθούν

Η δημιουργία αυτού του blog προέκυψε από την ανάγκη να αποκτήσουμε φωνή όλοι εμείς που ύστερα από λίγα ή πολλά χρόνια εργασίας βρεθήκαμε χωρίς δουλειά. Αφορμή αποτέλεσε η έναρξη των σεμιναρίων του ΟΑΕΔ για την κατάρτιση μας στην Πληροφορική. Εκεί διαπιστώσαμε ότι χρόνο με το χρόνο αυξάνεται ο αριθμός των ανέργων δημοσιογράφων. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε τούτο εδώ το blog για να μπορούμε να καταγράφουμε τα προβλήματα μας αφού η ΕΣΗΕΑ δεν νοιάζεται να εκλέξει εκπρόσωπο των ανέργων στο Μικτό Συμβούλιο.

http://anergoidimosiografoi.blogspot.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nio avatar
    nio 03/12/2008 23:52:31

    Oπως λεμε στο χωριο...
    Δουλεια δεν εχει ο Διαβολος γ..... τα παιδια του.
    Καλο κουραγιο συντροφοι............

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 04/12/2008 01:07:07

    Το χειροτερο ειναι οτι η ποιοτικοι δημοσιογραφοι χωρις δουλεια αυξανονται ενω τα φερεφωνα πληθαινουν...

    Με εκθετικο ρυθμο!

  3. Lara avatar
    Lara 04/12/2008 01:15:54

    An sunexistei h katastash auth douleia tha exoun mono oi Traga-Troughdes dhmosiografoi ths piatsas.
    Ki autoi oso to alisverisi ton agorapoliseon tha kaluptei ta kosti.

  4. Le canard avatar
    Le canard 04/12/2008 01:53:48

    Σωστό, και ο ανώνυμος από αντιεξουσιατής (δήθεν), ντελύβερυ έγινε, και πέτυχε. Παίρνει μάλιστα, και πουρμπουάρ. Μπράβο ανώνυμε. Γαμώ τις κομπλεξάρες είσαι!

  5. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 04/12/2008 10:45:51

    Οταν υπαρχουν τοσοι σταθμοι και τηλεορασεις,που ανοιγουν και κλεινουν η αλλαζουν αφεντικα,λογικο δεν ειναι να πεφτει ανεργια σε παιδακια,που βρηκαν αυτη τη δουλεια και τρουπωσαν;
    Ομως,οπως ελεγε και η γιαγια μου,οχι οπως ηξερες,αλλα οπως βρηκες.

  6. Ανεργοι Δημοσιογραφοι avatar
    Ανεργοι Δημοσιογραφοι 04/12/2008 16:32:41

    Σας ευχαριστούμε πολύ για τη βοήθεια και τα σχόλια σας. Για την ιστορία πάντως να γνωρίζετε οτι καμία δουλειά δεν είναι ντροπή όταν πρέπει 1η του μήνα να πληρώσεις ενοίκιο λογαριασμούς και ένα σωρο άλλα. Ακόμα και αν αυτή η δουλειά είναι Delivery! Και πάλι σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη.

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 05/12/2008 19:43:56

    "Σχετικα με την απαγωγη του καρδιολογου που υπηρετει στο ΙΚΑ προσπαθησα να ενημερωθω οσον αφορα τα στοιχεια του απαχθεντος αλλα ματαια. Και το γραφειο τυπου της ΓΑΔΑ δεν ...γνωριζε ουτε το αντιστοιχο γραφειο του Υπουργειου. Αναγκαστηκα να παρω συναδελφο διαπιστευμενο,αν και εγω διαπιστευμενος ειμαι,για να μαθω ποιος ειναι ο γιατρος.

    Η απορια μου ειναι πως καποιοι συναδελφοι εχουν αμμεση ενημερωση για καποιες υποθεσεις επιλεκτικα και καποιοι αλλοι οχι.Τι παιχνιδια παιζονται και αν αυτα ειναι εις γνωση του Υπουργου και του Αρχηγου της ΕΛ.ΑΣ;", "JO CALLAHAN"

  8. KaryID avatar
    KaryID 05/12/2008 20:32:22

    Μαζί σας. Φτιάξτε τα δικά σας ΑΝΤΙ-ΔΕΛΤΙΑ, CONTRA-ΔΕΛΤΙΑ.