#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/05/2012 11:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άλλα λέει ο κ. Καμμένος στα κανάλια και άλλα στο πρόγραμμα



Στο πρόγραμμά του, σελ 27, ο κ. Καμμένος δηλώνει ότι θα φορολογήσει τα φυσικά πρόσωπα για εισόδημα μέχρι 12.000 Ε με φόρο 5%.

Σε χθεσινή του συνέντευξη στον «Σκάι» δηλώνει ότι θα θεσπίσει αφορολόγητο για εισοδήματα έως 14.000 Ε., δηλαδή φόρο 0%!!!

Ο Καμμένος ή δεν έχει διαβάσει το πρόγραμμα των ΑΝΕΛ  ή δεν λέει ό,τι θέλει.

Ας επιλέξει ο ίδιος.

Δείτε το βίντεο:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/05/2012 11:45:08

    Ο Καμμένος ψαρεύει σε θολά νερά. Δημαγωγία αίσχιστου είδους. Ψέμματα, υποκρισία, αντιδημοκρατικό υπόβαθρο.

    Αν θέλετε να ψηφίσετε "δεξιά" υπάρχει το κατάλληλο κόμμα: η ΝΔ του Σαμαρά.

    Ψήφος σε ο,τιδήποτε άλλο τάχα μου δεξιό είναι φιλί ζωής στο ΠΑΣΟΚ.

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 03/05/2012 13:02:29

      ΚΑΙ ΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ.

  2. alex23 avatar
    alex23 03/05/2012 11:46:26

    δεν φταιει αυτος..

    οταν του ειπαν οτι το προγραμμα ηταν αναρτημενο στο site τους,
    νομιζε οτι ηταν το προγραμμα της τηλεορασης..

  3. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 03/05/2012 12:06:56

    Άρες μάρες κουκουνάρες.
    Είναι δυνατόν, να βρεθούν σώφρονες άνθρωποι που θα τον ψηφίσουν;
    Ο άνθρωπος, δεν έχει ειρμό, δεν έχει σκέψη, δεν έχει πρόγραμμα, αλλά θέλει να κυβερνήσει. Κλινική περίπτωση, ασυναρτησίας, σύγχυσης .... τρικυμία εν κρανίω..
    Όταν ήταν μέσα στην ΝΔ, δεν φαινόταν η έλλειψη σοβαρότητάς του. Τώρα που βρέθηκε, σε αρχηγική θέση, έστω κι΄ενός τέτοιου κόμματος, φάνηκε η ανεπάρκειά του.
    Αλλά ήθελα να ξέρω, ο Μαρκόπουλος και ο Ζώης, δεν ήξεραν που έμπλεκαν; Καταστράφηκαν οι άνθρωποι. Τι να πω λυπάμαι, αλλά ο καθένος είναι άξιος των επιλογών του!

    • voter avatar
      voter @ Απλή σκέψη 03/05/2012 12:29:30

      Ε! Οχι και να τους λυπάσαι φίλε/η "απλη σκέψη " ! Τον κόσμο να λυπασαι αν μέσα στην οργή και την σύγχυση του , τους πείσει να τον ψηφίσουν και ολους εμάς αν μας στερήσει ποσοστα αυτοδυναμίας και αρχίσουν οι περιπετειες.
      Χαλασα 2 ωρες σχεδόν τις προάλλες απο τον πολύτιμο χρόνο μου να παρακολουθήσω την εκπομπη της Σταη στην Νετ που είχε τον Καμμένο και εκτος απο το χασιμο χρόνου, έμεινα και με σφιγμένο στομαχι , τόσο απο το περιέχομενο όσο και απο τον τροπο των λογων του . Κρίμα ...

  4. juliet avatar
    juliet 03/05/2012 12:16:02

    Eίχες τον Μαρκόπουλο για σοβαρό;;;;ψωνάρα ,ναι .Αλήθεια ,στη Κύμη τι να τους είπε; ότι δεν μπορούσε να φέρει την ανάπτυξη γιατί η Ν.Δ του έκανε σαμποταζ ενω τώρα που βρέθηκαν τα ευράκια ...θα καααααάθονται .
    :)

    • Απλή σκέψη avatar
      Απλή σκέψη @ juliet 03/05/2012 12:24:53

      Γειά σου Jyliet, αγωνίστρια! Κατ΄αρχήν να ευχηθούμε καλά αποτελέσματα για την 6η Μαΐου!
      Ναι, τον είχα για σοβαρότερο άνθρωπο, χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρεις από την δράση του στην εκλογική του περιφέρεια, μόνο από τις εμφανίσεις του στην τηλεόραση, είχα σχηματίσει άποψη.

      • juliet avatar
        juliet @ Απλή σκέψη 03/05/2012 12:31:29

        Aστο....και ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ!!!! Πάμε για αυτοδυναμία ,και πολεμάμε.
        :)

  5. juliet avatar
    juliet 03/05/2012 12:24:43

    Η φωτογραφία επιλεκτική; και το κερί μάλλον για το μνημόσυνο και στο πέτο σαν μούτζα φαίνεται .Αυτός ο γέροντας πάντα μπροστά από το χρόνο!

    • GO avatar
      GO @ juliet 03/05/2012 12:32:37

      Juliet,
      με όλη μου την "συντροφικότητα", να σεβαστούμε την περίσταση της φωτογράφησης, παρά το ότι στην εικόνα ενυπάρχει και ο Μητσοτάκης;

      • juliet avatar
        juliet @ GO 03/05/2012 12:47:36

        GO
        συμφωνούμε ...αλλά ο άρχοντας γελαστός είναι.Και να σου πω ,σκέψου την εκμετάλευση στο όνομα του αείμνηστου Μπακογιάννη.Αστο ..εκεί.

        • GO avatar
          GO @ juliet 03/05/2012 12:54:31

          Πρέπει να βελτιώσεις τα ανθρωπομετρικά σου κριτήρια. Δεν υπάρχει γέλιο, πικρό χαμόγελο είναι.
          Πάντως, ο Μπακογιάννης δεν ήταν τυχαίος άνθρωπος και πολιτικά τα είχε 400.

          • juliet avatar
            juliet @ GO 03/05/2012 13:59:03

            Τι εννοείς πικρό ..κάθε φορά που χαμογελά,χαμογελά πικρά;;;Οσο για τα ανθρωπομετρικά μου κριτήρια για το συγκεκριμμένο άτομα ήτανε και είναι τα ίδια.''Κάποια μέρα δεν θα το θυμάται κανείς'' και αυτό χαμογελαστά το είπε.
            Τώρα μας ενώνει η Πατρίδα και η ιστορία ας τον κρίνει αρκεί να γραφεί από αμερόληπτους και όχι τύπου Ρεπούση.

  6. Κρίτων avatar
    Κρίτων 03/05/2012 12:47:45

    Μ άυτά θα ασχολείτε μωρέ ο Καμμένος ; Αυτός θα σώσει το έθνος με την κορμάρα του ,μετά την Ευρώπη με την γενναιότητά του και κατόπιν το σύμπαν με την ελαφράδα του.΄Ενας ακόμη ευκαιριακός λαϊκιστής τύπου "Τσοβόλα δώστα όλα".Από που θα τα δώσει βέβαια δεν τον ενδιαφέρει ,όπως με 'την παιδεία θα ασχολούμαστε τώρα',έτσι και γι αυτό θα απαντήσει,μ΄αυτά θα ασχολούθμαστε τώρα!

  7. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 03/05/2012 13:01:55

    Η φωτογραφία της ανάρτησης μιλά καθαρά για τις πολλές υπόγειες διαδρομές του Ασυνάρτητου Κα(η)μένου.

    Οικογενειακή επιχείρηση αποδεικνύεται από το παρακάτω δημοσίευμα καθαρά πλέον κι η ΔΥΣΗ:
    Ξέραμε ως τώρα ότι υποψήφιος είναι ο τέως γαμπρός
    αντ' αυτής τώρα συνέντευξη ο γιος....
    Κατά τ' άλλα φταίει το κράτος....
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ
    http://www.taxydromos.gr/article.php?id=45553&cat=1
    Αναβάλλεται η αυριανή επίσκεψη της προέδρου της Δημοκρατικής Συμμαχίας, κ. Ντόρας Μπακογιάννη, στο Βόλο. Όπως έγινε γνωστό από τα κεντρικά γραφεία του κόμματος, ο λόγος αναβολής της επίσκεψης της κ. Μπακογιάννη, τόσο στο Βόλο (στις 3 μ.μ.), όσο και αργότερα στη Λάρισα (στις 7 μ.μ.) είναι η επιδείνωση της κατάστασης της υγείας της μητέρας της, κ. Μαρίκας Μητσοτάκη. Αντί της προέδρου της Δημοκρατικής Συμμαχίας, το Βόλο θα επισκεφθεί τελικά, ο γιος της, δήμαρχος Καρπενησίου, κ. Κώστας Μπακογιάννης, ο οποίος θα παραχωρήσει την προγραμματισμένη συνέντευξη τύπου, στις 3 μ.μ. στο ξενοδοχείο PARK..

  8. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2012 13:19:08

    ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ
    ΕΧΕΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ,ΠΟΥ ΤΟΝ
    ΕΚΑΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΠΟΥ ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ
    ΣΥΜΒΕΙ ,ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2012 14:45:00

      Προφανώς απαξιώνει και τις... κουρτίνες...

  9. FALCON avatar
    FALCON 03/05/2012 13:50:33

    Στο πρόγραμμα Άμυνας ο κ. Καμένος αναφέρει ότι ''Ανώτατο όργανο Διοίκησης του ΥΕΘΑ θα είναι ο Α/ΓΕΕΘΑ.'' και άλλα ευτράπελα.
    Δηλαδή ο κ. Καμμένος καταθέτει ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ με την κατάργηση του ΥΕΘΑ και στη ΝΑΤΟΙΚΗ σύνοδο των Υπουργών Άμυνας των μελών κρατών στις Βρυξέλες και αλλού, η Ελλάδα θα απουσιάζει . Εκτός αν βλέπουμε τους άλλους υπουργούς με κουστούμια και την Ελλάδα να την εκπροσωπεί ο Α/ΓΕΕΘΑ με στολή, αλλά και τι ισχύ θα έχει η υπογραφή του σε αυτό το επίπεδο;. Μετά θα τον ξαναβλέπουμε στη σύνοδο των Α/ΓΕΕΘΑ των κρατών μελών . Ο Καμμένος δεν θα τρελάνει μόνο εμάς αλλά και τους ξένους. Μα είμαστε σοβαροί, αυτά δεν συμβαίνουν ούτε σε Αφρικανική χώρα. Ακόμα και οι Τούρκοι παρά το ότι κουμάντο έκαναν οι στρατηγοί μέχρι πρότινος, τουλάχιστον την χώρα εκπροσωπούσε ο ΥΕΘΑ της γείτονος χώρας. Σε ποιο SITE ΤΑ ΨΑΡΕΨΕ ΑΥΤΑ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ; ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ

  10. Ακαυτος avatar
    Ακαυτος 03/05/2012 15:25:28

    Αν ήξερε και τι έλεγε καλά θα ήταν, άρες μάρες κουκουνάρες.

    Ότι του φανεί του λολοστεφανή! :P

    Κατάντια αν θα μπει στην Βουλή και άλλη μια απόδειξη του πως φτάσαμε ως εδώ!