04/01/2011 12:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άμα γράφει τέτοια και ο κ. Παπαχρήστου στα ΝΕΑ...

Διαβάζω στα σημερινά ΝΕΑ:

"Η ΕΙ∆ΗΣΗ έρχεται από την Ισπανία και πριν κανείς σκεφτεί ότι δεν µας αφορά, καλό είναι να ρίξει µια µατιά στη συνέχεια. Λοιπόν, το κυβερνών Σοσιαλιστικό Κόµµα του Λουίς Θαπατέρο καταρρέει και το αντιπολιτευόµενο συντηρητικό κόµµα της χώρας προηγείται κατά 18 ποσοστιαίες µονάδες. Αν µάλιστα γίνονταν οι εκλογές την Κυριακή, το κόµµα αυτό θα κέρδιζε µε άνεση τις εκλογές. Ο λόγος; Τα αντιλαϊκά µέτρα λιτότητας που έλαβε η κυβέρνηση Θαπατέρο, προκειµένου η χώρα να αποφύγει περιπέτειες τύπου Ελλάδας.

Προς τι όλα αυτά; Μήπως και ξυπνήσουν εκεί στο Μέγαρο Μαξίµου, που βαυκαλίζονται µε την πεποίθηση ότι η νίκη στις περιφερειακές εκλογές, καθώς και το προβάδισµα που (ακόµη) καταγράφει το ΠΑΣΟΚ έναντι της Νέας ∆ηµοκρατίας στις δηµοσκοπήσεις τούς δίνουν την άνεση να υλοποιούν το Μνηµόνιο αδιαφορώντας για τα θύµατα που αφήνει πίσω του. Οσο και αν η πιστή εφαρµογή του Μνηµονίου θεωρείται όρος απαράβατος για την εκταµίευση του δανείου, δεν µπορεί, κάποιο παράθυρο επαναδιαπραγµάτευσης ορισµένων τµηµάτων του θα υπάρχει. Ας κοιτάξει η κυβέρνηση να το ανοίξει τώρα, έστω και κατόπιν εορτής, αφού, όπως φαίνεται, ο αρµόδιος υπουργός απέφυγε όταν έπρεπε να κάνει οποιαδήποτε διαπραγµάτευση."

Δηλαδή τι μας λέει ο κ. Παπαχρήστου;

1. Οτι η Κυβέρνηση "αδιαφορεί για τα θύματα του μνημονίου"

2. Οτι θα υπάρχει κάποιο παράθυρο επαναδιαπραγμάτευσης του μνημονίου;

3. Οτι ο αρμόδιος υπουργός, δηλαδή ο κ. Παπακωνσταντίνου "απέφυγε να κάνει οποιαδήποτε διαπραγμάτευση"!

Αυτές είναι σοβαρές κατηγορίες, οταν μάλιστα προέρχονται από έναν δεδηλωμένο υπερασπιστή της Κυβέρνησης.

Και άμα τα γράφει ο κ. Παπαχρήστου, τότε τα πράγματα είναι ανησυχητικά για το σύστημα Μαξίμου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zackii avatar
    zackii 04/01/2011 13:03:03

    Mάλλον αγωνιά μπας και φύγει η...δημοκρατική κυβέρνηση. Γιατί άραγε?

    • Zio avatar
      Zio @ zackii 04/01/2011 13:13:26

      αυτό είναι το ζόρι του, φοβερή δημοσιογραφία. Δεν τον νοιάζουν τα μέτρα, αλλά τρέμει στην ιδέα μη χάσει η παρέα του την εξουσία!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ zackii 04/01/2011 13:55:17

      Το ΠΑΣΟΚ είναι έξυπνο κόμμα, όχι σαν τη ΝΔ: Φροντίζει πάντοτε να έχει τους καλούς και τους κακούς μπάτσους του. Ο Παπαχρήστος εδώ παίζει τον ρόλο του καλού μπάτσου. Ο καλός μπάτσος πείθει τα έτσι και αλλιώς ανόητα πρόβατα να παραμείνουν στο μαντρί-ΠΑΣΟΚ, αφού "ένα άλλο ΠΑΣΟΚ είναι δυνατό".
      Στην προκειμένη, ο καλός πασοκο-μπάτσος Παπαχρήστος τί μας λέει; Μας λέει ότι θα ξεκουμπιστεί κάποια στιγμή ο "κακός" Παπακωνσταντίνου (για να μεταβεί σε κανένα διεθνή οργανισμό, όπου θα κερδίζει πολύ περισσότερα από όσα κερδίζει τώρα) και τα πασοκο-προβατάκια θα φωνάξουν όλα μαζί χαρούμενα μπεεε, και θα μείνουν στο φιλόξενο πασοκο-μαντρί.
      Εχει κανείς αμφιβολία ότι τα πρώτα σκουπίδια που θα πεταχτούν στη χωματερή να ελαφρύνει η σκουπιδιάρα θα είναι ο στενός κύκλος του ΓΑΠ; Παπακωνσταντίνου, Ραγκούσης, Νταλάρα, Μπιρμπίλη, Γερουλάνος, Παμπούκης...Για να ικανοποιηθούν και τα χαζο-προβατάκια.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΒΙΣ 04/01/2011 14:19:10

        Ναι, έχω εγώ αμφιβολία. Όλοι αυτοί που ανέφερες απαρτίζουν το κλειστό κονκλάβιο, χωρίς το οποίο ο ΓΑΠ δεν μπορεί εύκολα να δράσει και να μηχανορραφήσει σε βάρος του Ελληνισμού. Θα προτιμήσει λοιπόν ο ΓΑΠ να αλλάξει το ΠΑΣΟΚ -ήδη το έχει κάνει σε μεγάλο βαθμό- διώχνοντας αυτούς που θεωρεί "σαβούρα", παρά να θυσιάσει το στενό του κύκλο. Το ξέρει άλλωστε καλά: αν π.χ. θυσιάσει το Ραγκούση, ποιος θα του παρασταθεί μετά; Ο... Βενιζέλος;

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ ΒΙΣ 04/01/2011 17:26:33

        Η Τίνα δεν φεύγει, ήρθε για να μείνει κοντά στους Παπανδρέου

  2. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 04/01/2011 13:06:34

    ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ;;;
    ΜΠΑ, ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ Η ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ "ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ" ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ!!!

    • The Saint avatar
      The Saint @ ΜΑΝΙΑ 04/01/2011 13:09:09

      Aκριβώς αυτό...
      Μετα απο ένα χρόνο αθλιας υποστήριξης, τώρα αντιλαμβάνονται ότι μπαινουν και αυτοί στο στόχαστρο των απλών πολιτών...
      Ουστ!

    • Λιλα avatar
      Λιλα @ ΜΑΝΙΑ 05/01/2011 00:54:01

      Νατανε μόνο πέτρες τυχεροί θα είναι

  3. κρεοπωλειον «το Ζωρζακι» avatar
    κρεοπωλειον «το Ζωρζακι» 04/01/2011 13:12:50

    προς εγκυρους δημοσιογραφους δωστε τελος στην «αγελαδα κανιβαλλος»παρτε μερος στην καμπανια Τερμα Το Βοδινο.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/01/2011 13:16:27

    Δε μασαμε Παπαχρηστο μου... που το παιζεις επαναστατης μεσα στο ΠΑΣΟΚ. Ασε μας κατω αγορι μου που εχει υφανει πεπλο στο ΓΑΠ και τους υπολοιπους.
    Η ιστορια σε εχει καταγραψει εκει που πρεπει. Εχεις κανει δηλωσεις πρασινου συνδρομου και σημερα αρθρογραφεις για να σε διαβασουν τα ψημαρια και να νομιζουν οτι αλλαξες σε κατι? αχχαχαααααα
    Τα ψημαρια βγηκαν απ το φουρνο, εχω να σε ενημερωσω.. και να αγχωνεσαι!!

    ΠΠ

  5. Panagiotis anagnostopoulos avatar
    Panagiotis anagnostopoulos 04/01/2011 13:19:02

    Άντε πάλι η ιστορία του δέντρου και του δάσους. Αλλού είναι τα προβλήματα και αλλού τα ψάχνουμε. Το ΔΝΤ ενδιαφέρεται να πάρουν τα χρήματα τους οι δανειστές μας και να αγοράσουν τα αφεντικά του όσο-όσο τις επιχειρήσεις μας. Πως να διαπραγματευτεί κανείς τότε; Ή το διώχνει, όπως η Ουγγαρία, ή κάθεται και ονειρεύεται διαπραγματεύσεις.

  6. Εnzo avatar
    Εnzo 04/01/2011 13:22:15

    κοιταξτε και τι γραφει το in.gr για την Αργεντινη σημερα.αυτα γινονται οταν εχεις ηγεσιες πραγματικες.

  7. panagiotis avatar
    panagiotis 04/01/2011 13:25:15

    An kai o megalos prasinofroyros toy sugrothmatos masaei ta logia toy katalabenete ti exoyn na pauoyn oi Ellhnes apo ton T ajidivth k PAPANDREOY

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ panagiotis 04/01/2011 18:58:07

      Φίλε γράφε ΕΛΛΗΝΙΚΑ, σε παρακαλώ! Δέν ξέρω φραγκολεβαντίνικα για να απαντήσω...

  8. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 04/01/2011 13:36:21

    Μετά από αυτά που του σούρνουν στην ηλεκτρονική έκδοση των Νέων, μάλλον άρχισε να καταλαβαίνει ότι ούτε αυτός θα μπορεί να κυκλοφορεί κι αποφάσισε, καιροσκοπικά, να το αλλάξει το βιολί.

  9. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 04/01/2011 13:40:58

    Ο ΨΕΥΤΟ-ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΣ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΣ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΜΕ 100 ΜΑΣΕΛΕΣ,ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ.

  10. tzois avatar
    tzois 04/01/2011 13:49:54

    Ο κυριος παπαχρηστου οπως καταλαβατε προσπαθει να σωσει το παλιο συστημα ΠΑΣΟΚ με το οποιο βολευοτανε ολοι οι ομοιοι του βολεμενοι δημοσιογραφοι που ανεξηγητα γινανε εκδοτες και συνδυκαλισταραδες που γινανε βουλευτες η αλλιω ςΒΟΛΕΥΤΕΣ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΕΒΕΡΤ.Καληνηχτα λοιπον παλιοβολεμενοι θαυμαστες του ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑ αντρεα παπανδρεου ΕΞ αμερικης!

  11. tiramola avatar
    tiramola 04/01/2011 14:01:15

    Απλά ζορίζεται και αυτός όπως όλοι οι υψηλόμισθοι αντιπαραγωγικοί κρατικοδίαιτοι δημοσιογράφοι-αναλυτές.

    • Εnzo avatar
      Εnzo @ tiramola 04/01/2011 14:07:42

      γεια σου αρχοντα tiramola, σας παω με χιλια, μπορει να σας ψηφισω και στις επομενες εκλογες. δεν παιζεσται, ειστε πολυ μπροστα σαν κομμα και με φοβερα στελεχη ετσι? οπως ο Παγκαλος που τους εχει τρελανει και κουφανει ολους!!!! τι να κλασει και η ΝουΔουλα μπροστα σας. με λαθος παραταξη ειμαι τοσα χρονια. εκει με εσας ειναι το μελλον γιατι με τους απο εδω μια ζωη κοιμουνται!!! ειχες δικιο!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ tiramola 04/01/2011 14:16:06

      Τιραμόλα, θα μας μπερδέψεις. Ποιοι είναι τελικά οι "αντιπαραγωγικοί"; Αυτοί που γράφεις εσύ, ή αυτοί που μας λέει ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησής σου;

  12. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 04/01/2011 14:05:30

    Κανένα σύστημα δεν προσπαθεί να σώσει, παρά μόνο το τομάρι του, ο χώρος της δημοσιογραφίας είναι ο ηθικός αυτουργός της κατάντιας της χώρας μας, η δημοσιογραφία είναι λειτούργημα,αυτοί το πούλησαν για το χρήμα, φυσικό είναι να φοβούνται την αηδία του λαού.Κάποια στιγμή αυτά όλα τα εφιαλτικά που μας συμβαίνουν θα τελειώσουν, αυτοί πού θα βρούν δουλειά;Τα νώτα τους προστατεύουν, κάνουν την καβάτζα τους.

  13. Brain avatar
    Brain 04/01/2011 14:37:10

    Μη το χαλάτε ρε παιδιά! Έλεος!
    Από πότε έγινε ο Παπαχρήστου πολιτικός αναλυτής και σορβαρός μάλιστα?

    • Tem avatar
      Tem @ Brain 04/01/2011 14:44:01

      πολιτικός αναλυτής της πλάκας είναι

  14. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 04/01/2011 14:42:11

    Που να δειτε τι γραφει ο Πρετεντερης για τον Φαηλο!!!!!!!!!

  15. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 04/01/2011 15:33:21

    Για τον Tem:
    Πράγματικά, είναι πολιτικός αναλυτής της πλάκας !

  16. Apollonios avatar
    Apollonios 04/01/2011 16:14:02

    Στην Ισπανία με πιό light μέτρα λιτότητας αυτά... Εδώ που μας ξεσκίζουνε, το ΠΑΣΟΚ προηγείται! Στο γκάλοπ που είχε το ΒΗΜΑ της Κυριακής η εξήγηση: ΠΑΝΩ απο 90% των Ελλήνων θεωρούν υπεύθυνη για την κρίση στην Ελλάδα, την κυβέρνηση της Ν.Δ.
    Πλήρης επικοινωνιακή (συνεπώς και πολιτική) ανικανότητα της Ν.Δ να αντιμετωπίσει την πασοκική προπαγάνδα. Κανείς σχεδόν σε αυτό το κόμμα δεν προθυμοποιείται να υπερασπίσει το κυβερνητικό παρελθόν της Ν.Δ, ως να μην τον αφορά, ως να ήταν άλλο κόμμα εκείνο κι άλλα τα στελέχη του από τα σημερινά...! Τι θλιβερά ανθρωπάκια! Ακόμη και ο Καραμανλής αρνείται να υπερασπίσει τον ίδιο του τον εαυτό και κρατά πλήρη σιωπή (που από τον απλό πολίτη ερμηνεύεται ως ΕΝΟΧΗ σιωπή). Νομίζουν ότι λέγοντας "κοιτάμε μπροστά" ξεμπερδεύουν με το (πολύ πρόσφατο) παρελθόν τους! Τι θλιβερή δικαιολογία.... και ανόητη....

    • Enzo avatar
      Enzo @ Apollonios 04/01/2011 16:43:09

      φτασαμε στο σημειο να μιλανε οι ιδιοι για εκλογες και τα στελεχη της ΝΔ να βγαινουν και να λενε οτι εμεις ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ!!! επειδη ειναι καταστροφικο για τοπο και οτι ειμαστε υπευθυνο κομμα κτλ !
      αχαχαχαχαχαχααααααααα!!!!!
      θεε μου θα τρελαθω και θα καραφλιασω συγχρονως με αυτα που ακουνε τα ματια μας και βλεπουνε τα αυτια μας...κλαψ!

  17. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 04/01/2011 16:31:05

    Τι πράγματα είναι αυτά; Πολιτικός αναλυτής ο cabinet man ; Έλεος ρε παιδιά.
    Τα γραφικά παπαγαλάκια πολιτικοί αναλυτές;

  18. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 04/01/2011 16:39:59

    ΜΠΡΑΒΟ 4:14 (APOLLONIOS) ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ. ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΜΕΙΩΜΕΝΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 10% ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΧΩΡΙΣ ΜΜΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΗΚΕ.
    ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΞΑΝΑ ,ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΝΔ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΟΣΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ANTINEWS.
    ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο GAP ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΟΜΟΛΟΓΟ; ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ.
    ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.

    • Apollonios avatar
      Apollonios @ Ανώνυμος 04/01/2011 18:20:05

      Ανώνυμε (4:39)
      Γνωρίζει και παραγνωρίζει ο ΓΑΠ τι σημαίνει ευρωομόλογο. Επίσγς γνωρίζει ότι σύντομα η Γερμανία θα πει το ναι και το ευρωομόλογο θα θεσπιστεί, είναι ένα σκαλοπάτι προς την "ενωμένη ευρωπαϊκή οικονομική διακυβέρνηση" που οδεύουμε με όχημα την παρούσα κρίση.
      Και σπεύδει εντέχνως ο ΓΑΠ να στρώσει το (επικοινωνιακό) έδαφος για να αποκομίσει ΑΥΤΟΣ πολιτικά οφέλη παρουσιάζοντάς το ως δική του επιτυχία πανευρωπαϊκού βεληνεκούς.
      Οπότε αντιστρέφω εγώ το ερώτημά σου: Ξέρουν τα τζιμάνια του πολιτικού σχεδιασμού της Ν.Δ. τι σημαίνει ευρωομόλογο??? Όχι "τεχνικά" αλλά πολιτικά και επικοινωνιακά στην δική μας πολιτική παρτίδα. Θα μας πάρει ο ΓΑΠ άλλον ένα Πύργο και θα ψαχνόμαστε...
      Φοβάμαι ότι δεν βλέπουν στη ΝΔ που πάει το πράγμα: Αναδιάρθρωση του χρέους (ήπια, που δεν θα βλάψει τους εγχώριους και ξένους τραπεζίτες, διατηρώντας και πάλι ένα τεράστιο χρέος εις βάρος των αδυνάτων), Επιμήκυνση για το χρέος του Μνημονίου (αναπόφευκτη εξ αρχής φυσικά), μετά κάποιου είδους ευρωομόλογο για να ξεπεράσουμε τη δυσκολία δανεισμού από τις αγορές. Αυτό είναι κατ'εμέ το πλέον αισιόδοξο σενάριο (και πλέον πιθανό γιατί είναι και το μόνο που μπορεί να δουλέψει). Αφού συμβούν όλα αυτά και ταυτόχρονα έχουν προχωρήσει βασικές διαρθρωτικές αλλαγές, εν μέσω καλλιεργημενης ευφορίας ο ΓΑΠ προκυρήσει εκλογές και τις κερδίζει, γιατί η ΝΔ κοιμάται ύπνο βαθύ... Αντιμετωπίζεται αυτό το σενάριο? Βεβαίως και αντιμετωπίζεται, αλλά από ποιόν??? Από τους ντιντήδες που μας προτρέπουν να διαβάζουμε τον Χατζηνικολάου και τον ...Νίκο Παπανδρέου??

      • Enzo avatar
        Enzo @ Apollonios 04/01/2011 18:28:18

        στην ΝΔ δεν θελουμε εκλογες, ειναι καταστροφικο για τον τοπο και ειμαστε υπευθυνο κομμα εμεις.γιαυτο θα πρεπει να υποστηριξουμε το κυβερνητικο εργο για να παει η Ελλαδα μπροστα.

  19. Tassos avatar
    Tassos 04/01/2011 17:01:32

    Τον έστειλα σχόλιο που τον ρωτάω αν τον ενοχλεί περισσότερο η λέξη "ντιντής" ή το "αδελφίστικες συμπεριφορές"? Λες να το δημοσιεύσει?

  20. sovokai avatar
    sovokai 04/01/2011 17:13:16

    Ειδε ο Παπαχρήστος ότι οι "ενας ο θεός Φαηλος και ενας ο προφήτης" ερχονται στην εξουσία και καθαρίζει τη θέση του

  21. Apollonios avatar
    Apollonios 04/01/2011 18:30:52

    Άσε που αν γίνουν εκλογές, μπορεί να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και να τις κερδίσουμε κι όλας κατα λάθος...!! Που το βάζεις αυτό??! Θεός φυλάξει!!

    • Enzo avatar
      Enzo @ Apollonios 04/01/2011 18:37:34

      ασε που πρεπει να τηρησουμε και να τιμησουμε την υπογραφη του μνημονιου.που το βαζεις και αυτο?κυρ ελεησον, αμην.

      • Apollonios avatar
        Apollonios @ Enzo 04/01/2011 18:42:39

        Είμαστε "Κύριοι" εμείς καλέ...! Τι μας περάσατε?? Χαχαχαχαχα

  22. Enzo avatar
    Enzo 04/01/2011 18:45:41

    η ΝΔ ειναι το καλυτερο κυριλε κομμα για αντιπολιτευση. η χαρα της καθε κυβερνησης! χιχιχιχι

  23. ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ avatar
    ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ 04/01/2011 18:57:02

    ΓΝΩΣΤΟ ΧΑΛΚΕΙΟ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΟΜΗΓΥΡΙΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ , ΜΕ ΤΟΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΗ - ΙΔΕΟΛΟΓΟ Π.ΤΣΙΜΑ , ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ , ΤΟΝ ΔΩΣΙΛΟΓΟ ΚΑΨΗ , ΤΟ ΒΑΘΥ ΛΑΡΥΓΓΙ Μ.ΣΠΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΛΓΑ ΤΡΕΜΗ ΣΕ ΡΟΛΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΚΟΥΜΑΝΤΑΔΟΡΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ , ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ , ΩΣ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΕ ΖΕΣΗ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ ΣΕ ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΑ , ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΑ, ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΜΕΣΑ .ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΠΟΛΥΣ ΠΑΠΑΧΕΛΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΛΟΔΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ( ΠΑΠΑΚΩΝ/ΝΟΥ, ΠΑΜΠΟΥΚΗ, ΓΕΡΟΥΛΑΝΟ, ΔΡΟΥΤΣΑ , ΜΠΙΡΜΠΙΛΗ , ΡΑΓΚΟΥΣΗ). Η ΝΔ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟΥΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ . . ΟΣΟ ΠΡΟΣΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΣΜΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΑΚΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ . Ο ΠΑΣΟΚΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΜΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΙΑΤΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΕΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΑΓΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΛΩΣΣΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ .

  24. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 04/01/2011 19:16:36

    @apollonios
    @enzo

    Όχι πεσσιμισμός παιδιά... όλα θα γίνουν in time... και πολύ σύντομα πιστεύω.
    Αυτό που περιμένω α) ξεκαθάρισμα των ντιντίδων και κάτι άλλων υπολοίπων...
    β) Την σύσταση εξεταστικής για το μνημόνιο. γ) Την απαναδιαπραγμάτευση, (αν και θα προτιμούσα το διώξιμο των ευαγών ιδρυμάτων) του χρέους.
    Πιστεύω ότι όλα θα γίνουν, αρκεί να μην είναι πολύ αργά για τα Εθνικά μας θέματα...

    Χαρίλαος

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ Χαρίλαος 04/01/2011 19:18:08

      Όσο για τον Παπαχρήστου ισχύουν αυτά που έγραψα για τον Πρετεντέρη...

      Χαρίλαος

    • Enzo avatar
      Enzo @ Χαρίλαος 04/01/2011 22:46:32

      με αυτο το πλευρο να κοιμασαι και θα δουμε την επομενη εβδομα τι αλλαγες θα εχει κανει και αν θα κρατησει ισορροπιες που δεν γουσταρω καθολου να τις κρατησει αλλα βεβαια τι τους νοιαζει τι θελουμε εμεις? μονο για να ψηφιζουμε ειμαστε.

  25. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 04/01/2011 21:16:50

    Απολλόνιε όταν λέω ότι δεν ξέρει τι σημαίνει ευρωομόλογο εννοώ τεχνικά, απλά και μόνο του είπε κάποιος ότι μπορεί να κερδίσει πολιτικό χρόνο διότι οι νταβατζήδες θα το προβάλουν. Επειδή όμως παρατηρώ ότι έχεις άποψη θεωρώ ότι έχεις καταλάβει ότι ο Σαμαράς έχει ανώτερη πολιτική σκέψη από τον GAP και επίσης έχεις καταλάβει ότι αν τον αφήσουν οι νταβάδες θα παέι στα εξ ων συνετέθη. Το πρόβλημα για την ΝΔ επιμένω δεν είναι τίποτα άλλο πέρα από το επικοινωνιακό και επίσης επιμένω ότι είναι χαμηλού διαμετρήματος πολιτικοί ο GAP και οι συν αυτώ.

  26. Steve A. avatar
    Steve A. 05/01/2011 05:48:29

    Συμφωνώ και επαυξανω με τον Ακαρνανα όσον αφορά για το πλυντήριο ειδήσεων Mega με τους μουτζαχαντιν φρουρούς της κυβέρνησης.
    Τώρα για τον Κο Παπαχρήστου τι να πω η πορεία του τα λέει όλα αυτός ο κύριος είναι ένας απο τους πιο σκληροτερους και αδιστακτους πρασινοφρουρους που έχω συναντησει με πλούσιο ρεπερτοριο στα κρεματορια του συγκροτήματος Λαμπράκη.
    Καλα ρε παιδιά δεν μπορω να καταλαβω πως επιβραβεύει αυτά τα κοινωνικά απόβλητα η Ελληνική κοινωνία ίσως γιατί ζω στο εξωτερικό για πολλα χρόνια.