#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/07/2012 10:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άλλο ο Ελευθέριος Βενιζέλος και άλλο ο Ευάγγελος Βενιζέλος!



«… Η προεκλογική εξαγγελία του κου Αντώνη Σαμαρά για την κατάργηση του ειδικού τέλους ακινήτων μετατράπηκε σε πλήρη εφαρμογή της απόφασης του κυρίου Ελευθερίου Βενιζέλου με τον οποίο συμπορεύεται και συγκυβερνά, γεγονός που θα προκαλέσει για μια ακόμη φορά τεράστια προβλήματα στους δοκιμαζόμενους από την κρίση πολίτες που στεγνώνουν οικονομικά και ταυτόχρονα οδηγήσει στην πλήρη οικονομική διάλυση της ΔΕΗ».

Το μάθαμε κι αυτό. Ο Σαμαράς συγκυβερνά με τον Ελευθέριο Βενιζέλο!

Ποιος είπε το παραπάνω απόσπασμα από ερώτηση στη Βουλή που απευθύνεται στον υπουργό Περιβάλλοντος, κ. Λιβιεράτο; Πρόκειται για τη βουλευτή του Π. Καμμένου, Ραχήλ Μακρή, η οποία, τι να κάνει η κοπέλα, μπέρδεψε τους Βενιζέλους.

Που τις βρίσκει ο… Ανεξάρτητος Έλληνας κ. Καμμένος;

Εμείς θα προτείναμε να τους κάνει ορισμένα σεμινάρια.

Άλλο Μανώλης Γλέζος, άλλο Απόστολος Γκλέτσος.

Άλλο ο υπουργός Λιβιεράτος κι άλλο ο τραγουδιστής.

Άλλο ο Σαμαράς ο πρωθυπουργός κι άλλο ο ποδοσφαιριστής.

Άλλο ο Μητρόπουλος, ο πρώην του ΤΑΙΠΕΔ κι άλλο ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού.

Έτσι για να μην… μπερδευόμαστε. Δεν είναι δα και τόσο μεγάλος ο πρωθυπουργός για να συγκυβερνήσει με τον Εθνάρχη Ελευθέριο Βενιζέλο. Εκτός κι αν έχει βρει το ελιξίριο της νεότητας και δε μας το δίνει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 20/07/2012 10:31:01

    Εθνάρχης και κουραφέξαλα!
    Σαν τους τωρινούς ήταν κι αυτός. Ιδιοτελής και αδίστακτος.
    Η μόνη διαφορά είναι ότι τότε δεν υπήρχαν οι τρόποι αποκάλυψης του ποιόντος τους που υπάρχουν σήμερα, τα ΜΜΕ της εποχής τους περιέβαλλαν με υπερβολική αίγλη και ο κόσμος ήταν πιό αγαθός και απονήρευτος.

    • Γιάννης Κιαπέκος avatar
      Γιάννης Κιαπέκος @ εναςάσχετος 20/07/2012 13:07:17

      Ή ανιστόρητος είσαι ή οπαδός (οι πρόγονοί σου) του ‘’Οίκαδε’’.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ εναςάσχετος 20/07/2012 13:52:19

      ΣΥΡΙΖΑ εισαι , ή Ανταρσυα?? Για να μην το κουραζουμε πολυ το θεμα..

      • Iωάννης34 avatar
        Iωάννης34 @ Μικρασιάτης 21/07/2012 01:33:30

        Ασχετος πάντως σίγουρα είναι.

    • Τονυ avatar
      Τονυ @ εναςάσχετος 26/07/2012 12:39:51

      Χάρη στον Ελευθέριο Βενιζέλο σήμερα η Ελλάδα είναι αυτή που είναι. Αλλιώς η Θράκη και η Μακεδονία μπορεί να ανήκαν στην Βουλγαρία και στην Τουρκία, το ίδιο και πολλά νησιά. Οι κουμουνιστές λένε ότι δεν ήταν δημοκράτης επειδή ήταν ιμπεριαλιστής, αλλά πολύ απλά εκείνη την εποχή όλες οι χώρες ήθελαν να επεκτείνουν τα σύνορά τους, και αν δεν είχαμε έναν ιμπεριαλιστή πρωθυπουργό τώρα η Ελλάδα θα ήταν η μισή. Αλλά ούτως ή άλλως οι κουμουνιστές λένε ότι ούτε η δημοκρατία του Περικλή δεν ήταν δημοκρατία επειδή είχαν δούλους, παραβλέποντας ότι εκείνη την εποχή θεωρούταν φυσιολογικό και όχι κακό και φασιστικό το να έχει κανείς δούλους. :)

  2. Δήλιος avatar
    Δήλιος 20/07/2012 11:16:44

    PSI όμως μόνο ο Ευάγγελος επέτυχε....άρα;

    • avanti avatar
      avanti @ Δήλιος 20/07/2012 13:26:33

      Ποιός Ευάγγελος και ποιό PSI φίλε, αυτό που τίναξε στον αέρα τα ασφαλιστικά ταμεία? Το τελικό όφελος για την Ελλάδα δεν ξεπερνά τα 23 δις...... μορφή σου λέω ο δικός σου!

  3. Lampros avatar
    Lampros 20/07/2012 13:11:38

    τι άλλο χρειάζεται να κάνει για να καταλάβει πως εχει αποτυχει την προσπάθεια αυτή? ο Καμμένος ειναι καλός ως ένα μεσαιο στελεχος της ΝΔ. γιατι ξεφτυλίζεται έτσι?

    • avanti avatar
      avanti @ Lampros 20/07/2012 13:35:53

      Γιατί το λές αυτό, τόσοι ηθοποιοί μας βρήκαν στέγη .......

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 20/07/2012 14:02:44

    Με εκπόσωπο τύπου...Νηγιριανή, τι περιμένεις?

  5. je te connais par la folie terrible du peuple avatar
    je te connais par la folie terrible du peuple 20/07/2012 14:46:45

    high-van.

  6. sanderson avatar
    sanderson 20/07/2012 15:13:58

    Μια χαρά τα λέει.

    • Γιάννης Κιαπέκος avatar
      Γιάννης Κιαπέκος @ sanderson 20/07/2012 22:48:27

      Η πολιτική και οι ασκούντες αυτήν πολιτικοί,κρίνονται αποκλειστικά από το αποτέλεσμα.
      Και με αυτό το δεδομένο κανένας δε μπορεί να αμφισβητήσει ότι υπήρξε ένας πολύ πετυχημένος ηγέτης , ούτε καν ο Κωνσταντίνος ο Α΄ :)
      Όσο για τα άλλα, Ιδιοτελής και αδίστακτος πρώτον "πάνε" με το "επάγγελμα" και δεύτερον Ηγέτη κρίνουμε και όχι υποψήφιο γαμπρό για την κόρη μας.

  7. Queen Victoria avatar
    Queen Victoria 20/07/2012 15:23:22

    Ευτυχως που γινονται και κατι τετοια και ξεχναμε τον πονο μας! Η συνεχεια επι της οθονης.

  8. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 20/07/2012 16:13:08

    Ναι, και το αεροδρόμιο το λέει βαγγ βενιζέλος...

  9. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/07/2012 16:31:20

    Εἶδες; Ὅταν ὁ... πολὺς πατριωτισμὸς δὲν συμπορεύεται μὲ γνώσεις π.χ. Ἱστορίας, τρεχᾶτε νὰ κρυφτεῖτε...

  10. TopGunZ avatar
    TopGunZ 20/07/2012 16:56:59

    Που να τις βάλεις να καταλάβουν ποιος Ψωμιάδης είναι ποιος...

  11. je te connais par la folie terrible du peuple avatar
    je te connais par la folie terrible du peuple 20/07/2012 17:04:54

    μια χαρά τα λέει.

  12. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 20/07/2012 20:24:25

    Ἐδῶ νομίζουν ὅτι εἶναι Ἀνεξάρτητοι,πῶς νά μήν μπλέξουν τούς Βενιζέλους.
    Πάντως,ἡ ἐκπρόσωπός τους,δέν θά μέ ἐκπλήξει ἂν πεῖ ὅτι οἱ ἀγῶνες στίβου ''Βενιζέλεια'',εἶναι τά παιδιά τοῦ Βενιζέλου...

    • Iωάννης34 avatar
      Iωάννης34 @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 21/07/2012 01:35:23

      Ας ξεκινήσει με τα παιδιά του Ζεβεδαίου και βλέπουμε...