#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/09/2010 12:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άκουσε το όνομα “Μητσοτάκης” και τον πήραν με το ...φορείο





Συζητά στην Εξεταστική Επιτροπή της Βουλής για την Ζήμενς ο κ. Αϊβαλιώτης με τον πρόεδρο κ. Βαλυράκη για τους επόμενους μάρτυρες. Ο κ. Αϊβαλιώτης προτείνει τον κ. Μητσοτάκη. Εκείνη την στιγμή περνά από δίπλα ο κ. Νεράτζης, γλυστρά, πέφτει, σπάζει το πόδι του και τον πήρε ασθενοφόρο

Είναι αλήθεια, μα τον Θεό. Συνέβη προ ολίγου στην Βουλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
    ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 07/09/2010 13:39:45

    Προβλέπω, ότι το σπίτι του Μητσοτάκη στα Χανιά, σε λίγα χρόνια θα γίνει αξιοθέατο ανάλογο με τον πύργο του Βλαντ Τσέπες στα Καρπάθια. Θα χεστεί στο τάληρο η Κρήτη, που θα συρρέει ο κόσμος να δει το σπίτι του Μητσοτάκουλα. Ο Αντώνης ρε παιδιά πως την έχει γλυτώσει από το μεγαλύτερο φορέα γκαντεμιάς παγκοσμίως?

    • Greekx avatar
      Greekx @ ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 07/09/2010 16:19:00

      Τι λέτε ρε παιδιά μη το μελετάτε !!!!!!!!

  2. AUD avatar
    AUD 07/09/2010 14:10:21

    φοράει σκόρδα... πολλά σκόρδα!!!

  3. beta user avatar
    beta user 07/09/2010 15:46:02

    Επειδή είμαι νέος και δεν θυμάμαι την περίοδο του καντέμη μπορεί κάποιος να αναφέρει χαρακτηριστικά γεγονότα τα οποία οδήγησαν το σοφό λαό μας να του προσδώσει αυτό το παρατσούκλι;

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ beta user 07/09/2010 18:55:23

      @beta user Tι ακριβώς ειπώθηκε στις 26/12/2004;; λίγα λεπτά πριν χτυπήσει την Banda Aceh της Ινδονησίας ο χειρότερος σεισμός της σύγχρονης ιστορίας των 9.3 Ρίχτερ, με τσουνάμι που έφθασε μέχρι την Ανατολική Αφρική, τους 186.983 νεκρούς, τους 42.883 αγνοουμένους και τους άνω του ενός εκατομμυρίου αστέγους;;

      «Ωραία Παραλία, Μαρίκα!»..

  4. tony avatar
    tony 07/09/2010 17:09:17

    ..........Ο Αντώνης ρε παιδιά πως την έχει γλυτώσει ......................
    Ο Αντώνης ήταν το αγαπημένο του παιδί.
    Σε αυτό ανέθεσε την ποιο δύσκολη αποστολή.
    Να κάνει τάχα τον εχθρό και μια μέρα να ανοίξει την πόρτα της πρωθυπουργίας
    για την αγαπημένη του Ντορουλα.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ tony 07/09/2010 17:13:15

      DREAM ON...

  5. athamas avatar
    athamas 07/09/2010 17:35:04

    Μη μιλάτε καθόλου!
    Φτηνά την έβγαλε ο άνθρωπος.
    Για σκεφτείτε τι άλλο χειρότερο θα μπορούσε να του συμβεί και θα ανφωνήσετε ...δόξα τω Θεώ!

  6. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 07/09/2010 17:41:12

    Δεν εχει αναγκη ο Αντωνης...Δυο ανθρωποι που ειθισται να πολυαντιπαθουνται, στο βαθος-βαθος, εχουν κοινα στοιχεια...Τουτεστιν, πλην των οποιων αλλων κακεντρεχειων (οπως-οπως, ο μυθος του γκαντεμη 93χρονου!!!), καταρρεουν, στην βαση της αληθειας και μονο.Δηλαδη ο μεγαλοπαντρεμενος Αντωνης (ομοια με τον "γκαντεμη" Μητσοτακη), θα πολυζησει, και το ευχομαι, και θα γινει ομοια του "δυνητικα" εχθρου του Πρωθυπουργος της Ελλαδας.Δεν ειναι και ασχημα.

  7. ΓΙΩΡΓΗΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΗΣ 07/09/2010 19:47:48

    ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΓΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΚΤΑ !!!!ΩΡΑ ΤΩΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΚΩΝ !!!! ΣΚΟΡΔΑΑΑΑΑΑ !!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΓΙΩΡΓΗΣ 07/09/2010 19:49:53

      Και μετά ακολούθησε πατσάς;

  8. kouklos avatar
    kouklos 07/09/2010 22:39:55

    ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΔΕ Ο ΑΠΛΗΣΤΟΣ ΜΗΤΣΟ-ΝΤΟΡΑ-ΚΟΥΛΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΖΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ .

    (…. Αυτό που με τρομάζει περισσότερο σήμερα, είναι η κοινωνική αναταραχή… Φοβούμαι… Η Ελλάδα ας προσγειωθεί ανώμαλα, αλλά ας προσγειωθεί… Γι’ αυτό κάνω έκκληση όλοι να σκεφτούν τις ευθύνες τους... Σήμερα χρειάζεται να κατεβάσουμε το επίπεδο του Ελληνικού λαού, πρέπει όλοι να φτωχύνουμε…)

    ΟΡΕ ΨΗΛΕ ΑΧΑΙΡΕΥΤΕ, ΑΧΟΡΤΑΓΕ ΚΑΙ ΑΠΛΗΣΤΕ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΥΝΤΗΡΗΤΟΙ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΣΟΥ...
    ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΤΩΧΥΝΟΥΜΕ ? ΠΟΤΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΛΟΥΤΗΣΑΜΕ ?
    ΡΕ ΦΑΤΑΟΥΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΠΡΑΞΑΤΕ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑΤΕ , ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ…
    ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΣΜΟΙΡΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΦΤΩΧΟΙ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ , ΦΤΩΧΟΤΕΡΟΙ ΓΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΛΕΗΜΟΝΕΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ.